آیدی نوین - بهترین مشاور کنکور انسانی 1403

بهترین مشاور کنکور انسانی 1403

مشاوره کنکور انسانی

داشتن مشاور کنکور انسانی می‌تونه کمک کنه مسیر مخصوص خودت رو طراحی کنی و خیلی آسون تر از قبل برای موفقیت در کنکور مطالعه کنی. انسانی پر مخاطب ترین رشته تحصیلی در ایران است و به همین دلیل هر ساله کنکور انسانی داوطلبان زیادی داره.

نداشتن آگاهی از مسیر مطالعه و نداشتن برنامه مطالعاتی صحیح در این مسیر بزرگترین مشکل داوطلبان رشته انسانی هست. به همین دلیل دانش آموزانی که تصمیم دارند به صورت جدی برای کنکور انسانی مطالعه کنن اول از همه باید از مواردی که در مسیر مطالعه باعث گمراهی و سردرگمی میشن فاصله بگیرن. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سردرگمی گرفتن کمک از مشاوره کنکور انسانی است، مشاوری که خودش جزو رتبه برتر های این رشته بوده باشه و در مسیر موفقیت رشته انسانی تجربه خوبی داشته باشه.

دریافت مشاوره از رتبه برترهای کنکور انسانی

اگه دوست داری با یکی از رتبه برتر های رشته انسانی موسسه آیدی نوین ارتباط بگیری و بهت برنامه ریزی کنکور انسانی اختصاصی بده فرم زیر رو پر کن:

با استفاده از مشاوره کنکور انسانی آیدی نوین توی کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 130 داوطلب رشته انسانی به رتبه زیر 1000 رسیدن.

لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

علاوه بر دریافت مشاوره شما با مطالعه این مقاله میتونید با 7 نکته طلایی مشاوره کنکور انسانی برای موفقیت در کنکور انسانی آشنا بشید.

 

چگونه در کنکور با کمک مشاوره کنکور انسانی موفق بشیم؟

موفقیت در این کنکور انسانی بستگی به خودت داره. اینو بدون که خیلی ها همین الان که داری این مقاله رو میخونی سفت و سخت دارن برای کنکورشون تلاش میکنن تا بتونن رتبه بالاتر از تو کسب کنن. پس ثانیه به ثانیه تو، روی سرنوشتت تاثیر مستقیم میزاره. البته اگه الان کلاس دوازدهم هستی و هنوز امتحانات پایان ترمت مونده باید اینو بدونی که با توجه به تغییرات کنکور 1402 معدلت توی تراز نهاییت تاثیر مستقیم میزاره پس باید در کنار مطالعه کنکوری که داری برای درس های عمومیت هم به خوبی وقت بزاری.

اگه برات سواله که چجوری باید دروس عمومیت رو بخونی که به معدلت و در نهایت تراز نهاییت ضربه ای وارد نشه پیشنهاد میکنیم همین ابتدای کار مقاله برنامه ریزی درسی رو مطالعه کنی تا از بابت این قضیه خیالت راحت باشه.

میزان رقابت در رشته انسانی

یکی از مهمترین و چالش برانگیز ترین مراحل مشاوره کنکور انسانی، رقابت در کنکور سراسریه. طبق آمار به دست اومده هرساله میزان شرکت کنندگان کنکور انسانی روبه افزایشه به طوری که در کنکور تیر 1401 بیشترین شرکت کننده رو رشته انسانی داشته و همین گواه بر اهمیت و سختی این رشته است.

میزان سختی ورود به رشته های انسانی

ورود به برخی از رشته های پر طرفدار در دانشگاه های خاص مثل علامه طباطبایی و تهران، کار مشکلیه که نیاز به تراز و رتبه خوبی داره. انتخاب رشته کنکور انسانی در برخی از رشته ها مثل حقوق، با رقابت زیادی همراهه. پس برای انتخاب رشته، آینده بازار کاری رشته مورد نظرت هم اهمیت داره و همچنین هدفت برای تحصیل در رشته های علوم انسانی که مخاطبان خیلی زیادی دارن. مجموعه این مسائل باعث شده که موفقیت در کنکور انسانی تا حدی دشوار باشه و به خاطر رقابت بالا، اهمیت شناخت دقیق این رشته بسیار بالاست.

 

بهترین رشته های کنکور انسانی

در درجه اول حقوق و روانشناسی طرفداران بسیاری دارند بعد از این دو، رشته های مدیریت مانند مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی و رشته مشاوره و حسابداری و زبان و ادبیات فارسی هم پرطرفدار هستند.

 

7 نکته طلایی بهترین مشاوره کنکور انسانی برای موفقیت در کنکور

7 اصل مشاوره کنکور انسانی 1403 که هر دانش آموز رشته انسانی قبل از شروع مطالعه برای کنکور باید راجع بهشون آگاهی داشته باشه تا بهترین نتیجه رو بتونه کسب کنه شامل موارد زیر هست:

 1. آشنایی با رشته ای که قرار است در آن قبول شویم
 2. بودجه بندی کنکور در رشته انسانی
 3. میانگین درصد نفرات برتر کنکور در رشته انسانی
 4. نحوه برنامه ریزی و راهبرد برای کنکور انسانی
 5. بهترین منابع کنکور رشته انسانی
 6. نحوه خواندن صحیح دروس مختلف انسانی
 7. نکات طلایی مشاوران رتبه برتر رشته انسانی

1- شناخت کامل رشته هدف برای کنکور انسانی

بعد از انتخاب رشته مورد علاقه ات (به عنوان مثال حقوق) باید از تمام جزئیات اون مطلع بشی. بهترین دانشگاه هایی که اون رشته رو پذیرش میکنن بشناسی و از دروسی که قراره در آینده بخونی آگاهی پیدا کنی. اینجوری با شفاف سازی آینده و هدفی که داری انگیزه بیشتری برای ادامه مسیرت داری. مشاوره انسانی می‌تونه در این زمینه کمک شایانی بهت کنه.

2- آشنایی با ضرایب دروس رشته انسانی

در مرحله دوم از مشاوره کنکور انسانی، تو باید با ضرایب درس هایی که قراره توی کنکور بیاد، آشنایی پیدا کنی. با اینکار از اهمیت هرکدوم از درس هات به خوبی آشنا میشی و میدونی که باید برای هرکدوم از درس هات چه قدر تمرکز و توجه بزاری.

ضرایب دروس تخصصی رشته انسانیضرایب-دروس-اختصاصی-رشته-انسانی

3-انتخاب بهترین نوع مشاوره

بعد از آشنایی با هدف و ضرایب دروست، اصل مهم بعدی انتخاب بهترین نوع مشاور هست. در گذشته داشتن مشاور یک کار لاکچری بود که آنچنان داشتن یا نداشتنت ضروری نبود. اما با گذشت سال ها و افزایش رقابت بین شرکت کننده ها و اهمیت داشتن برنامه ای که نیاز به آزمون و خطا نداشته باشه، وجود مشاور در کنار کسی که قصد داره توی رشته پر متقاضی مثل حقوق توی دانشگاه خوبی قبول بشه، جز واجب ترین کار ها به شمار میاد. اما آیا هر مشاوری مناسب ماست؟ جواب خیر هست! بهترین مشاور کسیه که خودش رتبه برتر رشته ای باشه که تو قصد ورود بهش رو داری. کسی که خودش سرد و گرم راه رو دیده باشه و از همه سختی ها در عمل آگاه باشه. این نوع مشاور ها بهترین مشاوران کنکور هستند.

4 برنامه ریزی برای کنکور انسانی 

چهارمین اصل مهم مشاوره کنکور انسانی داشتن یک برنامه و راهبرد دقیق هست که بهت کمک میکنه تا بدونی مسیری که در پیش داری چیه و قراره چطور توی این مسیر به مقصد برسی. راهبرد بهت کمک میکنه که بدونی قراره در طی این مسیر از چه ایستگاه هایی عبور کنی. ایستگاه تابستان، ایستگاه پاییز، ایستگاه زمستان، ایستگاه نوروز و ایستگاه جمع بندی. برنامه ریزی کنکور به طور کلی سه نوع مختلف داره (زمانی، حجمی و حجمی زمانی) که در ادامه توضیح کوتاهی راجب هرکدوم برات آماده کردیم.

برنامه ریزی حجمی

برنامه ریزی حجمی که به برنامه ریزی راهبردی آزمون هم معروفه فقط روی حجم دروس تمرکز داره و هیچ صحبتی از میزان زمانی که باید برای هر درس کنار بزارید داخلش نیومده. به عنوان مثال توی این نوع برنامه ریزی تو باید روز یکشنبه باید فصل اول ریاضی رو تمرین کنی. مشکلی که این نوع برنامه ریزی داره اینه که به دلیل شخص نبودن زمان، قابلیت شخصی سازی کمی داره و نمیتونه راندمان بالایی رو برای همه افراد به همراه داشته باشه.

برنامه ریزی زمانی

برنامه ریزی زمانی که به نوعی منسوخ شده، فقط روی زمان مطالعه تمرکز داره و از حجم مطالب صحبتی نکرده. به عنوان مثال توی این نوع برنامه ریزی تو باید روز یکشنبه از ساعت 18 الی 20 درس ریاضی رو بخونی حالا اینکه چه قدر باید بخونی مشخص نیست!

برنامه ریزی حجمی زمانی

برنامه ریزی حجمی زمانی که ترکیبی از دو نوع برنامه ریزی بالا هست بهترین و جدیدترین نوع برنامه ریزیه و به دلیل تمرکز متقابل به حجم و زمان مطالعه دروس از قابلیت شخصی سازی بالایی برخورداره و باعث میشه بالاترین راندمان رو برای هر دانش آموز داشته باشه. به عنوان مثال تو توی این نوع برنامه ریزی باید از ساعت 18 الی 20 فصل اول ریاضی رو تمرین کنی.

5-منابع کمک آموزشی کنکور انسانی

پنجمین اصل مهم، شناخت منابع کمک آموزشیه، منابع کمک آموزشی مثل یک شتاب دهنده، تسلطت رو روی درس هات به طرز چشمگیری افزایش میده. اما مهمترین نکته در این بخش شناخت بهترین منبع برای هر درسه. خیلی ها با انتخاب منابع اشتباه به جای اینکه به پیشرفتشون کمک کنن، بدتر باعث سردرگمی خودشون میشن و نمیتونن روی کارشون تمرکز کنن. در ادامه بهترین منابع دروس اختصاصی برای کنکور انسانی رو بهتون معرفی میکنیم:

ریاضی و آمار رشته انسانی:

 • کتاب ریاضی و آمار خیلی سبز جامع برای دانش آموزان ضعیف و متوسط
 • کتاب ریاضی میکروطلایی جامع مناسب همه دانش آموزان
 • کتاب ریاضی و آمار انسانی آبی کانون مناسب دانش آموزان با سطح بالا

اقتصاد:

 • کتاب  تست اقتصاد آبی کانون
 • کتاب تست اقتصاد خیلی سبز
 • کتاب تست اقتصاد مشاوران

علوم و فنون ادبی:

 • کتاب علوم و فنون ادبی خیلی سبز جامع برای دانش آموزان با سطح ضعیف و متوسط
 • کتاب علوم و فنون ادبی جامع گاج نقره ای(میکرو طبقه بندی) برای دانش آموزان با سطح بالا

تاریخ و جغرافیا:

 • جغرافیا جامع خیلی سبز
 • تاریخ جامع خیلی سبز
 • کتاب تاریخ کنکور لقمه طلایی مهروماه مخصوص دوران جمع بندی

جامعه شناسی:

 • جامعه شناسی جامع کنکور انتشارات مشاوران
 • کتاب جامع خیلی سبز جامعه شناسی

فلسفه و منطق:

 • فلسفه و منطق جامع انتشارات مشاوران
 • کتاب خیلی سبز جامع فلسفه منطق

روانشناسی:

 • کتاب تست روانشناسی یازدهم انتشارات خیلی سبز
 • کتاب تست روانشناسی گاج نقره ای
 • کتاب تست روانشناسی سه سطحی کانون

6- روش های خواندن دروس انسانی بصورت صحیح

اگه تا الان تصمیم گرفته بودی که به صورت جدی برای کنکور بخونی، قطعا از این مقوله باخبری که شیوه مطالعه هر درس متفاوته و باید به خوبی به هرکدوم از این شیوه ها مسلط بشی. این مبحث به قدری گسترده اس که از حوصله این مقاله خارجه. پس حتما برای آموزش این روش ها که خیلی حیاتی و واجبه از روش مطالعه دروس کنکور که مجموعه کاملی از روش های مطالعه هست استفاده کنید.

7- نکات طلایی آیدی نوین در مشاوره کنکور انسانی

به عنوان اخرین قدم نکات مهمی که باید در آخر بهش دقت کنی اینه که هیچوقت فراموش نکنی اگه به یک برنامه ریزی صحیح و اصولی متعهد باشی، اگه بتونی با کمک یه مشاوری که خودش تمام لحظات این سال سرنوشت ساز رو تجربه کرده، بر تمام عواملی که روی عدم موفقیتت تاثیر میذاره غلبه کنی، مطمئن باش چیزی که انتظارت رو میکشه فقط و فقط موفقیته. الان وقت اینه که به خودت اعتماد کنی، درنگ و تعلل رو کنار بذار و برای سرنوشتت بجنگ. پس یادت نره که به برنامه ریزی و قول هایی که به خودت دادی پایبند باش و به این راحتیا ولش نکن.

 

سخن پایانی

مشاوره کنکور انسانی یکی از مهمترین قدم ها برای رسیدن به موفقیت در این بازه زمانی حساس به شمار میاد. در این مقاله قصد داشتیم با معرفی 7 اصل مهم تورو آماده کنیم تا بتونی با رعایت این 7 اصل نتیجه بهتری با مشاورت داشته باشی و بهترین مشاوره کنکور انسانی رو انتخاب کنی. داشتن مشاور رو فراموش نکن چراکه باعث میشه خیلی به هدفت نزدیک تر بشی و به نوعی موفقیتت رو تضمین میکنه! میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

دریافت مشاوره از رتبه برتر های آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

سوالات متداول

1. برای قبولی در رشته حقوق نیاز به داشتن مشاور داریم؟

رشته حقوق یکی از سخت ترین و پر متقاضی ترین رشته های کنکور هست، به دلیل افزایش چشمگیر رقابت در سال های اخیر داشتن یک مشاوره رتبه برتر که خودش این راه رو طی کرده باشه میتونه کمک زیادی کنه.

2. چطور بهترین مشاوره کنکور انسانی رو انتخاب کنیم؟

بهترین راه برای سنجش یک مشاوره کنکور انسانی، نگاه کردن به سوابق برتر در رشته انسانی هست. اینکه مشاور خودش جزو رتبه برترهای رشته انسانی بوده باشه و سابقه کاری خود دانش آموزان رتبه برتر در این رشته داشته باشه خیلی موضوع مهمی هست.

7 replies on “بهترین مشاور کنکور انسانی 1403”

profile avatarآیدا گفت:

سلام ببخشید امسال ۵۰ درصد تاثیر معدل برای کنکوره اگ من معدلم ۱۱ باشه و کنکورمو درصدام خوب باشه بازم وااسه اون ۵۰ درصد رتبمو خیلی خراب میکنه یا نه؟؟

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیزم وقتت بخیر
قطعا معدل پایین که 50% از کنکور 1403 رو تشکیل میده میتونه نقش موثری در قبولی تو داشته باشه، میتونی کنکور رو خوب بدی اما معدل میتونه تا حد زیادی از رتبه ات کم کنه، پیشنهاد ما به شما ترمیم معدل هست

profile avatarآیدا گفت:

سلام خسته نباشید من پشت کنکورم چند ساله سال ۹۹ رتبه ۷۰۰ کنکور شدم اما مصاحبه رد رد شدم سال بعد تلاش کردم نیاوردم سال بعدش کنکور دادم ترمیم کردم مشکلی برام پیش اومد معدل کتبی نهایی۱۰ شده ترمیم ک کردم بازم همون ۱۰ حالا امسال دارم میخونم تا بهتر از ۷۰۰بشم حالا تاثیر معدل ۵۰ درصد شده احتمالش هس من بازم تلاش کنم نتونم برم فرهنگیان

profile avatar گفت:

سلام دوست عزیزم وقتت بخیر
اگر شما یکبار از مصاحبه حذف بشی امکان رد شدنتون در بار دوم بیشتر میشه!
از طرفی افزایش تاثیر معدل به 50% شانس شما رو در کسب رتبه بهتر کاهش میده (ضمن اینکه معدل کلتون باید بالای 14 باشه)
پیشنهاد من اینه که اگر میخواید معلم بشید وارد یکی از رشته های محض بشید و بعد از طریق استخدامی های آموزش پرورش وارد سیستم آموزش و پرورش بشید

profile avatarمریم گفت:

سلام خیلی ممنون از این حجم محبت
من چون امکان گرفتن مشاوره رو نداشتم
اما خیلی از سوالام رو اینجا جواب گرفتم
مچکرم

profile avatarمحمد خسروی گفت:

سلام من هم توی اینستاگرامتون پیام دادم هم توی واتساپ ولی هیچ کس پاسخگو نبود ،تلفنی هم نمیتونم صحبت کنم لطفا پیگیری کنید تا جوابه بنده رو بدن

profile avatar گفت:

سلام محمد عزیز. بله حتما. البته بهتره که شرایط رو برای مکالمه تلفنی فراهم کنید چون در این صورت سریعتر پاسخ خودتون رو دریافت میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }