آیدی نوین - روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور و نحوه تست زنی و 100 درصد زدن زبان

روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور و نحوه تست زنی و 100 درصد زدن زبان

روش مطالعه و نحوه خواندن زبان انگلیسی کنکور

بهترین روش مطالعه و خواندن زبان انگلیسی کنکور و نحوه تست زنی و مرور زبان برای 100 درصد زدن توسط دکتر عرفان واحدیان ، پزشکی آزاد تهران و مشاور IDNovin. یکی از دروس با اهمیت کنکور زبان انگلیسی است . درسی که کسب درصد پایین در آن به شدت به ضرر شما خواهد بود. و بسیاری از داوطلبین در آن درصد خوبی کسب میکنند. پس اگر در این درس دچار ضعف هستید قطعا باید به دنبال چاره باشید. در این پست از سلسه پست های روش مطالعه دروس کنکور از مقالات مشاوره کنکور سایت کنکور IDNovin توصیه های مهم را به شدت جدی گرفته و حتما یادداشت برداری کنید.

مقالات روش خواندن دروس کنکور :

فایل صوتی روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور :

دکتر عرفان واحدیان ؛ مشاور کنکور IDN :

عرفان واحدیان ، پزشکی آزاد تهران

متن فایل صوتی دکتر واحدیان در زیر قرار گرفته است.

برای ارتباط مستقیم با دکتر واحدیان و دریافت برنامه ریزی برای کنکور از بهترین مشاوران کنکور IDNovin فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

هدیه IDN به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص زبان انگلیسی کنکور توسط دکتر واحدیان :

در ابتدا باید بگیم که با دقت وویس و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در مورد روش و نحوه خواندن زبان انگلیسی کنکور و منابع و تست زنی و مرور این درس را در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته بپرسید و منتظر باشید تا دکتر واحدیان به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجب روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید:

مراحل مختلف روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور :

سلام به همه ی دوستای گلم. امیدوارم که حالتون خوب باشه. دکتر عرفان واحدیان هستم، مشاور موسسه مشاوره و برنامه ریزی کنکور ایران دانش نوین ( IDN ) . امروز می خوایم درمورد نحوه خواندن زبان انگلیسی کنکور باهم صحبت کنیم. امیدوارم بعد از شنیدن این وویس شما توانایی هاتون در خوندن و مطالعه درس زبان بالا رفته باشه.

اصول شروع مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور :

در روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور اگه بخوایم اصولی شروع کنیم باید گام به گام و خط به خط پیش بریم. به چه صورت؟

نحوه یادگیری و روش مطالعه لغات زبان انگلیسی کنکور

  • یعنی ما متنِ کتاب رو مطالعه می کنیم و هرجا اگه لغتی رو بلد نبودیم زیر اون لغت خط می کشیم.
  • بعد از اینکه اون خط تموم شد میایم خودمون لغت رو حدس می زنیم معنیش رو؛ اگه تونستیم خب چه عالی، اگه نتونستیم خب معنیش رو پیدا می کنیم. و معنی اون لغت رو بالای همون لغت یادداشت می کنیم.
  • گام به گام می ریم پایین تا تموم بشه کل متن.
  • بعد حالا که تموم شد لغات رو دوباره میایم می خونیم و بالای کلمه اون لغات رو حفظ می کنیم. یعنی دو سه بار دیگه از روی لغت مطالعه میشه تا حدودی به حافظه سپرده بشه.

اهمیت تمرین های کتاب درسی در روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور :

تمرین های کتاب هم خیلی مهم هستند یعنی شما فکر نکنید که حتما باید بصورت تستی کار کنید. تمرین های کتاب خیلی کمک می کنه یادگیری گرامر زبان انگلیسی کنکور .

اهمیت حل تمرین های کتاب و حفظ لغات در یادگیری گرامر زبان انگلیسی :

بعد از اینکه شما لغات رو حفظ کردید و تمرینات کتاب رو حل کردید و متن رو خودتون ترجمه کردید، حتی اگه گرامر هم کار نکنید با نحوه ی سوال هایی که توی گرامر در کنکور ارائه میشه آشنا می شید؛ به چه صورت؟

همونطور که زبان فارسی رو کسی بهتون یاد نداده ولی از بچگی می دونید اسم کجا، فعل کجا، صفت، قید همه رو به ترتیب چطور در جمله بکار ببرید. در زبان انگلیسی کنکور هم وقتی متن رو مطالعه کنید، readingها رو که بخونید ناخودآگاه توی ذهنتون شکل می گیره که به چه صورت افعال و صفت ها و قیدهای زبان انگلیسی توی متن آورده میشه.

پس تجربه مطالعه reading خیلی بهتون کمک می کنه که یاد بگیرید چطور میشه گرامر رو جواب داد.

اهمیت روش مطالعه و نحوه مرور زبان انگلیسی  :

بعد از اینکه ما یک دور به این صورت مطالعه کردیم، کل لغت ها رو یاد گرفتیم، reading رو مطالعه کردیم و گرامر رو خوندیم باید به روش موضوعی در روش  خواندن زبان انگلیسی روی بیاوریم.

روش مطالعه موضوعی هنگام مرور زبان انگلیسی :

  • در دور دوم که چند ماه بعد میشه ما میایم به صورت موضوعی می خونیم.
  • یعنی لغات رو جداگانه مطالعه می کنیم.
  • هر شب یا هر شب یک بار reading ( ریدینگ ) جدا تست هاش رو جواب می دیم.
  •  close test ( کلوز تست ) رو جدا جواب می دیم که سرعت عملمون زیاد بشه.

یعنی کتاب های مخصوص reading ( ریدینگ ) هست، کتاب های close test ( کلوز تست ) هست. به نسبت توانایی هایی که دانش آموز داره و شما دارید می تونید این رو تقسیم کنید و هر شب به یک قسمت اختصاص بدید و سعی کنید در زبان انگلیسی دامنه ی لغاتتون خیلی زیاد بشه.

اهمیت یادگیری لغات زبان انگلیسی :

در روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور یک نکته پراهمیت آن است که  شما برای هر کلمه بتونید چندتا مترادف داشته باشید. و این کار هم با تمرین و تکرار صورت می گیره.

مرور ؛ یک بخش مهم در یادگیری و روش خواندن زبان انگلیسی :

بعضی دانش آموزان میگن ما هرچی زبان می خونیم یاد نمی گیریم، فراموش می کنیم؛ خب طبیعیه، یک مطلب رو شما که کامپیوتر نیستید که با یک بار مطالعه ی اون مبحث کامل به خاطره و ذهنوتون سپرده بشه، باید بارها و بارها تکرار کرد، مرور کرد.

اصولی ترین روش یادگیری لغات زبان انگلیسی کنکور :

اصولی ترین روش یادگیری و مطالعه لغات زبان انگلیسی کنکور اینه که یک لغت رو توی متن و با مثال یاد بگیرید. مطمئن باشید اگر این کارها رو انجام بدید به راحتی از پس تست های reading و لغت برمیاید. و گرامر هم همونطور که گفتم اگر reading رو بخونید تا حدی آشنا می شید و یاد می گیرید گرامر رو.

منابع مناسب در روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور :

از کتاب گرامر شهاب اناری هم می تونید استفاده کنید. کتاب خیلی خوبیه و کمک می کنه به یادگیری گرامر.

امیدوارم که این مطلب باب پسند شما باشه و تونسته باشم یک مختصر و مفید براتون توضیح داده باشم خدانگهدار.

به قلم دکتر عرفان واحدیان مشاور ارشد موسسه کنکور IDN

برای ارتباط مستقیم با دکتر واحدیان و دریافت برنامه ریزی برای کنکور از بهترین مشاوران کنکور IDNovin فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

6 replies on “روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور و نحوه تست زنی و 100 درصد زدن زبان”

profile avatarمریم.ب گفت:

سلام ببخشید اگه بخوایم فقط گروه آزمایشی زبان رو کنکور بدیم یعنی منحصرا زبان باید دوتا کارت اعتباری بخریم ؟یا فقط همینکه تو بین پنج گروه آزمایشی بزنیم زبان های خارجی کافیه

profile avatarسعید نورالهی گفت:

سلام
نیازی به خرید دو تا کارت اعتباری نیست.
مطابق ضوابط می تونین تو یکی از گروه های 5 گانه کنکور سراسری شرکت کنین.
اگر بیش از 1 رشته بخواین آزمون بدین، اونوقت برای اونها هم باید کارت اعتباری بخرین.
در ضمن مهلت ثبت نام مجدد کنکور 1400 رو از دهم تا سیزدهم اسفند از دست ندین.

profile avatarAli alizade گفت:

روش مطالعه لغات انگلیسی چجوریه؟ چطور میشه لغات زبان رو حفظ کنیم؟

profile avatarسعید نورالهی گفت:

سلام دوست عزیز. خوشحالم که علاقه به پیشرفت و یادگیری تو زبان انگلیسی دارین.
بهترین شیوه ای که میشه بهتون پیشنهاد بدم اینه که کتاب داستان های کم حجم رو با توجه به سطح زبان تون تهیه کنین. بعد شروع کنین به خوندن اونها.
کلمه هایی که توی متن براتون رو نا آشناست رو معنیش رو پیدا کنین و بالاش بنویسین؛ یا هم با توجه به بقیه ی جمله و پاراگراف، اون کلمع رو معنیش رو حدس بزنین.
اینجوری خیلی پایه ای و عمیق، کلمه های انگلیسی براتون جا می افتین و یادشون می گیرین.

profile avatarسید ساغر موسوی گفت:

سلام. مرسی از IDN و دکتر واحدیان . خسته نباشید. من ی سوالی که دارم اینه که هرچقد تلاش میکنم نمیتونم متن ریدینگ رو بخونم و به سوالاش جواب بدم. واقعا کلافم کرده. اصلا نمیدونم چطور مشکلمو حل کنم. میشه راهنمایی کنید❤

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیز. ممنون لطف دارید. ببینید نکته ای که اینجا قابل توجه هست اینه که آیا واقعا تایم کافی رو به زبان انگلیسی اختصاص میدید یا خیر؟ منظور اینه که در جلسه آزمون احیانا زمان زبان انگلیسی رو به سایر دروس عمومی اختصاص نداده باشید.
نکته بعدی اینه که اصلا شاید نیاز نباشه شما متن ریدینگ زبان کنکور رو به طور کامل مطالعه کنید. روش درست مطالعه و پاسخ به سوالات ریدینگ اینه که در ابتدا سعی کنید یه نگاه اجمالی به متن ریدینگ بندازید. اصطلاحا متن رو اسکن کنید. نیاز نیست ترجمه کلمه به کلمه متن ریدینگ رو بدونید. همین که بدونید ایده کلی متن چیه و داره چه چیزی رو بهتون میگه کفایت میکنه. در مرحله بعد برید سراغ سوالات و سوال رو با دقت بخونید. بعد از اون باید دوباره برگردید به متن ریدینگ و سعی کنید پاسخ سوال رو تو متن پیدا کنید.
در آخر باید بگم که حتما حتما تمرین و تکرار و خوندن متون رو به طور مکرر در برنامه درسیتون قرار بدید و برای این کار با مشاورتون مشورت کنید.
امیدوارم پاسخ سوالتون رو دریافت کرده باشید. اگر نیاز به توضیح بیشتری دارید میتونید از طریق فرم های تماسی که در این صفحه قرار گرفته با بنده و سایر مشاور های کنکور IDN درارتباط باشید و پاسخ سوالاتون رو دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }