آیدی نوین - مشاوره کنکور 1403 – از برنامه ریزی تا رتبه برتر شدن!

مشاوره کنکور 1403 – از برنامه ریزی تا رتبه برتر شدن!

مشاوره کنکور آیدی نوین

مسیر موفقیت در کنکور، پر از چالش ها و پیچیدگی های زیادیه. کسی که بی خبر از همه جا قصد داشته باشه این مسیر رو به تنهایی طی کنه، به احتمال زیاد با کلی آزمون و خطا مواجهه تا بتونه راه درست رو پیدا کنه و به موفقیت برسه. مشاوره کنکور در سال های گذشته جز کار های خاص بود که خیلی ها اون رو یه کار نه چندان واجب میدونستن. اما با گذشت سال ها و با فشرده تر شدن و سخت تر شدن رقابت در کنکور سراسری، وجود یک مشاور کنکور برای رسیدن به موفقیت در این کارزار خطرناک و  سرنوشت ساز، بیشتر از هر موقع دیگه ای واجب و حیاتیه و برای هرکسی که قصد داره توی کنکور به نتیجه برسه جز اولین و مهمترین گام ها به حساب میاد. اما سوال اصلی اینجاست که بهترین مشاوران کنکور چه کسانی هستند و یک مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟ در این مقاله علاوه بر توضیح این موارد به نکات مهمی که شما باید قبل از داشتن یک مشاور خوب داشته باشید پرداختیم.

دریافت مشاوره از رتبه برتر های آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

اهمیت مشاوره کنکور

خیلی ها فکر میکنن مشاور داشتن برای کنکورشون جزو موارد لاکچریه که اولویت اول کسی نیست اما داستان دقیقا برعکس این تفکر هست. چرا که داشتن مشاور کنکوری که چم و خم این راه رو رفته و از خطرات این راه با خبره باید در اولولیت قرار بگیره و قبل از شروع هرچیزی باید به وجود همچین شخصی توجه بشه. اینو به یاد داشته باشید که شما توی کنکور تنها نیستید! عده زیادی در این آزمون سخت و حساس که هر ساله در حال برگزاریه با تجربه، شناخت و مهارت بیشترشون در تست زنی، مطالعه و جمع بندی چندین مرحله از بقیه رقبا جلوتر هستند. شما نمیتونید بدون یادگیری مباحثی که رقباتون به اون مسلط هستند از اون ها پیشی بگیرید، اکثر کسایی که در آزمون سراسری رتبه بالایی کسب کردن داشتن یک مشاور تخصصی کنکور رو در درجه اولویت بالایی قرار میدن و لازمه رسیدن به رتبه برتر رو وجود یک مشاوره کنکور خوب و تخصصی میدونن.

 

چرا به مشاور کنکور نیاز داریم؟

از موقعی که آزمون سراسری وجود داشته مشورت گرفتن هم بوده و خیلیا برای موفقیت در آزمون کنکورشون از کسایی که قبلا رتبه کنکور شده بودند مشورت میگرفتند. این قضیه با پیشرفته تر شدن و سخت تر شدن آزمون کنکور و رقابت برای رشته ها و دانشگاه های پرطرفداری که ورودی کمی دارند، روز به روز شدید تر شد و به همین خاطر اهمیت وجود یک مشاور کنکور برای پیروزی در این کارزار بیشتر از قبل حس می‌شد. کنکور خوندن راه ها و منابع مختلفی از جمله مطالعه کتاب، حضور در کلاس کلاس و شرکت در ازمون و… داره که موسسات و مجموعه های زیادی این راه ها و روش هارو با کیفیت بالایی هر ساله برگزار میکنند. قاعدتا هرکسی که اطلاعات کامل تر و دقیق تری در این زمینه داشته باشه و همینطور بتونه از تجربیات افراد آماده ای که قبلا این مسیر رو تجربه کردند و نتیجه گرفتند استفاده کنه، و در عمل به نحو احسن دانسته هاش رو پیاده سازی بکنه،  برنده میدان خواهد بود و در نهایت رتبه ای که کسب میکنه از بقیه رقباش بهتره.

دلیل اصلی لازمه وجود یک مشاور کنکور، نشون دادن مسیر درستیه که از مرحله آزمون و خطا گذشته باشه،  کسی که مشاور کنکور نداره باید خیلی بگرده، مسیر های اشتباهی رو بره تا به نتیجه برسه.

 

ویژگی های یک مشاور خوب

حالا که با اهمیت مشاوره کنکور آشنا شدید، باید بدونید که ویژگی های یک مشاور خوب چه مواردی هست؟ چه مشاوری، مناسبه و فیلتر های درستی برای بودن در کنارتون رو داره. مهم ترین ویژگی های این شخص رو در ادامه براتون گفتیم.

دلسوز و با محبت بودن

یکی از اولین مباحثی که یک متخصص مشاوره داره، دلسوز و با محبت بودن هست، کسی که با توجه به علم بالای مشاوره ای که در اختیار داره باید دلسوزانه و خیلی روان باهاتون صحبت کنه و از استفاده کردن از کلمات قلمبه سلمبه و خشک دوری کنه تا شما احساس بدی نسبت به این مباحث نداشته باشید.

شناسایی ضعف ها و تقویت نقاط قوت

یکی دیگه از شاخصه های یک مشاور خوب، توانایی در شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت داوطلب هست. کسی که با برگزاری جلسات مختلف از لحاظ علمی و از لحاظ روانشناسی داوطلب رو مورد ارزیابی قرار بده و بتونه با توجه به دانش و تخصصش اون موارد رو به نسبت شخصیتی که داوطلبش داره رفع و تقویت کنه.

پیگیری و آنالیز پیشرفت

شاخصه بعدی مشاور خوب پیگیری و آنالیز روند پیشرفت داوطلب و آگاهی اون از میزان پیشرفتشه. با این کار شما میتونید متوجه بشید که از لحاظ سرعت پیشروی در چه سطحی قرار دارید و کدوم قسمت از برنامه اتون رو باید تقویت کنید.

ارائه بهترین برنامه ریزی

یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش ها در شناخت یک مشاور خوب ارائه برنامه ریزی درست و اصولی هست. برنامه ای که از مرحله آزمون و خطا گذشته باشه و همینطور اختصاصی داوطلب باشه، یعنی برنامه ای که ارائه میده یکسان نباشه و مطابق با شخصیت و مهارت داوطلبش متغیر باشه.

تجربه رتبه برتر بودن

اخرین نکته و همینطور ضروری ترین نکته برای یک مشاور خوب و نتایجه بخش، تجربه رتبه برتر بودنه، کسی که خودش توی این کارزار پیروز شده و یک بار این راه رو تا انتها رفته، به قول معروف زخم شمشیر رو کسی میفهمه که خودش زخم خورده باشه.

ناپلئون هیل

هدف

مهمترین مسئله برای رتبه برتر شدن در کنکور داشتن هدفه! ناپلئون هیل میگه: “برای رسیدن به موفقیت مهم ترین ویژگی که یه فرد باید داشته باشه داشتن هدف و استمرار برای رسیدن به اون هست” به قول معروف هر چه قدر چراهات بزرگتر باشه چگونگی هات بی معنی تر میشه! پس اول از همه بشین با خودت خلوت کن و ببین دوست داری در آینده کدوم دانشگاه باشی، دوست داری کدوم رشته رو بخونی و در کل هدفت چیه؟ البته بهتره که در ابتدا برای خودتون اهداف کوتاه مدت تنظیم کنید، به عنوان مثال برای آزمون آزمایشی بعدیتون تلاش کنید که نقاط ضعف خودتون رو بپوشونید و کم کم اهداف خودتون رو بلند مدت کنید.

 

مهم ترین تغییرات کنکور 1403

احتمالا این تیتری هست که امسال بیش از هر سال دیگه ای مورد توجه قرار گرفته، با توجه به تغییرات کنکور 1402 قراره از این کنکور به بعد فرایند برگزاری این آزمون دچار تغییرات اساسی بشه، دلیل این تغییرات هم کاهش استرس کنکور هست که هر ساله داوطلبان زیادی موقع کنکور سراسری با اون درگیر بودند. اطلاع از جزئیات این تغییرات قطعا تاثیر خیلی زیادی در روند برنامه ریزی شما برای مطالعه کنکور سراسری داره، در ادامه مهم ترین تغییرات کنکور 1403رو براتون شرح میدیم.

  • مقرر شده که از سال 1403، کنکور سراسری 2 بار در سال برگزار بشه. به این صورت که مرحله اول کنکور در دی ماه 1401 و مرحله دومش در تیر ماه 1403برگزار بشه و بهترین نتیجه این دو آزمون برای داوطلب لحاظ بشه.
  • نکته بعدی که باید بهش توجه بشه اینه که نتایج به دست اومده از این دو آزمون تا دو سال اعتبار داره و شرکت کنندگان میتونن در صورت لزوم تا پایان این مدت برای ثبت نام در دانشگاه صبر کنند.
  • همچنین تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403به بعد به صورت 40 درصد قطعی خواهد بود و 60 درصد مابقی به بررسی نمرات آزمون اختصاصی کنکور سراسری اختصاص داره. این به این معنیه که دروس عمومی از کنکور حذف شده و شما فقط باید روی دروس تخصصی که دارید تمرکز کنید. در پی حذف منابع عمومی از کنکور ، 26 درصد از تاثیر سوابق تحصیلی به این درس ها اختصاص داره و نمرات درس های تخصصی فقط 14 درصد روی رتبه قبولی تاثیر داره.

 

برنامه ریزی

یکی از حساس ترین، مهم ترین و همینطور تاثیر گذار ترین ویژگی ها برای موفقیت داشتن برنامه ریزی کنکور درست و صحیحه، چیزی که به شما کمک میکنه تا راه رسیدن به اهدافتون رو پیدا کنید و با رعایت کردنش از اون مسیر دور نشید.  برنامه ریزی یکی از حساس ترین بخش های آمادگی برای کنکوره که باید تخصصی و با فیلتر ها و حساسیت های زیادی نوشته بشه، در بدبینانه ترین حالت ممکن کسی که برنامه ریزی داره (حتی برنامه ریزی اشتباه) نسبت به کسی که بدون برنامه ریزی درس میخونه به اهدافش نزدیک تره. اینکه چطور و چه برنامه ریزی داشته باشید که راندمان بالایی براتون داشته باشه و همینطور اختصاصی به خودتون تعلق داشته باشه رو یک مشاور کنکور خوب که دانش و تجربه بالایی در این زمینه داره میتونه در اختیارتون قرار بده، در ادامه میتونید مقاله کاملی که براتون راجب برنامه ریزی و انواع اون آماده کردیم رو بخونید و به این مبحث بسیار مهم و حیاتی مسلط بشید.

انواع برنامه ریزی

برنامه ریزی انواع مختلفی داره که بهتره شما با هرکدوم از این نوع ها آشنا بشید و کارایی هرکدوم رو به خوبی بشناسید. اینجوری میتونید بهترین نوع برنامه ریزی رو بشناسید و اگه تا الان برنامه ریزیتون اشتباه بوده از دلیل اون مطلع بشید.

برنامه ریزی زمانی

برنامه ریزی زمانی، فقط روی مقوله زمان تمرکز داره و اصلا هیچ حرفی از حجم مطالعه نزده. این نوع برنامه ریزی منسوخ شده و دیگه مورد استفاده قرار نمیگیره. در این نوع برنامه ریزی شما باید به عنوان مثال شنبه از ساعت 12 الی 14 درس بخونید همین.

برنامه ریزی حجمی

دومین نوع برنامه ریزی برنامه ریزی حجمیه که به برنامه راهبردی آزمون هم معروفه. این نوع برنامه ریزی برعکس برنامه ریزی زمانی به حجم مطالعه تمرکز داره و کاری به زمان نداره، به همین دلیل از قابلیت شخصی سازی پایینی برخورداره و راندمان مطالعاتی یکسانی برای همه بچه ها نداره. توی این نوع برنامه ریزی شما باید به عنوان مثال شنبه فصل اول عربی رو بخونید.

برنامه ریزی حجمی زمانی

برنامه ریزی حجمی زمانی سومین نوع برنامه ریزیه که ترکیبی از دو برنامه ریزی قبلیه. در این نوع برنامه ریزی مقوله زمان و حجم به صورت یکسان مشخص شده و از قابلیت شخصی سازی بالایی برخورداره. به عنوان مثال در این نوع برنامه ریزی شما باید روز شنبه از ساعت 12 الی 14 فصل اول عربی رو بخونید.

 

روش صحیح مطالعه

اهمیت مشاوره کنکور در روش صحیح مطالعه، یکی از مهم ترین بخش های اون هست، چرا که شما با داشتن شخصی که اطلاعات کاملی در رابطه با کنکور داره، میتونید بهترین روش برای یادگیری دروس بدون فراموشی رو یاد بگیرید، راه های مختلفی که قدرت تست زنی شمارو افزایش میده رو بفهمید و همینطور با انواع روش های مطالعه برای درس های مختلف آشنا بشید، طبیعتا  نحوه و روش درس خوندن شما در درسی مثل ریاضی خیلی متفاوت تر از روش درس خوندن در درسی مثل زیست شناسی هست. شما باید تفاوت نوع مطالعه و بهترین نوع مطالعه این درس هارو یاد بگیرید تا به بهترین نحو بتونید روند پیشرفتتون رو حفظ کنید.

 

مشاوره آزمون

همه ما میدونیم که برای اینکه متوجه میزان درصد پیشرفتمون بشیم  و خودمون رو به چالش بکشیم باید داخل آزمون های مختلفی در طی سال شرکت کنیم تا علاوه بر میزان سنجش مهارت و تسلط خودمون نسبت به درس های مختلف مهارت تست زنی که داریم رو افزایش بدیم. علاوه بر این دو مورد با کمک این آزمون های آزمایشی ما میتونیم جایگاه خودمون رو در قالب جامعه آماری متوجه بشیم و بدونیم که نسبت به بقیه رقبا در چه مرحله و سطحی قرار داریم.

نکته مهمی که در قسمت آزمون های آزمایشی وجود داره تنوع در انواع اون هاست، اینکه ما بدونیم کدوم ازمون سوالات استاندارد تری داری، کدوم ازمون پاسخ های تشریحی و خدمات بهتری داره بهمون کمک میکنه تا بتونیم بهترین آزمون هارو پیدا کنیم و با استفاده از اونها کم کم مهارت خودمون رو افزایش بدیم، درصد های بهتری بزنیم و تراز خودمون رو افزایش بدیم چون هدفمون از شرکت در این نوع آزمون ها دقیقا همین موضوع هست.

مهم تر از شرکت در آزمون تحلیل آزمون هست. شما باید بلد باشید وبتونید آزمونی که شرکت کردید رو تحلیل کنید و متوجه نقاط ضعف خودتون در مباحث مختلف درسی بشید. در اینجا وجود مشاور کنکوری که بتونه با تحلیل تخصصی آزمونتون بهتون برنامه کامل و جامعی مبنی بر پیشرفت در مباحثی که ضعف دارید، بده بسیار مورد توجه قرار میگیره.

 

مشاوره کنکور و روش تست زنی

شما بیش از هرچیزی در کنکور با تست سر و کار دارید، شما تست های مختلفی رو در سطوح متفاوتی از همه دروس در کنکور دارید که باید از پس همشون بربیاید. قاعدتا در این حوزه یادگیری مهارت های تست زنی یکی از واجب ترین مورد هاست که باید بهش به شدت توجه بشه، در اینجا دوراه وجود داره، یا شما باید مهارت های تست زنی ( زمان دار – آموزشی – تسلط) رو از کسی یاد بگیرید یا باید خودتون با آزمون و خطای فراوان متوجه نیاز این تست ها در شرایط مختلف بشید که زمان خیلی زیادی رو از شما میگیره. طبیعتا استفاده از مشاور کنکور برای بخش تست زنی میتونه کمک خیلی زیادی به شما بکنه تا متوجه بشید چه زمانی باید تست آموزشی بزنید، چه موقع از تست های زمان دار استفاده کنید و زمان مناسب تست های تسلط کی هست؟ البته به این نکته توجه کنید کسی میتونه بهترین مشاوره رو به شما بده که خودش از این روش ها استفاده کرده باشه و با کمک انواع تست ها تونسته باشه توی کنکور درصد های بالایی بزنه، به قول معروف راهی رو آزموده باشه و در مرحله عمل تجربه کرده باشه تا به شما پیشنهاد استفاده ازشون رو بده.

 

مشاوره کنکور و منابع کمک درسی

یکی از پیش نیاز های اصلی برای قبولی در کنکور استفاده از کتاب های کمک درسی هست،چرا که با استفاده ازین کتاب ها، علاوه بر یادگیری نحوه تست زنی به افزایش مهارت در تست زدن کمک خیلی زیادی میکنه. اما مبحث مهمی که این موضوع رو کار سخت و دشواری میکنه وجود تعداد زیادی از منابع کمک درسی در سطح بازاره، انتشارات و موسسات مختلفی منابع کمک درسی زیادی رو در سطوح مختلف با سبک های متفاوت انتشار دادن. کسی میتونه بالاترین بازدهی رو از کتاب های کمک درسی کنکور بگیره که بتونه بهترین کتاب کمک درسی مناسب خودش رو پیدا کنه، ممکنه یک نوع کتاب  برای یک انتشارات با سبک مخصوص خودش، برای یک فرد کاملا مناسب باشه ولی برای فرد دیگه ای پیشنهاد خوبی نباشه. پس اینجا لزوم مشاوره کنکور، کسی که شما رو به خوبی بشناسه، با نقاط قوت و ضعفتون آشنا باشه و همینطور به تمام منابع کمک درسی موجود شناخت کامل داشته باشه و بدونه که چه سبکی مناسب چه نوع تیپ شخصیتی هست، کاملا احساس میشه.

 

مشاوره سبک زندگی کنکوری

مورد بعدی که یک مشاوره کنکور به اون باید بپردازه، مشاوره سبک زندگی کنکوری هست، مواردی مانند زمان خوابیدن شما، نحوه تقسیم بندی پارت های مطالعاتی شما، میزان تفریحتون، چگونگی افزایش تمرکز و همینطور نحوه استراحت کردنتون بین پارت های مطالعه همه و همه نیازمند شخصیه که علاوه بر دانش تخصصی در این زمینه، خودش می‌بایست این موارد رو رعایت کرده باشه و بدونه که چه سبک زندگی برای چه شخصیتی مناسب تره، در کنار اون شناسایی عادت های غلط و جایگزین کردن با  عادت های درست یکی از مواردیه که یک مشاور کنکور خوب و متخصص، میتونه بهتون ارائه بده.

 

اهمیت مشاوره انگیزشی

گاهی شما هم برنامه ریزی درستی دارید و هم روند پیشرفت خوبی رو دارید طی میکنید، در کلاس های خوبی شرکت میکنید و از منابع کمک درسی مناسبی برخوردارید و  همینطور در کنار اون مشاور کنکوری که از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار داره رو هم دارید. اما انگیزه کافی برای  ادامه مطالعه و تلاش رو ندارید. در اینجا اهمیت این مسئله که مشاور کنکور شما بتونه به درستی و دور از توهم های تو خالی،  بهتون انگیزه تزریق کنه و با نشون دادن آیندتون دوباره بهتون روحیه و انرژی بده تا با پیگیری های بیشتر متوجه این بی انگیزگی بشید و با قدرت به روند خوبتون ادامه بدید بسیار حس میشه و یکی از نکات خیلی مهم در انتخاب بهترین مشاور کنکور هست.

 

سخن پایانی

این مقاله که با استفاده از تجربیات و سخنان مشاوران برتر موسسه کنکوری آیدی نوین گردآوری شده، سعی داشت تا با استفاده از جدیدترین متد های مشاوره ای بهترین نکاتی که شما باید راجب یک مشاور خوب بدونید رو در اختیارتون قرار بده و همینطور نکات مهمی که شما باید هنگام داشتن یک مشاور به آنها توجه کنید رو بهتون یاد بده. داشتن مشاور برای چالش برانگیز ترین و سرنوشت ساز ترین آزمون زندگی افراد در این سال ها یکی از اصلی ترین کار ها و اقدامات کسیه که قصد داره توی کنکور موفق بشه. داشتن مشاور به شما کمک میکنه تا دیگه نیازی به آزمون و خطا نداشته باشید و راهی تضمینی که از مرحله آزمون و خطا گذشته رو برید تا به موفقیت توی کنکور برسید. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

 

دریافت مشاوره از رتبه برتر های آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

سوالات متداوال

بهترین مشاوران کنکور چه کسانی هستند؟

بهترین مشاوران کنکور، کسانی هستند که علاوه بر دانش مشاوره ای، خودشون جز رتبه برتر های رشته خودشون بوده باشن و چالش ها و سختی های این مسیر رو در عمل دیده باشن. در این مقاله بهترین مشاوران کنکور رو براتون معرفی کردیم.

آیا برای موفقیت در کنکور، داشتن برنامه ریزی لازمه؟
نه تنها در کنکور بلکه برای موفقیت در تمام مراحل زندگیتن، شما نیاز به برنامه ریزی دارید که به صورت تخصصی برای شما نوشته شده باشه. البته این نکته رو به یاد داشته باشید که هر نوع برنامه ریزی مناسب شما نیست.

ویژگی های یک مشاوره خوب دقیقا چیه؟

مشاوری که برای شما مفید بوده باشه دارای شرایط و ویژگی های متفاوتی هست. در این مقاله به صورت کامل به این موضوع پرداختیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }