آیدی نوین - بهترین روش مطالعه برای امتحان – بقچه ای درس خواندن برای کنکور

بهترین روش مطالعه برای امتحان – بقچه ای درس خواندن برای کنکور

بهترین روش مطالعه برای کنکور در فصل امتحانات

بهترین روش مطالعه برای امتحان چیست؟ منطور از بقچه ای درس خواندن برای کنکور چیست؟ این ها سوالاتی است که در این مطلب از سری مقالات برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

سوال:در فصل امتحانات چه کنیم؟ برنامه ریزیمون برای امتحانات باشه یا کنکور؟

پاسخ توسط دکتر عرفان واحدیان ؛ مشاور کنکور آیدی نوین:

عرفان واحدیان ، پزشکی آزاد تهران متن فایل صوتی بالا در ادامه قرار گرفته است.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

هدیه آیدی نوین به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص بهترین روش مطالعه برای امتحان توسط دکتر واحدیان :

در ابتدا باید بگیم که با دقت وویس و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در مورد روش و نحوه خواندن دروس در امتحانات را در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته بپرسید و منتظر باشید تا دکتر واحدیان به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجب روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید:

بهترین روش مطالعه برای امتحان:

سلام به همه ی دوستای گلم امیدوارم که حالتون عالیه عالی باشه؛ امروز خواستم راجع به این سوالی که خیلی از بچه ها این روزها می پرسن یعنی اینکه موقع امتحانات چیکار کنیم؟ یعنی برنامه ریزیمون به چه صورت باشه؟ توضیح بدم. در فصل امتحانات ما هدفمون اینه که اولین کاری که باید بکنیم اینه که کنکور رو از دست ندیم. این خیلی مهمه یعنی خیلی از بچه ها هستند که میگن فصل امتحانات حدود 1 ماه زمان می بره و این یک ماه رو فقط و فقط می خوان که یک نمره ی بالایی توی امتحانشون داشته باشن بدون اینکه بخوان توجهی به کنکور داشته باشن و این 1 ماه رو از دست میدن.

بهترین زمان جمعبندی

ما کاری که باید بکنیم اینه که بصورت یک جمع بندی به این ماه نگاه کنیم یعنی درس هایی که می خوایم برای امتحان بخونیم همزمان بصورت کنکوری هم بهش نگاه کنیم. یعنی تایم رو تقسیم کنیم؛ بعنوان مثال اگر قراره 2 روز برای امتحان ادبیات درس خوند، درس ادبیات رو مثال می زنم تا شامل بچه های ریاضی و تجربی و انسانی بشه. ما این دو روز رو باید چیکار کنیم؟ همه ی مباحث رو فقط بخونیم و حفظ کنیم و برای امتحان آماده بشیم؟ یا نه؟ تست هم کنارش بزنیم؟ قطعا باید این دو روز رو تست زد یعنی اگر ما قراره این دو روز رو تقسیم کنیم میایم یک دور کتاب های درسیمون رو می خونیم و بعد برای تسلط بیشتر حتما حتما تست هم باید کار کرد. حالا بسته به زمان امتحانات و فرجه ای که داره میشه اون 2 روز رو تقسیم کرد و اگر یک دانش آموز قوی بود و زمان داشت درس های دیگه رو هم توی برنامه ش جا بده ولی تاکید می کنم به این صورت نباشه که صرفا برای امتحان بخونید و اصلا تست نزنید و از کنکور غافل بشید.

بقچه ای درس خواندن برای کنکور:

این نکته خیلی مهمه یعنی باید بصورت جمع بندی باشه. همه ی درس ها رو حالا روش بقچه ای هست که بچه ها خیلی دوست دارن انجام میدن. یعنی خیلی ها دوست دارن درس ها رو توی یک روز بخونن و جمع کنن، اینجوری هم میشه بهش نگاه کرد یعنی ما توی دو یا سه روز که زمان داره بصورت تشریحی یک مقدارش رو بخونیم که تسلط کافی برای امتحان داشته باشیم و مابقی زمان رو برای تست زدن و اگر باز هم زمان اضافه بود بتونیم درس های دیگه رو کار کنیم که یک گام جلوتر از بچه ها بیفتیم. پس به طور خلاصه بهتون میگم اول بصورت تشریحی کار کنید تا برای امتحان آمادگی داشته باشید یعنی بتونید نمره ی قابل قبولی رو کسب کنید بعد اون زمانی که باقی می مونه حتما به تست زدن اختصاص بدید و اگر دانش آموزی قوی تر بود و فرجه ش به نسبت بقیه ی درس ها بیشتر بود می تونه اون تایمی که اضاف می مونه رو به درس های دیگه حالا یا پایه ی دوازدهم که همون پایه ش باشه یا دروس پایه اختصاص بده.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }