آیدی نوین - جمع بندی زبان انگلیسی کنکور و مرور آن – روش 100 زدن زبان در 3 ساعت

جمع بندی زبان انگلیسی کنکور و مرور آن – روش 100 زدن زبان در 3 ساعت

روش جمع بندی و مرور زبان انگلیسی در کنکور در 3 ساعت

اگه نمیدونی جمع بندی زبان انگلیسی رو چجوری انجام بدی و مرور کنی پس با این روش کل زبان کنکور رو در عرض 3 ساعت جمع بندی کن و 100 درصد بزن. اگه از دانش آموز های فارغ التحصیل بپرسی: چرا پشت کنکور موندی؟ قطعا یه تعدادیشون میگن ما خوب خوندیم اما جمع بندی درستی نداشتیم. اول بهت پیشنهاد میکنم مقاله مرور کنکور رو بخونی. اما تو این مقاله از سایت موسسه مشاوره کنکور IDNovin میخوایم بهت یاد بدیم بهترین روش جمع بندی و مرور زبان انگلیسی کنکور چیه؟

اهمیت جمع بندی زبان انگلیسی در روزهای پایانی تا کنکور :

اگه بخوام به طور تخصصی تر در مورد جمع بندی درس زبان انگلیسی کنکور صحبت کنم باید بگم که خب زبان یک درس عمومیه. و حتما میدونین که در ماه های پایانی باید وقت بیشتری برای دروس عمومی بذارین. چون خیلی از بخش های دروس عمومی ماهیت حفظی داره و هم چنین این دروس به نسبت زود بازده هستن. پس حتی اگه تا الان اوضاع دروس عمومی خوب نیست، فکر نکن همه چی تموم شده. تو همین ماه های پایانی با یه برنامه ریزی خوب برای کنکور میشه تغییرات مثبت زیادی رو به وجود آورد.

بهترین روش مرور زبان انگلیسی کنکور :

درس زبان انگلیسی از 3 بخش تشکیل شده که ماهیتشون کاملا متفاوته. پس بهتره در مورد هر بخش جدا صحبت کنیم.

روش جمع بندی گرامر زبان انگلیسی :

بدون شک ساده ترین و زود بازده ترین بخش برای جمع بندی زبان کنکور همین گرامره (هم حجمش خیلی کمه و هم بسیار سادس) ! تنها چیزی که شما بهش احتیاج دارین یک آموزش خوب و تعدادی تست استاندارده.

کسایی که زبانشون خوبه :

خب یه سری از شما ممکنه زبانتون خوب باشه یا تا الان طبق آزمونها پیش رفتین و مشکل زیادی ندارین به شما توصیه میکنم مباحث گرامری رو خیلی سریع مرور کنین و بیشتر وقتتون رو به تست اختصاص بدین. ( خصوصا تست های کنکور و آزمون های آزمایشی).

کسایی که توی گرامر زبان کنکور ضعیف هستن:

اما عده ای از شما ممکنه مشکل زیادی با گرامر داشته باشین یا تا الان به هر دلیلی وقت زیادی براش نذاشتین. خب کار شما سخت تره شما اول از همه به یک آموزش درست و در عین حال مفید و خلاصه نیاز دارین.

کتاب های جمع بندی زبان کنکور:

اگه توی بحث گرامر ضعیف هستین برای این کار میتونین از کتابهای جمع بندی یا همایش های جمع بندی نکته و تست استفاده کنین و بعدش باید به طور ثابت روزانه تست بزنین تا تسلطتون روی تست های گرامر بیشتر بشه.

یک اشتباه در جمع بندی قواعد زبان انگلیسی کنکور :

اشتباهی که بین خیلی از بچه ها دیدم اینه که میخوان قواعد رو صرفا با یک سری فرمول یاد بگیرن یا حتی مرور کنن که این کار کاملا اشتباهه. و باید تا جای ممکن هم برای یادگیری و هم برای مرور مثال های زیادی خوانده بشه تا فرمول اون قاعده به صورت اتوماتیک تو ذهن ساخته بشه و ملکه ی ذهن بشه.

رپیدیو ؛ سریع ترین سامانه آموزش و جمع بندی گرامر زبان در ایران :

یکی از خدماتی که موسسه مشاوره کنکور IDNovin برای شما کنکوری های عزیز آماده کرده سامانه آموزشی و مرور رپیدیو هست. در این سامانه شما می توانید با حدود 250 تا فلش کارت گرامر زبان که با متد جعبه لایتنر برای شما به نمایش درمیاد کل گرامر زبان رو در کمتر از 1.5 ساعت آموزش دیده و مرور کنید.

آموزش و جمع بندی گرامر زبان انگلیسی کنکور با رپیدیو در 1 ساعت؟

از آن جایی که با استفاده از رپیدیو پاسخ به هر فلش کارت کمتر از 10 ثانیه وقت شما را میگیرد و 250 فلش کارت طراحی شده گرامر تماااام نکات کنکور را شامل میشود. پاسخ به این فلش کارت ها فقط به 2500 ثانیه زمان نیاز دارد.یعنی بطور تقریبی در کمتر از 1 ساعت می توانید گرامر را آموزش دیده و مرور کنید.

ضمنا با استفاده از هوش مصنوعی طراحی شده در رپیدیو می توانید در فواصل معین و با متد جعله لایتنر بیش از 6 بار بطور متوالی تمام فلش کارت های زبان را پاسخ داده و کار جمع بندی گرامر زبان انگلیسی کنکور را یک سره کرده و هیچ گاه فراموش نکنید.

جمع بندی گرامر زبان انگلیسی کنکور در کمتر از 1 ساعت با رپیدیو

تصویر بالا یکی از نمونه فلش کارت های گرامر زبان انگلیسی دهم می باشد. در صورت پاسخ درست 3 امتیاز مثبت و پاسخ اشتباه یک امتیاز منفی دریافت میکنید. اگر روی نمیدونم کلیک کنید هیچ امتیازی دریافت یا کسر نمیشود. این قابلیت برای بخش رقابتی سامانه است که هرهفته افرادی که دارای بیشترین امتیاز هستند مشخص شده و جوایز نفیسی به آن ها اهدا می شود.

کادر های نکته در زیر هر سوال پس از پاسخ نمایش داده شده و فرایند آموزش شما در طی پاسخ ها به طور کاااامل به انجام می رسد.

برای ورود به سامانه رپیدیو IDNovin و جمع بندی کل گرامر در کمتر از 1 ساعت روی دکمه زیر کلیک کنید

جمع بندی لغات زبان انگلیسی کنکور :

این بخش مهمتر و سخت تر از گرامره و تعداد تست زیادی هم داره. اول از همه لازمه بگم که شما نمیتونین گرامر و لغت رو از هم جدا کنین. مثلا دانش آموزی که بگه من گرامر نمیخونم قطعا توی ترجمه ی تست های لغت هم به مشکل میخوره. پس یادتون باشه گرامر توی تست های لغت به کارتون میاد و لغات هم توی ترجمه ی تست های گرامر کمکتون میکنه. 

بهترین روش جمع بندی لغات زبان انگلیسی کنکور :

خب لغت چیزی نیست که شما سر کلاس بخوای یاد بگیری. تنها کاری که از معلم بر میاد اینه که شیوه ی درست خوندن لغات رو یادتون بده پس اصل کار روی دوش خودته. که قطعا خواندن صحیح تلفظ کلمت خیلی تو فهم اون کلمه میتونه تاثیر گذار باشه چون دیدم که دانش آموز بدلیل عدم توانایی در تلفظ صحیح از فهمیدن و خواندن سوالات رنج میبرده.

من توصیه ام به کنکوریا اینه که با توجه به حجم بالای لغات نظام جدید به طور ثابت هر روز برای لغت وقت بذارن.

بنابراین بهترین کار اینه که با توجه به سطح زبانتون و برنامه روزانه هر روز حدود 20 تا 40 لغت جدید بخونی و هر وقت لغات هر درس تموم شد، به فاصله ی حداقل 24 ساعت تست بزنی. میدونم حجم زیاد لغات نگرانت میکنه به خاطر همین میخوام یه راهکار خوب بهت معرفی میکنم.

جمع بندی لغات زبان انگلیسی کنکور در 3 ساعت با رپیدیو :

همونطور که گفتیم یادگیری و مرور زبان انگلیسی با رپیدیو خیلی شیرینه. بیش از 800 فلش کارت برای جمع بندی لغات زبان انگلیسی کنکور در سامانه رپیدیو طراحی شده و هر فلش کارت چندین و چند لغت رو به شما آموزش میده و نکات مربوط به هر فلش کارت هم پس از پاسخگویی در زیر براتون به نمایش درمیاد.

از اونجایی که پاسخگویی به هر فلش کارت کمتر از 10 ثانیه وقت شمارو میگیره پس خوندن کل لغات زبان کنکور با رپیدیو کمتر از 3 ساعت وقت شمارو میگیره.

با رپیدیو لغات رو بیش از 6 بار مرور کن:

هوش مصنوعی سامانه رپیدیو اینجوریه که برای اینکه کار مرور هر فلش کارت به طور کامل به پایان برسه باید 6 بار اون فلش کارت رو درست پاسخ بدید.سامانه در روزهای مشخص فلش کارت هارو براتون به نمایش درمیاره و شما باید هر روز به سامانه سر زده و فرایند مرور فلش کارت هارو به پایان برسونید.

با رپیدیو فراموشی شما عملا به صفر میرسه و در جلسه کنکور هیچ چیز رو فراموش نخواهید کرد.

یه نمونه از جمع بندی لغات درس 1 زبان دهم رو در ویدیو زیر ببین:

اگه میخوای بدونی رپیدیو چیه و چجوری باید ازش استفاده کنی میتونی فرم زیر رو تکمیل کنی تا مشاورای ارشد رپیدیو باهات تماس بگیرن و راهنماییت کنن:

فرم دریافت اطلاعات لازم در خصوص رپیدیو :

جلوگیری از فراموشی لغات زبان انگلیسی کنکور:

خب فراموشی تا حدی طبیعیه و نیاز به تکرار و مرور داره اما گاهی تکرار هم جواب نمیده برای این مشکل 3 تا راهکار میگم :

1- تعداد لغاتی که در طول روز میخونی رو کمتر کن. شاید چون تعدادش زیاده تو ذهنت نمیمونه

2- صرفا به خوندن ترجمه فارسی لغت اکتفا نکن و سعی کن نقش لغت و یک مثال هم ازش بخونی.

ترجیحا چندین مثال بخونید چون خیلی از کلمات چندین معنا داره که تو جمله متفاوته.بخوام با یه مثال بگم خود کلمه مثل یک حلقه زنجیر میمونه که تو ذهن شماست ولی اگر اون کلمه رو تو چندتا مثال بخونید و یادبگیرید تبدیل به چند حلقه ی متصل به هم و یک زنجیر کامل میشه و بیشتر تو ذهنتون میمونه. این کار بهت کمک میکنه اون لغت بهتر تو ذهنت بمونه.

3- لغاتی که چند بار میخونی ولی باز فراموش میشه رو روی کاغذ یادداشت کن و این کاغذ رو بچسبون کنار محل مطالعه ات. جوری که هر روز چشمت به اون کاغذ بیفته و چند بار در روز اون لیست رو مرور کن.یا حتی اون کلمه رو برای خودت تصویر سازی کنی یا شباهتش بدی به یه کلمه فارسی

اهمیت تست زنی در جمع بندی لغات زبان انگلیسی کنکور:

تست زدن مهمترین اصل یاد گیریه بنابراین هر چقدر هم لغت و گرامر بخونی تا وقتی که تست زیااااد در کار نباشه نتیجه نمیده. اینو میگم چون میدونم خیلی از بچه ها وسواس مطالعاتی دارن و خصوصا در ماه های پایانی همش در حال خوندن هستن در حالیکه بهترین روش مرور و ارزیابی تست زدنه. پس لطفا لطفا لطفا در دوران جمع بندی از تست غافل نشو!

جمع بندی ریدینگ و کلوز تست زبان کنکور:

خب این دو تا مهارت محسوب میشه. یعنی چی؟ رانندگی رو در نظر بگیر! هیچکس با خوندن کتاب آیین نامه راننده نمیشه بلکه باید پشت ماشین بشینی و تمرین کنی تا این مهارتو یاد بگیری. متن خوندن هم دقیقا همینه باید تمرین کنی تا این مهارت رو یاد بگیری.

کلوز تست زبان انگلیسی در کنکور :

کلوز که همون گرامر و لغته فقط در قالب متن میاد. پس عملا نکته و تکنیک خاصی نداره و راجبش صحبت کردیم!

درک مطلب و ریدینگ :

اما برای ریدینگ چند تا تکنیک هست که بهت کمک میکنه ساده تر به سوالاتش جواب بدی اما هیچ کتابی به تنهایی نمیتونه نیاز تو رو برای متن خوندن برطرف کنه. پس خودت باید دست به کار شی و متن بخونی تا به مرور زمان تسلطت بیشتر شه و سرعتت بالاتر بره. هر چی بیشتر متن بخونی، بهتر میشی

نکته ی مهمی که باید بهش اشاره کنم راجب ریدینگ یا همون درک مطلب هست.ببینید بچه ها اسمش روش هست؛ درک مطلب، نه ترجمه ی مطلب.

خیلی از بچه ها برای جمع بندی زبان انگلیسی کنکور میخوان بشینن مو به مو و کلمه به کلمه متن رو ترجمه کنن در حالی که خیلی وقتا نیاز نیست و کلی وقت میگیره و ممکنه تو متن چندتا کلمه باشه که نه تو کتاب درسی هست نه تا حالا به گوشمون خورده پس باید یاد بگیریم که منظور و مفهوم اون متن رو درک کنیم فارغ از اینکه معنای تعدادی از کلمات درون متن رو بلد نیستسم.

 

100 درصد زدن زبان انگلیسی کنکور در 3 ساعت با رپیدیو :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ما در سامانه رپیدیو برای درس زبان انگلیسی نزدیک به هزار عدد فلش کارت تدارک دیده ایم. این فلش کارت ها بطور کاااامل کار آموزش و جمع بندی زبان کنکور را برای شما انجام میدهند.

در صورتیکه پاسخ به هر فلش کارت برای شما 10 ثانیه زمان نیاز داشته باشد در کمتر از 3 ساعت تمااااام زبان را آموزش دیده و مرور میکنید.

ضمنا با هوش مصنوعی که در سامانه قرار دارد شما هر فلش کارت را تا روز کنکور بیش از 6 بار مرور کرده و هیچ گاه فراموش نخواهید کرد.

با عضو شدن تو این سامانه و بررسی تست ها کاملا متوجه میشی با کدوم مباحث گرامری مشکل داری و هم چنین توی تست های لغت تقریبا همه ی لغات مهم هر درس مرور میشه و دیگه نیازی نیست وقتتو برای لغات بی اهمیت تلف کنی. یادت باشه خوندن زیاد توی دوران جمع بندی یعنی شکست حتمی! پس مثل برنده ها این بازی رو به پایان برسون

100 درصد زدن زبان انگلیسی کنکور در 3 ساعت با رپیدیو

اگه میخوای بدونی رپیدیو چیه و چجوری باید ازش استفاده کنی میتونی فرم زیر رو تکمیل کنی تا مشاورای ارشد رپیدیو باهات تماس بگیرن و راهنمایید کنن:

فرم دریافت اطلاعات لازم در خصوص رپیدیو :

روش صحیح جمع بندی زبان کنکور:

با توجه به حرفایی که زدم احتمالا متوجه شدی که بهتری روش خوندن و جمع بندی زبان کنکور تو این روزهای پایانی اینه که این درس رو توی دفعات زیاد اما تایم کم بخونی.

من پیشنهاد میکنم بر حسب نیاز و هدفت، 4 تا 7 روز در هفته زبان بخونی اما هر بار بین 45 تا 60 دقیقه. اینجوری هم یاد گیری بهتری داری و هم آسیبی به بقیه درسها نمیرسه.

اما اینکه هر کدوم رو چقدر بخونی بستگی به هدفت داره.

1- دانش آموزانی که میخوان زبان رو تا 40 درصد بزنن:

شما نیازی نیست توی دوران جمع بندی برای کلوز و ریدینگ زبان وقت بذارین. تمام تمرکزتون روی لغت و گرامر باشه. اما با توجه به این نکته که هر چقدر برای گرامر وقت میذاری، دو برابرش باید برای لغات وقت بذاری. پس اگه قراره 6 تا پارت 45 دقیقه ای زبان بخونی، دو تاش گرامر باشه و چهار تا لغت.

2- دانش آموزانی که میخوان زبان کنکور رو بین 40 تا 60 درصد بزنن :

این دسته از بچه ها باید سراغ کلوز هم برن. پس لازمه تو این ماه های جمع بندی زبان کنکور حداقل یک شب درمیون یک کلوز تست حل کنی تا به مرور مهارت متن خوندنت تقویت بشه همچنین اگه میخوای خیالت راحت بشه بد نیست دو سه تا از سوال های ساده ریدینگ ( مثل مرجع ضمیر، ایده اصلی و معنی لغت) رو هم کار کنی. اینجوری میتونی مطمئن بشی درصدت زیر 60 نخواهد بود.

3- دانش آموزانی که میخوان زبان کنکور رو بالای 60 درصد بزنن :

کار شما سخت تره. لازمه هر روز زبان توی برنامتون باشه. تست زیاد بزنین و اینکه هر روز یه کلوز و دو تا ریدینگ طبق استاندارد کنکور کار کنین تا به درصد بالایی برسین.

موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }