آیدی نوین - برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور

برنامه ریزی کنکور

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ در این مقاله ما رتبه برتر های کنکور قصد داریم تا به طور کامل و از صفر، روش طراحی و نوشتن یک برنامه ریزی کنکور استاندارد و حرفه‌ای را به صورت گام به گام به شما آموزش دهیم. به طوری که شما بتوانید یک برنامه ریزی منحصر به فرد و مطابق با استاندارد های روز مشاوره و برنامه ریزی درسی را برای خودتان طراحی کنید. که قطعا پیش روی با چنین برنامه ای منجر به تغییرات شگرف در روند تحصیل و موفقیت شما خواهد شد، بدون شک یک برنامه ریزی کنکور عالی با روشی که برایتان توضیح خواهیم داد منجر به کسب رتبه برتر شما در کنکور سراسری خواهد شد.

این شیوه برنامه ریزی کنکور، روش برنامه ریزی کنکور بالای 700 رتبه زیر 1000 کنکور طی 10 سال متوالی است که در اختیار شما قرار گرفته است، و مطمعن باشید کامل ترین مقاله آموزش برنامه ریزی کنکور 1404 را در اختیار دارید، بدون دردسر و در کمترین زمان یاد خواهید گرفت که بهترین برنامه ریزی کنکور را برای خود بریزید و حتی یاد میگیرید که چطور و با چه روشی پایبند و متعهد به برنامه ریزی کنکور استانداری که میریزید باشید، مهم نیست که وضعیت درسی برنامه ریزی و ترازی شما در چه سطحیست، با ما همراه باشید و منتظر تحول باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

برنامه ریزی کنکور تجربی 1404 نمونه رایگان

عکس برنامه ریزی کنکور 1404 از یک برنامه ریزی استاندارد با شیوه برنامه ریزی که در ادامه برای شما کامل توضیح داده خواهد شد را در زیر مشاهده می کنید، ابتدا این نمونه برنامه مطالعاتی کنکور را بررسی کنید و سپس مرحله به مرحله به شما آموزش میدهیم تا بتوانید با توجه به شرایط خودو نقاط ضعف و قوت خودتان و با توجه به اصول برنامه ریزی کنکور بتوانید یک برنامه ریزی صحیح طراحی کنید:

برای مشاهده نمونه باکیفیت روی تصویر کلیک کنیدنمونه برنامه ریزی کنکور تجربی

 

برنامه کنکور بالا چطور طراحی شده؟

برنامه درسی برای کنکوری که در تصویر مشاهده میکنید توسط یکی از بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین متناسب با شرایط یکی از دانش آموزانی که در کنکور 1402 رتبه دورقمی (لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین رو میتونید در فرم زیر مشاهده کنید) کسب کرد طراحی شده است. قطعا این برنامه مناسب با شرایط فعلی شما نیست اما اصلا نگران نباشید، چون شما هم می‌توانید همین سبک برنامه ریزی برای کنکور را داشته باشید و ما در مجموعه مشاوره تخصصی آیدی نوین کنار شما هستیم که به شما کمک کنیم؛ که هم برنامه ریزی خوبی داشته باشید و هم شیوه اجرا و نحوه مطالعه تک به تک اجزای این برنامه ریزی را به شما آموزش دهیم، ما رتبه های برتر کنکور در کنار شما رتبه برتر های آینده کنکور هستیم تا رسیدن به صندلی رشته و دانشگاه هدف شما:

دریافت برنامه از رتبه برتر های کنکور

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و رتبه برتر شدن در کنکور، کافیه فرم زیر رو پر کنی:

با برنامه ریزی آیدی نوین توی کنکور 98، 99، 1400 و 1401 و 1402 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدن! لیست رتبه برتر های آیدی نوین را در عکس های زیر ببین

بخشی از رتبه های برتر آیدی نوین در کنکور های گذشته (لیست کامل در لینک زیر)

 

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

اما اصل مطلب “طراحی برنامه درسی برای کنکور”؛ باید بدانید که برنامه ریزی درسی که شما قبلا برای سال های متوسطه دوم (دهم، یازدهم و حتی دوازدهم) انجام می دادید با برنامه ریزی حرفه ای برای کنکور بسیار متفاوت است، و بدون شک شما با یک برنامه ریزی معمولی موفقیت چشمگیری در کنکور بدست نخواهید آورد، فلذا سبک برنامه ریزی کنکور استاندارد با سبکی که قبلا کار میکردید تفاوت های عمده دارد؛
در این ویدیو استاد فاطمی در 10 گام آموزش میدهد که چطور برای کنکور برنامه ریزی کنیم؛ این ویدیو شامل نکات حیاتی یک برنامه ریزی کنکور عالیست که بدون حتی یک مورد از آنها برنامه شما از حالت استاندارد خارج می شود بعد از دیدن این ویدیو به تفضیل شیوه نامه برنامه ریزی کنکور و 10 گام را توضیح خواهیم داد:

 

1. انواع برنامه ریزی کنکور (شناخت)

با نگاه اجمالی به برنامه ریزی استانداردی که در ابتدا برای شما قراردادیم متوجه خواهید شد که این برنامه ویژگی های منحصر به فردی دارد؛ از جمله مشخص بودن درس، مبحث، زمان پیشنهادی، بازه مطالعه، بازه تست زنی، نوع تست و…

این سبک برنامه ریزی اصطلاحا برنامه ریزی حجمی زمانی نام دارد؛ به طور کلی ما 3 نوع برنامه ریزی کنکورداریم:

1. برنامه حجمی

برنامه حجمی فقط حجم مطالعه مبحث مشخص شده و زمان پیشنهادی برای اجرا ندارد.

2. برنامه زمانی

برنامه زمانی فقط زمان مطالعه هر درس مشخص شده و حجم مشخص شده ای ندارد.

3. برنامه حجمی زمانی

اما در برنامه حجمی زمانی که استاندارد ترین نوع برنامه ریزی کنکور هست هم حجم و هم زمان اشاره شده است؛ پس اگر در برنامه ریزی برای کنکور محاسبه زمانی برای مطالعه هر مبحث (این فصل در چند ساعت مطالعه می شود) یا چشم انداز حجمی در روز (پیشروی در دروس) ندارید برنامه ریزی شما از این ویژگی مهم برخوردار نیست و باید مورد بازنگری جدی قرار بگید. و توازن بین زمان و مبحث مورد مطالعه در برنامه ایجاد و مشخص شود.

 

2. آموزش برنامه ریزی کنکور: برنامه ریزی با راهبرد

اگر تا اکنون نمی دانید که راهبرد به چه معناست یا یک راهبرد خوب چه ویژگی هایی دارد، باید بدانید که راهبرد یک نقشه راه برای انجام برنامه ریزی کنکور و رسیدن به اهداف کوتاه مدت افزایش درصد و تراز و بلند مدت یعنی رتبه برتر شدن در کنکور سراسری است. با داشتن یک راهبرد خوب شما هدف کلی خود را به اهداف کوچکتر برای بازه های زمانی کوتاه تر تقسیم می کنید و رسیدن به این اهداف کوچکتر برای شما به آسانی میسر خواهد بود، ما با داشتن یک راهبرد برای برنامه ریزی کنکور خود مسیر یک ساله یا چند ماهه را تبدیل به مسیر های کوتاه تر هفتگی یا ماهانه می کنیم، با این کار حجم مطالب مشخص تر، انجام مطالعه، آموزش، تست زنی و مرور آسان تر و ایستگاه های طی مسیر واضح تر خواهد شد، حتی شما زودتر متوجه حجم عقب افتادگی و یا جبران ها خواهید شد.

راهبرد بلند مدت در برنامه ریزی برای کنکور

فرض کنید در بازه زمانی مهر ماه قرار داریم و به عنوان یک داوطلب سال دوازدهمی یا پشت کنکوری سه کنکور امسال را پیش رو دارم؛ کنکور اردیبهشت ماه، کنکور فرهنگیان و کنکور تیر ماه، پس لازم است که حداکثر تا پایان دی ماه کل درس های دهم، مقداری از سال یازدهم و نیم سال اول دوازدهم را خوانده باشم و به تسلط کافی در تست زنی رسیده باشم بعد تا بازه عید نوروز نهایتا تا فروردین ماه مابقی درس های سال یازدهم و نیم سال دوم دوازدهم را به تسلط برسم و در عین حال از مرور مطالب قبلی غافل نباشم، در این بازه برای هر درس حداقل 4000 تست باید زده باشم، بعد از کنکور دی ماه به جمع بندی و مرور و تست بیشتر بپردازم و تا روز کنکور تیر ماه به بالاترین میزان تسلط خود برسم در عین حال برای امتحانات نهایی خرداد ماه که اهمیت مجزا در کنکور سراسری دارند آماده شوم، حداقل 4000 تست در این بازه زمانی لازم است، مشخص کردن همین موضوع با توجه به شرایط شما نوشتن یک راهبرد بلند مدت است. یعنی الان که در نقطه شروع ایستاد ام باید مسیر کلی خود را تا پایان تمام درس ها و طی همه کنکور ها برای خود مشخص کنم. لازم است که شما قبل از انجام یک برنامه ریزی کنکور خوب یک راهبرد بلند مدت برای خودتان طراحی یا انتخاب کنید.

راهبرد کوتاه مدت

و اما لقمه لقمه کردن راهبرد بلند مدت روش ساختن راهبرد های کوتاه مدت است، یعنی شما با توجه به حجم مطالب و با توجه به شرایط اختصاصی خود، راهبرد بلند مدت را به راهبرد های کوچک یک یا دوهفته ای تبدیل می کنید و مشخص میکنید که در هر دو هفته یا هر هفته قرار است چه مقدار از حجم مباحث راهبرد نهایی را به تسلط برسانید، ممکن است شما یک راهبرد بلند مدت 9 ماهه داشته باشید و 36 راهبرد کوتاه مدت یک هفته ای.

نکته: بچه ها توجه کنید که راهبرد با برنامه روزانه و دقیق فرق دارد. راهبرد یعنی تعیین مسیر، ما در راهبرد فقط کلیات را مشخص می کنیم و هدف گذاری های خود را تعیین می کنیم.

نمونه راهبرد کوتاه مدت برنامه درسی برای کنکور

 

عکس بالا یک نمونه از راهبرد کوتاه مدت برای دوهفته از یک آزمون است. هر آزمون آزمایشی (قلمچی، گزینه2، سنجش و…) دارای یک برنامه راهبردی است که داوطلب کنکور میتواند با توجه به شرایط خود از آن استفاده کند، اما در صورتی که برنامه راهبردی هیچ آزمونی مطابق با شرایط داوطلب نباشد (یا زمان آن گذشته باشد) شما باید یک برنامه ریزی منحصر به فرد برای خودتان طراحی کنید (پیشنهاد میکنیم این کار با کمک یک مشاور متخصص انجام پذیرد)
در برنامه های راهبردی باید بطور کامل مشخص شده باشد که شما طی بازه زمانی مشخص شده باید چه مباحثی را بخوانید و روز آزمون از همان مباحث باید آزمون دهید.

 

چیدن راهبرد صحیح در برنامه کنکور

همان طور که گفته شد برنامه این راهبرد ها معمولا از مهر ماه شروع می شود و اگر یک یا دو ماه عقب بیفتید عملا ادامه دادن با همان برنامه راهبردی ممکن نیست!

مثلا اگر بخواهید از دی یا بهمن شروع کنید 3 ماه از شروع راهبرد ها گذشته است و شما مجبورید از وسط برنامه راهبردی وارد شوید. در این اوقات شما باید دست به کار بشید و متناسب با شرایط خودتون یک راهبرد دقیق بچینید. در چیدن این راهبرد عوامل زیادی دخیل هستند و اگر زمان کمی دارید چه بسا لازم است بعضی از مباحث را حذف کنید.

چیدن یک راهبرد دقیق کار سخت و زمان بری است و در یک مقاله به صورت مجزا براتون توضیح خواهیم داد اما اگه می خواهید این کار را مشاورین رتبه برتر آیدی نوین برای شما انجام دهند میتوانید فرم زیر را پر کنید:

دریافت برنامه راهبردی از رتبه برتر های کنکور

اگه دنبال یه برنامه راهبردی هستی که تا روز کنکور برات مشخص کنه چه مباحثی رو باید مطالعه کنی کافیه فرم زیر رو پر کنی تا مشاورین آیدی نوین این کار رو برات انجام بدن:

با برنامه ریزی آیدی نوین توی کنکور 98، 99، 1400 و 1401 و 1402 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدن!

 

3.مشخص کردن میزان ساعت مطالعه هفتگی هر درس

اگه به نمونه برنامه بالا دقت کنی توی اون برنامه خیلی دقیق نوشتیم که باید هر قسمت از برنامه رو توی چه مدت زمانی مطالعه کنیم. پس برای پاسخ به سوال چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم لازمه که اول بدونیم اصلا در طی هفته قراره چند ساعت به یک درس خاص وقت بدیم و اصلا کدوم درس رو بیشتر بخونیم و کدوم رو کمتر. اگه مجموع ساعت مطالعه من در یک هفته 40 ساعته چند ساعتشو به زیست اختصاص بدم و چند ساعتشو به ریاضی؟

اینجاست پای یه پارامتر مهمی به نام ضرایب دروس میاد وسط.

ضرایب دروس کنکور و اهمیت آنها در برنامه ریزی کنکور

خیلی خلاصه بگیم ضریب یعنی هر درس چقدر تو کنکور اهمیت داره؛ هر درسی که ضریب بیشتری داره، باید ساعت مطالعه بیشتری بهش اختصاص داد.

 

بعد از حذف دروس عمومی از کنکور سراسری، شما فقط با دروس اختصاصی در کنکور سرو کار دارید و دروس عمومی فقط در امتحاناتی که به صورت نهایی کشوری برگزار میشن اهمیت پیدا میکنن، امتحانات نهایی جدای از کنکور در قبولی شما در کنکور تاثیر گذار هستن هر درس در امتحانات نهایی ضریب خاص خودش رو داره که براتون داخل مقاله تغییرات کنکور 1402 کامل توضیح دادیم. اما در مورد کنکور دیگه زیرگروه های مختلف وجود ندارن و هر رشته فقط یک ضریب بندی دروس مختلف داره؛ که طبق آخرین آپدیت ما براتون داخل جداول زیر آوردیم:

ضرایب دروس تخصصی رشته ریاضی:

ضرایب دروس اختصاصی رشته ریاضی در کنکور

 

ضرایب دروس تخصصی رشته تجربی:

ضرایب اختصاصی رشته تجربی

ضرایب دروس تخصصی رشته انسانی:

ضرایب دروس اختصاصی رشته انسانی

 

اهمیت ضرایب دروس عمومی در برنامه ریزی برای کنکور

با اجرای تغییرات جدید دروس عمومی به طور کامل از کنکور حذف شدن و اهمیتی برای کنکور ندارن، اما برای امتحانات نهاییتون میتونن مهم و تاثیر گذار باشن و چون در ادامه تغییرات کنکور، اهمیت معدل هم قطعی شده و سال به سال افزایش پیدا میکنه به صورت غیر مستقیم در رتبه شما تاثیرگذار هستن.

 

در برنامه ریزی درسی برای کنکور 1403، هر درس رو چند ساعت بخونیم؟

حالا که ضرایب رو متوجه شدین بریم سراغ پاسخ به این سوال که باید در هفته هر درس رو چند ساعت بخونیم. و چجوری کل ساعت مطالعه هفتگیمون رو بین دروس مختلف تقسیم کنیم.

سعی میکنیم با یه مثال نحوه تقسیم ساعت مطالعه بین دروس مختلف رو بهتون یاد بدیم. ما فرض میکنیم می خوایم برای یه دانش آموز رشته تجربی که قراره روزانه 8 الی 9 ساعت درس مطالعه کنه یه برنامه ریزی کنکوری صحیح رو بنویسیم. اگه شما ساعت مطالعه روزانتون کمتر یا بیشتره میتونید با این آموزش برای خودتون این کار رو انجام بدید.

کل ساعت مطالعه هفتگی در برنامه کنکوری :

همین ابتدای کار 1 الی 2 ساعت از زمان کلی رو به خوندن دروس مدرسه و عمومیا اختصاص میدیم. یعنی زمان مفیدی که برای دروس اختصاصی میمونه تقریبا 7 ساعته. ضمنا ما توی این برنامه ریزی کل روز جمعه رو به آزمون و تحلیل آزمون و جبران عقب ماندگی ها اختصاص میدیم. پس قراره از ابتدای شنبه تا پایان روز پنجشنبه مجموعا 6 روز و هر روز 7ساعت رو مطالعه کنید. پس مجموعا میشه 42 ساعت در هفته

این 42 ساعت رو چجوری بین دروس تقسیم کنیم؟

ساده ترین حالتی که می تونید این 42 ساعت رو بین دروس مختلف تقسیم کنید اینه که بیاید ساعت مطالعه هر درس رو به نسبت ضریب و اهمیتی که داره تقسیم کنید. یعنی مثلا توی رشته تجربی مجموع ضرایب میشه 36. حالا میایم طبق فرمول زیر ساعت مطالعه کلی هر درس رو پیدا میکنیم:

ساعت مطالعه هفتگی برنامه ریزی کنکور

خب حالا فهمیدیم که در طی هفته قراره هر درس رو چند ساعت مطالعه کنید پس بریم سراغ گام چهارم…

گام 4: چیدن پارت های مطالعاتی در برنامه ریزی برای کنکور

اگه به نمونه برنامه ریزی کنکور ابتدای مقاله دقت کنی اون برنامه سلول های متفاوتی داره. داخل هر سلول یا هر پارت مطالعاتی بطور دقیق ساعت مطالعاتی با جزییات مشخص شده. پس بیا با توجه به ساعت مطالعه هفتگی مشخص کنیم که توی هر پارت مطالعاتی باید چند ساعت زیست بخونیم و اصلا در هر هفته باید چنتا پارت رو به زیست یا شیمی یا بقیه درسا اختصاص بدیم.

هر پارت مطالعاتی زیست در برنامه ریزی برای کنکور 1404

از اونجایی که زیست مهم ترین درس توی رشته تجربیه نباید هر پارت مطالعاتی شما کمتر از 2 ساعت بشه. قراره توی یک هفته 14 ساعت زیست بخونی پس باید زیست رو هر روز توی برنامت قرار بدی یعنی مثلا میتونی 4 تا پارتِ 2 ساعته و 2 پارتِ 3 ساعته رو در هفته به این درس اختصاص بدی.

پارت مطالعاتی شیمی

برای درس شیمی قراره 10 ساعت مطالعه کنی پس می تونی 5 پارتِ دو ساعته رو به شیمی اختصاص بدی

پارت مطالعاتی ریاضی و فیزیک

با توجه به اینکه هر کدوم از دروس ریاضی و فیزیک رو باید در هفته 8 ساعت مطالعه کنی پس میتونی 4 تا پارتِ 1:30 الی 2:30 ساعته رو بهش اختصاص بدی.

پارت مطالعاتی زمین

زمین رو هم که قراره 1.5 ساعت در هفته بخونی پس کلا میشه یه پارتِ 1:30 ساعته.

تشکیل جدول برنامه ریزی اولیه کنکور

حالا با توجه به آمار و ارقامی که تا الان بهت گفتم باید بیای و یه جدولی مثل جدول زیر برای برنامه ریزی کنکور تشکیل بدی. جدولی که شامل پارت های مطالعاتی هر درس در روز و ساعت مطالعه مشخص میشه.

جدول برنامه ریزی اولیه کنکور

 

گام 5: مشخص کردن مباحث برای مطالعه در برنامه درسی برای کنکور

نکته بعدی اینکه توی نمونه برنامه های اول مقاله جدول خیلی دقیق نوشته شده که توی هر پارت مطالعاتی باید چه مبحثی رو بخونی. اما این مباحث از کجا میاد؟ از برنامه راهبردی که ابتدای مقاله بهت گفتم. باید برنامه راهبردی که داری رو بذاری جلوی خودت و شروع به پر کردن جدول بالا بکنی.

مثلا فرض کن داری با برنامه راهبردی قلمچی پیش میری و دو هفته دیگه آزمون داری. بودجه بندی آزمون بهت گفته باید فصل 1 و 2 زیست دهم رو بخونی. از طرفی طی هر هفته 6 تا پارت مطالعاتی قراره زیست بخونی پس مجموعا توی این دو هفته 12 تا پارت مطالعاتی برای زیست داری. حالا باید بیای اون فصل 1 و 2 زیست دهم رو به 12 قسمت تقسیم کنی و هر قسمت رو توی یه پارت مطالعاتی جا بدی. به همین راحتی. برای بقیه درس ها هم باید همین کار رو انجام بدی…

چند نکته در مورد راهبرد و پر کردن جدول پارت های مطالعاتی

ابتدای مقاله راجع به راهبرد بهتون توضیح دادم. اگه قرار نیست با برنامه راهبردی قلمچی، گزینه 2 یا گاج یا… پیش برید و مجبورید خودتون راهبرد بچینید یه سری نکات رو در نظر بگیرید. اول کار بیاید و یه چک لیست درست کنید.

تهیه چک لیست برای چیدن راهبرد

این چک لیست برای وقتی هستش که میخوای یک نظم کلی به چیزایی که خوندی یا چیزایی که نخوندی بدی و خیلی به اولویت بندیت کمک میکنه.این چک لیست بهتون کمک میکنه که یه سری تغییرات توی پارت های مطالعاتیتون بدید. مثلا اگه یه فصل رو قبلا خوندی شاید لازم نباشه الان توی پارت مطالعاتیت زمان زیادی رو بهش اختصاص بدی. یا اگه تو یه مبحث خیلی ضعف داری باید بیای و زمان زیاد تری رو برای خوندن اون مبحث توی پارت مطالعاتیت مشخص کنی.

اگه تازه میخوای استارت درس خوندن برای کنکور رو بزنی پس مطمئنا این چک لیست خالیه؛ چون هیچی رو نخوندی. اما اگه وسطای راه هستی ممکنه یه سری درسا رو خوب خونده باشی، یک سری رو ناقص خونده باشی و یک سری دیگه رو اصلا نخونده باشی. پس قبل از طراحی برنامه ریزی برای کنکور، چک لیستت رو اینجوری آماده کن، یک کاغذ بردار بالاش بنویس :

 

بعد حالا بیا زیرش فصلای هر درس رو بنویس. ببین اوضاع چطوره و ببین چنتا فصل رو کامل خوندی، چنتا فصل رو ناقص خوندی و اصلا چنتا فصل رو هیچی ازش نخوندی.

اولویت بندی در نوشتن برنامه درسی برای کنکور

اولویت مرور دروس

توی برنامه ریزی برای کنکور اولویت با مرور فصل‌هایی هست که کامل خوندی. از طرفی تکمیل کردن فصلایی که ناقص خوندی هم یکی از واجبات هست تا خیالت راحت بشه.

تکلیف درس های خونده شده چیه؟

یعنی فصلایی که اصلا نخوندیم رو دیگه بذاریمش کنار؟ نه نباید کامل بذاریم کنار، گفتیم تو اولویت اولمون نیستش. اما یه تبصره وجود داره که اون فصلا، ممکنه پر سوال و مهم باشند. حتی اگه قبلا هم نخوندی، باید توی برنامه‌هات بصورت  mp3 و فشرده جاش بدی؛ چون از ملزومات هستن این فصلا.

خواندن فصل های مهم در برنامه ریزی

تابع یا مثلثات توی ریاضی یا فصل 5 و 6 زیست شناسی دوازدهم یا فصل قلب یا گوارش زیست شناسی از فصل های مهم هستند. البته این برنامه برای یک دانش آموز تجربیه و خب هر رشته ای جداگونه بودجه بندی و اهمیت های مختلف داره.

اگه از بودجه بندی دروس رشته های مختلف و تعداد سوالات هر مبحث از هر کتاب در کنکور اطلاعی ندارید توصیه میکنم حتما مطالب بودجه بندی دروس کنکور در آیدی نوین رو مطالعه کنید و برای برنامه ریزی کنکور خود با توجه به اهمیت هر بخش دروس مختلف برنامه ریزی کنید. اینطوری برای مباحث مهم تر وقت بیشتری در برنامه کنکور خوتون در نظر میگیرید و درصد بالاتری در کنکور میزنید.

این فصل ها برمیگرده به سابقه شما توی دبیرستان که آیا قبلا خوب خوندینش؟ یا قبلا توی دبیرستان تستاشو زدید یا نه؟ اگه قبلا خوب خوندینش که مطمئنا می تونید با 1هفته خوندن راحت جمعش کنید. اما اگه اصلا تاحالا سراغ این فصلا نرفتید و تا کنکور هم کلا فرصت کمی داری، بهتره کلا دیگه این مباحث رو نخوندی و مستقیم برید سراغ مرور. اما اگه تا کنکور تایم مناسبی دارید و قبلیا رو هم خوب خوندید، قطعا وقت میکنی که بخونینش.

رشته های انسانی و ریاضی چطور برای کنکور برنامه ریزی کنند؟

برای باقی رشته ها هم کافیه همین روند رو پیش برید. ضریب هر درستون که مشخصه. طبق آموزشی که بالاتر بهتون گفتم پیش برید و بعد از اینکه ساعت مطالعه هفتگی هر درس رو مشخص کردید شروع به چیدن پارت های مطالعاتی توی هفته بکنید و ادامه ماجرا…

البته ما در آیدی نوین مطلب برنامه ریزی کنکور مختصوص هر رشته رو به صورت جدا برای شما دانش آموزان عزیز نوشتیم تا در صورتی که نیاز دارید آموزش برنامه ریزی رو با مثال های رشته خودتون داشته باشید. این مطلب کامل ترین مطلب آموزش برنامه ریزی درسی برای کنکور هست و توی اون حتی کوچکترین جزئیات رو هم براتون باز کردیم. توصیه من به شما اینه که بعد از خوندن این مطلب به مطلب مخصوص رشته خودتون هم نگاهی بندازید و اون رو هم مطالعه کنید چون قطعا مقاله مخصوص رشته خودتون میتونه مکمل خوبی در کنار این مطلب باشه:

 

گام 6 : مشخص کردن تست در برنامه کنکوری

یکی دیگه از عناصر مهم تو برنامه کنکور، تست هست. اگه به برنامه ای که ابتدای این نوشته نشونت دادم یه نگاه بندازی متوجه میشی که توی هر پارت مطالعاتی بطور دقیق مشخص شده که برای هر مبحث باید چه تعداد تست بزنی. پس تو هم باید این مورد رو توی برنامه ای که برا کنکورت می نویسی قرار بدی. تست زدن تو کنکور به طور کلی شامل تست آموزشی و تست زماندار میشه.

1.تست آموزشی چیست؟

تست آموزشی توی برنامه کنکور، همون تستی هستش که شما بلافاصله پس از خوندن درسنامه می زنی. تا اول اینکه ببینی اصلا کجای اون مطلب تست خیز هست و در مرحله بعد تست آموزشی.قسمتی از فرآیند آموزشی تون هستش.

منابع کنکور موجود در بازار برای تست آموزشی

خوشبختانه اکثر کتابای توی بازار اینجوری هستن که یه درسنامه دارن و بعدش کلی تست. درمورد اون درسنامه پس این تست‌ها به عنوان تست آموزشی تلقی میشه و حتما حواست باشه که موقع تست زدن مارک دار کنی تست ها رو.

از کدوم کتاب تست آموزشی بزنیم؟

با هرکتابی که راحتین و احساس می کنید به پیشرفت تون کمک می کنه میتونید ازش استفاده کنید. اینکه تست آموزشی شما رو برای رسیدن به 50 الی 60 درصد آماده می کنه، خیلی کم پیش میاد که یه دانش اموز فقط با تست آموزشی به درصدای بالا خودش رو برسونه.

تست زماندار یا سرعتی در برنامه ریزی کنکور چیست؟

این نوع تست 2 تا مزیت داره، یکی اینکه به شما کمک می کنه باهاش مرور انجام بدید، دوم اینکه باعث میشه تو شرایط آزمون باشید و قبل از اینکه برید سر جلسه، اون استرس رو تجربه کرده باشید.

چطوری از تست زماندار استفاده کنیم؟

بطور مثال شما فصل تابع ریاضی رو قبلا خوندی و ازش نزدیک 300 تا هم تست آموزشی زدی. حالا میخوای اونو برای آزمون دوباره مرور کنی. بهترین کار اینه که بیای ازش تست زماندار بزنی. قراردادن تست زمان دار توی برنامه مطالعاتی برای کنکور، باعث میشه هم مرور کرده باشی، هم نقاط ضعفت رو بشناسی و هم اینکه برای اون آزمون حسابی آماده بشی.

روزی چند تست توی برنامه خودمون بذاریم؟

تو روزای اول مطالعتون، چون تازه موتورتون روشن شده، نیاز نیست زیاد روی عدد تستاتون وسواس به خرج بدید. همین که شروع کردید خیلی خوبه. اما هرچی جلوتر میرید باید تعداد تستاتون بیاد بالا. پس برای شروع خوبه که توی درسایی مثل ریاضی یا فیزیک تعداد تست آموزشی تون از 20 تا کمتر نشه. اما وقتی وارد دوران جمع بندی و مرور میشید و تستای زماندار می زنید، دیگه نباید تو یک پارت ریاضی کمتر از 40 تا تست بزنید.

وقتی تعداد تست تون میره بالا، این اعتماد به نفس بهتون دست میده که من اون همه تست زدم، اون همه تلاش کردم، پس مطمئنن می تونم و از پسش برمیام. البته حواست باشه که یه شبه نمی تونی تعداد تستاتو بیاری بالا. پله به پله یا به قول معروف استپ بای استپ. روز اول شاید 17 تا تست بزنی. اشکال نداره روز بعد بکنش 20 تا، روز بعد 23 تا و همینجوری کم کم بیارش بالا.

 

گام 7: مرور در برنامه کنکوری

بچه‌ها در مورد مرور کنکور توی یه مقاله مفصل قبلا صحبت کردیم که توصیه میکنم برید حتما بخونید.

بهتون توصیه می کنیم وقتی از هر درسی (مثلا شیمی یا عربی یا هر درس دیگه‌ای) چنتا فصل خوندی و یک ماه الی 1 ماهو نیم از خوندن اون درس ها گذشت، شروع کن به مرورشون.

مرور مباحث قبل از آزمون

بچه‌هایی که آزمون آزمایشی میدن، بهتره که تا 2 روز قبل از آزمون همه مباحث آزمون رو تموم کنن و بعدش مروراشون رو انجام بدن و حتما این مسئله رو توی برنامه ریزی درسی خودشون لحاظ کنند.

البته این قضیه، دانش آموز به دانش آموز فرق داره و بعضی اوقات پیش میاد که بچه‌ها زودتر مباحث رو تموم می کنن و کل هفته منتهی به آزمون رو مرور می کنن و تست زماندار و سرعتی می زنن. اینجور دانش آموزها دیگه کاملا به مرحله بالای درس خوندن رسیدن.

قبل از مطالعه چه مدت مباحث قبلی رو مرور کنیم؟

شما یک ربع تا 20 دقیقه اول هر پارت درس خوندنت باید با استفاده از رپیدیو درسای قبلی که خوندی رو مرور کنی. اینجوری انگار همیشه درحال مرور هستی.

رپیدیو رو کجای برنامه‌هامون بذاریم؟

فرض کنید یه فصلی از دین زندگی رو قبلا خوندید، ولی الان قصد دارید فصل جدید رو بخونید. بهتون قول میدم اصلا اسم اون درس رو یادتون نمیاد، چه برسه به آیه‌هاش. پس توی هر پارت درس خوندنتون سعی کنید یک ربع تا 20 دقیقه اول هر درس رو بیاید با رپیدیو درسایی که قبلا خوندید رو مرور کنید.

وقتی برای پیش خوانی از رپیدیو استفاده می کنید، سرعت تون وحشتناک میره بالا و برای بچه‌هایی که مشکل کند خوانی دارن، این روش شدیدا توصیه میشه.

رپیدیو ؛ اولین سامانه آموزش و مرور هوشمند در ایران

 

گام 8: آزمون در برنامه ریزی کنکور

آزمون یکی از واجبات برنامه ریزی کنکور هست. بدون آزمون نمیتونید خودتون رو محک بزنید و نقاط ضعف و قوت خودتون رو مشخص کنید. حتما سعی کنید با برنامه راهبردی یه آزمون پیش برید و جمعه هارو به آزمون و تحلیل آزمون اختصاص بدید. خب حالا میخوایم بهتون یاد بدیم که چجوری برای هر آزمون آزمایشی برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی برای کنکور برای قلمچی و گاج

همونطور که معمولا همه خبر دارن برنامه آزمون های قلمچی و گاج  هر 2هفته یکبار هست. از اونجا که قلمچی قصد داره نقاط مرور برنامش بیشتر باشه، معمولا حجم مباحث آزمونش سنگینه و اگه پایه خوبی نداشته باشید و تو دبیرستان به درس ها به خوبی مسلط نباشید، کمی تحت فشار قرار می گیرید.

اینو یادتون نره شاید در ابتدا آزمون ها براتون سنگین باشه، ولی رفته رفته پیشرفت می کنید. توصیه ما اینه که برای برنامه ریزی آزمون های اول کنکور قلمچی، نگران اینکه همه مباحث رو تموم کنید نباشید. درابتدا که زیاد راه نیوفتادید سعی کنید یک سری مباحث کم سوال آزمون رو کنار بذارید و اونایی که خوب خوندید رو مرور کنید؛ نهایتا از 4 شنبه قبل از آزمون مرورهاتون رو استارت بزنید و حسابی تست زماندار کار کنید تا توی آزمون نتیجه بگیرید.

برنامه ریزی برای سنجش و گزینه 2

فاصله‌های زمانی آزمون سنجش و گزینه 2 بیشتر از قلمچی هست و با خیال راحت تر میشه به مباحث رسید ولی حواستون باشه که نقاط بازگشتی و مروری شون کمتره. پس باید سعی کنید پا به پای مباحث آزمون پیش برید و هیچ مبحثی از زیر دستتون فرار نکنه. برای آزمون گزینه 2 و سنجش باید سعی کنید 2 هفته اول، تمام مباحث رو جمعش کنید و هفته آخر دیگه مستقیم برید سراغ تست زماندار، رپیدیو و مرور و جمع بندی درسایی که واسه آزمون خوندی.

 

گام 9: مکتوب کردن برنامه با دفتر برنامه ریزی کنکور

کمرنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است. یادت باشه وقتی چیزی رو مکتوب ننویسی شانس رسیدنت بهش رو کم میکنی. برنامه ریزی هم همینجوریه! تو هر چقدر هم شب برای خودت توی ذهنت برنامه قوی بچینی بازم ممکنه فراموشش کنی و نتونی تمومش رو تیک بزنی، پس با این کار ساده یکی از اصول اولیه و خیلی مهم برنامه مطالعاتی کنکور رو اجرا کن.

بچه ها خواهشی که ازتون داریم اینه که حتما از یه دفتر برنامه ریزی کنکور برای مکتوب کردن برنامه هاتون استفاده کنید. هر روز باید دروسی که قراره خونده بشه رو به همراه میزان ساعت مطالعه و میزان تست و تایم های استراحت و … رو توی دفتر برنامه ریزیت یادداشت کنی.

یه قسمت از دفتر رو به پر کردن گزارش کار روزانت اختصاص بده و گزارش کار رو برای مشاورت ارسال کن. به آخر هفته که رسیدی، ساعت مطالعه کل هفته رو جمع بزن و سعی کن هر هفته به نسبت هفته قبل بهتر بشی. استفاده از دفتر برنامه ریزی برگ برنده توعه چرا که خیلی ها ازین نکته مهم سر سری میگذرن و متوجه آسیبی که بهشون زده میشه، نمیشن.

 

گام 10: خواب و استراحت رو در برنامه ریزی کنکور لحاظ کن

مقدار خواب در طول روز

یکی از معضلات بشر از قدیم این خوابه!! اصلا وقتی به یه کنکوری میگی ساعت 7 استارت برنامه درسی و مطالعه ت رو بزن، انگار داری بهش فحش میدی. درسته که بیدار شدن از خواب خیلی سخته؛ وقتی هم هیچ زوری بالا سرمون نباشه مثل مدرسه رفتن که دیگه تا 1سال هم پتانسیل خوابیدن رو داریم. اصلا من فک می کنم کنکوریا یه رابطه عمیقی با خرسای گریزلی که اکثر سال رو خواب هستن، دارن!

اهمیت سحرخیزی در اجرای بهترین برنامه ریزی برای کنکور

شاید خیلیا که دارن این مقاله رو می خونن، با خودشون میگن از فردا صبح زود از خواب پا میشیم؛ ولی نهایت 2 روز بتونن این رویه رو ادامه بدن و از روز سوم دوباره همون آشه و همون کاسه. از خواب پاشدن کار هرکسی نیست، ولی برای اجرای بهترین برنامه ریزی برای کنکور، لازمه و اصلاحش هم به تمرین نیاز داره. یه تمرین خیلی ساده که در ادامه بهتون یاد میدیم.

تنظیم ساعت خواب در برنامه ریزی درسی کنکور

یکی از نکات مهم تو برنامه ریزی برای کنکور اینه که چطوری ساعت بیولوژیک بدنمون یا همون الگو خواب رو اصلاح کنیم؟ مهم ترین راه حل برای این مسئله استمراره، به عنوان مثال اگه هر روز ساعت 9 از خواب بیدار میشید، هفته اول ساعت 9 رو به 8 و نیم یا یک ربع به 9 برسونید، هفته دوم به 8 یا 8 نیم کاهش بدید. هفته سوم دوباره به همین منوال ساعت خوابتون رو اصلاحش کنید. بهتون قول میدیم 1ماه نشده بطور اتوماتیک سر تایمی که قصد داشتید از خواب بیدار می‌شید.

ولی میگم دیگه نیاز به تمرین و ممارست داره و به همین سادگیا هم که این مراحل رو خوندید نیست.

بهترین زمان برای شروع درس خوندن

بهترین زمان برای شروع درس خوندن ساعت 7 صبح هست. این مورد نه تنها برای برنامه ریزی کنکور بلکه برای حالت عادی هم مناسب هست. بهتره که نیم ساعت قبل از این ساعت از خواب بیدار بشید تا بتونید سر ساعت 7 با انرژی شروع به درس خوندن کنید. اما این برای دانش آموز به نسبت یک دانش آموز دیگه متفاوته. یه دانش آموز میگه میخوام از بهمن برای کنکور شروع به درس خواندن بکنم و برای پزشکی یکی از دانشگاه های تاپ تلاش کنم. پس مطمئنا این شخص باید حداکثر ساعت 6 یا حتی زودتر از ساعت 5 استارت درسش رو بزنه، چون چند ماهی از بقیه عقب تره و باید این فاصله رو جبران کنه.

کیفیت درس خوندن در شب

بهترین زمان برای خوابیدن ساعت 12 شب هست تا بتونید صبح با انرژی از خواب بیدار بشید. اما ممکنه خیلی از دانش آموزا بگن که ما شب ها تمرکز بیشتری روی درس هامون داریم و نمیتونیم صبح زود بیدار بشیم. خیلی از این بچه‌ها دارن خودشونو گول می زنن و از ترس صبح بیدارشدن این حرفا رو می زنن.

اما بعضیا هم هستن که واقعیت رو قبول می کنن و تلاش می کنن تا ساعت بیولوژیک بدنشون رو درست کنن. بعضیا هم هستن که واقعا شبا تمرکزشون بیشتره یا اینکه چون خونشون شلوغه، شبا که همه خوابن به دنبال شکار نکات درسی هستن. پس در آخر اینو به خاطر داشته باشید که خودت نمیتونی خودتو گول بزنی؛ پس ببین تو کدوم ساعت بهترین و بیشترین بازده رو داری و تمرکزت رو روی همون تایم بزار.

اهمیت استراحت ظهر

بهتره ساعت 1 و نیم ظهر تا 3 رو توی برنامه ریزی خودت به استراحت اختصاص بدی تا بقیه طول روز انرژی داشته باشی. استراحت به این معنی نیست که میتونید از فضای مجازی استفاده کنید. استراحت یعنی اینکه به تغذیتون برسید یا اینکه اگه دوست داشتی یکم استراحت کنی تا بدنت شارژ بشه.

 

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ خب حالا که یاد گرفتی چطور برای کنکور برنامه ریزی کنی میخوام یه سری نکات رو بهت بگم که همیشه بهشون توجه داشته باشی.

همونطور که می دونید دانش آموزا به 2 دسته تقسیم میشن. دسته اول کسایی هستن که مدرسه میرن و الان دوازدهم هستن. دسته دوم هم میشن پشت کنکوری هایی که قبلا حداقل یه بار کنکور دادن.

1-برنامه ریزی کنکور 1404 برای محصل ها

برنامه ریزی کنکور برای محصل ها

این دسته از بچه‌ها چون وقت شدیدا کمی دارن، اصلا نمی تونن از برنامه راهبردی آزمون‌ها فاصله بگیرن و باید خودشون رو هرجوری که هست به برنامه راهبردی آزمون برسونن و بهترین عملکرد خودشون رو توی آزمونا پیاده کنند تا یه محک جدی بخورن.

پس این بچه‌ها حق ندارن کارای عجیب غریب بکنن، به برنامه ریزی کنکوری که توی آزمونا هست پایبند باشن و سعی کنن هر روز پیشرفت کنن.

دانش آموزا با توجه به تایم محدودی که دارن چون مدرسه میرن، خیلی سخت می تونن از تایم شون استفاده کنند؛ بخاطر همین چنتا توصیه مهم بهشون می کنیم:

توی مدرسه خوندن رو فراموش نکنید

توی زنگ‌های تفریح یا درسایی که می دونید سرکلاس رفتن براتون تاثیری نداره، درس بخونید؛ چون راه دیگه‌‍ای ندارید. تایم تون خیلی کمه، حتی شده درسای راحت مثل قرابت رو بخونید یا خلاصه‌هاتون رو مرور کنید.

تایم 5 صبح تا موقع مدرسه رفتن رو جدی بگیرید

همین 1 سال رو باید به خودتون سختی بدید.خیلی از بچه‌ها هستن که نمی تونن بیدار بشن و براشون سخته. درسته که این کار سخت و طاقت فرساست، اصلا سخت ترین کار دنیاس، حتی از کار توی معدن هم سخت تره. ولی شرایط جوریه که بقیه دارن به سرعت درس هاشون رو میخونن و هر روز بیشتر از دیروز برای کنکور آماده میشن برای همین این کار های سخت برای اینکه بتونیم بهشون برسیم واجبه.

ساعت مطالعه در روزهای مدرسه

یکی از سوالایی که بچه‌ها همیشه می پرسن اینه که چند ساعت باید مطالعه کنیم؟ در پاسخ باید بگیم کاملا بستگی به شخصیت، علایق و به هدفت داره. ولی زمان مناسب مطالعه در حین مدرسه بین 5 تا 7 ساعته. البته کسایی هم بودن که تونستن بین 8 الی 9 ساعت مطالعه کنند و برنامه ریزی کنکور خودشون رو جلو ببرند.

بچه مدرسه‌ای ها درس همون روز بخونن

همیشه به بچه‌های سال دوازدهم توصیه میشه هر درسی که معلمشون داد، بلافاصله باید بخونیدش و تستاشو بزنید تا تثبیت بشه. و بعد از اون برید سراغ درسای پایه.

2- برنامه ریزی برای پشت کنکوری ها :

خب مطمئنا بچه‌های پشت کنکوری تایمشون خیلی زیاد تره نسبت به دانش‌آموزا. پشت کنکوریا باید تا موقع رسیدن به ترازای بالا نسبت به برنامه آزموناشون متعهد باشن.

بعد که به ترازای بالا (مثلا تو آزمون قلمچی بالاتر از 6000 یا 6500) رسیدن، حالا می تونن یکمی از برنامه راهبردی آزمونشون خارج بشن.

اینجا دوتا حالت پیش میاد که اگه احساس می کنن درسای قبلی فراموش شده، می تونن برگردن و مرور انجام بدن یا اینکه یک آزمون نسبت به برنامه راهبردی جلوتر باشن. منظورم چیه؟

 

برنامه ریزی برای کنکور اردیبهشت

به طور کلی قواعد و اصول حاکم بر برنامه ریزی کنکور چه برای کنکور اردیبهشت ماه باشه چه برای کنکور تیر ماه فرقی باهم نمیکنه؛ یعنی مهم نیست که شما بخواین تیر توی کنکور شرکت کنید یا اردیبهشت! مهم اینه که شما بخواین درست و با برنامه ریزی درس بخونید!

اما اون چیزی که باید بدونید اینه که نسبت به کنکور تیر ماه کنکور اردیبهشت زمان کمتری رو در اختیار شما قرار میده خصوصا اگه پایه دوازدهم باشید. این کم بودن زمان شاید به نفع پشت کنکوری ها و فارف التحصیل ها باشه اما بچه های مدرسه ای باید به چند تا نکته برای برنامه ریزی برای دی ماه توجه کنن:

 • اول: سطح علمی داوطلب در چه حدیه؟
 • دوم: تا این لحظه چه مباحثی رو به کنکوری پیش برده و ازش مطمعنه؟
 • سوم: آیا میتونه علاوه بر مدرسه برای کنکور هم بخونه؟
 • چهارم: با توجه به اینکه قبل از اینکه مباحث داخل مدرسه برای کنکوری تموم بشه باید کنکورشو بده آیا میتونه خودشو برسونه؟
 • پنجم: از همه مهم تر اینکه با توجه به اینکه تاثیر عمومی ها قطعی شده آیا میتونه معدل بالای خودش رو تضمین کنه؟

نکته مهم: در نظر داشته باشید که کنکور فرهنگیان فقط در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. پس داوطلبان کنکور فرهنگیان باید برای ادیبهشت ماه آماده باشند.

 

برنامه ریزی برای کنکور تیر

اما کنکوری که همیشه بوده و هست و خواهد بود همین کنکور تیر هست! برای اینکه بتونید بهترین برنامه ریزی کنکور تیر ماه رو داشته باشید، کافیه این مقاله رو از اول بخونید! به همین راحتی!

 

“در ادامه نکات اضافی که باعث افزایش راندمان شما در مطالعه و آمادگی برای کنکور میشه رو هم توضیح دادیم و توصیه میکنیم بعد از یک استراحت کوتاه اون موارد رو هم مطالعه کنید”

 

جوگیر شدن در درس خواندن

افزایش ساعت مطالعه برای درس خواندن

برای شروع کار اگه تا حالا اصلا تجربه درس خوندن به صورت مداوم و با برنامه ریزی برای کنکور رو نداشتید، استفاده از برنامه ریزی درسی با تایم بالا اصلا بهتون توصیه نمیشه. در ابتدا باید درس خوندن رو با تایم پایین شروع کنن و در ادامه به تدریج تایم مطالعاتیشون رو افزایش بدن. به عنوان مثال در ابتدا نباید با روزی 13 ساعت درس خوندن شروع کرد حالا هر چه قدر هم که شما انگیزه داشته باشید.

بهتره با 4 ساعت در روز شروع کنید و رفته رفته تایم مطالعاتیتون رو به روزی 13 ساعت برسونید، اینجوری نه فشاری رو به اون صورت روی خودتون حس میکنید نه از درس خوندن خسته می‌شید.

تنوع مطالعاتی در برنامه درسی

خوندن لودری یا بولدوزری اکیدا توصیه نمیشه! مثلا اینکه قصد داشته باشید داخل چند روز فقط ریاضی بخونید! یا فقط شیمی بخونید! این کار اشتباه محضه. به چند دلیل درس هایی که داخل برنامت قرار میدی باید تنوع داشته باشه.

 1. خسته یا زده نشی و راندمانت برای اون تک درس پایین نیاد.
 2. مرور همگام با مطالعه اتفاق میفته و چون  قسمت قسمت درس ها رو پیش میبری، هر دفعه یه مرور ریزی رو قسمت قبلی که خوندی انجام میدی.
 3. مراحل درست مطالعه رو طبق زمان بندی های علمی طی میکنی و یادگیریت بهتر و ماندگار تر میشه
 4. در مجموع با زمان کمتر حجم بیشتری مطالعه میکنی و بازدهی بیشتری میگیری

 

آموزش برنامه ریزی درسی برای کنکور، برنامه درسی اختصاصی

قطعا مسیر پیشرفت هر شخص با شخص دیگه فرق میکنه، چرا؟ به این دلیل که ساختار رفتار هر شخص متفاوته.

قطعا، برنامه ی پیشرفت برای هر فرد با فرد دیگه فرق میکنه! برنامه رتبه شدن تو با دوستت متفاوته؛ یکی ممکنه نیاز به تشریحی خوانی زیادی داشته باشه؛ ولی یکی دیگه نیاز به تست آموزشی بیشتر داره؛

یکی نیاز داره که سرعت تست زنی بالاتری داشته باشه، پس باید تست زماندار بزنه؛ یکی دیگه سرعت مطالعه درس زیستش بالاست و خوب یاد میگیره و ریاضیش خیلی ضعیفه.

این دلایل و دلایل زیاد دیگه ای کاملا توجیه میکنه که باید برنامه ریزی اختصاصی خودت رو داشته باشی.

رضایت دانش آموزان از بهترین برنامه ریزی کنکور آیدی نوین

رضایت دانش آموزان از تجربه حضور در آیدی نوین 3

رضایت دانش آموزان از تجربه حضور در آیدی نوین 1

رضایت دانش آموزان از تجربه حضور در آیدی نوین 2

 

pdf برنامه ریزی کنکور

در مورد دریافت pdf برنامه ریزی کنکور بهتون پیشنهاد میکنیم که به هیچ وجه از برنامه های آماده که برای صدها نفر نوشته شده استفاده نکنید. این برنامه ها به هیچ عنوان برای شخص شما طراحی نشده و قطعا دارای تضادهای زیادی با روش مطالعه و شرایط شما خواهند بود. داشتن یک برنامه کنکوری شخصی سازی شده مخصوصا در سال های اخیر خیلی مورد توجه داوطلبین کنکور قرار گرفته و تبدیل به یکی از واجبات برای موفقیت در کنکور شده. پیشنهاد میکنیم برای دریافت برنامه ریزی اختصاصی خودتون از مشاوران آیدی نوین کمک بگیرید.

دریافت برنامه اختصاصی از بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین

برای دریافت برنامه اختصاصی خودتون و همینطور کسب مشاوره از مشاوران رتبه برتر آیدی نوین به صورت یک جلسه کاملا رایگان فقط کافیه فرم زیر رو پر کنید.

با الگوریتم جدید آیدی نوین، دیگه رتبه برتر شدن کار غیر ممکنی نیست.

جدول برنامه ریزی کنکور 1404

سعی کنید با داشتن یک جدول برنامه ریزی کنکور تمام درس هایی که قراره تو یک روز بخونید رو یادداشت کنید. تو این جدول باید ساعت مطالعه هر درس، تعداد تست، منبعی که قراره از روی اون مطالعه کنید و هر جزییات دیگری موجود باشه.

پایان هر شب باید یک گزارش کار از عملکرد خودتون با استفاده از این جدول ارائه بدید و مقایسه کنید که چقدر از برنامه ریزی درسی برای کنکور تون را تونستید عملی کنید.

در پایان هفته تمام گزارش کارهای روزانه تون را بررسی کرده و عملکردتون طی هفته رو مورد ارزیابی قرار بدید. هرکجا ضعف دیدید، سعی کنید اون ها رو برطرف کرده و هفته به هفته بهتر بشید.

 

دانلود برنامه ریزی کنکور 1404

بچه ها ببینید اصولا برنامه درسی برای کنکور چیزی نیست که بگیم همه جا ریخته و بریم اون رو دانلود کنیم. توی اصول اول مقاله گفتیم که برنامه باید کاملا شخصی باشه. شخصی سازی یعنی اینکه بر مبنای نقاط ضعف و قوت شما نوشته بشه و بر اساس شرایط مدام تغییر کنه. پس باید بپرسید چطور برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

خواهشی که ازت داریم اینه که هرگز دنبال دانلود برنامه ریزی رایگان کنکور آماده که برای همه نوشته شده و اصلا مخصوص تو نیست نباشی و به جای اون با توجه به مراحل بالا به صورت قدم به قدم یک برنامه کنکوری اختصاصی برای خودت طراحی کنی.

 

سوالات متداول

1. در این مقاله روش برنامه ریزی کنکور کدوم رشته ها آموزش داده شده؟

با استفاده از اصول و روش های این مطلب شما برنامه اختصاصی کنکور خودتون رو به صورت استاندارد طراحی می‌کنید و بعد از اون میتونید با استفاده از مطالب برنامه ریزی اختصاصی هر رشته که به طور رایگان در این مطلب قرار گرفته جزئیات مخصوص رشته خودتون رو به برنامه ریزی اضافه کنید.

2. چه برنامه ریزی برای کنکور مناسب هست؟

توی اصول اول مقاله گفتیم که برنامه باید کاملا شخصی باشه. شخصی سازی یعنی اینکه بر مبنای نقاط ضعف و قوت شما نوشته بشه و بر اساس شرایط مدام تغییر کنه. با مطالعه این مقاله اصول طراحی برنامه ریزی اختصاصی رو به طور کامل یاد میگیری.

3. برای کنکور 1404 باید روزانه چند ساعت درس بخوانیم؟

به طور کلی میشه با روزی 4 ساعت شروع کرد اما ابتدا باید شرایط بررسی بشه که از چقدر تا کنکور زمان داری. البته جای نگرانی نیست، شما می‌تونید با استفاده از فرمول محاسبه ساعت مطالعه مشخص که در این مطلب بهتون آموزش دادیم زمان مناسب شرایط خودتون رو محاسبه کنید.

4. حجم درس هایی که باید بخونیم چقدره؟

معمولا 4 درس رو در طول روز پیشنهاد میشه مطالعه داشته باشید ولی پاسخ این سوال بسته به زمانی که شما تا کنکور دارید میتونه تغییر کنه.

 

142 replies on “برنامه ریزی کنکور”

profile avatarFaezeh گفت:

سلام خسته نباشید
میشه برای رشته ی فنی حسابداری برنامه ریزی بدید

profile avatar گفت:

درود
دوست عزیزم میتونی فرم داخل مطلب رو پر کنی

profile avatarآتوسا گفت:

با اختلاف کاربردی ترین و منظم ترین مقاله ایه که تا حالا دیدم دمتون گرم

profile avatar گفت:

خوشحالم که از مطلب لذت بردی

profile avatarنگین گفت:

سلام من یازدهم انسانی هستم و میخوام از الان شروع کنم و رتبه برتر بشم .به نظرتون از الان آزمون شرکت کنم یا فقط تست بزنم ؟ میشه راهنمایی کنید؟

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیزم وقتت بخیر

موفقیت در کنکور یک کار تک بعدی نیست، اینکه شما فقط تست بزنید یا فقط آزمون شرکت کنید هیچکدوم به تنهایی برای رتبه برتر شدن کافی نیست
شما در برنامه ریزی کنکور باید اول تشریحی خودتون رو تقویت کنید و تمام سعیتون در کسب معدل بالا در امتحانات نهایی باشه، بعد از اون باید تستی خودتون رو تقویت کنید و تست از انواع مختلف بزنید و درنهایت در آزمون‌ها خودتون رو مورد سنجش قرار بدید. برای اینکار شما نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و اصولی دارید، پس قبل از شروع ابتدا برنامه خودتون رو مشخص کنید

profile avatarشهرزاد گفت:

سلام من یک دانش آموز کلاس دهم انسانی هستم
خواستم بدونم از چه زمانی شروع به تست زدن بکنم ؟
و آیا از الان باید سراغ آزمون های گاج برم؟
چیکار کنم زود تر بتونم مطالب رو حفظ کنم و به چیزی فکر نکنم و حواسم پرت نشه ؟
لطفا کمکم کنید

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیزم وقتت بخیر

بهترین کار اینه که شما ابتدا پایه تشریحی خودتون رو در حد 20 امتحانات تشریحی ببندید، بعد از اون شما میتونید از همون پایه دهم و از مباحث سال دهم شروع به تست زنی آموزشی کنید ولی همه چی به سطح شما بستگی داره
برای این موضوع پیشنهاد میکنم حتما مطلب تست زنی دهم که توی سایت هست رومطالعه کنی :
https://idnovin.com/تست-زنی-دهم/
باز هم اگر سوالی بود میتونی با ما در ارتباط باشی

profile avatarمحمد صالح گفت:

واقعا عالی بود چندین تا مقاله در مورد برنامه ریزی خوندم این با اختلاف بهترینش بود مرسی از تیم پرقدرت ایدی نوین

profile avatar گفت:

خواهش میکنم
خوشحالیم که کمک کننده بوده

profile avatarامیر گفت:

میشه فقط اون بودجه بندی و برنامه رو فقط دریافت کرد یا نه ؟

profile avatar گفت:

درود
بله، در کدام بخش مشکل دارید بفرمایید تا راهنمایی کنم

profile avatarpharmacist گفت:

سلام و عرض ادب
حدودا 50 روز تا کنکور تجربی 1402 فرصت داریم.
اگه الان بخوام شروع کنم (البته شروع من 3 سال پیش بود اما با ساعت مطالعه کم، تعداد تست کم+ فراموشی و عدم مرور و…)
با توجه به تاثیر بالای دروس دوازدهم((40+(30/100=18/60)=58)
فقط دوازدهم بخونم کافیه؟
اگه بخوام پایه بخونم فصل های تست خیز همه ی درس ها رو بخونم یا فقط یکی از درس ها (مثلا شیمی) رو برای صد بخونم و بقیه درس ها فقط دوازدهم؟

profile avatar گفت:

درود
در این شرایط بهترین کاری که متونید انجام بدید این هست که ابتدا فصل های غیر ترکیبی پر تست که شامل تست های زیاد نسبت به سایر فصل ها در کنکور هستند و در مرحله بعد فصل های ترکیبی با تست بیشتر را مطالعه کنید و تمرکز روی این موارد باشه
توصیه میکنم به علت زمان محدود و شرایط خاصی که دارید حتما با مشاوران ارشد موسسه ارتباط بگیرید تا بتونید با برنامه فشرده درصد بالا تری در کنکور بزنید
برای این کار میتونید فرم دریافت مشاوره در مطلب رو پر کنید
موفق باشید

profile avatarدلارا گفت:

سلام من پشت کنکوری هستم وامسال برای سومین دفعه می خواهم در کنکور شرکت کنم سال اول رتبم اصلا خوب نبود پارسال کمی پیشرفت داشتم اما امسال آخرین فرصتمه و می خواهم عالی باشم به نظر شما اگر اردلان شروع کنم می توانم رتبه خوبی بیاورم راستی رستم انسانی است

profile avatarسعید نورالهی گفت:

سلام دلارا خانم
شما می توین مقاله های مشاوره ای سایت آیدی نوین رو بخونین و متوجه بشین که انقدری تایم کافی در اختیار دارین که بتونین رتبه ی خوبی تو رشته ی انسانی کسب کنین.
مخصوصا این که دو سال سابقه ی کنکور دادن دارین و با درس ها و تست ها آشنایین.
همچنین شما می تونین با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشین تا با برنامه ریزی شخصی و منسجم، مسیر موفقیت تون تا قبولی توی کنکور انسانی رو راحت تر طی کنین.

profile avatarInterstellar Swan گفت:

ممنونم بابت وقتی ک برای آموزش ماهیگیری عوض ماهی آماده برای ما محصلا گذاشتید :)
توضیحات جامع و کامل بودن و ازون مهمتر با لحن خودمونی جمله بندی شده بودن
ی پیشنهاد هم دارم ک خوشحال میشم با شما درین مورد درمیون بگذارم . . اکثر مقالات درین حوزه حرفی از تقسیم بندی دروس پایه و دوازدهم نزدن
شاید خیلیا مثل من براشون سوال پیش بیاد چقدر از تایم مطالعه روزانشون رو ب پایه و چقدرشُ ب دروس دوازدهم اختصاص بدن
ممنون میشم توضیحاتی درین باره بدید و منُ دوستانم رو راهنمایی کنید
بهترین هارو براتون آرزومندم خداقوت یاعلی

profile avatarMehdi گفت:

سلام باروزی10ساعت مطالعه میتونم دبیری قبول بشم اگه از الان شروع کنم

profile avatarرامتین گفت:

سلام من کنکوری ۱۴۰۲ هستم
خواستم ازتون سوال کنم که اگه من ازتون برنامه تخصصی و کامل درسی بگیرم با توجه به تغیراتی که کنکور ۱۴۰۲ داشته برنامه درسی هم شامل اون تغیرات میشه ینی همون حذف دروس عمومی و ….
ممنون.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. هنوز تغییرات برای کنکور 1402 قطعی نشده ولی قطعا این موارد هم در برنامه ریزی لحاظ خواهد شد

profile avatarمعصومه گفت:

سلام
من محصل رشته تجربی هستم و ۱۴۰۱کنکور دارم ولی متاسفانه به دلایلی تا الان نتونستم برای کنکور درس بخونم و واقعا صفره صفرم ولی خیلی دوست دارم یه تحول اساسی تو خودم ایجاد کنم اما نمیدونم و سردرگمم ک تو این زمان باقی مونده کم چی کنم؟چطوری برنامه ریزی کنم و درس بخونم‌و خودمو برسونم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله رو با دقت بخونید چون اصول و نحوه برنامه ریزی کنکور بطور کامل بیان شده. از طرفی با پر کردن فرم هایی که در این صفحه قرار گرفته میتونید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن

profile avatarسمانه لطفی گفت:

سلام برنامه ریزی برای کنکور رایگان ندارین

profile avatar گفت:

سلام آموزش برنامه ریزی بطور رایگان تو این صفحه قرار گرفته که میتونید استفاده کنید. اما برنامه ریزی شخصی که توسط رتبه های برتر موسسه انجام میشه هزینه داره

profile avatarهدیه گفت:

سلام من یازدهم تجربی هستم و می‌خوام یه برنامه ریزی دقیق داشته باشم تا دروس دهم یازدهم و رو کامل مرور کنم و تست های زیادی بزنم اما ۷رکاری میکنم نمیشه و به مشکل بر میخورم میشه کمکم کنید.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. بله حتما. میتونید فرم های ارتباط با مشاورین که تو این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarعلی موسوی گفت:
profile avatarاکرم محمدی گفت:

سلام این مقاله فوق العاده بود، مرسی از شما

profile avatarآناهیتا گفت:

سلام
ببخشید این طرح رتبه شو ک مشاوره تحصیلی و روانشانسی داره فقط برای بچه های پشت کنکوری و دوازدهم هست‌؟
من دهم تحربی هستم و مهر ماه ۱۴۰۰ میرم یازدهم تجربی میخاستم بدونم از الان میتونم تو این طرح شرکت کنم ‌؟ چون برای پزشکی میخونم و موفقیتم برام خیلی مهمه از طرفی نمیدونم چی کار باید کنم سردرگمم
از الان میتونم تو این طرح ها شرکت کنم‌؟

profile avatar گفت:

سلام. بله میتونید ثبت نام کنید. طرح رتبه شو ویژه همه دانش آموزان دهم یازدهم و دوازدهم است

profile avatarامیر حسین فرشباف گفت:

سلام من هزینه کتاب برنامه‌ریزی رویاساز رو پرداخت کردم الان کی به دستم میرسه؟

profile avatar گفت:

سلام. بین 3 تا 5 روز کاری زمان میبره. انشالا که بتونید نهایت استفاده رو ازش ببرید

profile avatarملیکا گفت:

سلام من امسال یازدهم تجربیم و می خوام از الان یه برنامه ریزی خوب داشته باشم
ایا میتونم با برنامه یی که شما میدین بتونم پزشکی قبول بشم و با سهمیه 5 درصد ایثارگران ؟؟؟

profile avatar گفت:

سلام. بله امکانش هست. داشتن یه برنامه خوب در کنار سهمیه میتونه خیلی بهتون کمک کنه تا به هدفتون برسید

profile avatardara گفت:

سلام وقت بخیر
پایه 11 تجربی هستم و میخوام بالاخره استارت درس خوندن رو بصورت جدی برای کنکور 1401 بزنم
با برنامه ریزی درست فکر کنم بتونم
چکاری باید انجام بدم؟

profile avatar گفت:

سلام وقت بخیر. توی این صفحه نحوه برنامه ریزی کنکور رو در 11 گام بطور کامل توضیح دادیم که پیشنهاد میکنم با دقت مطالعه کنید. ضمنا سعی کنید حتما در تابستان دروس دهم و یازدهم رو جمع بندی کنید تا در سال دوازدهم کار راحت تری در پیش داشته باشید

profile avatarزینب گفت:

سلام.من دوازده سال پیش کنکور انسانی دادم و رشته خوبی قبول نشدم. الان میخوام پرستاری قبول بشم و هیچ آشنايي با دروس ندارم. آیا با این وقت کم میتونم قبول بشم؟در ضمن اینکه متاهل و دوتا بچه هم دارم. یعنی با در نظر گرفتن این شرایط میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. قبولی پرستاری برای کسی که قبلا رشتش انسانی بوده و تازه میخواد کنکور تجربی بده مسلما کار آسونی نیست ولی قطعا شدنی هست. باید یه برنامه ریزی کنکور دقیق داشته باشید. پیشنهاد میکنم اول منابع مورد نیاز رو با مشورت یه مشاور تهیه کنید. بعدش با توجه به زمانی که در طی روز میتونید به مطالعه اختصاص بدید نسبت به برنامه ریزی اقدام کنید.

profile avatarپایه دهم تجربی گفت:

سلام وقت بخیر
ببخشید طرحی برای ثبت نام افرادی که هزینه اش رو ندارند، دارید ؟؟
انقد فکر کردم که نمی دونم باید چیکار کنم
خواهشا یه فکری به حال ما بکنید

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. هزینه های مشاوره آیدی نوین در برابر خدماتی که ارائه میشه واقعا زیاد نیست و تمام سعی ما هم همیشه این بوده که بتونیم کمک کنیم عدالت آموزشی برای همه دانش آموزان برقرار بشه. پیشنهاد میکنم با مشاوران صحبت کنید تا راهنماییتون کنن و اگه امکان داشته باشه بهتون کمک کنیم

profile avatarماریا گفت:

سلام، خسته نباشید
ببخشید می خواستم هزینه مشاوره و برنامه ریزی روزانتون بگید
من ارشد بیوتکنولوژی دارم ولی الان تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم و برای دندون پزشکی تلاش کنم به نظرتون موفق میشم؟؟ برای دروس ریاضی، فیزیک و شیمی چه منابعی توصیه می کنید؟؟ از الان باید روزی چند ساعت بخونم تا به نتیجه برسم؟؟ لازمه که تا آخر شهریور دروس تموم کنم و از مهر دوره کنم؟ یا اینکه هدفمندتر درس بخونم؟

profile avatar گفت:

سلام. برای اطلاع از طرح های مشاوره و برنامه ریزی میتونید فرم های ارتباط با مشاورین رو پر کنید تا باهاتون تماس گرفته بشه و کامل طرح ها خدمتتون معرفی بشه.
در مورد سوالتون که گفتید میشه دندانپزشکی قبول شد یا خیر قطعا اگه از الان با برنامه ریزی کنکور صحیح پیش برید شدنی هست. در خصوص منابع ما بهترین منابع کنکور رو در یک پست جداگانه بطور کامل معرفی کردیم که میتونید مطالعش کنید.

profile avatarفاطمه قربانی گفت:

سلام و خسته نباشید می گم به همه اساتید وکادر اداری موسسه ایران دانش نوین. من سال گذشته انتخاب رشته داشتم وبا معرفی یکی از دوستانم با ایدی نوین اشنا شدم واقعا خوشحالم از انتخابم واقعا دلسوزانه پیگیر کارهامون هستند .واقعا بیست بیست.

profile avatarمحمد امین جلالی گفت:

سلام
عرض ادب اینجانب دانش آموز یازدهم انسانی هستم بنده از چند وقتی هست که دارم بابرنامه پیش میرم بنده از فروردین تا خرداد پایه یازدهم رو دارم می خونم و در تابستان هم دهم و یازدهم رو باهم می خوانم در روز ۸ الی ۹ ساعت یا بیشتر درس می خوانم و صبح ها ساعت ۵ بیدارم و از ۷ صبح تا ۸ شب درس می خوانم با استراحت های ۱۵ دقیقه ای بنده ظهر ۴۵ دقیقه یا ۱ ساعت می خوابم من وضعیت مالی خوبی ندارم و نمی توانم برم کانون یا مشاوره بگیرم بنده برنامه چیدم که در تابستان پایه یازدهم و دهم و سال دوازدهم فقط دوازدهم رو بخونم و از دهم و یازدهم فقط مرور کنم یا نمونه سئوال بخونم من سئوالات کنکور ۹۷.۹۸.۹۹را می خوانم و نکته برداری می کنم و قواعد و سئوالات مهم رو یادداشت می کنم من بیشتر به فارسی و عربی اهمیت می دم می خوام تلاش کنم تا بتوانم یا شاید حقوق تهران قبول بشم ولی به خاطر ضعیف بودن زبان انگلیسی نا امید شده ام که حقوق نمی تونم برسونم این راهی که دارم میرم درسته میشه کمکم کنید آیا تلاش های من جواب میده تا حقوق تهران قبول بشم لطفا راهنمایی کنید هر سایتی رفتم هزینه می خواست

profile avatar گفت:

سلام. بله راهبرد تقریبا درستی رو انتخاب کردید ولی پیشنهاد میشه حتما در یک آزمون آزمایشی هم شرکت کنید. پیشنهاد ما آزمون آنلاین کنکور سنجاز هست. موفق و موید باشید.

profile avatarآیلین گفت:

سلام وقت بخیر.ببخشید من برای کنکور تجربی ۱۴۰۰‌ میخوام از الان شروع کنم؛ولی واقعا نمیدونم از چه منابعی استفاده کنم!!!اشکالی نداره اگه تا اخر اردیبهشت یه منبعو تموم کنم،بعدش تو دوران جمع بندی یه منبع دیگه!؟و اینکه دیر نیست برای شروع!؟؟؟

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. ببینید اینکه باید از چند منبع استفاده کنید یا خیر هم بستگی به وضعیت درسی شما داره و هم بستگی به منبعی داره که دارید ازش استفاده میکنید. اما بطور کلی بهتره تا زمانیکه یه منبع رو به خوبی مطالعه نکردید و بهش مسلط نشدید سراغ منبع دیگه ای نرید. تعدد منابع زمانی میتونه خوب باشه که باعث سردرگمی شما نشه

profile avatarMobina گفت:

با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من الان در حال تحصیل در رشته ی حسابداری ساله یازدهم هستم
میخاستم از الان برای کنکور تجربی هم اقدام کنم به نظرتون الان باید چه کار کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. اگه قصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارید بهتره از همین حالا تمرکز زیادی روی مهم ترین درس تجربی که درس زیست هست بذارید. اگه براتون امکان تغییر رشته به تجربی فراهم هست که بهتره اقدام کنید در غیر اینصورت باید دروس رشته کنکونی تون رو در اولویت دوم به نسبت دروس تجربی قرار داده و با یه برنامه ریزی درست بخصوص توی تابستان دروس دهم و یازدهم رشته تجربی رو ببندید بطوریکه تو سال دوازدهم خیالتون از دروس پایه راحت باشه و بتونید برنامه ریزی کنکور خودتون رو راحت تر پیش ببرید

profile avatarامینی گفت:

با سلام و خسته نباشید

من سال دوازدهم رشته انسانی هستم
ونیازمند یه برنانه درسی هستم اگه لطف
کنید یه برنامه برام درست کنید ممنون
میشم

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. بله حتما. با پر کردن فرم های ارتباط با مشاورین، باهاتون تماس گرفته میشه و پس از ثبت نام میتونید برنامه ریزی کنکور خودتون رو از رتبه های برتر آیدی نوین دریافت کنید

profile avatarاناهیتا گفت:

سلام خسته نباشید من تو این مدت باقی مانده شانس قبولی در پزشکی را با چند ساعت خواندن دارم؟
سهمیه 25 درصد ایثارگران هم دارم

profile avatar گفت:

سلام. داشتن سهمیه 25 درصد بطرز چشم گیری میتونه توی قبولی شما در رشته پزشکی تاثیر گذار باشه. اما به این معنی نیست که نباید زمان زیادی رو صرف مطالعه کنید. قبولی پزشکی حتی با سهمیه ایثارگران هم کار اسونی نیست ولی اگه یه شاخص کلی بخوایم بدیم میشه گفت شانس قبولی شما به نسبت داوطلبانی که با سهمیه مناطق توی کنکور شرکت میکنن بیش از 2 3 برابر هست.

profile avatarفاطمه گفت:

سلام وقتتون بخیر
من هنرستانی هستم و میخوام برای رشته تربیت بدنی دانشکده شریعتی آماده بشم.
تا الان تقریبا ۵ تا از کتابای تخصصی که ضریب بالا داشته رو تموم کردم اما متاسفانه تنوع مطالعاتی نداشتم تا الان که این مطلب رو خوندم و از طرفی حس میکنم اگه تنوع مطالعاتی داشته باشم تمرکزم میاد پایین نمیدونم چرا
شما بهم پیشنهاد میکنید درسای عمومی و مابقی تخصصی هارو به همین روش تنوع مطالعاتی بخونم؟
و پیشنهادتون برای منکه هنرستاتی هستم میانگین چند ساعت مطالعه در روز هستش؟

profile avatar گفت:

سلام فاطمه عزیز. بله قطعا بهتره که تنوع مطالعاتی رو رعایت کنید. چون سر جلسه کنکور هم شما مجبورید به دروس مختلف پاسخ بدید و باید از الان خودتون رو با این شرایط وفق بدید.
ساعت مطالعه روزانه حداقل 8 ساعت پیشنهاد میشه

profile avatarامیررضا گفت:

سلام خسته نباشید. من سال دوازدهم ریاضی هستم.از الان تا کنکور 4 ماه بیشتر نمونده و من هم خیلی استرس دارم هم اینکه دهم و یازدهم رو به جز چند تا فصل بلد نیستم. آخرین ترازمم تو آزمون قلمچی 4800 شده. من اصلا شانسی دارم؟

profile avatar گفت:

سلام امیررضای عزیز. با توجه به اینکه تو سال های اخیر رقابت در رشته ریاضی تا حدی آسان تر شده قطعا شانس قبولی در رشته های خوب رو دارید. پیشنهاد میکنیم که با توجه به زمان باقیمانده تا کنکور مباحث رو گلچین کرده و مباحث پرتست و راحت تر رو در اولویت قرار بدید تا بتونید نتیجه بهتری کسب کنید. ضمنا کمک گرفتن از یک مشاور رتبه برتر هم در ایام پایانی تا کنکور توصیه میشه. موفق و موید باشید

profile avatarسحر گفت:

سلام من امسال کنکور دارم و برنامه دقیق درسی که بتونم خیلی منظم باهاش پیش برم رو نمیتونم داشته باشم خیلی هم استرس دارم خواهشاً راهنماییم کنید❤

profile avatar گفت:

سلام. پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاور کار رو ادامه بدید اگر که خودتون نمیتونید این کار رو انجام بدید. برای دریافت برنامه درسی برای کنکور میتونید فرم های ارتباط با مشاورین که توی سایت قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarمهدیه گفت:

سلام وقتتون بخیر
ممنون از مقاله بسیار خوبتون
من کنکور ۹۹تجربی شرکت کردم ولی قبول نشدم…
واسه کنکور ۱۴۰۰دارم انسانی میخونم
خعلی دلم میخاد تربیت معلم قبول بشم
میشه کمکم کنید
روزانه ۶یا۷ساعت میخوندم
ولی تازگیا ی سری مشکلات زندگی روم تاثیر بدی گذشته و نمیتونم ب خوبی تمرکز کنم و درسمو بخونم خعلی ناراحتم
در ضمن متاهلم

profile avatar گفت:

سلام مهدیه عزیز. لطف دارید
پیشنهاد میکنم فرم های دریافت برنامه ریزی کنکور که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاوران آیدی نوین باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarحسین گفت:

عجب ۶_۷ساعت درس میخونی

profile avatarبابایی ح گفت:

بله ۷_۶ساعت می خواندید

profile avatarامیرحسین گفت:

سلام خسته نباشید
ببخشید چرا نباید هر روز یک درس رو بخونیم مثلا یه روز فقط زیست رو بخونیم و روز بعد رو کامل ریاضی؟

profile avatar گفت:

سلام امیرحسین عزیز. ممنون از شما. این کار چندین دلیل داره، دلیل اول اینکه شما قراره سر جلسه کنکور بیش از 8 تا درس مختلف رو پاسخ بدید. یعنی باید ذهنتون رو برای پرش از یک درس به درس دیگه آماده کنید. وقتی ذهنتون جوری آماده بشه که در طول یک روز فقط یک درس رو بخونه ممکنه سر جلسه کنکور با پرش از یک درس به درس دیگه مشکلات زیادی براتون ایجاد بشه. دلیل بعدیش هم اینه که تنوع مطالعاتی باعث کاهش خستگی حین مطالعه میشه. بعلاوه دلایل دیگه… پس حتما سعی کنید تنوع مطالعاتی رو در برنامه ریزی کنکور خودتون رعایت کنید.

profile avatarمریم گفت:

اینایی که یازدهمن یا دهمن میان میگن میرسم یا نه رو درک نمیکنم :| اقا ما الان تا کنکورمون 4 ماه داریم ولی بهمون میگن حتی تو همین 4 ماهم میشه به رتبه خوب رسید ما هم تلاش میکنیم اونوقت شما نگرانی 1 سال و نیم کم باشه؟ -_-

profile avatar گفت:

مریم عزیز سلام. حرفتون تا حدی درسته… اما به این معنی نیست که شروع کنکور از سال یازدهم اشتباهه یا بگیم چون زمان زیادی داریم پس شروع نکنیم. به هیچ وجه نباید زمان رو از دست داد حتی اگه سال دهم یا یازدهم باشیم

profile avatarامیر گفت:

سلام…من یازدهم تجربی هستم،سال دهم عقب موندم سال یازدهم هم همینطور هستم…سال دیگه یعنی 1401 کنکور دارم،بنظرتون به اندازه کافی وقت دارم که بتونم تو کنکور رتبه پزشکی بیارم؟

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. قطعا وقت کافی دارید. سعی کنید امسال دروس سال یازدهم رو به خوبی مطالعه کنید. در تابستان 1400 باید با یه برنامه درسی کنکور خوب بتونید هم دروس دهم و هم یازدهم رو مطالعه کرده و تست بزنید. در این صورت در سال دوازدهم وقت کافی هم برای مطالعه دقیق دروس دوازدهم دارید هم دروس پایه و میتونید به یه رتبه خیلی خوب امیدوار باشید
ضمنا پیشنهاد میکنم فرم های مشاوره و برنامه ریزی که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarحسن گفت:
profile avatarAM گفت:

سلام، راستش من کلاس یازدهم هستم و تا حدودی با تست زنی و دوره و….. آشنایی دارم منتها دقیق نمی دونم که همرو چجوری باید باهم جمع کنم، مثلا بخاطر اوضاع کرونا و… نسبت به پارسالم خیلی توی درسام پست رفت داشتم متاسفانه…
دقیق نمی دونم توی هر روز چنتا درس رو از هر پایه بخونم یا اینکه چون الان من خیلی درس خوندنم کم هست (خیلی خیلی) نمی دونم دقیقا چطوری هم درس های مدرسم رو بخونم هم یازدهمم و هم دهمم (چون که از اواخر پارسال کرونا آمد و معلم هاهم آمادگی تدریس به شیوه ی مجازی رو نداشتن توی چنتا از درس هام فصل های آخر خیلی مشکل دارم (هیچی بلد نیستم)) و توی یه سری از درس ها مثلا ادبیات توی ارایه و دستور از پایه یعنی تقریبا از هفتم هشتم مشکل دارم و چون هنوز هم شروع نکردم و حجم هر کدوم زیاد هست خیلی سر در گم شدم….
خانوادم هم توانایی گرفتن مشاور رو ندارن…
چند باری ام که خودم برای خودم با راهنمایی افرادی از اقوام و همین سایت ها برنامه نوشتم نتونستم بهش عمل کنم و وقتی همون چند روز اول رو که انجام می دادم دو سه روز بعد چنتا درس عقب می یوفتادم و (انگیزم کم می شد) و اصلا نمی تونستم به آن ساعت مطالعه ایده الم برسم….. مثلا ساعت مطالعه کم میارم و بقیه رو نمی تونم اصلا توی برنامم جا کنم…
(هم درس یازدهم، هم دهم،هم دوره درس های دیروز و پری روز، و هم توی درس هایی که ضعف دارم و هم پرسش یا امتحان فردای مدرسم رو ویا شایدم توی امتحانات ترم نمی دونم چی کنم…
یا اگه بخوام توی عید دهم و یازدهمم رو جمع بندی کنم نمی دونم چجوری برنامه بریزم که نه به من فشار بیاد که خسته بشم و هم بتونم با کیفت بالا درسم رو بخونم….
خیلی ممنون که نوشته ی من رو خوندید و ممنون می شم که به من کمک کنید
بابت طولانی شدن متن ببخشید

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. تقریبا پاسخ به تمام سوالاتتون در همین مقاله پاسخ داده شده (پیشنهاد میکنم حتما قسمت پارت های مطالعاتی که در این مقاله راجبش توضیح دادیم رو مطالعه کنید). در مورد روش مطالعه همه درس ها هم در سایت آیدی نوین مقالات مفیدی توسط رتبه های برتر نوشته شده که پیشنهاد میکنم اگه میخواید خودتون برای خودتون برنامه ریزی کنکور انجام بدید مطالعه کنید. موفق و موید باشید

profile avatarامیرحسین گفت:

سلام من سرکار هستم و عصر معمولا ساعت بین پنج تا هفت به خونه برمیگردم میخواستم ببینم اگه از الان شروع کنم به خوندن میتونم یه رشته خوب از یه دانشگاه خوب قبول بشم؟راستی رشته من انسانی هستش و اینکه من طرز نوشتن یه برنامه درست رو نمیدونم

profile avatar گفت:

سلام. در پاسخ به سوالتون باید بگم که قطعا ساعت مطالعه روزانه شما برای قبولی تو ی رشته خوب مهمه. با توجه به زمان باقیمانده تا روز کنکور مطالعه روزانه حداقل 7 الی 8 ساعت در روز رو پیشنهاد میکنیم و البته داشتن یه برنامه ریزی کنکور دقیق و منظم. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورای ما شمارو راهنمایی کنن

profile avatarSam گفت:

سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون من دانش اموز یازدهم رشته تجربی هستم و تصمیم گرفتم که از همین الان درس خوندن جدی برای کنکور شروع کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و با توجه به شرکت کنندگان زیاد رشته تجربی در کنکور نمیدونم ایا امیدی برای قبولی هست یا نه و من در شیوه مطالعه دجار مشکل هستم و شیوه درستی برای درس خوندن بلد نیستم تو این شرایط باید چیکار کنم؟

profile avatar گفت:

سلام. لطف دارید. با توجه به اینکه یازدهمی هستید و زمان خیلی خوبی تا کنکور 1401 دارید قطعا میتونید توی رشته تجربی نتیجه خیلی خوبی کسب کنید. اگه از همین حالا استارت بزنید و تا روز کنکور با ی برنامه دقیق و منظم پیش برید.
در پاسخ به این سوال که از کجا باید شروع کنید یا روش مطالعه دروس کنکور رو چطور یاد بگیرید پیشنهاد میکنم یا از مطالبی که روی سایت قرار گرفته استفاده کنید و یا با یکی از مشاوران آیدی نوین ارتباط بگیرید تا راهنماییتون کنن

profile avatarشایان گفت:

سلام خسته نباشین

برای دهمی ها هم برنامه ریزی هس تا کنکور 1402؟؟؟
من تا الان هیچی نخوندم و میخوام هم مدرسمو پوشش بدم و هم کنکور رو
یکیم رتبه برتر ها امکانش هس که مشاور ما بشن؟یعنی رتبه برتر اونجوری که به کنکوری ها برنامه ریزی مخصوصی میدن به ما دهمی ها ؟

profile avatar گفت:

سلام بله حتما. خیلی از دانش آموزان آیدی نوین الان سال دهم هستن و دارن از مشاوره و برنامه ریزی کنکور استفاده میکنن. برای دریافت برنامه ریزی و ثبت نام مشاوره با رتبه های برتر میتونید فرم هایی ک تو این صفحه هست رو پر کنید تا باهاتون تماس گرفته بشه و اطلاعات لازم در اختیارتون قرار داده بشه. موفق باشید

profile avatarسپیده گفت:

سلام وقت بخیر
ببخشید من پشت کنکوری هستم تا تا الان یک دور کتابارو خوندم و حدود درصدام ۷۰ تا ۸۰ برای تخصصی و ۶۰ برای عمومی هستش این چند روز خیلی سردرگم هستم و نمیدونم چیکار کنم تا درصدام رو بالا ببرم البته خیلی دلم میخواد که دوباره مرور کنم به نظر شما تو بازه چند روزه دوباره مرور کنم تا بهم ضرر نزنه؟

profile avatar گفت:

سلام لطف دارید. پیشنهاد میکنم حتما مقاله جمع بندی و مرور کنکور که تو سایت قرار گرفته رو مطالعه کنید. بطور کامل راجب سوالاتی که پرسیدید صحبت کردیم.

profile avatarSaJjAd گفت:

سلام خسته نباشید..
میگم من از امروز1399/11/18 میخوام شروع کنم به خوندن برای کنکور 1400 و سه چهار ماه فک کنم بیشتر وقت ندارم …
تو این چند ماه میتونم رتبه خوبی قبول بشم ..
و اینکه ، دهم و یازدهم و دوازدهم رو هم تست نزدم،هرکدوم رو تا چه ماهی تموم کنم ؟؟!

ممنون میشم جواب بدید..

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. قطعا میشه رتبه قابل قبولی رو کسب کرد اگر که برنامه ریزی صحیح و ساعت مطالعه بالایی رو از امروز تا کنکور داشته باشید. میتونید با پر کردن فرم های موجود در این صفحه با مشاورین کنکور آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن. ضمنا پیشنهاد میکنم حتما مقاله برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور که در سایت قرار گرفته رو بخونید. با پلن 123 آیدی نوین که یک پلن 4 ماهه هست میتونید با یه برنامه ریزی مشخص هم درس هارو بخونید، هم 9 بار آزمون بدید و هم 6 بار مرور کنید.

profile avatarFATI گفت:

سلام میخواستم بدونم میشه با یه برنامه فشرده که تو یک ماه کل دهم و تو یک ماه کل دوازدهم رو خوند و تموم کرد؟؟

profile avatar گفت:

سلام. بله اگه به آموزش های کم حجم و مفید دسترسی داشته باشید، با ی برنامه ریزی دقیق این امکان شدنی هست.

profile avatarامیر حسین محمدی گفت:

سلام. ببخشید می خاستم ببینم رایگان هست یا نه چون من وضع مالی خوبی ندارم

profile avatar گفت:

سلام. مطالب و روش های برنامه ریزی که روی وبسایت هست کاملا رایگانه ولی اگه منظورتون مشاوره تخصصی و برنامه ریزی توسط رتبه های برتر آیدی نوین هست هزینه داره

profile avatarfuture dentist82 گفت:

خیلی ممنونم از تون واقعا مفید بود

profile avatarata گفت:

سلام من یازدهم تجربی هستم ولی خیلی گیج شدم حس میکنم هیچی بارم نیست و اینکه یکمی هم از درسام عقب موندم واقعا نمیدونم چکار کنم:(((
و ی سوال اینکه هزینه مشاوره ها چقدر هست:(؟

profile avatar گفت:

ببینید برای کسی در سال یازدهم داره تحصیل میکنه بهترین راهبرد اینه که بتونه خیلی خوب از پس دروس یازدهمش بربیاد. سعی کنید تو سال یازدهم تمام وقتتون رو صرف مطالب درسی این سال بکنید (برای جبرانی دورس سال دهم، توی تابستون به اندازه کافی وقت دارید). خوندن مطالب سال یازدهم در طول سال تحصیلی با یه برنامه منظم به سادگی قابل انجامه چرا که اصلا حجم دروس زیاد نیست و هم میتونید به اندازه کافی آموزش ببینید و هم اینکه تست بزنید و خودتون رو برای کنکور آماده کنید. بعد از پایان سال تحصیلی توی تابستون باید شروع به مطالعه سال دهم و یازدهم به طور دقیق بکنید و سعی کنید توی تابستون این 2 پایه رو بطور کامل جمع کنید و اگه زمان داشتید یک یا دو درس مهم از سال دوازدهم رو هم پیش خوانی کنید

  در مورد مشاوره با مشاوران کنکور آیدی نوین، میتونید فرم هارو پر کنید. به محص پر کردن فرم ، طی 24 ساعت با شما تماس گرفته میشه و طرح های مشاوره ای ما بطور کامل برای شما معرفی میشه و به تمام سوالاتتون هم پاسخ داده خواهد شد. موفق و موید باشید
profile avatarخدیجه گفت:

سلام من خیلی وقته از درس ها فاصله گرفتم الان میخواهم کنکور تجربی بدهم برا رشته داروسازی
اما نمیدونم چگونه بخوانم و برنامه ریزی کنم در ضمن یه دختر ۱۹ ماه نیز دارم لطفا راهنماییم کنید خیلی دوست داشتم امسال یعنی کنکور ۱۴۰۰ قبول بشم ولی ناامیدم .

profile avatar گفت:

سلام. در خصوص نحوه برنامه درسی برای کنکور بطور کامل در این مقاله توضیح داده شده که پیشنهاد میکنم با دقت بخونید. قطعا میتونه بهتون کمک کنه و مسیر رو بهتون نشون بده

profile avatarپری گفت:

سلام خداخیرتون بده عالی بود

profile avatarملیکا گفت:

سلام.ممنون از مقاله کامل مطالعه و یادداشت ردن.اسمم رو هم وارد کردم.مشاور چقدر پس از نوشتن اسم تماس میگیرن؟…راستش من پایه دهم ریاضی هستم..یکم تنبلم اما فکر میکنم بتونم با برنامه ریزی درست خودمو جمع و جور کنم…برای همین میخوام زودتر اقدام کنم…لطفا تا شروع آزمونهای دیماه منو از شرایط ثبت نام طالع کنید تا انشاالله شر غ کنم کم کم…من خیلی عقبم از همه ی درست…میتونم بگم تنها درسی که جلوعم فیزیک اونم فصل اول رو خوندم با هزار تا غلط:///…تا همینجا حسابی دیر جنبیدم لطفا سریع تر تماس بگیرید.ممنون

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. معمولا 24 ساعت زمان میبره تا مشاوران باهاتون تماس بگیرن. انشالا که پاسخ سوالاتتون رو در مکالمه تلفنی دریافت خواهید کرد بطور کامل. موفق باشید

profile avatarسبحان گفت:

سلام ،ممنون بابت مقاله ارزشمندتون منم جز اون دسته از کسانی هستم میخوام تازه اسارت کار را بزنم
در بهمن ماه ۱۳۹۹ در رشته انسانی من اگر طبق این اصول پیش برم و برنامه ریزیتون پیش برم می تونم یه رتبه ی خوبی کسب کنم.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. لطف دارید. بله چرا که نه، تقریبا 5 ماه تا کنکور زمان باقی مونده که اصلا زمان کمی نیست و اگه با برنامه دقیق و هدفمند پیش برید قطعا میتونید یه رتبه خیلی خوبی کسب کنید. پس نذارید وقت از این چیزی که الان هست تنگ تر بشه

profile avatarAmir گفت:

قیمت دریافت برنامه ریزی چند است؟

profile avatar گفت:

سلام. طرحای موسسه متفاوته، پیشنهاد میکنم با پر کردن فرم و طی صحبت با مشاوران پاسخ کلیه سوالات خودتون رو دریافت کنید. موفق و موید باشید

profile avatarWaryaW گفت:

خیلی ممنون واسه مقاله ی باارزشتون خیلی مفید بود و استفاده کردم
خیلی دعاتون کردم خدا خیرتون بده
کاش منم یعادت اینو داشتم ک تو مدرستون ثبت نام کنم با اینکه هزینش نسبت ب موسسات دیگه مقبول تره حیف….

profile avatar گفت:

سلام. مرسی از شما، نظر لطفتونه

profile avatarهانیه گفت:

سلام وقتتون بخیر من پشت کنکوریم دنبال یه برنامه ی خوب و هدفمند میگردم که سال بعد یه رتبه خوب بیارم. مشاوره هاتون تا موقع کنکور هس یا یه بار برنامه میدین و تمام؟ و اینکه هزینش چقده؟

profile avatar گفت:

سلام. مشاوره و برنامه ریزی تا روز کنکور ادامه داره و شما هر روز با مشاور مخصوص خودتون که جزء رتبه های برتر کنکور هستند در ارتباط هستید. پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین رو که در این صفحه قرار گرفته پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarZahra گفت:

مطالب جذابی بیدم قصد دارم امسال درس بخونم اما متاسفانهیامهمونی داریم!یاجشن داریم!یا خوابم میاد!یاگوشی دستمه!خودمم خیلی کلافه شدمواحساس میکنم هیجوووووقت نمیتونم موفق شم از راه درسو کنکور

profile avatar گفت:

سلام. این مشکلات تماما قابل حله… با روش درستی که میشه داشت. دوره مدرسه رستگاری آیدی نوین رو به شما پیشنهاد میدیم.

profile avatarمهربون گفت:

مطالب و مشاوره های شما بیشتر اختصاص به رشته تحربی داره یانه؟؟؟

profile avatar گفت:

سلام. بسیاری از مطالبی که قرار گرفته برای هر سه رشته کاربرد داره. مثلا این مقاله هم شامل برنامه ریزی برای کنکور تجربی، هم برنامه ریزی کنکور انسانی و برنامه ریزی کنکور ریاضی میشه و تمام اصول برنامه ریزی در این 3 رشته مشترک هست.

profile avatarmasoom گفت:

سلام خسته نباشید
من قبلا کنکور شرکت کردم و 4 سال ب دور از کنکور و دروس دبیرستان بودم . الان قصد شرکت برا کنکور رو دارم البته بعد از قارغ التحصیلیم- میخواستم ببینم از الان بخوام بخونم برا کنکور 1401 برا کنکور تجربی میتونم رشته های پزشکی یا پیراپزشکی قبول بشم ؟ یا برا این فکرا خیلی دیره

profile avatar گفت:

سلام. بله حتما اگه از روش درست برنامه ریزی، روش مطالعه و منابع مناسب استفاده کنید.
برای قبولی تو پزشکی مسلما زحمت و تلاش بیشتری رو باید متحمل بشین.
اگر هم به رشته های پیراپزشکی علاقه مند هستین، می تونین به این پست مراجعه کنین:
پیراپزشکی بدون کنکور

profile avatarنگین گفت:

سلام برای استفاده از این برنامه ای دی نوین چقدر باید هزینه کنیم من دوازده انسانی هستم یه مقدار شرایط مالی خونداده ام ضعیفه لطفا درمورد هزینه ها منو راهنمایی کنید چون خیلی مهمه میشه همین جا راهنمایی کنید

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین رو که در سایت هست پر کنید تا مشاورای ما باهاتون تماس بگیرن و ضمن معرفی کامل طرح های مشاوره ای ما میتونید از قیمت ها و تخفیف های مناسبتی هم اطلاع پیدا کنید

profile avatarAmiiiir گفت:

سلام خسته نباشین من الان پایه دوازدهم ریاضی هستم و تقریبا پایه دهم رو تموم کردم اما یازدهم وساطاش هستم میخواستم بگم که اگه با روزی 10 ساعت مفید پیش برم امکان قبولی رشته های تاپ تهران هست برام؟؟

profile avatar گفت:

سلام بله حتما. اگه با برنامه ریزی درست پیش برید امکان پذیر هست

profile avatarZahraaaaaaaaa گفت:

سلااام خسته نباشین ی سوال داشتم راستش این اواخر ک به کنکور نزدیکیم خیلی استرس دارم من رشته ریاضی منطقه ۱ هستم و به رشته تربیت بدنی علاقه دارم و میخوام از دانشگاه تبریز قبول شم و استعدادم فقط در عمومی هاست و قراره عمومی بزنم میخواستم بدونم اگه عمومی هارو بالا بزنم میتونم رتبه ای بیارم ک از تربیت بدنی قبول بشم؟؟؟
خواهش میکنم جواب بدین

profile avatar گفت:

سلام. باید سعی کنید اختصاصی هارو هم تا یه درصد حتی کم برسونید. با این کار میتونید به قبولی تو این رشته امیدوار باشید…

profile avatarستایش گفت:

سلام من کلاس یازدهم هستم همیشه توی آزمونای آزمایشی دروس تخصصی رو بالای 80 میزنم اما دروس عمومی رو افتضاح میزنم میشه یه راه حل بگید واسش که درصداش بیشتر شه؟

profile avatar گفت:

سلام. این مورد میتونه دلایل مختلفی رو داشته باشه. اعم از عدم داشتن منابع مناسب، روش مطالعه غلط و … که پیشنهاد میکنم حتما با دقت مقالات مربوط به روش مطالعه دروس کنکور رو مطالعه کنید.

  ضمنا با پر کردن فرم های موجود در این صفحه میتونید با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن.
profile avatarAmir گفت:

سلام وقتتان بخیر
این برنامه ریزی که بالاتر فرمودید رایگان؟

profile avatar گفت:

سلام. تو این مقاله 10 اصل مهم یک برنامه ریزی رو بطور رایگان برای شما ارائه کردیم که با خوندنش میتونید یه برنامه عالی برای خودتون داشته باشید. اما اگر منظورتون برنامه ریزی شخصی توسط رتبه های برتر هست باید بگیم که هزینه داره.

profile avatarفربد گفت:

سلام من یازدهم تجربی هستم و دارم میرم دوازدهم.درسام تو مدرسه خوندم و پایه م در حد مدرسه اوکی . حالا میخوام کنکورش شروع کنم باید از کجا شروع کنم؟ دهم بخونم یازدهم بخونم؟ اول تست بزنم یا اول درسنامه های کتاب کمک آموزشی؟

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم دو مقاله شروع از تابستان برای کنکور و برنامه ریزی تابستان برای کنکور رو مطالعه کنید تا به پاسخ سوالتون برسید.

profile avatarمحمد گفت:

سلام و خسته نباشید خدمت شما
بنده امسال وارد سال دوزادهم تجربی میشم و از ۷ تیر برای کنکور شروع میکنم و قبلش هیچ مطلبی نخوندم.
برنامه ریزی من اینطور بود که صبح ها درس های دهم و عصر ها درس های یازدهم رو بخونم .مشاور مدرسمون گفت این روش خوبی هس ولی توی کنکور از دهم زیاد سوال نمیاد و شاید از ۳۰ تا تست فقط ۳ تست باشه و بیشتر روی یازدهم و دوزادهم تمرکز کن ایا این مطلب درس با برنامه ریزیش؟
ممنون از سایت خوبتون!

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم دو مقاله شروع از تابستان برای کنکور و برنامه ریزی تابستان برای کنکور رو مطالعه کنید تا به پاسخ سوالتون برسید.

profile avatarحسین گفت:

سلام من میخواستم بدونم که فردی که تقریبا فقط تابستان سال یازدهم و سال دوازدهم وقت داره می‌تونه با این برنامه مشاوره دانشگاه تاپ قبول شه

profile avatar گفت:

سلام حسین عزیز. بله قطعا… اگه روش و راه درست انتخاب بشه …

profile avatarRonak گفت:

سلام امسال من میرم پایه یازدهم رشتم تجربیه و تازه میخام از صفر شروع کنم و تاحالا تست نزدم‌ یه برنامه ریزی خوب تابستونه میخام که بتونم کلا دهمو کنکوری ببندم و پرقدرت یازدهمو شروع کنم خوشحال میشم شرایط مشاوره بدونم و بتونین تو این راه کمکم کنین”♡

profile avatar گفت:

سلام. بله حتما. برای اطلاع از شرایط مشاوره تحصیلی با رتبه های برتر آیدی نوین، کافیه فرم های ارتباط با مشاورین که در سایت قرار گرفته رو پر کنید. با ثبت مشخصاتتون، مشاورامون باهاتون تماس میگیرن و اطلاعات لازم رو در اختیارتون قرار میدن. موفق و موید باشید

profile avatarT گفت:

سلام وقت بخیر من دانش آموز پایه دهم رشته تجربی هستم و به یک برنامه درسی کنکوری برای تعطیلات تابستان نیازمندم ، آیا شما میتونید به من کمک کنید؟

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیز. بله حتما. فرم های ارتباط با مشاورین که در سایت قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورای ما باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

profile avatarمهسا گفت:

سلام ممنونم بابت مشاوره خوبتون. فقط میشه بگید زیر گروه چیه؟ و اینکه من رشته انسانی شنیدم که تاریخ و جغرافیا ضریبش پایینه درسته؟

profile avatar گفت:

سلام خواهش میکنیم. در خصوص زیرگروه ها پیشنهاد میکنیم مقاله مشاوره کنکور انسانی رو با دقت مطالعه کنید. بطور کامل راجب زیرگروه ها صحبت شده.

profile avatarم .ع گفت:

سلام خيلي عالي بود و خيلي كمك كرد
در مورد خواب بايد بكم اين روشي كه ميكم بهتون براي من معجزه كرد حتما براي شماهم…
يه سري برنامه ها هستن براي خواب من از برنامه بازار كرفتم
اسمشalarmyبود
اين طوري بود كه براي خانوش كردن زنگ هشدار يه سري كارارو بايد انجام بدي و من يكي كه خوابم به شدت سنكينه و روزاي قبل زود تر از10 بيدار نميشدم معجزه كرد مثلا يكيش اينه كه بايد چند تا محاسبه رياضي حل كني كه از يكي داره تا99تا و از سخت تا اسون
من خودم سختشو گذاشتم كه نياز به نوشتن روي يه كاغذ داره و 5تا و زمان هم داره كه اگه توي تايمش حل نكني زنگ هشدار خاموش نميشه و هيج جوره نميشه از برنامه و شر صداي زنگ راحت شي. نه خاموش ميشه نه بيرون ميره… قشنگ ديوانه ميشي پس در اخر حلشون ميكني تا خاموش شه اولاش يكم سخته ولي بعدش عالي ميشه
من يكي كه اولش ميگم بذار حل كنم بعدش بخوابم ولي تا اونارو حل ميكنم خوابم از بين ميره
من بعد گذشت مدتي دارم ميگم مني كه 9 ساعت بايد ميخوابيدم الان خوابم شده 7ساعتم كمتر و سر حال ترم
واقعا معجزه ميكنه بهتون بيشنهاد ميكنم برا كسايي كه هيج جوره با صداي خانواده بيدار نميشن اين عاليه
حتما امتحانش كنين
برا همتون آرزو ميكنم كه تو كنكور موفق بشين منم موفق بشم انشاءلله

profile avatar گفت:

لطف دارید. بسیار عالی

profile avatarعابی گفت:

کاش کف و سقف هزینه هارو بگین ببینیم میتونیم در ارتباط باشیم یا نه اینجوری یعنی… چی بگم

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. ببینید طرحای مشاوره و برنامه ریزی آیدی نوین متفاوته و بهتره اول توضیحات کامل توسط مشاورین ما بهتون داده بشه. به همین خاطر ما یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان در اختیار شما قرار میدیم که پاسخ به سوالاتتون داده بشه و درصورتی که دیدیم طرحا مناسب شما هست اون وقت ثبت نام میکنید. اینجوری شما میتونید با دید باز تصمیم بگیرید که آیا قصد ثبت نام دارید و شرایطش براتون فراهم هست یا خیر. اگر همه چیز مهیا بود که اقدام به ثبت نام میکنید. برای استفاده از جلسه مشاوره تلفنی رایگان، فرم های ارتباط با مشاورین رو که در همین صفحه هست پر کنید. موفق و موید باشید…

profile avatarkonkor۱۴۰۰ گفت:
profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. طرح های مشاوره تحصیلی کنکور موسسه IDNovin متفاوته و باید اول شرایطتون بطور کامل بررسی شه توسط مشاور. پیشنهاد میکنم از طریق فرم هایی که در این صفحه و سایر صفحات قرار گرفته شماره تماس و سایر مشخصاتتون رو ثبت کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و بطور کامل توضیحات لازم رو خدمتتون ارائه بدند. موفق و موید باشید

profile avatarسردار گفت:

با سلام خدمت شما دوستان عزیز ، من دوازدهم هستم رشته انسانی و تا الان که ماه بهمن هست هیچی نخوندم به نظر شما اگه از الان با برنامه ریزی شروع کنم و روزی 9 ساعت درس بخونم امکان قبولیم تو رشته تربیت معلم چقدره؟

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. قطعا میشه رتبه قابل قبولی رو کسب کرد اگر که برنامه ریزی صحیح و ساعت مطالعه بالایی رو از امروز تا کنکور داشته باشید. میتونید با پر کردن فرم های موجود در این صفحه با مشاورین کنکور آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن. ضمنا پیشنهاد میکنم حتما مقاله برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور که در سایت قرار گرفته رو بخونید. با پلن 123 آیدی نوین که یک پلن 4 ماهه هست میتونید با یه برنامه ریزی مشخص هم درس هارو بخونید، هم 9 بار آزمون بدید و هم 6 بار مرور کنید.

profile avatarپروا گفت:

سلام میخواستم بدونم برنامه ریزی فقط مخصوص رشتیه تجربی هستش یا نه انسانی هم دارین

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیز. بله برای هر سه رشته انسانی تجربی و ریاضی خدمات مشاوره برنامه ریزی رو ارائه میکنیم…

profile avatarAsal گفت:

سلام من 11 انسانی هستم میخام شروع کنم ولی واقعا نمیدونم از کجا و چجوری شروع کنم

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنیم دو مقاله زیر رو حتما مطالعه کنید:

شروع از تابستان (تیر و مرداد) برای کنکور

Comments are closed.

array(0) { }