برنامه ریزی کنکور 1402: رشتت رو وارد کن برنامت رو بگیر، (از الان تا کنکور)

برنامه ریزی کنکور 1402

دوست کنکوری عزیزم سلام.

ما  مشاورین رتبه برتر آیدی نوین قراره در این مقاله شیوه صحیح نوشتن یک برنامه ریزی درسی برای کنکور رو بهت یاد بدیم، این مقاله حاصل مطالعات و تجارب بیشتر از 50 تا رتبه تک رقمی دو رقمی و سه رقمیه که قطعا نیاز به هیچ آزمون و خطایی نداره؛   گواه این ادعا بیشتر از 200 تا رتبه برتر کنکور از موسسه آیدی نوین هست که از همین سبک برنامه ریزی استفاده کردن:

راز کسب رتبه های زیر 1000 با برنامه ریزی آیدی نوین:
برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور، کافیه فرم زیر رو پر کنی:

 دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین، تو هم می تونی مثل خیلی ها رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98، 99 و 1400، بیش از 100 نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. (لیست قبولی ها رو در عکس های زیر ببین)

بخشی از رتبه های برتر آیدی نوین در کنکور 1400

 بخشی از رتبه برترهای IDNovin در کنکور 98 و 99:

ویدیو آموزش برنامه ریزی کنکور

نوشتن یک برنامه صحیح و رتبه ساز برای کنکور کار ساده ای نیست!

و قطعا به دانش و تجربه نیاز داره؛

اما توی ویدیو های زیر ما به صورت گام به گام و ساده بهتون یاد میدیم که چطور یک برنامه ی شخصی سازی شده ای بویسد که شمار و به رتبه شدن برسونه؛ با دقت تماشا کنید:

اصول اولیه برنامه مطالعاتی کنکور که باید رعایت کنید 

اگه میخوای یه برنامه درسی عالی داشته باشی و به رتبه برتر برسی، باید  اصول اولیه زیر رو حتما رعایت کنی:

ساعت مطالعه مشخص

ساعت مطالعاتی

قطعا هر فرد باید با توجه به ساعت مطالعه میانگین خودش ، در طول روز زمانی رو به درس خوندن اختصاص بده،حالا چه ساعتی مناسب منه؟

بیا اول ساعت مطالعه میانگینت رو طی یکی دو هفته گذشته بدست بیار؛ یعنی کل تعداد ساعتی که در طول هفته گذشته درس خوندی رو تقسیم بر تعداد روز ها بکن:

محاسبه ساعت مطالعه میانگین

حالا این ساعت میشه اولین ساعت مشخصی که نباید اجازه بدی از این ساعت خیلی زیاد کم بشه و نه یک دفعه بخوای خیلی بهش اضافه کنی.

تنوع مطالعاتی در برنامه درسی

تنوع درسی در برنامه

قطعا خوندن لودری یا بولدوزری اکیدا توصیه نمیشه! مثلا اینکه شما بخوای داخل چند روز فقط ریاضی بخونی! یا فقط شیمی بخونی!یا… اشتباهه… دروسی که داخل برنامت قرار میدی باید تنوع داشته باشه به چند دلیل:

 1. خسته یا زده نمیشی و راندمانت برای اون تک درس پایین نمیاد
 2. مرور همگام با مطالعه اتفاق میفته و چون داری قسمت قسمت درس ها رو پیش میبری هر دفعه یه مرور ریزی رو قسمت قبلی که خوندی انجام میدی
 3. مراحل درست مطالعه رو طبق زمان بندی های علمی طی میکنی و یادگیریت بهتر و ماندگار تر میسشه
 4. در مجموع با زمان کمتر حجم و بازدهی بیشتر میگیری

برنامه درسی اختصاصی داشتن

برنامه باید اختصاصی باشه

قطعا قطعا قطعا، برنامه ی پیشرفت برای هر فرد با فرد دیگه فرق میکنه! برنامه رتبه شدن تو با دوستت متفاوته؛ یکی ممکنه نیاز به تشریحی خوانی زیاد داشته باشه؛ اون یکی نیاز به تست آموزشی بیشتر داره؛

یکی نیاز داره که سرعت تست زنی بالاتری داشته باشه، پس باید تست زماندار بزنه؛ یکی سرعت مطالعه درس زیستش بالاست و خوب یاد میگیره و ریاضیش خیلی ضعیفه، یکی بالعکس!

این دلایل و دلایل خیلی زیاد دیگه کاملا توجیه میکنه که باید برنامه ریزی اختصاصی خودت رو داشته باشی.

انعطاف پذیری در برنامه ریزی کنکور

انعطاف پذیری برنامه ریزی

برنامه های با ساعت بالا با استراحت کم و با حجم زیاد؛ همیشه غیر قابل اجرا بودن!

قطعا تجربشو داشتی، نه؟!

برنامه ریزی کنکور قرآن خدا نیست که متقن باشه! (شاید بگی متقن یعنی چی !؟) یعنی اینجور نیست که تو حتما یا باید برنامه رو کامل و مو به مو اجرا کنی یا دیگه هیچی! برنامه باید منعطف باشه، تایم استراحت تایم جبران تایم مرور داشته باشه و همیشه راهی باشه تا بتونی تغییرات خوب بهش اضافه کنی!

اجرا کردن یه برنامه خشک و بی انعطاف مثل این میمونه که تو بخوای یک عدد نون بربری خشک شده رو تو یه لقمه بخوری!

نوشتن برنامه ریزی

نوشتن برنامه ریزی کنکور

کمرنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر است!

یادت باشه وقتی چیزی رو مکتوب ننویسی شانس رسیدنت بهش رو کم میکنی! برنامه ریزی هم همینجوریه! تو هر چقدرم شبش برای خودت برنامه قوی تو ذهنت بچینی بازم ممکنه قراموش کنی و نتونی تمومشو تیک بزنی، پس با این کار ساده یکی از اصول اولیه و خیلی مهم برنامه ریزی کنکور رو اجرا کن.

خواب و استراحت در برنامه ریزی کنکور

ساعت خواب در برنامه ریزی

درست شنیدی! همونطور که برای درس و کنکورت برنامه ریزی میکنی باید برای خواب و استراحتت هم برنامه بچینی! هر چیزی بی نظمش آدمو کلافه میکنه و از هدفاش دور! مثلا شما باید حداقل 7 ساعت در شبانه روز بین ساعت 10 شب تا 9 صبح بخوابید، یا حداکثر تایم مطالعه بی وقفتون 2 ساعت باشه و تا پارت بعدی استراحت بدید (اون چیزی که من پیشنهاد میدم 1 ساعت مطالعه و 10 دقیقه استراحته)

یادتون باشه هر خوابی، خواب مفید نیست و هر استراحتی هم استراحت مفید نیست.

تست زنی در برنامه ریزی کنکور

تست در برنامه ریزی کنکور

قطعا شما برای موفقیت در کنکور علاوه بر تمرکز روی درسنامه و یادگیری مطالب باید تست زنی هم یاد بگیرید، پس قطعا بخشی از زمانتون باید صرف تست زنی بشه، به طور مثال یک دانش آموز در سطح معمولی باید به اندازه زمانی که برای یادگیری درسنامه و آموزش درسی مثل زیست شناسی کنکور میذاره همونقدر هم باید براش تست آموزشی بزنه، این تناسب دانش آموز به دانش آموز و درس به درس متفاوته، اما حتما باید رعایت بشه.

مرور در برنامه ریزی کنکور

مرور در برنامه ریزی کنکور

هر یادگیری بدون مرور ناقص میمونه و کم کم از حافظتون پاک میشه و فراموش میشه، شما باید با داشتن مرور های مناسب در برنامه ریزی کنکور، جلوی از بین رفتن اطلاعات از ذهنتون رو بگیرید و زمان خودتون رو ذخیره کنید.

مرور ممکنه بخشی از زمانتون رو بگیره اما قطعا جلوی هدر رفت زمان هایی که باید بذارید تا اون مطلبی که از یادتون رفته رو مجددا و از اول بخونید (که قطعا از یه مرور سریع خیلی بیشتر وقت میگیره) رو میگیره.

راهبرد داشتن (اهداف کوتاه و بلند مدت)

تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

قطعا نمیتونی 10 کیلو برنجو با 3 تا مرغ کامل و یک بسته رب گوجه و مخلفات توی یک مرحله بخوری! ولی حتما این اتفاق یک ماهه و طی وعده ها خیلی راحت میفته!

این دقیقا شبیه یک هدف بلند مدت در کنکوره؛ مثلا قبولی تدر پزشکی دانشگاه تهران یا حقوق دانشگاه شهید بهشتی یا قبولی برق دانشگاه صنعتی شریف و خب از دور که بهش نگاه میکنی خیلی سخته، اما تو میتونی دو هفته دوهفته لقمه لقمش کنی و تا روز کنکور یدور کامل بخوری و تازه هضمشم کنی! و میبینی که رتبه کنکورت همونی شده که میخواستی!

راهبرد داشتن برای کنکور مثل نقشه داشتن برای مسافرته؛ باید بدونی تو هر زمانی چه درسایی رو تو چه مرحله و با چه کیفیتی میرسونی… اینجوری به مقصد نزدیک و نزدیک تر میشی، و همیشه مطمعنی که داری راه درستو میری.

آزمون

جایگاه آزمون در برنامه ریزی کنکور

اگه میخوای مطمعن بشی که مسیرو داری درست میری، باید خودتو بسنجی؛ آزمون از ضروریات یه کنکوریه؛ که چشم بسته مسیرو جلو نره متوجه خطا و اشتباهاتش بشه و بتونه تو مدت باقی مونده رفعش کنه!

هر آزمون باید به دید یک کنکور بهش نگاه بشه، و حتما حتما حتما تحلیل شه

یا مثلا کسایی که میخوان از تابستان شروع کنند باید در برنامه ریزی برای تابستان خود کامل مشخص کنند که در طی 90 روز قراره چجوری کل دهم و یازدهم رو بخونن.

برنامه ریزی برای تابستان (کل دهم و یازدهم رو با ویدیو آموزش ببین، با 6 بار مرور و 5 آزمون)

نظرات رتبه های 1 کنکور در خصوص برنامه ریزی

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه مطالعاتی از بهترین مشاوران کنکور IDNovin:

تعهد به برنامه ریزی یک مشکل اساسی

تعهد به برنامه ریزی کنکور

همین اول کاری بهت بگم که بعد بررسی دقیق این مقاله ممکنه بتونی برای خودت برنامه ریزی خوبی داشته باشی. اما این تعهده که سخته، تعهد به برنامه‌ای که ریختی و باید تا آخرین نفس بهش عمل کنی. ضمنا اگه نمی تونی به برنامه ت پایبند باشی، حتما مقاله چگونه به برنامه ریزی درسی پایبند باشیم رو با دقت بخون.

نحوه برنامه ریزی برای کنکور :

برنامه ریزی کنکور 1402

می خوایم توی 11 گام بطور رایگان بهت یاد بدیم که چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

1 – آشنایی با ضرایب دروس کنکور

بعد از حذف دروس عمومی از کنکور سراسری، شما فقط با دروس اختصاصی در کنکور سرو کار دارید، و دروس عمومی فقط در امتحاناتی که به صورت نهایی کشوری برگزار میشن اهمیت پیدا میکنن، اینکه هر درس در امتحانات نهایی چه ضریب یا چه اهمیتی داره هنوز اعلام نشده، در مورد تفاوت اهمیت دروس هم این نکته رو بگم که هنوز ضرایب درس (یعنی تفاوت اهمیت) مشخص نشده، ولی مشخص شده که دیگه زیرگروه ها ی مختلف وجود ندارن.

ما اومدیم توی جدول طبق کنکور های سال گذشته ضرایب و زیر گروه های سه تا کنکور ریاضی تجربی و انسانی رو براتون قرار دادیم.

اهمیت ضرایب دروس اختصاصی زیر گروه ها در برنامه ریزی کنکور

اینکه چرا ضرایب مهمن، جوابش خیلی سادس. درسی که ضریبش بیشتره برای شما مهم تره و توی برنامه ریزی که برای کنکورتون دارید انجام میدید، باید ساعت بیشتری رو به اون درس اختصاص بدید:

ضرایب دروس تخصصی رشته ریاضی:

ضرایب کنکور ریاضی

ضرایب دروس تخصصی رشته تجربی:

ضرایب کنکور تجربی

ضرایب دروس تخصصی رشته انسانی:

ضرایب کنکور انسانی

چرا ضرایب مهمن؟ همونجوری که میبینی مثلا تو رشته تجربی توی زیرگروه 1 ضریب ریاضی 2 و ضریب زیست شناسی 4 هست (دروس اختصاصی در 3ضرب میشه یعنی زیست 12 و ریاضی 6) یعنی ارزش هر تست از زیست دو برابر ارزش هر تست از ریاضیه! و این تو برنامه ریزی اهمیت پیدا میکنه.

اهمیت ضرایب دروس عمومی در برنامه درسی کنکور

ببینید با تغییرات جدید کنکور دروس عمومی به طور کامل از کنکور حذف شدن و اهمیتی برای کنکور ندارن اما برای امتحانات نهاییتون میتونن مهم و تاثیر گذار باشن، چون در ادامه برنامه تغییرات کنکور اهمیت معدل هم سال به سال افزایش پیدا میکنه.

2- تهیه چک لیست در برنامه ریزی

این چک لیست برای وقتی هستش که میخوای یه نظم کلی به چیزایی که خوندی یا چیزایی که نخوندی بدی و خیلی به اولویت بندیت کمک میکنه.

اگه تازه میخوای استارت درس خوندن برای کنکور رو بزنی که مطمئنا این چک لیست خالیه؛ چون هیچی رو نخوندی. اما اگه وسطای راه هستی ممکنه یه سری درسا رو خوب خونده باشی، یک سری رو ناقص خونده باشی و یک سری دیگه رو اصلا نخونده باشی.

پس قبل از ریختن برنامه ریزی برای کنکور، چک لیستت رو اینجوری آماده کن که یه کاغذ بردار بالاش بنویس :

بعد حالا بیا زیرش فصلای هر درس رو بنویس. ببین اوضاع چطوره و ببین چنتا فصل رو کامل خوندی، چنتا فصل رو ناقص خوندی و اصلا چنتا فصل رو هیچی ازش نخوندی.

3- اولویت بندی در نوشتن برنامه درسی برای کنکور

اولویت بندی در نوشتن برنامه درسی برای کنکور

اولویت مرور با کدوم درسا هست توی برنامه؟

توی برنامه ریزی درسی برای کنکور، اولویت با مرور فصل‌هایی هست که کامل خوندی. از طرفی تکمیل کردن فصلایی که ناقص خوندی هم یکی از واجبات هستش تا خیالت حسابی راحت بشه.

با درسایی که نخوندیم چیکار کنیم؟

یعنی فصلایی که اصلا نخوندیم رو دیگه بذاریمش کنار؟ نه نه نگفتم کامل بذاریم کنار، گفتم تو اولویت اولمون نیستش. اما یه تبصره وجود داره که اون فصلا، شدید پر سوال و مهم هستن. حتی اگه قبلا هم نخوندی شون، باید توی برنامه‌هات بصورت  mp3 و فشرده جاش بدی؛ چون از ملزومات هستن این فصلا.

خواندن فصل های مهم در برنامه ریزی درسی

مثلا چه فصلایی؟ مثلا تابع یا مثلثات توی ریاضی یا فصل 5 و 6 زیست شناسی دوازدهم یا فصل قلب یا گوارش زیست شناسی. البته این برای برنامه یک دانش آموز تجربیه و خب هر رشته ای جداگونه بودجه بندی و اهمیت های مختلف داره.

بچه‌ها این فصلا برمیگرده به سابقه شما توی دبیرستان که آیا قبلا خوب خوندیش؟ قبلا توی دبیرستان تستاشو زدی یا نه؟ اگه قبلا خوب خوندیش که مطمئنا می تونی با 1هفته خوندن راحت جمعش کنی.

اما اگه اصلا تاحالا سراغ این فصلا نرفتی و تا کنکور هم کلا 2 ماه و نیم وقت داری، بنطرم کلا دیگه نخون و برو سراغ مرور. اما اگه تا کنکور تایم مناسبی داری و قبلیا رو هم خوب خوندی، وقت میکنی که بخونیش.

4- استفاده از برنامه حجمی زمانی:

حتما دیدین که بعضیا میگن برنامه ای که برای کنکورت می نویسی، باید حجمی باشه یا بعضیا میگن باید زمانی باشه. اما باید بگیم که بهترین شیوه برنامه درسی، حجمی زمانی هست.

 

برنامه حجمی زمانی، بهترین شیوه برنامه ریزی کنکور

بهترین نوع برنامه ریزی همینه. چرا؟ چون شما خودت رو مجبور میکنی تا یه حجمی از درس رو توی یک بازه زمانی معین بخونی. اینکار باعث میشه اولا وسواس نگیری، دوما که سرعت مطالعه ات بره بالا.

بعضی از بچه‌ها هستن که می بینی داوطلب 8 ساعت زیست خونده و کلا 3 صفحه جلو رفته! بعد بهش میگیم این چه طرز درس خوندنه؟ میگه خیلی خوب خوندم که! با خودش فک می کنه که درس خوندن یعنی تایم مطالعه بالا.

بچه ها اینکه بیاید مثلا 10 ساعت درس بخونید و کلا 30 تا تست بزنید یا 10 صفحه بخونید و پیش خودتون بگید که ولی این 10 صفحه رو خیلی خوب خوندم، این اصلا درست نیست و کاملا اشتباهه. پس سعی کنید فاکتور حجم و زمان رو با هم توی برنامه ریزی تون داشته باشید.

5- پارت مطالعاتی مشخص در برنامه ریزی کنکور

پارت مطالعاتی در برنامه ریزی کنکور

اگه دارید برای کنکور یا هر آزمون دیگه ای آماده میشید و می خواید برای کنکور برنامه ریزی کنید، باید یه پیش بینی از خودتون داشته باشید. اگه یه کمی اخبار رو دنبال کنی، حتما به گوشت خورده که اواخر هر سال که میشه دولت میاد و یه بودجه‌ای رو پیش‌بینی میکنه سال بعد چقدر درآمد داره و چقدر قراره هزینه بکنه.

شماها هم باید همچین پیش بیینی از خودتون برای هر روزتون،هر هفته تون و هر ماه تون داشته باشید. این که قراره من هر روز چقدر درس بخونم. بعدش بیام این مقدار رو تقسیم بندیش کنم و بین درسای دیگه پخشش کنم.

اول اینکه بالا هم گفتیم خواهش میکنم برای ریختن برنامه ریزی برای کنکور جو زده و شتاب زده عمل نکنید. اگه قبلا ساعت مطالعه زیاد بالایی نداشتید، از تایم کم شروع کنید.

بالاخره پارت مطالعاتی یعنی چی؟

مثلا قراره توی روزای اول شما میانگین روزی 7 ساعت درس بخونید. اگه بخواید بصورت بقچه‌ای درس بخونید، یعنی همه‌ی این 7ساعت رو بخواید شیمی بخونید، با کله می خورید زمین. باید تنوع مطالعاتی داشته باشید با هر تایم مطالعه‌ای که دارید.

حالا این 7ساعت رو چطوری پارتش کنیم توی برنامه درسی خودمون؟

میشه این 7 ساعت رو به 2 تا پارت 1 ساعت و نیم به علاوه  2 تا پارت 2 ساعته تقسیمش کرد؛ یا اینکه 3 تا پارت 2 ساعته به علاوه یک پارت 1ساعته تقسیم کنیمش.

تقسیم پارت‌های مطالعاتی

اول اینکه بهت گفتم دیگه درسای اختصاصی یه ضریب 3 دارن و با توجه به اینکه تو کدومشون کند خوانید کدومشون تند خوان، کدومو قبلا خوندید و براتون راحت تره کدومو هیچوقت یاد نگرفتید براش ضریب اختصاص بدید؛ پیشنهاد میکنم به ویدیو هایی که تو همین مقاله براتون گذاشتیم مراجعه کنید و یکبار دیگه با دقت ببینیدش.

نحوه تقسیم بندی زمان بین دروس مختلف در برنامه ریزی برای کنکور

تو باید زمان کلی بین دو تا آزمونت رو اول در بیاری؛ مثلا من روزی 5 ساعت درس میخونم و 14 روز وقت هست یعنی در مجموع 70 ساعت وقت دارم؛ دانش آموز تجربی ام، مثلا به زیست ضریب 12 دادم ریاضی 6 فیزیک 6 و شیمی هم 9؛

حالا باید بیام با توجه به ضریب هر درس ساعت اون درس رو طی این دو هفته پیا کنم مثلا:

تعیین ساعت مطالعه زیست شناسی

روزایی که نمی تونیم اندازه 9 ساعت بخونیم چیکار کنیم؟

بهترین کار اینه که یک پارت جداگونه مطالعتون رو بندازید برای روز دیگه یا اگه شامل چند تا پارته بندازید تو روزهای آینده، ولی یادتون باشه که نباید از کیفیت مطالعتون کم کنید یا سرعتشو زیاد کنید که تو همون زمان کم کل برنامه رو پیش ببرید.

هر پارت مطالعاتی دروس اختصاصی در برنامه ریزی چقدر باشه؟

بچه‌ها سعی کنید برای دروس اختصاصی، پارت های مطالعاتی تون، زیر 1ساعت نیاد، حالا چرا؟

چون اگه بخوای چیزی رو زیر 1ساعت بخونی،  تا بیای اون مطلبی که می خونی دستگیرت بشه و ببینی قلقش چجوریه، فوری پارت مطالعاتیت تموم میشه. بعد مثلا سعی کنید که برای یک درسی که جدید قراره خونده بشه حداقل دو تا پارت تو برنامه تون بگذارید، مثلا 1 ساعت بخونید استراحت کنید بعد بیاید دوباره یکساعت دیگه ادامه مطلبو ببنیدید.

روزانه چند ساعت زیست بخونیم؟

بچه‌های تجربی بیشترین ضریب درسشون، درس زیسته. پس بهتره زیست رو هیچ وقت کمتر از 2 تا 2 ساعت و نیم نخونن.

روزانه چند ساعت شیمی و ریاضی و فیزیک بخونیم؟

شیمی در اولویت دوم هستش و سعی کنن کمتر از 2 تا 1 ساعت و نیم نخونن و بعدش ریاضی فیزیک هستش که نباید کمتر از 1ساعت و نیم بخونن.

بچه‌ها من حداقلا رو گفتمااا. یعنی اگه یکی پایه ریاضیش داغونه، اصلا نباید زیر 2 ساعت (یا 2 ساعت و نیم) ریاضی بخونه.

تغییرات در اصول گفته شده

در موارد استثنا میشه جای درسا رو با هم عوض کنید. اگه یکی شیمیش فوق العادس و اصلا مدال طلا داره ولی فیزیکش با فیزیک یه کاکتوس فرقی نداره، می تونه جای شیمی و فیزیکش رو عوض کنه. هر روز درس فیزیکش رو با ساعت بالا بذاره توی برنامه مطالعاتی کنکور.

تقسیم دقیق ساعت مطالعاتی در برنامه درسی

بچه ها همونطور که هم تو مقاله گفتیم هم داخل ویدیو گفته شد؛ شما باید اول زمان بین دو تا آزمونتون رو با میانگین مطالعتون حساب کنید، مثلا من روزی 10 ساعت درس میخونم و 14 روز مهلت وجود داهر تا آزمون بعدیم؛ حالا با توجه به فاکتور های تاثیر گذار در ضریب میام ساعت هر درس رو داخل این 14 روز پیدا میکنم؛

مثلا 140 ساعت کلا قراره درس بخونم؛ 20 ساعتشو میذارم برای مدرسم، 45 ساعتش برای زیست، 22 ساعت برای فیزیک، 22 ساعت برای ریاضی و 31 ساعت شیمی؛ حالا موقشه که با توجه به بودجه بندی آزمونم بیام و اینا رو روز به روز قرار بدم. 

لطفا به ربات برنامه ریزی تبدیل نشو

یچه‌ها من دوست ندارم شما‌ها ربات بشید. دلم میخواد با توجه به شرایط و اولویت بندی که می کنید، پارت‌های مطالعه تون رو بچینید؛ چون هر دانش آموز با دانش آموز دیگه فرق داره.

خیلی از بچه‌ها هستن که میگن آقا ما توی روز یدونه اختصاصی می تونیم بخونیم و بیشتر ازین کشش نداریم و خسته میشیم. منم بهشون اول از همه خسته نباشید میگم. بعد بهشون میگم اینجا دلبخواه شما قرار نیست رعایت بشه! باید حداقل 3 تا اختصاصی بخونید هر روز (میتونید ریاضی و فیزیک رو یک روز در میون کنید).

آیا باید هر روز زیست بخونیم؟

اما بچه‌ها سعی کنید هیچ وقت دست به زیست شناسی نزنید؛ چون مهم ترین درس توی کنکوره. اما بازم بنا به شرایطی اگه یکی زیستش خیلی خوب بود، می تونه توی برنامه ش تغییراتی بده.

رشته های انسانی و ریاضی چطور برای کنکور برنامه ریزی کنند؟

بچه‌های ریاضی درس ریاضی شون ضریب 4 داره پس باید بیاد و جای زیست شناسی بچه‌های تجربی رو بگیره و چون ضریب درس فیزیک 3 و ضریب درس شیمی 2 هستش جای شیمی و فیزیک هم عوض میشه. بچه های انسانی هم به همین شکل طبق جدول ضرایب دروس کنکور و تسلط خودشون روی درس ها باید ضریب هر درس رو مشخص کنند و طبق همین روال برنامه ریزی کنند.


6- قرار دادن تست در برنامه ریزی برای کنکور

تست زنی در برنامه درسی برای کنکور

تست زدن تو کنکور به طور کلی شامل تست آموزشی، و تست زماندار میشه.

تست آموزشی در برنامه درسی

بچه‌ها توی سال کنکور مشاورا یا معلما یا حتی دوستاتون برای اینکه بخوان قلمبه سلمبه صحبت کنن، میان از کلمه‌های عجیب غریب استفاده می کنن.

اینو بهت گفتم اول کار که حواست باشه. مثلا همین تست آموزشی آدم از دور که نگاش می کنه، فک می کنه باید تستی باشه که از مریخ طرح شده باشه؛ ولی اصلا اینجوری نیست.

تست آموزشی یعنی چی؟

تست آموزشی توی برنامه ریزی درسی، همون تستی هستش که شما بلافاصله پس از خوندن درسنامه می زنی. تا اول اینکه ببینی اصلا کجای اون مطلب تست خیز هستش و دوم اینکه اسمش روشه دیگه تست آموزشی. یعنی قسمتی از فرآیند آموزشی تون هستش.

منابع کنکور موجود در بازار برای تست آموزشی :

خوشبختانه اکثر کتابای توی بازار اینجوری هستن که یه درسنامه دارن و بعدش کلی تست. درمورد اون درسنامه پس این تست‌ها به عنوان تست آموزشی تلقی میشه و حتما حواست باشه که موقع تست زدن مارک دار بکنی تستا رو.

پس یه بار دیگه تاکید می کنم وقتی یه مبحثی رو خوندی، برای تکمیل فرآیند آموزش باید تست آموزشی رو تو برنامه ریزی کنکورت قرار بدی و بزنی.

از کدوم کتاب تست آموزشی بزنیم؟

آیا فرق داره که از کدوم کتاب تست آموزشی بزنیم؟ نه بچه‌ها با هرکتابی که راحتین و احساس می کنید به پیشرفت تون کمک می کنه ازش استفاده کنید. اینکه تست آموزشی شما رو برای رسیدن به درصد 50 الی 60 آماده می کنه، خیلی کم پیش میاد که یه دانش اموز فقط با تست آموزشی به درصدای بالا خودش رو برسونه.

تست زماندار یا سرعتی در برنامه ریزی کنکور

اینجور تست 2 تا مزیت داره، یکی اینکه به شما کمک می کنه مرور باهاش انجام بدید، دوم اینکه باعث میشه تو شرایط آزمون باشید و قبل از اینکه برید سر جلسه، اون استرس رو تجربه کرده باشید.

چطور تست زمان دار رو تو برنامه درسیمون قرار بدیم و استفاده کنیم؟

بطور مثال شما فصل تابع ریاضی رو قبلا خوندی و ازش نزدیک 300 تا هم تست آموزشی زدی. حالا میخوای اونو برای آزمون دوباره مرور کنی. بهترین کار اینه که بیای ازش تست زماندار بزنی.

قراردادن تست زمان دار توی برنامه مطالعاتی برای کنکور، باعث میشه هم مرور کرده باشی، هم نقاط ضعفت رو بشناسی و هم اینکه برای اون آزمون حسابی آماده بشی.

روزی چنتا تست توی برنامه درسیمون بذاریم؟

توی روزای اول مطالعتون چون تازه موتورتون روشن شده، زیاد روی عدد تستاتون نمیخواد وسواس به خرج بدید. همین که شروع کردید خیلی خوبه. اما هرچی جلوتر میرید باید تعداد تستاتون بیاد بالا. پس برای شروع خوبه که توی درسایی مثل ریاضی یا فیزیک تعداد تست آموزشی تون از 20 تا کمتر نشه. اما وقتی وارد دوران جمع بندی و مرور میشید و تستای زماندار می زنید، دیگه خواهشا تو یک پارت ریاضی کمتر از 40 تا تست نزنید که حلال تون نمی کنم!

بچه‌ها وقتی تعداد تست تون میره بالا، این اعتماد به نفس بهتون دست میده که من اون همه تست زدم، اون همه تلاش کردم، پس مطمئنن می تونم و از پسش برمیام. به اینم حواست باشه که یه شبه نمی تونی تعداد تستاتو بیاری بالا. پله به پله یا به قول فرنگیا استپ بای استپ. روز اول شاید 17 تا تست بزنی. اشکال نداره روز بعد بکنش 20 تا، روز بعد 23 تا و همینجوری نم نم بیارش بالا.

7- استراحت بین پارت‌های مطالعه

مقدار تایم استراحت در برنامه ریزی کنکور

به بعضی دانش آموزا وقتی قراره برنامه درسی کنکور شون رو بدیم، یهو توقع دارن بین پارت‌های درسی شون، 20 ساعت استراحت داشته باشن و فک کردن اومدن خونه خاله.

پس بین هر 2 تا پارت مطالعه بطور استاندارد چقدر باید تایم استراحت بذاریم؟ این باز برمیگرده به شماها. بچه‌ها کسی که داره بصورت حرفه‌ای درس می خونه و ساعت مطالعه ش بالاس (داره بطور مثال روزی 12 ساعت درس می خونه)، انقدر از نظر ذهنی آمادگی پیدا کرده که یک ربع تا نیم ساعت فقط بین هر 2 تا پارت مطالعه ش استراحت کنه، بعد زود پارت مطالعه بعدیش رو شروع کنه.

میزان استراحت در برنامه ریزی کنکور برای شروع

اما کسی که تازه شروه کرده به درس خوندن و فعلا با روزی 6 یا 7 ساعت داره درس می خونه، بهتره افراط تفریط نکنه. یعنی نباید اونقدر زیاد استراحت کنه که دیگه نتونه تمرکزش رو جمع کنه تا برگرده سر درس. مثلا ورزشکارای حرفه‌ای رو اگه بهشون دقت کنین، تا چند دقیقه بازی عقب میوفته، میگن سرد شدیم و دیگه نمیشه بازی کرد.

یا اونقدری تایم استراحتش رو کم کنه که نتونته خوب درس بخونه چون گوگولیه دیگه، فعلا یکم باید تاتی تاتی کنه تا راه بیوفته.

8- مرور در برنامه ریزی کنکور 1402

مرور در برنامه ریزی کنکور

بچه‌ها در مورد مرور کنکور توی یه مقاله مفصل قبلا صحبت کردیم برید حتما بخونید.

بهتون توصیه می کنم حتی دستور میدم وقتی از هر درسی (مثلا شیمی یا عربی یا هر درس دیگه‌ای) چنتا فصل خوندید و یک ماه الی 1 ماهو نیم از خوندن اون درسا گذشت، شروع کنید به مرورشون.

اهمیت مرور مباحث خوانده شده در برنامه ریزی

برای بار چندم میگم که مرور درس‌های قبلی، خیلی خیلی مهم تر از خوندن درس‌های جدید هستش. خودت دیگه فک کنم اوستا شدی که از رپیدیو برای مرورهات چوری استفاده کنی.

مرور مباحث قبل از آزمون

بچه‌هایی که آزمون آزمایشی میدن، بهتره که تا 2 روز قبل از آزمون همه مباحث آزمون رو تموم کنن و بعدش مروراشون رو انجام بدن و حتما این مسئله رو توی برنامه ریزی درسی خودتون لحاظ کنید.

البته این قضیه، دانش آموز به دانش آموز فرق داره و بعضی اوقات پیش میاد که بچه‌ها زودتر مباحث رو تموم می کنن و کل هفته منتهی به آزمون رو مرور می کنن و تست زماندار و سرعتی می زنن.

اینجور دانش آموزا دیگه کاملا به مرحله بالای درس خوندن رسیدن؛ اما بازم یه بار دیگه میگم، کار از محکم کاری عیب نمی کنه.

قبل از مطالعه چه مدت مباحث قبلی رو مرور کنیم؟

شما یک ربع تا 20 دقیقه اول هر پارت درس خوندنت باید بیای رپیدیو درسای قبلی که خوندی رو بزنی. اینجوری انگار همیشه درحال مرور هستی. حواست باشه بهش معتاد نشیااا!

رپیدیو رو کجای برنامه‌هامون بذاریم؟

بچه‌ها فرض کنید یه فصلی از دین زندگی رو قبلا خوندید، ولی الان میخواید فصل جدید رو بخونید. بهتون قول میدم اصلا اسم اون درس رو یادتون نمیاد، چه برسه به آیه‌هاش. پس توی هر پارت درس خوندن تون سعی کنید یک ربع تا 20 دقیقه اول هر درس رو بیاید با رپیدیو درسایی که قبلا خوندید رو بزنید یا اینکه برای پیش خوانی از رپیدیوش استفاده کنید.

وقتی برای پیش خوانی از رپیدیو استفاده می کنید، سرعت تون وحشتناک میره بالا و برای بچه‌هایی که مشکل کند خوانی دارن، این روش شدیدا توصیه میشه.

رپیدیو ؛ اولین سامانه آموزش و مرور هوشمند در ایران

9- خواب در برنامه ریزی برای کنکور

خواب در برنامه ریزی کنکور

ساعت چند از خواب پاشیم، ساعت چند بیداربشیم، اصلا چقدر در طول روز بخوابیم؟

ساعت چند بخوابیم و کی بیدار شیم

یکی از معضلات بشر از دیرباز تا به امروز این خوابه!! اصلا وقتی به یه کنکوری میگی بابا ساعت 7 استارت برنامه درسی و مطالعه ت رو بزن، انگار داری بهش فحش میدی.

می دونم بچه‌ها بیدار شدن از خواب خیلی سخته؛ وقتی هم هیچ زوری بالا سرمون نباشه مثل مدرسه نرفتن که دیگه تا 1سال هم پتانسیل خوابیدن رو داریم. اصلا من فک می کنم کنکوریا یه رابطه عمیقی با خرسای گریزلی که اکثر سال رو خواب هستن، دارن!

 

 اهمیت سحرخیزی در اجرای برنامه ریزی کنکور

سحر خیزی برای شروع اجرای برنامه ریزی کنکور

خب بیا چن کلوم حرف حساب بزنیم، قبوله؟ قبول داری برای موفقیت باید سختی بکشی؟ قبول داری بیدار شدن صبح زود از خوابم سخته؟ پس قبول داری با این حجم درسا با این تایم کم باید صبح زود از خواب پاشیم؟ تو رو خدا بهم بدو بیراه نگو ولی باور کن لازمه و اینو هرکسی نمی تونه از پسش بربیاد.

شاید خیلیا که دارن این مقاله رو می خونن، با خودشون میگن از فردا قبل از خروس خون از خواب پا میشیم؛ ولی نهایت 2 روز بتونن بیدار بشن و از روز سوم دوباره همون آشه و همون کاسه. از خواب پاشدن کار هرکسی نیستش، ولی برای اجرای بهترین برنامه ریزی برای کنکور لازمه و اصلاحش هم به تمرین نیاز داره. یه تمرین خیلی ساده که بیا پایین بهت یاد بدم.

بهتره ساعت چند استارت درس خوندن و اجرای برنامه ریزی کنکور رو بزنیم؟

بچه‌ها برای یه کنکوری خیلی خوبه که ساعت 7 صبح استارت درس خوندنش بخوره. یعنی حداقل نیم ساعت قبلش از خواب بیدار شده باشه.حالا این برای دانش آموز به دانش آموز متفاوته. یه دانش آموز میگه میخوام از بهمن برای کنکور شروع به درس خواندن کنم و برای پزشکی دانشگاه بهشتی یا شیراز یا تبریز، خلاصه یه دانشگاه تاپ تلاش کنم. این مطمئنا باید حداکثر ساعت 6 یا حتی زودتر از ساعت 5 استارتش رو بزنه، چون چن ماهی هستش که از بقیه عقب تره و باید عقب موندگیش رو جبران کنه.

یکی از کارهایی که ما توی دوره های مجازی مدرسه رستگاری IDNovin انجام میدیم اینه که همه دانش آموزای این دوره، راس ساعت 6 از خواب بیدار میشن و استارت خوندن شون رو می زنن. کافیه یه نگاهی بهش بندازی.

تنظیم ساعت خواب

یکی از نکات مهم تو برنامه ریزی برای کنکور اینه که چطوری ساعت بیولوژیک بدنمون یا همون الگو خواب مون رو اصلاح کنیم؟ بچه‌ها خیلی سادس فقط باید یکم سمج باشید. مثلا همیشه 9 صبح از خواب پا میشی درسته؟

هفته اول این ساعت 9 رو بکنش 8 و نیم یا یک ربع به 9، بعد هفته دوم نیم ساعت یا یک ربع بکشش عقب. بکنش همون 8 یا 8 نیم. هفته سوم دوباره به همین منوال ساعت خوابت رو اصلاحش کن. سر 1ماه نشده بطور اتوماتیک مثل قرقی از خواب پا میشی، ولی میگم دیگه نیاز به تمرین و ممارست داره و به همین سادگیا هم که اینجا نوشتیم نیست.

ساعت چند بخوابیم؟ توی شب خواندن خوبه یا نه؟

من جواب این سوال رو همیشه میگم که بچه‌ها حداکثر ساعت 12 باید خواب باشن تا بتونن از اون طورف زود بیدار شن.

اما خیلی از بچه‌ها هستن که میان میگن آقا ما شبا می تونیم خوب بخونیم. شبا تمرکزمون بالاس و صبحا نمی تونیم زود بیدار بشیم.

خیلی از این بچه‌ها دارن خودشونو گول می زنن و از ترس صبح بیدارشدن و فرار کردن این حرفا رو می زنن. من بهشون میگم مطمئنی کیفیتی که مثلا ساعت 1 می خونی با کیفیتی که ساعت 7 صبح می خونی یکیه؟ میگه آرره اقای دکتر تازه ساعت 1 کیفیتش خیلی بیشتره. اما بعضیا هم هستن که واقعیت رو قبول می کنن و تلاش می کنن تا ساعت بیولوژیک بدنشون رو درست کنن.

اما بعضیا هم هستن که واقعا شبا تمرکزشون بیشتره یا اینکه چون خونشون شلوغه، شبا که همه خوابن اونا دنبال شکار نکات درسی هستن. پس در آخر من به همه دانش آموزا میگم که، خودت که خودتو گول نمی زنی؛ پس ببین تو کدوم ساعت بهترین و بیشترین بازده رو داری پس تو اون تایم درس بخون.

ظهرا بخوابیم یا نه؟

فوری به این سوال جواب بدم که بهتره ساعت 1 و نیم ظهر تا 3 رو توی برنامه ریزی درسی 1402 خودت به استراحت اختصاص بدی تا بقیه طول روز انرژی داشته باشی. استراحت معنیش این نیست که زود بپری سمت موبایل‌هاااا. استراحت یعنی اینکه یه ناهار بخوری اگه هم دوست داشتی یه چرت ریزی بزنی تا بدنت شارژ بشه.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه مطالعاتی از بهترین مشاوران کنکور IDNovin

10- آزمون دادن و برنامه ریزی همگام با آزمون

خب حالا میخوایم بهتون یاد بدیم که چجوری برای هر آزمون آزمایشی برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی کنکور برای قلمچی و گاج

دیگه همه تون اوستا شدید و می دونید قلمچی و گاج برنامه آزموناش هر 2هفته یکبار هستش و برنامه سنگینی هستش. قلمچی چون میخواد نقاط مرور برنامه ش بیشتر باشه، معمولا حجم مباحث آزمونش سنگین هستش و اگه پایه خوبی نداشته باشی و تو دبیرستان درسا رو خوب نبسته باشی، یکمی تحت فشار قرار می گیری؛ ولی خب اشکال نداره باید سعی کنی خودت رو تطابق بدی.

شاید چنتا آزمون اول سنگین باشه برات، ولی رفته رفته پیشرفت می کنی. توصیه من اینه که برای برنامه ریزی کنکور قلمچی برای آزمونای اول، نگران اینکه همه مباحث رو تموم کنید نباشید. اولش که زیاد راه نیوفتادید سعی کنید یک سری مباحث کم سوال آزمون رو کنار بذارید و اونایی که خوب خوندید رو مرور کنید؛ نهایتا از 4 شنبه قبل از آزمون مرورهاتون رو استارت بزنید و حسابی تست زماندار کار کنید تا توی آزمون نتیجه بگیرید.

برنامه ریزی برای سنجش و گزینه 2

فاصله‌های زمانی آزمون سنجش و گزینه 2 بیشتر از قلمچی هستش و با خیال راحت تر میشه به مباحث رسید ولی حواست باشه که نقاط بازگشتی و مروری شون کمتره. پس باید سعی کنی پا به پای مباحث آزمون پیش بیای و هیچی از ریر دستت فرار نکنه. برای آزمون گزینه 2 و سنجش باید سعی کنی 2 هفته اول، تمام مباحث رو جمعش کنی و هفته آخر دیگه مستقیم بری سراغ تست زماندار، رپیدیو و مرور و جمع بندی درسایی که واسه آزمون خوندی.

11- استفاده از دفتر برنامه ریزی کنکور

بچه ها خواهشی که ازتون دارم اینه که حتما از یه دفتر برنامه ریزی کنکور برای مکتوب کردن برنامه تون استفاده کنید. هر روز باید دروسی که قراره خونده بشه رو به همراه میزان ساعت مطالعه و میزان تست و تایم های استراحت و … رو توی دفتر برنامه ریزیت یادداشت کنی.
یه قسمت از دفتر رو به پر کردن گزارش کار روزانت استفاده کن و گزارش کار رو برای مشاورت ارسال کن. به آخر هفته که رسیدی، ساعت مطالعه کل هفته رو جمع بزن و سعی کن هر هفته به نسبت هفته قبل بهتر بشی.

برنامه ریزی برای دو دسته از دانش آموزان

همونطور که می دونید دانش آموزا به 2 دسته تقسیم میشن. دسته اول کسایی هستن که مدرسه میرن و الان دوازدهم هستن. دسته دوم هم میشن پشت کنکوری هایی که قبلا لااقل یه بار کنکور دادن.

1-برنامه ریزی کنکور برای کسانیکه مدرسه میرن

 

برنامه ریزی کنکور برای کسانی که مدرسه میرن

این دسته از بچه‌ها چون وقت شدیدا کمی دارن، اصلا نمی تونن از برنامه راهبردی آزمون‌ها فاصله بگیرن و باید خودشون رو هرجوری که هست به برنامه راهبردی آزمون برسونن و بهترین عملکرد خودشون رو توی آزمونا پیاده کنند تا یه محک جدی بخورن.

پس این بچه‌ها حق ندارن کارای عجیب غریب بکنن، به برنامه ریزی کنکوری که توی آزمونا هست پایبند باشن و سعی کنن هر روز پیشرفت کنن.

دانش آموزا با توجه به تایم محدودی که دارن چون مدرسه میرن، خیلی سخت می تونن از تایم شون استفاده کنند؛ بخاطر همین چنتا توصیه مهم بهشون می کنم:

توی مدرسه خوندن رو فراموش نکنید

توی زنگ‌های تفریح یا درسایی که می دونید سرکلاس رفتن براتون تاثیری نداره، بچه‌ها درس بخونید؛ چون راه دیگه‌‍ای ندارید. تایم تون خیلی کمه، حتی شده درسای راحت مثل قرابت، دروس حفظی عمومیا یا خلاصه‌هاتون رو مرور کنید.

تایم 5 صبح تا موقع مدرسه رفتن رو جدی بگیرید

همین 1 سال رو باید به خودتون سختی بدید.خیلی از بچه‌ها هستن که نمی تونن بیدار بشن و براشون سخته. اصلا وقتی اون موقع بیدار میشن مغزشون هنگ میکنه و لود نمیشه. بخدا میدونم بچه‌ها میدونم سخته طاقت فرساس، اصلا سخت ترین کار دنیاس، حتی از کار توی معدن هم سخت تره. ولی خودت که می بینی شرایط چجوریه بقیه دارن عین قرقی درس می خونن، پس مجبوریم.

ساعت مطالعه در روزهای مدرسه

یکی از سوالایی که بچه‌ها همیشه می پرسن اینه که آقا چن ساعت باید بخونیم. من همیشه میگم ببین بستگی به خودت به علاقت و به هدفت داره. ولی تایم خوب مطالعه بین مدرسه بین 5 تا 7 ساعته؛ بچه‌هایی هم بودن که 8 یا 9 ساعتم خوندنااا.

بچه مدرسه‌ای ها درس هر روز همون روز بخونن

بچه‌های سال دوازدهم همیشه بهشون توصیه میشه که هر درسی که معلمت داد، فوری باید بیای بخونیش و تستاشو بزنی و تثبیت بشه. بعدش باید بری سراغ درسای پایه.

پس بازم تاکید می کنم اول درسایی که تو مدرسه معلما درس میدن و تستاش، بعدش اولویت بعدی درسای پایه هستش.

2- برنامه ریزی برای پشت کنکوری ها :

خب مطمئنا بچه‌های پشت کنکوری تایمشون خیلی زیاد تره نسبت به دانش‌آموزا. پشت کنکوریا باید تا موقع رسیدن به ترازای بالا نسبت به برنامه آزموناشون متعهد باشن.

بعد که به ترازای بالا (مثلا تو آزمون قلمچی بالاتر از 6000 یا 6500) رسیدن، حالا می تونن یکمی از برنامه راهبردی آزمونشون خارج بشن.

اینجا دوتا حالت پیش میاد که اگه احساس می کنن درسای قبلی فراموش شده، می تونن برگردن و مرور انجام بدن یا اینکه یک آزمون نسبت به برنامه راهبردی جلوتر باشن. منظورم چیه؟

برنامه ریزی برای کنکور دی 

به طور کلی قواعد و اصول حاکم بر برنامه ریزی کنکور چه برای کنکور دی ماه باشه چه برای کنکور تیر ماه فرقی باهم نمیکنه؛ یعنی مهم نیست که شما بخواین تیر کنکور شرکت کنید یا دی! مهم اینه که شما بخواین درست و با برنامه ریزی درست درس بخونید! اما اون چیزی که باید بدونید اینه که نسبت به کنکور تیر ماه کنکور دی ماه زمان کمتری رو در اختیار شما قرار میده؛ این کم بودن زمان شاید به نفع پشت کنکوری ها و فارف التحصیل ها باشه اما بچه های مدرسه ای باید به چند تا نکته برای برنامه ریزی برای دی ماه توجه کنن:

 • اول: سطح علمی داوطلب در چه حدیه؟
 • دوم: تا این لحظه چه مباحثی رو به کنکوری پیش برده و ازش مطمعنه؟
 • سوم: آیا میتونه علاوه بر مدرسه کنکوری هم بخونه؟
 • چهارم: قبل از اینکه مباحث داخل مدرسه برای کنکوری تموم بشه باید کنکورشو بده آیا میتونه برسونه؟
 • و پنجم و از همه مهم تر اینکه با توجه به اینکه تاثیر قطعی شده ایا میتونه معدل بالای خودش رو تضمین کنه؟

برنامه ریزی برای کنکور تیر

اما کنکوری که همیشه بوده و هست و خواهد بود همین کنکور تیر هست! برای اینکه بتونید بهترین برنامه ریزی رو برای کنکور تیر ماه داشته باشید، کافیه این مقاله رو از اول بخونید! به همین راحتی!

افزایش ساعت مطالعه برای درس خواندن

لطفا وقتی میخواید ساعت مطالعه تون رو بالا ببرید، جوگیر نشید:

 

جوگیر شدن در درس خواندن

آقا دیدی طرف در کل 12 سال دوره تحصیلش روی هم 20 ساعت هم درس نخونده‌هاااا و همه رو با تقلب اومده بالا. بعد که میخواد برای خودش برنامه ریزی کنه یا به مشاورش برمیگرده میگه آقا برای من روزی 13 ساعت رو بذار که میخوام بترکونم، میخوام مرز‌‍های علم رو جا به جا کنم، میخوام دکتر سمیعی شماره 2 بشم و از اینجور چرت پرتا.

بعدش که شروع می کنه به درس خوندن می بینه نه آقا به اون سادگیا هم که بقیه می گفتن نیست. گاو نر میخواهد و مرد کهن. بعد دوباره افسردگی می گیره و درس زده میشه.

افزایش تدریجی ساعت مطالعه در برنامه ریزی برای کنکور

پس بچه‌ها توی شروع کار حد خودتون رو بدونید. بگو آقا من حدم برای شروع بطور مثال روزی 5 ساعته باید با روزی 5 ساعت بیام جلو، بعدش هفته به هفته یا ماه به ماه اینو بیشترش می کنیم. نرمالش اینجوریه بچه‌ها. همیشه یاد بگیرید پله پله پیشرفت کنید یاد بگیرید طبق اصول و قاعده جلو برید.

نمونه برنامه ریزی درسی برای کنکور 1402

بخشی از نمونه برنامه ریزی کنکور در موسسه IDNovin رو در تصاویر زیر می تونید مشاهده کنید.

نمونه برنامه ریزی کنکور تجربی نظام جدید

 
نمونه برنامه ریزی کنکور نظام جدید تجربی

رضایت دانش آموزان از بهترین برنامه ریزی کنکور IDNovin

pdf برنامه ریزی کنکور

در مورد دریافت pdf برنامه ریزی کنکور بهتون پیشنهاد میکنیم که به هیچ وجه از برنامه های آماده که برای صدها نفر نوشته شده استفاده نکنید. این برنامه ها به هیچ عنوان برای شخص شما طراحی نشده و قطعا دارای تضادهای زیادی با روش مطالعه و شرایط شما خواهند بود.
اگه میخواید فایل pdf برنامه ریزی کنکور مخصوص خودتون رو از مشاوران آیدی نوین دریافت کنید کافیه فرم زیر رو پر کنید.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه مطالعاتی از بهترین مشاوران کنکور IDNovin

جدول برنامه ریزی کنکور

سعی کنید با داشتن یک جدول برنامه ریزی کنکور تمام دروسی را که قراره تو یک روز بخونید رو یادداشت کنید. تو این جدول باید ساعت مطالعه هر درس، تعداد تست، منبعی که قراره از روی اون مطالعه کنید و هر جزییات دیگری موجود باشه.

پایان هر شب باید یک گزارش کار از عملکرد خودتون با استفاده از این جدول ارائه بدید و مقایسه کنید که چقدر از برنامه ریزی درسی برای کنکور تون را تونستید عملی کنید.

در پایان هفته تمام گزارش کارهای روزانه تون را بررسی کرده و عملکردتون طی هفته رو مورد ارزیابی قرار بدید. هرکجا ضعف دیدید، سعی کنید اون ها رو برطرف کرده و هفته به هفته بهتر بشید.

دانلود برنامه ریزی برای کنکور

بچه ها ببینید اصولا برنامه درسی برای کنکور چیزی نیست که بگیم همه جا ریخته و بریم دانلودش کنیم. توی اصول اول مقاله گفتیم که برنامه باید کاملا شخصی باشه. شخصی سازی یعنی اینکه بر مبنای نقاط ضعف و قوت شما نوشته بشه و بر اساس شرایط مدام تغییر کنه.

خواهشی که ازت دارم اینه که این نکته رو از منی که این مسیرو رفتم و دانشجوی پزشکی هستم قبول کنی و هرگز دنبال دانلود یه برنامه آماده که برای همه نوشته شده و اصلا مخصوص تو نیست نباشی.

ربات برنامه ریزی درسی رایگان

این دیگه از اون داستاناس که هیچ حرفی راجع بهش ندارم بگم. هرچی که توی پاراگراف قبلی گفتم راجع به ربات برنامه ریزی کنکور هم بطور کامل صدق میکنه. پس بازم میگم این حرف رو از منه دانشجوی پزشکی قبول کن و زندگی کنکوریت رو با این کار خراب نکن.

سوالات متداول

چگونه مثل رتبه های تکرقمی کنکور برنامه ریزی کنیم؟

شیوه برنامه ریزی رتبه های برتر بر مبنای یک سری اصول خاص است. تعهد، تناسب، خواب، مرور، انعطاف و اختصاصی بودن و … از اصولیست که بطور کامل در این مقاله به آن پرداخته ایم.

روزانه چند ساعت درس بخوانیم و تعداد دروس چقدر باشد؟

مطالعه روزانه حداقل 6 ساعت و خواندن 4 درس در روز معمولا پیشنهاد میشود که بسته به شرایط شما میتواند متغیر باشد. راجب این 2 سوال بطور مفصل در مقاله صحبت کرده ایم.

چگونه برنامه ریزی مخصوص خود را داشته باشیم؟

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خود، کافیست با بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین در ارتباط بوده تا برنامه شما را برایتان ارسال کنند.

جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور را از کجا دریافت کنیم؟

تعداد زیاد جدول و نمونه برنامه ریزی کنکور برای شما قرار گرفته است. ضمنا میتوانید از دفتر برنامه ریزی رویاسا نیز استفاده کنید

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

128 دیدگاه دربارهٔ «برنامه ریزی کنکور 1402: رشتت رو وارد کن برنامت رو بگیر، (از الان تا کنکور)»

 1. سلام من پشت کنکوری هستم وامسال برای سومین دفعه می خواهم در کنکور شرکت کنم سال اول رتبم اصلا خوب نبود پارسال کمی پیشرفت داشتم اما امسال آخرین فرصتمه و می خواهم عالی باشم به نظر شما اگر اردلان شروع کنم می توانم رتبه خوبی بیاورم راستی رستم انسانی است

  1. سعید نور الهی

   سلام دلارا خانم
   شما می توین مقاله های مشاوره ای سایت آیدی نوین رو بخونین و متوجه بشین که انقدری تایم کافی در اختیار دارین که بتونین رتبه ی خوبی تو رشته ی انسانی کسب کنین.
   مخصوصا این که دو سال سابقه ی کنکور دادن دارین و با درس ها و تست ها آشنایین.
   همچنین شما می تونین با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشین تا با برنامه ریزی شخصی و منسجم، مسیر موفقیت تون تا قبولی توی کنکور انسانی رو راحت تر طی کنین.

 2. ممنونم بابت وقتی ک برای آموزش ماهیگیری عوض ماهی آماده برای ما محصلا گذاشتید :)
  توضیحات جامع و کامل بودن و ازون مهمتر با لحن خودمونی جمله بندی شده بودن
  ی پیشنهاد هم دارم ک خوشحال میشم با شما درین مورد درمیون بگذارم . . اکثر مقالات درین حوزه حرفی از تقسیم بندی دروس پایه و دوازدهم نزدن
  شاید خیلیا مثل من براشون سوال پیش بیاد چقدر از تایم مطالعه روزانشون رو ب پایه و چقدرشُ ب دروس دوازدهم اختصاص بدن
  ممنون میشم توضیحاتی درین باره بدید و منُ دوستانم رو راهنمایی کنید
  بهترین هارو براتون آرزومندم خداقوت یاعلی

 3. سلام من کنکوری ۱۴۰۲ هستم
  خواستم ازتون سوال کنم که اگه من ازتون برنامه تخصصی و کامل درسی بگیرم با توجه به تغیراتی که کنکور ۱۴۰۲ داشته برنامه درسی هم شامل اون تغیرات میشه ینی همون حذف دروس عمومی و ….
  ممنون.

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. هنوز تغییرات برای کنکور 1402 قطعی نشده ولی قطعا این موارد هم در برنامه ریزی لحاظ خواهد شد

 4. سلام
  من محصل رشته تجربی هستم و ۱۴۰۱کنکور دارم ولی متاسفانه به دلایلی تا الان نتونستم برای کنکور درس بخونم و واقعا صفره صفرم ولی خیلی دوست دارم یه تحول اساسی تو خودم ایجاد کنم اما نمیدونم و سردرگمم ک تو این زمان باقی مونده کم چی کنم؟چطوری برنامه ریزی کنم و درس بخونم‌و خودمو برسونم.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله رو با دقت بخونید چون اصول و نحوه برنامه ریزی کنکور بطور کامل بیان شده. از طرفی با پر کردن فرم هایی که در این صفحه قرار گرفته میتونید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام آموزش برنامه ریزی بطور رایگان تو این صفحه قرار گرفته که میتونید استفاده کنید. اما برنامه ریزی شخصی که توسط رتبه های برتر موسسه انجام میشه هزینه داره

 5. سلام من یازدهم تجربی هستم و می‌خوام یه برنامه ریزی دقیق داشته باشم تا دروس دهم یازدهم و رو کامل مرور کنم و تست های زیادی بزنم اما ۷رکاری میکنم نمیشه و به مشکل بر میخورم میشه کمکم کنید.

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. بله حتما. میتونید فرم های ارتباط با مشاورین که تو این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

 6. آناهیتا

  سلام
  ببخشید این طرح رتبه شو ک مشاوره تحصیلی و روانشانسی داره فقط برای بچه های پشت کنکوری و دوازدهم هست‌؟
  من دهم تحربی هستم و مهر ماه ۱۴۰۰ میرم یازدهم تجربی میخاستم بدونم از الان میتونم تو این طرح شرکت کنم ‌؟ چون برای پزشکی میخونم و موفقیتم برام خیلی مهمه از طرفی نمیدونم چی کار باید کنم سردرگمم
  از الان میتونم تو این طرح ها شرکت کنم‌؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. بله میتونید ثبت نام کنید. طرح رتبه شو ویژه همه دانش آموزان دهم یازدهم و دوازدهم است

  2. امیر حسین فرشباف

   سلام من هزینه کتاب برنامه‌ریزی رویاساز رو پرداخت کردم الان کی به دستم میرسه؟

  3. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. بین 3 تا 5 روز کاری زمان میبره. انشالا که بتونید نهایت استفاده رو ازش ببرید

 7. سلام من امسال یازدهم تجربیم و می خوام از الان یه برنامه ریزی خوب داشته باشم
  ایا میتونم با برنامه یی که شما میدین بتونم پزشکی قبول بشم و با سهمیه 5 درصد ایثارگران ؟؟؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. بله امکانش هست. داشتن یه برنامه خوب در کنار سهمیه میتونه خیلی بهتون کمک کنه تا به هدفتون برسید

 8. سلام وقت بخیر
  پایه 11 تجربی هستم و میخوام بالاخره استارت درس خوندن رو بصورت جدی برای کنکور 1401 بزنم
  با برنامه ریزی درست فکر کنم بتونم
  چکاری باید انجام بدم؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام وقت بخیر. توی این صفحه نحوه برنامه ریزی کنکور رو در 11 گام بطور کامل توضیح دادیم که پیشنهاد میکنم با دقت مطالعه کنید. ضمنا سعی کنید حتما در تابستان دروس دهم و یازدهم رو جمع بندی کنید تا در سال دوازدهم کار راحت تری در پیش داشته باشید

 9. سلام.من دوازده سال پیش کنکور انسانی دادم و رشته خوبی قبول نشدم. الان میخوام پرستاری قبول بشم و هیچ آشنايي با دروس ندارم. آیا با این وقت کم میتونم قبول بشم؟در ضمن اینکه متاهل و دوتا بچه هم دارم. یعنی با در نظر گرفتن این شرایط میشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. قبولی پرستاری برای کسی که قبلا رشتش انسانی بوده و تازه میخواد کنکور تجربی بده مسلما کار آسونی نیست ولی قطعا شدنی هست. باید یه برنامه ریزی کنکور دقیق داشته باشید. پیشنهاد میکنم اول منابع مورد نیاز رو با مشورت یه مشاور تهیه کنید. بعدش با توجه به زمانی که در طی روز میتونید به مطالعه اختصاص بدید نسبت به برنامه ریزی اقدام کنید.

 10. پایه دهم تجربی

  سلام وقت بخیر
  ببخشید طرحی برای ثبت نام افرادی که هزینه اش رو ندارند، دارید ؟؟
  انقد فکر کردم که نمی دونم باید چیکار کنم
  خواهشا یه فکری به حال ما بکنید

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. هزینه های مشاوره آیدی نوین در برابر خدماتی که ارائه میشه واقعا زیاد نیست و تمام سعی ما هم همیشه این بوده که بتونیم کمک کنیم عدالت آموزشی برای همه دانش آموزان برقرار بشه. پیشنهاد میکنم با مشاوران صحبت کنید تا راهنماییتون کنن و اگه امکان داشته باشه بهتون کمک کنیم

 11. سلام، خسته نباشید
  ببخشید می خواستم هزینه مشاوره و برنامه ریزی روزانتون بگید
  من ارشد بیوتکنولوژی دارم ولی الان تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم و برای دندون پزشکی تلاش کنم به نظرتون موفق میشم؟؟ برای دروس ریاضی، فیزیک و شیمی چه منابعی توصیه می کنید؟؟ از الان باید روزی چند ساعت بخونم تا به نتیجه برسم؟؟ لازمه که تا آخر شهریور دروس تموم کنم و از مهر دوره کنم؟ یا اینکه هدفمندتر درس بخونم؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. برای اطلاع از طرح های مشاوره و برنامه ریزی میتونید فرم های ارتباط با مشاورین رو پر کنید تا باهاتون تماس گرفته بشه و کامل طرح ها خدمتتون معرفی بشه.
   در مورد سوالتون که گفتید میشه دندانپزشکی قبول شد یا خیر قطعا اگه از الان با برنامه ریزی کنکور صحیح پیش برید شدنی هست. در خصوص منابع ما بهترین منابع کنکور رو در یک پست جداگانه بطور کامل معرفی کردیم که میتونید مطالعش کنید.

 12. فاطمه قربانی

  سلام و خسته نباشید می گم به همه اساتید وکادر اداری موسسه ایران دانش نوین. من سال گذشته انتخاب رشته داشتم وبا معرفی یکی از دوستانم با ایدی نوین اشنا شدم واقعا خوشحالم از انتخابم واقعا دلسوزانه پیگیر کارهامون هستند .واقعا بیست بیست.

 13. محمد امین جلالی

  سلام
  عرض ادب اینجانب دانش آموز یازدهم انسانی هستم بنده از چند وقتی هست که دارم بابرنامه پیش میرم بنده از فروردین تا خرداد پایه یازدهم رو دارم می خونم و در تابستان هم دهم و یازدهم رو باهم می خوانم در روز ۸ الی ۹ ساعت یا بیشتر درس می خوانم و صبح ها ساعت ۵ بیدارم و از ۷ صبح تا ۸ شب درس می خوانم با استراحت های ۱۵ دقیقه ای بنده ظهر ۴۵ دقیقه یا ۱ ساعت می خوابم من وضعیت مالی خوبی ندارم و نمی توانم برم کانون یا مشاوره بگیرم بنده برنامه چیدم که در تابستان پایه یازدهم و دهم و سال دوازدهم فقط دوازدهم رو بخونم و از دهم و یازدهم فقط مرور کنم یا نمونه سئوال بخونم من سئوالات کنکور ۹۷.۹۸.۹۹را می خوانم و نکته برداری می کنم و قواعد و سئوالات مهم رو یادداشت می کنم من بیشتر به فارسی و عربی اهمیت می دم می خوام تلاش کنم تا بتوانم یا شاید حقوق تهران قبول بشم ولی به خاطر ضعیف بودن زبان انگلیسی نا امید شده ام که حقوق نمی تونم برسونم این راهی که دارم میرم درسته میشه کمکم کنید آیا تلاش های من جواب میده تا حقوق تهران قبول بشم لطفا راهنمایی کنید هر سایتی رفتم هزینه می خواست

 14. سلام وقت بخیر.ببخشید من برای کنکور تجربی ۱۴۰۰‌ میخوام از الان شروع کنم؛ولی واقعا نمیدونم از چه منابعی استفاده کنم!!!اشکالی نداره اگه تا اخر اردیبهشت یه منبعو تموم کنم،بعدش تو دوران جمع بندی یه منبع دیگه!؟و اینکه دیر نیست برای شروع!؟؟؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. ببینید اینکه باید از چند منبع استفاده کنید یا خیر هم بستگی به وضعیت درسی شما داره و هم بستگی به منبعی داره که دارید ازش استفاده میکنید. اما بطور کلی بهتره تا زمانیکه یه منبع رو به خوبی مطالعه نکردید و بهش مسلط نشدید سراغ منبع دیگه ای نرید. تعدد منابع زمانی میتونه خوب باشه که باعث سردرگمی شما نشه

 15. با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من الان در حال تحصیل در رشته ی حسابداری ساله یازدهم هستم
  میخاستم از الان برای کنکور تجربی هم اقدام کنم به نظرتون الان باید چه کار کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. اگه قصد شرکت تو کنکور تجربی رو دارید بهتره از همین حالا تمرکز زیادی روی مهم ترین درس تجربی که درس زیست هست بذارید. اگه براتون امکان تغییر رشته به تجربی فراهم هست که بهتره اقدام کنید در غیر اینصورت باید دروس رشته کنکونی تون رو در اولویت دوم به نسبت دروس تجربی قرار داده و با یه برنامه ریزی درست بخصوص توی تابستان دروس دهم و یازدهم رشته تجربی رو ببندید بطوریکه تو سال دوازدهم خیالتون از دروس پایه راحت باشه و بتونید برنامه ریزی کنکور خودتون رو راحت تر پیش ببرید

 16. با سلام و خسته نباشید

  من سال دوازدهم رشته انسانی هستم
  ونیازمند یه برنانه درسی هستم اگه لطف
  کنید یه برنامه برام درست کنید ممنون
  میشم

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. بله حتما. با پر کردن فرم های ارتباط با مشاورین، باهاتون تماس گرفته میشه و پس از ثبت نام میتونید برنامه ریزی کنکور خودتون رو از رتبه های برتر آیدی نوین دریافت کنید

 17. سلام خسته نباشید من تو این مدت باقی مانده شانس قبولی در پزشکی را با چند ساعت خواندن دارم؟
  سهمیه 25 درصد ایثارگران هم دارم

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. داشتن سهمیه 25 درصد بطرز چشم گیری میتونه توی قبولی شما در رشته پزشکی تاثیر گذار باشه. اما به این معنی نیست که نباید زمان زیادی رو صرف مطالعه کنید. قبولی پزشکی حتی با سهمیه ایثارگران هم کار اسونی نیست ولی اگه یه شاخص کلی بخوایم بدیم میشه گفت شانس قبولی شما به نسبت داوطلبانی که با سهمیه مناطق توی کنکور شرکت میکنن بیش از 2 3 برابر هست.

 18. سلام وقتتون بخیر
  من هنرستانی هستم و میخوام برای رشته تربیت بدنی دانشکده شریعتی آماده بشم.
  تا الان تقریبا ۵ تا از کتابای تخصصی که ضریب بالا داشته رو تموم کردم اما متاسفانه تنوع مطالعاتی نداشتم تا الان که این مطلب رو خوندم و از طرفی حس میکنم اگه تنوع مطالعاتی داشته باشم تمرکزم میاد پایین نمیدونم چرا
  شما بهم پیشنهاد میکنید درسای عمومی و مابقی تخصصی هارو به همین روش تنوع مطالعاتی بخونم؟
  و پیشنهادتون برای منکه هنرستاتی هستم میانگین چند ساعت مطالعه در روز هستش؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام فاطمه عزیز. بله قطعا بهتره که تنوع مطالعاتی رو رعایت کنید. چون سر جلسه کنکور هم شما مجبورید به دروس مختلف پاسخ بدید و باید از الان خودتون رو با این شرایط وفق بدید.
   ساعت مطالعه روزانه حداقل 8 ساعت پیشنهاد میشه

 19. سلام خسته نباشید. من سال دوازدهم ریاضی هستم.از الان تا کنکور 4 ماه بیشتر نمونده و من هم خیلی استرس دارم هم اینکه دهم و یازدهم رو به جز چند تا فصل بلد نیستم. آخرین ترازمم تو آزمون قلمچی 4800 شده. من اصلا شانسی دارم؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام امیررضای عزیز. با توجه به اینکه تو سال های اخیر رقابت در رشته ریاضی تا حدی آسان تر شده قطعا شانس قبولی در رشته های خوب رو دارید. پیشنهاد میکنیم که با توجه به زمان باقیمانده تا کنکور مباحث رو گلچین کرده و مباحث پرتست و راحت تر رو در اولویت قرار بدید تا بتونید نتیجه بهتری کسب کنید. ضمنا کمک گرفتن از یک مشاور رتبه برتر هم در ایام پایانی تا کنکور توصیه میشه. موفق و موید باشید

 20. سلام من امسال کنکور دارم و برنامه دقیق درسی که بتونم خیلی منظم باهاش پیش برم رو نمیتونم داشته باشم خیلی هم استرس دارم خواهشاً راهنماییم کنید❤

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. پیشنهاد میکنم حتما با یک مشاور کار رو ادامه بدید اگر که خودتون نمیتونید این کار رو انجام بدید. برای دریافت برنامه درسی برای کنکور میتونید فرم های ارتباط با مشاورین که توی سایت قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

 21. سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مقاله بسیار خوبتون
  من کنکور ۹۹تجربی شرکت کردم ولی قبول نشدم…
  واسه کنکور ۱۴۰۰دارم انسانی میخونم
  خعلی دلم میخاد تربیت معلم قبول بشم
  میشه کمکم کنید
  روزانه ۶یا۷ساعت میخوندم
  ولی تازگیا ی سری مشکلات زندگی روم تاثیر بدی گذشته و نمیتونم ب خوبی تمرکز کنم و درسمو بخونم خعلی ناراحتم
  در ضمن متاهلم

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام مهدیه عزیز. لطف دارید
   پیشنهاد میکنم فرم های دریافت برنامه ریزی کنکور که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاوران آیدی نوین باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

 22. امیرحسین

  سلام خسته نباشید
  ببخشید چرا نباید هر روز یک درس رو بخونیم مثلا یه روز فقط زیست رو بخونیم و روز بعد رو کامل ریاضی؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام امیرحسین عزیز. ممنون از شما. این کار چندین دلیل داره، دلیل اول اینکه شما قراره سر جلسه کنکور بیش از 8 تا درس مختلف رو پاسخ بدید. یعنی باید ذهنتون رو برای پرش از یک درس به درس دیگه آماده کنید. وقتی ذهنتون جوری آماده بشه که در طول یک روز فقط یک درس رو بخونه ممکنه سر جلسه کنکور با پرش از یک درس به درس دیگه مشکلات زیادی براتون ایجاد بشه. دلیل بعدیش هم اینه که تنوع مطالعاتی باعث کاهش خستگی حین مطالعه میشه. بعلاوه دلایل دیگه… پس حتما سعی کنید تنوع مطالعاتی رو در برنامه ریزی کنکور خودتون رعایت کنید.

 23. اینایی که یازدهمن یا دهمن میان میگن میرسم یا نه رو درک نمیکنم :| اقا ما الان تا کنکورمون 4 ماه داریم ولی بهمون میگن حتی تو همین 4 ماهم میشه به رتبه خوب رسید ما هم تلاش میکنیم اونوقت شما نگرانی 1 سال و نیم کم باشه؟ -_-

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   مریم عزیز سلام. حرفتون تا حدی درسته… اما به این معنی نیست که شروع کنکور از سال یازدهم اشتباهه یا بگیم چون زمان زیادی داریم پس شروع نکنیم. به هیچ وجه نباید زمان رو از دست داد حتی اگه سال دهم یا یازدهم باشیم

 24. سلام…من یازدهم تجربی هستم،سال دهم عقب موندم سال یازدهم هم همینطور هستم…سال دیگه یعنی 1401 کنکور دارم،بنظرتون به اندازه کافی وقت دارم که بتونم تو کنکور رتبه پزشکی بیارم؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. قطعا وقت کافی دارید. سعی کنید امسال دروس سال یازدهم رو به خوبی مطالعه کنید. در تابستان 1400 باید با یه برنامه درسی کنکور خوب بتونید هم دروس دهم و هم یازدهم رو مطالعه کرده و تست بزنید. در این صورت در سال دوازدهم وقت کافی هم برای مطالعه دقیق دروس دوازدهم دارید هم دروس پایه و میتونید به یه رتبه خیلی خوب امیدوار باشید
   ضمنا پیشنهاد میکنم فرم های مشاوره و برنامه ریزی که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

 25. سلام، راستش من کلاس یازدهم هستم و تا حدودی با تست زنی و دوره و….. آشنایی دارم منتها دقیق نمی دونم که همرو چجوری باید باهم جمع کنم، مثلا بخاطر اوضاع کرونا و… نسبت به پارسالم خیلی توی درسام پست رفت داشتم متاسفانه…
  دقیق نمی دونم توی هر روز چنتا درس رو از هر پایه بخونم یا اینکه چون الان من خیلی درس خوندنم کم هست (خیلی خیلی) نمی دونم دقیقا چطوری هم درس های مدرسم رو بخونم هم یازدهمم و هم دهمم (چون که از اواخر پارسال کرونا آمد و معلم هاهم آمادگی تدریس به شیوه ی مجازی رو نداشتن توی چنتا از درس هام فصل های آخر خیلی مشکل دارم (هیچی بلد نیستم)) و توی یه سری از درس ها مثلا ادبیات توی ارایه و دستور از پایه یعنی تقریبا از هفتم هشتم مشکل دارم و چون هنوز هم شروع نکردم و حجم هر کدوم زیاد هست خیلی سر در گم شدم….
  خانوادم هم توانایی گرفتن مشاور رو ندارن…
  چند باری ام که خودم برای خودم با راهنمایی افرادی از اقوام و همین سایت ها برنامه نوشتم نتونستم بهش عمل کنم و وقتی همون چند روز اول رو که انجام می دادم دو سه روز بعد چنتا درس عقب می یوفتادم و (انگیزم کم می شد) و اصلا نمی تونستم به آن ساعت مطالعه ایده الم برسم….. مثلا ساعت مطالعه کم میارم و بقیه رو نمی تونم اصلا توی برنامم جا کنم…
  (هم درس یازدهم، هم دهم،هم دوره درس های دیروز و پری روز، و هم توی درس هایی که ضعف دارم و هم پرسش یا امتحان فردای مدرسم رو ویا شایدم توی امتحانات ترم نمی دونم چی کنم…
  یا اگه بخوام توی عید دهم و یازدهمم رو جمع بندی کنم نمی دونم چجوری برنامه بریزم که نه به من فشار بیاد که خسته بشم و هم بتونم با کیفت بالا درسم رو بخونم….
  خیلی ممنون که نوشته ی من رو خوندید و ممنون می شم که به من کمک کنید
  بابت طولانی شدن متن ببخشید

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام و وقت بخیر. تقریبا پاسخ به تمام سوالاتتون در همین مقاله پاسخ داده شده (پیشنهاد میکنم حتما قسمت پارت های مطالعاتی که در این مقاله راجبش توضیح دادیم رو مطالعه کنید). در مورد روش مطالعه همه درس ها هم در سایت آیدی نوین مقالات مفیدی توسط رتبه های برتر نوشته شده که پیشنهاد میکنم اگه میخواید خودتون برای خودتون برنامه ریزی کنکور انجام بدید مطالعه کنید. موفق و موید باشید

 26. سلام من سرکار هستم و عصر معمولا ساعت بین پنج تا هفت به خونه برمیگردم میخواستم ببینم اگه از الان شروع کنم به خوندن میتونم یه رشته خوب از یه دانشگاه خوب قبول بشم؟راستی رشته من انسانی هستش و اینکه من طرز نوشتن یه برنامه درست رو نمیدونم

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. در پاسخ به سوالتون باید بگم که قطعا ساعت مطالعه روزانه شما برای قبولی تو ی رشته خوب مهمه. با توجه به زمان باقیمانده تا روز کنکور مطالعه روزانه حداقل 7 الی 8 ساعت در روز رو پیشنهاد میکنیم و البته داشتن یه برنامه ریزی کنکور دقیق و منظم. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین که در این صفحه قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورای ما شمارو راهنمایی کنن

 27. سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون من دانش اموز یازدهم رشته تجربی هستم و تصمیم گرفتم که از همین الان درس خوندن جدی برای کنکور شروع کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم و با توجه به شرکت کنندگان زیاد رشته تجربی در کنکور نمیدونم ایا امیدی برای قبولی هست یا نه و من در شیوه مطالعه دجار مشکل هستم و شیوه درستی برای درس خوندن بلد نیستم تو این شرایط باید چیکار کنم؟

  1. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. لطف دارید. با توجه به اینکه یازدهمی هستید و زمان خیلی خوبی تا کنکور 1401 دارید قطعا میتونید توی رشته تجربی نتیجه خیلی خوبی کسب کنید. اگه از همین حالا استارت بزنید و تا روز کنکور با ی برنامه دقیق و منظم پیش برید.
   در پاسخ به این سوال که از کجا باید شروع کنید یا روش مطالعه دروس کنکور رو چطور یاد بگیرید پیشنهاد میکنم یا از مطالبی که روی سایت قرار گرفته استفاده کنید و یا با یکی از مشاوران آیدی نوین ارتباط بگیرید تا راهنماییتون کنن

 28. سلام خسته نباشین

  برای دهمی ها هم برنامه ریزی هس تا کنکور 1402؟؟؟
  من تا الان هیچی نخوندم و میخوام هم مدرسمو پوشش بدم و هم کنکور رو
  یکیم رتبه برتر ها امکانش هس که مشاور ما بشن؟یعنی رتبه برتر اونجوری که به کنکوری ها برنامه ریزی مخصوصی میدن به ما دهمی ها ؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام بله حتما. خیلی از دانش آموزان آیدی نوین الان سال دهم هستن و دارن از مشاوره و برنامه ریزی کنکور استفاده میکنن. برای دریافت برنامه ریزی و ثبت نام مشاوره با رتبه های برتر میتونید فرم هایی ک تو این صفحه هست رو پر کنید تا باهاتون تماس گرفته بشه و اطلاعات لازم در اختیارتون قرار داده بشه. موفق باشید

 29. سلام وقت بخیر
  ببخشید من پشت کنکوری هستم تا تا الان یک دور کتابارو خوندم و حدود درصدام ۷۰ تا ۸۰ برای تخصصی و ۶۰ برای عمومی هستش این چند روز خیلی سردرگم هستم و نمیدونم چیکار کنم تا درصدام رو بالا ببرم البته خیلی دلم میخواد که دوباره مرور کنم به نظر شما تو بازه چند روزه دوباره مرور کنم تا بهم ضرر نزنه؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام لطف دارید. پیشنهاد میکنم حتما مقاله جمع بندی و مرور کنکور که تو سایت قرار گرفته رو مطالعه کنید. بطور کامل راجب سوالاتی که پرسیدید صحبت کردیم.

 30. سلام خسته نباشید..
  میگم من از امروز1399/11/18 میخوام شروع کنم به خوندن برای کنکور 1400 و سه چهار ماه فک کنم بیشتر وقت ندارم …
  تو این چند ماه میتونم رتبه خوبی قبول بشم ..
  و اینکه ، دهم و یازدهم و دوازدهم رو هم تست نزدم،هرکدوم رو تا چه ماهی تموم کنم ؟؟!

  ممنون میشم جواب بدید..

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. قطعا میشه رتبه قابل قبولی رو کسب کرد اگر که برنامه ریزی صحیح و ساعت مطالعه بالایی رو از امروز تا کنکور داشته باشید. میتونید با پر کردن فرم های موجود در این صفحه با مشاورین کنکور آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن. ضمنا پیشنهاد میکنم حتما مقاله برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور که در سایت قرار گرفته رو بخونید. با پلن 123 آیدی نوین که یک پلن 4 ماهه هست میتونید با یه برنامه ریزی مشخص هم درس هارو بخونید، هم 9 بار آزمون بدید و هم 6 بار مرور کنید.

 31. سلام میخواستم بدونم میشه با یه برنامه فشرده که تو یک ماه کل دهم و تو یک ماه کل دوازدهم رو خوند و تموم کرد؟؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. بله اگه به آموزش های کم حجم و مفید دسترسی داشته باشید، با ی برنامه ریزی دقیق این امکان شدنی هست.

 32. امیر حسین محمدی

  سلام. ببخشید می خاستم ببینم رایگان هست یا نه چون من وضع مالی خوبی ندارم

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. مطالب و روش های برنامه ریزی که روی وبسایت هست کاملا رایگانه ولی اگه منظورتون مشاوره تخصصی و برنامه ریزی توسط رتبه های برتر آیدی نوین هست هزینه داره

 33. سلام من یازدهم تجربی هستم ولی خیلی گیج شدم حس میکنم هیچی بارم نیست و اینکه یکمی هم از درسام عقب موندم واقعا نمیدونم چکار کنم:(((
  و ی سوال اینکه هزینه مشاوره ها چقدر هست:(؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   ببینید برای کسی در سال یازدهم داره تحصیل میکنه بهترین راهبرد اینه که بتونه خیلی خوب از پس دروس یازدهمش بربیاد. سعی کنید تو سال یازدهم تمام وقتتون رو صرف مطالب درسی این سال بکنید (برای جبرانی دورس سال دهم، توی تابستون به اندازه کافی وقت دارید). خوندن مطالب سال یازدهم در طول سال تحصیلی با یه برنامه منظم به سادگی قابل انجامه چرا که اصلا حجم دروس زیاد نیست و هم میتونید به اندازه کافی آموزش ببینید و هم اینکه تست بزنید و خودتون رو برای کنکور آماده کنید. بعد از پایان سال تحصیلی توی تابستون باید شروع به مطالعه سال دهم و یازدهم به طور دقیق بکنید و سعی کنید توی تابستون این 2 پایه رو بطور کامل جمع کنید و اگه زمان داشتید یک یا دو درس مهم از سال دوازدهم رو هم پیش خوانی کنید

    در مورد مشاوره با مشاوران کنکور آیدی نوین، میتونید فرم هارو پر کنید. به محص پر کردن فرم ، طی 24 ساعت با شما تماس گرفته میشه و طرح های مشاوره ای ما بطور کامل برای شما معرفی میشه و به تمام سوالاتتون هم پاسخ داده خواهد شد. موفق و موید باشید
  2. سلام من خیلی وقته از درس ها فاصله گرفتم الان میخواهم کنکور تجربی بدهم برا رشته داروسازی
   اما نمیدونم چگونه بخوانم و برنامه ریزی کنم در ضمن یه دختر ۱۹ ماه نیز دارم لطفا راهنماییم کنید خیلی دوست داشتم امسال یعنی کنکور ۱۴۰۰ قبول بشم ولی ناامیدم .

  3. مشاور کنکور آیدی نوین

   سلام. در خصوص نحوه برنامه درسی برای کنکور بطور کامل در این مقاله توضیح داده شده که پیشنهاد میکنم با دقت بخونید. قطعا میتونه بهتون کمک کنه و مسیر رو بهتون نشون بده

 34. سلام.ممنون از مقاله کامل مطالعه و یادداشت ردن.اسمم رو هم وارد کردم.مشاور چقدر پس از نوشتن اسم تماس میگیرن؟…راستش من پایه دهم ریاضی هستم..یکم تنبلم اما فکر میکنم بتونم با برنامه ریزی درست خودمو جمع و جور کنم…برای همین میخوام زودتر اقدام کنم…لطفا تا شروع آزمونهای دیماه منو از شرایط ثبت نام طالع کنید تا انشاالله شر غ کنم کم کم…من خیلی عقبم از همه ی درست…میتونم بگم تنها درسی که جلوعم فیزیک اونم فصل اول رو خوندم با هزار تا غلط:///…تا همینجا حسابی دیر جنبیدم لطفا سریع تر تماس بگیرید.ممنون

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. معمولا 24 ساعت زمان میبره تا مشاوران باهاتون تماس بگیرن. انشالا که پاسخ سوالاتتون رو در مکالمه تلفنی دریافت خواهید کرد بطور کامل. موفق باشید

  2. سلام ،ممنون بابت مقاله ارزشمندتون منم جز اون دسته از کسانی هستم میخوام تازه اسارت کار را بزنم
   در بهمن ماه ۱۳۹۹ در رشته انسانی من اگر طبق این اصول پیش برم و برنامه ریزیتون پیش برم می تونم یه رتبه ی خوبی کسب کنم.

  3. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. لطف دارید. بله چرا که نه، تقریبا 5 ماه تا کنکور زمان باقی مونده که اصلا زمان کمی نیست و اگه با برنامه دقیق و هدفمند پیش برید قطعا میتونید یه رتبه خیلی خوبی کسب کنید. پس نذارید وقت از این چیزی که الان هست تنگ تر بشه

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. طرحای موسسه متفاوته، پیشنهاد میکنم با پر کردن فرم و طی صحبت با مشاوران پاسخ کلیه سوالات خودتون رو دریافت کنید. موفق و موید باشید

 35. خیلی ممنون واسه مقاله ی باارزشتون خیلی مفید بود و استفاده کردم
  خیلی دعاتون کردم خدا خیرتون بده
  کاش منم یعادت اینو داشتم ک تو مدرستون ثبت نام کنم با اینکه هزینش نسبت ب موسسات دیگه مقبول تره حیف….

 36. سلام وقتتون بخیر من پشت کنکوریم دنبال یه برنامه ی خوب و هدفمند میگردم که سال بعد یه رتبه خوب بیارم. مشاوره هاتون تا موقع کنکور هس یا یه بار برنامه میدین و تمام؟ و اینکه هزینش چقده؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. مشاوره و برنامه ریزی تا روز کنکور ادامه داره و شما هر روز با مشاور مخصوص خودتون که جزء رتبه های برتر کنکور هستند در ارتباط هستید. پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین رو که در این صفحه قرار گرفته پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

 37. مطالب جذابی بیدم قصد دارم امسال درس بخونم اما متاسفانهیامهمونی داریم!یاجشن داریم!یا خوابم میاد!یاگوشی دستمه!خودمم خیلی کلافه شدمواحساس میکنم هیجوووووقت نمیتونم موفق شم از راه درسو کنکور

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. این مشکلات تماما قابل حله… با روش درستی که میشه داشت. دوره مدرسه رستگاری آیدی نوین رو به شما پیشنهاد میدیم.

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. بسیاری از مطالبی که قرار گرفته برای هر سه رشته کاربرد داره. مثلا این مقاله هم شامل برنامه ریزی برای کنکور تجربی، هم برنامه ریزی کنکور انسانی و برنامه ریزی کنکور ریاضی میشه و تمام اصول برنامه ریزی در این 3 رشته مشترک هست.

 38. سلام خسته نباشید
  من قبلا کنکور شرکت کردم و 4 سال ب دور از کنکور و دروس دبیرستان بودم . الان قصد شرکت برا کنکور رو دارم البته بعد از قارغ التحصیلیم- میخواستم ببینم از الان بخوام بخونم برا کنکور 1401 برا کنکور تجربی میتونم رشته های پزشکی یا پیراپزشکی قبول بشم ؟ یا برا این فکرا خیلی دیره

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. بله حتما اگه از روش درست برنامه ریزی، روش مطالعه و منابع مناسب استفاده کنید.
   برای قبولی تو پزشکی مسلما زحمت و تلاش بیشتری رو باید متحمل بشین.
   اگر هم به رشته های پیراپزشکی علاقه مند هستین، می تونین به این پست مراجعه کنین:
   پیراپزشکی بدون کنکور

 39. سلام برای استفاده از این برنامه ای دی نوین چقدر باید هزینه کنیم من دوازده انسانی هستم یه مقدار شرایط مالی خونداده ام ضعیفه لطفا درمورد هزینه ها منو راهنمایی کنید چون خیلی مهمه میشه همین جا راهنمایی کنید

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. پیشنهاد میکنم فرم های ارتباط با مشاورین رو که در سایت هست پر کنید تا مشاورای ما باهاتون تماس بگیرن و ضمن معرفی کامل طرح های مشاوره ای ما میتونید از قیمت ها و تخفیف های مناسبتی هم اطلاع پیدا کنید

 40. سلام خسته نباشین من الان پایه دوازدهم ریاضی هستم و تقریبا پایه دهم رو تموم کردم اما یازدهم وساطاش هستم میخواستم بگم که اگه با روزی 10 ساعت مفید پیش برم امکان قبولی رشته های تاپ تهران هست برام؟؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام بله حتما. اگه با برنامه ریزی درست پیش برید امکان پذیر هست

 41. سلااام خسته نباشین ی سوال داشتم راستش این اواخر ک به کنکور نزدیکیم خیلی استرس دارم من رشته ریاضی منطقه ۱ هستم و به رشته تربیت بدنی علاقه دارم و میخوام از دانشگاه تبریز قبول شم و استعدادم فقط در عمومی هاست و قراره عمومی بزنم میخواستم بدونم اگه عمومی هارو بالا بزنم میتونم رتبه ای بیارم ک از تربیت بدنی قبول بشم؟؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. باید سعی کنید اختصاصی هارو هم تا یه درصد حتی کم برسونید. با این کار میتونید به قبولی تو این رشته امیدوار باشید…

 42. سلام من کلاس یازدهم هستم همیشه توی آزمونای آزمایشی دروس تخصصی رو بالای 80 میزنم اما دروس عمومی رو افتضاح میزنم میشه یه راه حل بگید واسش که درصداش بیشتر شه؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. این مورد میتونه دلایل مختلفی رو داشته باشه. اعم از عدم داشتن منابع مناسب، روش مطالعه غلط و … که پیشنهاد میکنم حتما با دقت مقالات مربوط به روش مطالعه دروس کنکور رو مطالعه کنید.

    ضمنا با پر کردن فرم های موجود در این صفحه میتونید با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن.
  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. تو این مقاله 10 اصل مهم یک برنامه ریزی رو بطور رایگان برای شما ارائه کردیم که با خوندنش میتونید یه برنامه عالی برای خودتون داشته باشید. اما اگر منظورتون برنامه ریزی شخصی توسط رتبه های برتر هست باید بگیم که هزینه داره.

 43. سلام من یازدهم تجربی هستم و دارم میرم دوازدهم.درسام تو مدرسه خوندم و پایه م در حد مدرسه اوکی . حالا میخوام کنکورش شروع کنم باید از کجا شروع کنم؟ دهم بخونم یازدهم بخونم؟ اول تست بزنم یا اول درسنامه های کتاب کمک آموزشی؟

 44. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده امسال وارد سال دوزادهم تجربی میشم و از ۷ تیر برای کنکور شروع میکنم و قبلش هیچ مطلبی نخوندم.
  برنامه ریزی من اینطور بود که صبح ها درس های دهم و عصر ها درس های یازدهم رو بخونم .مشاور مدرسمون گفت این روش خوبی هس ولی توی کنکور از دهم زیاد سوال نمیاد و شاید از ۳۰ تا تست فقط ۳ تست باشه و بیشتر روی یازدهم و دوزادهم تمرکز کن ایا این مطلب درس با برنامه ریزیش؟
  ممنون از سایت خوبتون!

 45. سلام من میخواستم بدونم که فردی که تقریبا فقط تابستان سال یازدهم و سال دوازدهم وقت داره می‌تونه با این برنامه مشاوره دانشگاه تاپ قبول شه

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام حسین عزیز. بله قطعا… اگه روش و راه درست انتخاب بشه …

 46. سلام امسال من میرم پایه یازدهم رشتم تجربیه و تازه میخام از صفر شروع کنم و تاحالا تست نزدم‌ یه برنامه ریزی خوب تابستونه میخام که بتونم کلا دهمو کنکوری ببندم و پرقدرت یازدهمو شروع کنم خوشحال میشم شرایط مشاوره بدونم و بتونین تو این راه کمکم کنین”♡

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام. بله حتما. برای اطلاع از شرایط مشاوره تحصیلی با رتبه های برتر آیدی نوین، کافیه فرم های ارتباط با مشاورین که در سایت قرار گرفته رو پر کنید. با ثبت مشخصاتتون، مشاورامون باهاتون تماس میگیرن و اطلاعات لازم رو در اختیارتون قرار میدن. موفق و موید باشید

 47. سلام وقت بخیر من دانش آموز پایه دهم رشته تجربی هستم و به یک برنامه درسی کنکوری برای تعطیلات تابستان نیازمندم ، آیا شما میتونید به من کمک کنید؟

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام دوست عزیز. بله حتما. فرم های ارتباط با مشاورین که در سایت قرار گرفته رو پر کنید تا مشاورای ما باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

  2. سلام ممنونم بابت مشاوره خوبتون. فقط میشه بگید زیر گروه چیه؟ و اینکه من رشته انسانی شنیدم که تاریخ و جغرافیا ضریبش پایینه درسته؟

  3. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام خواهش میکنیم. در خصوص زیرگروه ها پیشنهاد میکنیم مقاله مشاوره کنکور انسانی رو با دقت مطالعه کنید. بطور کامل راجب زیرگروه ها صحبت شده.

 48. سلام خيلي عالي بود و خيلي كمك كرد
  در مورد خواب بايد بكم اين روشي كه ميكم بهتون براي من معجزه كرد حتما براي شماهم…
  يه سري برنامه ها هستن براي خواب من از برنامه بازار كرفتم
  اسمشalarmyبود
  اين طوري بود كه براي خانوش كردن زنگ هشدار يه سري كارارو بايد انجام بدي و من يكي كه خوابم به شدت سنكينه و روزاي قبل زود تر از10 بيدار نميشدم معجزه كرد مثلا يكيش اينه كه بايد چند تا محاسبه رياضي حل كني كه از يكي داره تا99تا و از سخت تا اسون
  من خودم سختشو گذاشتم كه نياز به نوشتن روي يه كاغذ داره و 5تا و زمان هم داره كه اگه توي تايمش حل نكني زنگ هشدار خاموش نميشه و هيج جوره نميشه از برنامه و شر صداي زنگ راحت شي. نه خاموش ميشه نه بيرون ميره… قشنگ ديوانه ميشي پس در اخر حلشون ميكني تا خاموش شه اولاش يكم سخته ولي بعدش عالي ميشه
  من يكي كه اولش ميگم بذار حل كنم بعدش بخوابم ولي تا اونارو حل ميكنم خوابم از بين ميره
  من بعد گذشت مدتي دارم ميگم مني كه 9 ساعت بايد ميخوابيدم الان خوابم شده 7ساعتم كمتر و سر حال ترم
  واقعا معجزه ميكنه بهتون بيشنهاد ميكنم برا كسايي كه هيج جوره با صداي خانواده بيدار نميشن اين عاليه
  حتما امتحانش كنين
  برا همتون آرزو ميكنم كه تو كنكور موفق بشين منم موفق بشم انشاءلله

 49. کاش کف و سقف هزینه هارو بگین ببینیم میتونیم در ارتباط باشیم یا نه اینجوری یعنی… چی بگم

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. ببینید طرحای مشاوره و برنامه ریزی آیدی نوین متفاوته و بهتره اول توضیحات کامل توسط مشاورین ما بهتون داده بشه. به همین خاطر ما یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان در اختیار شما قرار میدیم که پاسخ به سوالاتتون داده بشه و درصورتی که دیدیم طرحا مناسب شما هست اون وقت ثبت نام میکنید. اینجوری شما میتونید با دید باز تصمیم بگیرید که آیا قصد ثبت نام دارید و شرایطش براتون فراهم هست یا خیر. اگر همه چیز مهیا بود که اقدام به ثبت نام میکنید. برای استفاده از جلسه مشاوره تلفنی رایگان، فرم های ارتباط با مشاورین رو که در همین صفحه هست پر کنید. موفق و موید باشید…

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. طرح های مشاوره تحصیلی کنکور موسسه IDNovin متفاوته و باید اول شرایطتون بطور کامل بررسی شه توسط مشاور. پیشنهاد میکنم از طریق فرم هایی که در این صفحه و سایر صفحات قرار گرفته شماره تماس و سایر مشخصاتتون رو ثبت کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و بطور کامل توضیحات لازم رو خدمتتون ارائه بدند. موفق و موید باشید

  2. با سلام خدمت شما دوستان عزیز ، من دوازدهم هستم رشته انسانی و تا الان که ماه بهمن هست هیچی نخوندم به نظر شما اگه از الان با برنامه ریزی شروع کنم و روزی 9 ساعت درس بخونم امکان قبولیم تو رشته تربیت معلم چقدره؟

  3. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام و وقت بخیر. قطعا میشه رتبه قابل قبولی رو کسب کرد اگر که برنامه ریزی صحیح و ساعت مطالعه بالایی رو از امروز تا کنکور داشته باشید. میتونید با پر کردن فرم های موجود در این صفحه با مشاورین کنکور آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن. ضمنا پیشنهاد میکنم حتما مقاله برنامه ریزی 4 ماهه برای کنکور که در سایت قرار گرفته رو بخونید. با پلن 123 آیدی نوین که یک پلن 4 ماهه هست میتونید با یه برنامه ریزی مشخص هم درس هارو بخونید، هم 9 بار آزمون بدید و هم 6 بار مرور کنید.

 50. سلام میخواستم بدونم برنامه ریزی فقط مخصوص رشتیه تجربی هستش یا نه انسانی هم دارین

  1. مشاور ارشد موسسه مشاوره کنکور IDN

   سلام دوست عزیز. بله برای هر سه رشته انسانی تجربی و ریاضی خدمات مشاوره برنامه ریزی رو ارائه میکنیم…

  2. سلام من 11 انسانی هستم میخام شروع کنم ولی واقعا نمیدونم از کجا و چجوری شروع کنم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا