روش مطالعه ریاضی کنکور و نحوه تست زنی و مرور ریاضی

روش مطالعه ریاضی کنکور و نحوه تست زنی و مرور ریاضی

در این پست به روش مطالعه ریاضی کنکور برای دانش آموزان رشته تجربی خواهیم پرداخت. دکتر خشایار فرشیدی رتبه ۱۷ کنکور سراسری، مشاور موسسه IDN به شما آموزش خواهند داد چطور ریاضی کنکور را بخوانید، تست بزنید و مرور کنید. دکتر فرشیدی کسی است که توانسته است ریاضی را در کنکور ۱۰۰ بزند. و قرار است در سلسله ویدیوهایی که روی سایت IDN قرار میگیرد بهترین روش ها را برای کسب درصد بالا ۸۰ در ریاضی به شما بیاموزند.

ویدیو روش مطالعه ریاضی کنکور :

دکتر خشایار فرشیدی ؛ رتبه ۱۷ کنکور و مشاور کنکور IDN :

خشایار فرشیدی ، پزشکی تهران

هدیه IDN به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص ریاضی کنکور توسط دکتر فرشیدی :

در ابتدا باید بگیم که با دقت ویدیو و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در مورد روش و نحوه خواندن ریاضی کنکور و منابع و تست زنی و مرور این درس را در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته بپرسید و منتظر باشید تا دکتر فرشیدی به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجب روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید:

متن ویدیو روش مطالعه ریاضی کنکور (مقدمه) در ادامه …

ریاضی در کنکور سراسری :

درس ریاضی درسی هست که ضریبش برای تجربی ۶ هست و تعداد سوالات هم ۳۰ عدد هست. معمولا چون دانش آموزان درس زمین شناسیشون رو نمی زنن اولین درسی هست که در اختصاصی ها باهاش مواجه میشن. ۳۰ تا سوال ریاضی که شما دارید بخشِ عمده ی سوالات از فصل تابع، مشتق، احتمال و مسائل مربوطه هستش.

نکته مهم در روش مطالعه ریاضی کنکور :

اولین چیزی که در روش مطالعه ریاضی کنکور می خوام بهتون بگم اینه که درس ریاضی درسی نیست که از روز اول تمام درس نامه هاش رو توی اولین باری که می خونیم متوجه بشیم. برای درس ریاضی پیوستگی کار مهمه. مهم نیست که چقدر دارید پیشرفت می کنیم، مهم اینه که ما جلو رَوی داشته باشیم نسبت به روز قبلمون.

اهمیت درسنامه در روش مطالعه ریاضی کنکور :

برای درس ریاضی اولین فاکتوری که مهمه حوصله ست و دومین فاکتور خوش خط نویسی مرتب نویسی و درست نوشتن هست. توصیه می کنیم که از درسنامه ی کتاب های معتبر استفاده کنید یا از DVDهای آموزشی که ما توصیه مون بیشتر درسنامه ها هستش. یعنی درسنامه ست که در اولویته و بهتر نوشته شده.

اهمیت مثال های درسنامه های ریاضی در یادگیری :

وقتی درسنامه رو مطالعه می کنید باید بدونید به چه شکل مطالعه کنید، درسنامه در خودش یکسری مثال داره. ملاک اینکه شما یک درسنامه رو متوجه شدید یا نشدید مثال های موجود در درسنامه هستش. یعنی اگر مثال رو خودتون حل کردید یعنی اون قطعه رو خوب خوندید و می تونید برید بخش بعدی. ولی اگر مثال ها رو خودتون حل نکردید یعنی اون بخش رو خوب نخوندید و باید برگردید.

وقت گیر بودن مطالعه درسنامه در ریاضی :

اولین مرحله در روش شناسی و مطالعه ریاضی کنکور مرحله ی درسنامه خوانی هست. و به این شکله که در اوایل کار نباید عجله کنیم بخصوص اوایل دوازدهم که درس ها سخت تر هستند نسبت به اواخرش. پس اینکه وقتگیر بشه، یک هفته طول بکشه که متوجهش نشیم طبیعیه و نباید کار رو ول کنید. این ها مشکلاتی هستند که همه باهاش مواجهن یعنی خود ما سال پیش دانشگاهی می خواستیم جزصحیح و مثلثات و درجه دو و همه ی این ها رو باهم بخونیم اصلا وقت نمیشد همه ی تست ها رو بزنیم یا مثلا برای مثلثات فقط وقت میشد درسنامه بخونیم.

این طبیعی هست بخصوص برای دانش آموزانی که قلم چی میرن. چرا؟ چون دو هفته یک باره و حجم مباحث توی این دو هفته زیاد میشه و فرصت هم کمه.

روش تست زنی هنگام مطالعه ریاضی کنکور :

دو تا مطلب خیلی مهم که در روش مطالعه ریاضی به دانش آموزان میگیم اینه که برای تست زنی اول اینکه یکسری از تست ها رو مثلا از هر ۳۰-۴۰ تستی که می زنید ۶ تا ۷ تا ۸ تا یا حتی بیشتر شاید می بینید که از تست های قبل یا بعدش بیشتر ازتون وقت گرفته. این ها رو بعنوان تست های مشکل دار در زمان مشخص کنید. و یکسری تست ها هستند که نسبت به تست های قبل و بعدش کمتر بهشون مسلطید یا وقتی پاسخ نامه رو براش خوندید و تا حدودی حلش کردین باز هم روش مسلط نیستید. این ها رو بعنوان اشکال در تسلط علامت گذاری کنید.

استفاده از چند منبع هنگام مطالعه ریاضی کنکور :

اول اینکه روی یک منبع تمرکز کنید، سعی کنید توی همون یک منبعی که دارید این تست ها رو دقیق مشخص کنید و سعی کنید توی تایم های مطالعاتیتون حتما روی این دو نوع تست برگردید. اینکه من ۱۰۰ هزارتا تست ریاضی بزنم اصلا مورد تایید نیست. ملاک اینه که شما جاهایی که ایراد دارین یعنی براتون وقت گیره یا روش مسلط نیستید رو مشخص کنید و روش برگردید.

در روش مطالعه ریاضی کنکور باید به این نکته توجه کنید که وقتی یک چیزی براتون سخته روز اول براتون سخته، روز سوم و چهارم متوسط میشه، روز پنجم و شیشم براتون آسون میشه. پس برای درسنامه خونی عجله نکنید، سعی کنید حوصله به خرج بدید و مثال ها رو حل کنید و در تست زنی هم این نکات رو لحاظ کنید.

منابع پیشنهادی برای مطالعه درسنامه ریاضی کنکور :

برای ریاضی کلا یک منبع درسنامه خوانی داشته باشید که کتاب هایی مثل مهر و ماه، سیر تا پیاز یا خیلی سبز خوب هستن.

منابع پیشنهادی برای تست زنی ریاضی کنکور :

برای تست زنی ۸۰ -۹۰ درصد تست های موجود در کتاب ها یکسانن و عملا برای تست زنی وسواس نداشته باشید و یک منبع آزمون زنی هم لازمه که کتاب موج آزمون کتابیه که توی این زمینه خوب کار کرده.

ان شالله در ویدئوهای بعدی راجع به مباحث و اینکه هر بخش به چه شکلیه و نکات تکمیلی در رابطه با ریاضی صحبت می کنیم. موفق و پیروز باشید.

به قلم دکتر خشایار فرشیدی مشاور ارشد موسسه کنکور IDN

برای ارتباط مستقیم با دکتر فرشیدی و ثبت نام در طرح رتبه شو IDN (طرح مشاوره و برنامه ریزی با رتبه های تکرقمی و دورقمی کنکور) فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از