آیدی نوین - مشاوره کنکور تجربی 1403 + 7 گام مهم برای رتبه برتر شدن

مشاوره کنکور تجربی 1403 + 7 گام مهم برای رتبه برتر شدن

مشاوره کنکور تجربی

کنکور تجربی برای خیلی از داوطلبین این رشته، مثل پلی برای رسیدن به اهداف و آرزو هاشون بوده و هست. کارزاری که اگه با موفقیت پشت سر گذاشته بشه میتونه به نوعی آینده تحصیلی و شغلی تورو تضمین کنه و حتی باعث بشه از جایگاه اجتماعی بالایی هم برخوردار بشی. اما کنکور تجربی هم چالش های خودشو داره و موفقیت در اون به همین راحتیا هم نیست. در سال های گذشته تجربه ثابت کرده کسایی که قصد جدی برای مطالعه برای کنکور داشتن اما از داشتن مشاوره دوری کردن، بعد از مدتی گرفتار سردرگمی و بی انگیزگی شدند. حتی اگه توی این مسیر گرفتار این دو دام نشه هیچوقت نتونسته بهترین عملکرد رو از خودش داشته باشه. دلیلش هم مشخصه! در سال های اخیر به دلیل افزایش رقابت در رشته تجربی کسی که قصد داره توی رشته های پر متقاضی و دانشگاه های خوب قبول بشه، باید برنامه و راهی رو طی کنه که از مرحله آزمون و خطا رد شده باشه. به نوعی داشتن مشاور کنکور در این رشته یکی از مهمترین قدم ها برای رسیدن به اهداف بزرگه. در این مقاله با بیان 7 پیش نیاز مهم برای این رشته بهت کمک کردیم تا بتونی تصمیم عاقلانه تری بگیری و همینطور در نهایت بهترین مشاوران کنکور رشته خودت رو هم برات قرار دادیم تا بتونی با کمک اونا موفقیتت رو تضمین کنی.

 

دریافت مشاوره از بهترین مشاور کنکور تجربی آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

اهمیت وجود مشاور برای رشته تجربی

رسیدن به رتبه های برتر و پذیرش در رشته های تاپ تجربی این سالها دیگه کار آسونی نیست و قطعا نیاز به خودشناسی، استعدادیابی و مهم تر از همه هدف گذاری برای کنکور به صورت صحیح و درست داره. البته داشتن همه این ها در کنار هم با آزمون و خطا حتما خیلی سخت و زمانگیر خواهد بود. گرفتن مشورت و مشاوره کنکور قبل از اقدام می‌تونه تو این زمینه خیلی بهمون کمک کنه. پس اگر تصمیم به موفقیت داری و میخوای موفقیت و قبولیت در کنکور تضمین بشه، به هیچ وجه از این کار غافل نشو.

 

معرفی بهترین زیرشاخه های رشته تجربی

تعداد زیادی از رشته های تجربی جزء رشته های تاپ دانشگاهی و پر درآمد هستند که معمولا در زیرگروه 1 و 2 قرار می گیرند.

رشته های تاپ تجربی در زیرگروه 1:

 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • فیزیوتراپی
 • پرستاری
 • هوشبری
 • اتاق عمل
 • بینایی سنجی
 • شنوایی سنجی
 • کاردرمانی
 • رادیولوژی (پرتو شناسی)

رشته های تاپ تجربی در زیرگروه 2:

در زیرگروه 2، تاپ ترین رشته؛ رشته دکتری حرفه ای و داروسازی زیر نظر وزارت بهداشت است.

7 اصل مهم مشاوره کنکور تجربی برای قبولی

در این ویدیو  7 پیش نیاز مهم که بهترین مشاوران کنکور تجربی آیدی نوین به دانش آموزان ارائه می دهند را بهت معرفی کنیم.

در ادامه 7 اصل مهم مشاوره کنکور تجربی رو باهات به اشتراک میزاریم تا با این موضوع به خوبی آشنا بشی.

 

1- شناخت کامل رشته هدف برای کنکور تجربی

اولین نکته ای که باید به اون توجه کنی شناخت کامل رشته ای هست که بهش علاقه داری. به عنوان مثال تو به پزشکی رشته تجربی علاقه داری و باید همین اول کار بری و از زیر و بم این زیر شاخه مطلع بشی. بهترین دانشگاه هایی که این زیرشاخه رو میپذیره رو بشناسی و از دروسی که قراره در آینده داشته باشیش آشنا بشی. اینجوری و با شناخت کامل هدفت، میزان تلاشت به طرز چشمگیری افزایش پیدا میکنه.

2- ضرایب کنکور تجربی

در مرحله دوم از مشاوره کنکور تجربی باید از ضرایب دروس اختصاصی این رشته با خبر باشی. با توجه به تغییرات جدید کنکور 1402 و حذف زیرگروه ها، فقط کافیه که از ضرایب این دروس مطلع بشید و از اهمیتش آگاه باشید.

 

برنامه-ریزی-اختصاصی-رشته-تجربی

3- اهمیت خودشناسی در مشاوره کنکور تجربی

خودشناسی، سومین پیش نیاز مشاوره کنکور تجربی به حساب میاد. یکی از مهم ترین دلایل عدم موفقیت دانش آموزان در کنکور و عدم تداوم برنامه ریزی اون ها، بی توجهی به خودشناسی و رعایت برنامه ریزیشون نسبت به توانایی ها و مهارت های خودشونه. خودشناسی بهت کمک میکنه تا نقاط قوت و ضعف خودت رو بشناسی و با توجه به اون بتونی برنامه ریزی دقیق و درستی رو برای خودت داشته باشی.

4- برنامه ریزی کنکور تجربی و تعیین راهبرد

در ابتدا باید بدونی که چه نکاتی رو باید برای برنامه ریزی کنکور تجربی رعایت کنی و بشناسی. شناخت این نکات بهت کمک میکنه تا برنامه ریزی دقیق تری داشته باشی و در نهایت راندمان بالاتری از خودت نشون بدی:

 • باید بدونی از چه بازه زمانی شروع می‌کنی
 • از قبل چه میزان تسلط داشتی
 • در هر بازه زمانی چه مباحثی رو باید تموم کنی
 • برنامه ریزی دقیق چطوریه تا بتونی طبق اون به ایستگاه های راهبردی برسی
 • همه مراحل مطالعه که در گام هفتم گفته میشه رو رعایت کنی
 • درست بخونی، یاد بگیری و تمرین کنی
 • خلاصه برداری کنی و بار ها و بار ها مرور کنی
 •  و در نهایت خوب جمع بندی کنی

چگونه برای کنکور تجربی برنامه ریزی کنیم؟

انتخاب بهترین مشاوره کنکور تجربی باعث تعیین راهبرد و برنامه ریزی کلیدی برای موفقیت در کنکور میشه. البته راهبرد از برنامه ریزی مقداری مجزا هست که در مقالات راهبرد کنکور و برنامه ریزی کنکور به طور کامل توضیح داده شده؛ اما اینجا میخوایم یک عصاره کاملی از این 2 تا موضوع براتون بگیم.

برنامه ریزی میان مدت برای کنکور تجربی باید چگونه باشد؟

برنامه ریزی میان مدت به ما میگه که با توجه به شرایط علمی الانمون (هر درس رو چقدر تسلط داریم) و با توجه به زمانی که داخلش قرار داریم (از کی میخوایم شروع کنیم یا از کی بطور جدی و حرفه ای میخوایم ادامه بدیم) و با توجه به مقدار زمانی که می تونیم بزاریم، چه مباحثی رو تا چه موقعی باید تموم کنیم. این کار یک نقشه راه کلی به ما میده تا با اطمینان کامل قدم در راه موفقیت توی کنکور بگذاریم.

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی

علاوه بر خوب بودن پلن کلی یا همون راهبرد،  کسی که با برنامه راهبردی یک آزمون پیش میره با آزمون هاش هماهنگه.یعنی علاوه بر این که طبق یک برنامه منسجم اصولی پیش میره، در هر مقطع از نظر کیفیت مطالعه و میزان یادگیری مورد ارزیابی قرار می گیره. نقاط ضعف و قوت داوطلب رو بهش میگه و داوطلب رو توی یک جامعه آماری کوچک تر از کنکور قرار میده و از بُعد رقابتی مورد قیاس

معایب برنامه راهبردی آزمون های آزمایشی

 1. شروع راهبرد آزمون دست ما نیست. یعنی ممکنه از موقعی که ما میخوایم شروع کنیم، چندتا ایستگاه از راهبرد آزمون گذشته باشه و ما عملا اون مباحث رو از دست داده باشیم.
 2. معمولا غالب آزمون های آزمایشی برای تابستون برنامه خوب و شاید سوالات استانداردی نداشته باشن و این ممکنه داوطلب رو تا حدی سردرگم کنه.
 3. در آخر اینکه در این موارد یک راهبرد برای تعداد زیادی داوطلبه؛ در صورتی که ممکنه قابل استفاده برای افراد زیادی نباشه.

در مشاوره کنکور تجربی در هر صورت می توان با راهبرد آزمون پیش رفت. اما حتما باید جانب احتیاط رو رعایت کرد؛ چون سال کنکور، سال سرنوشت سازیه. پیشنهاد می کنیم که اگه نمیدونی دقیقا باید در حال حاضر چیکار کرد، با یک مشاور کنکور رشته تجربی در این باره مشورت کن. مشاور تجربی بهت کمک می کنه بهترین برنامه ریزی خودت رو که می‌تونه خیلی نزدیک به راهبرد آزمون آزمایشیت باشه پیدا کنی.

 

دریافت مشاوره از رتبه برتر های آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

اما راهبرد در شرایط مختلف و در زمان های مختلف باید متفاوت باشه. مثلا کسی که از اول تابستون شروع می کنه باید همه مباحث داخل راهبردش باشه و چندین بار خواندن و مرور و… توی اون گنجونده شده باشه. یا مثلا کسی که از عید میخواد شروع بکنه علاوه بر اینکه باید مطالبی که می‌خونه رو کامل مطالعه و تموم کنه، یکسری مطالب رو قاعدتا باید حذف کنه.

ویژگی های یک برنامه ریزی خوب برای رشته تجربی

 • اول اینکه برنامه ریزی به نسبت شرایط فعلیت باید دارای زمان معقول باشه. یعنی رویایی نباشه (تعداد ساعت بالای مطالعه در روز برای کسی که تا الان چیزی نخونده یا ساعت بالایی نداشته)
 • برنامه ریزی باید نقاط ضعف و قوت شما رو پوشش بده (البته این به راهبرد هم بستگی داره اینکه از کی شروع کردید و…)
 • برنامه ریزی باید تنوع درسی مناسب داشته باشه (تعداد درس عمومی و اختصاصی مناسب)
 • باید واضح و شفاف باشه و تورو به یک نتیجه برسونه و مباحث رو نیمه کاره نگذاره. یعنی دقیقا بگه که چیا قراره خونده بشه چه مباحثی رو از چه کتابی باید بخونی و قراره چقدر براش وقت گذاشته بشه. نتیجه در نهایت چی میشه و شما رو به چه درصدی می رسونه.
 • برنامه باید دارای توضیحات باشه. یعنی مشاور در کنارش کاملا توضیح بده که قراره با این برنامه چیکار کنی و چطور پیش ببریش.
 • و در آخر برنامه ریزی باید تمامی روش های نوین یادگیری و مرور رو در برداشته باشه. اینکه مطالعه و یادگیری چند مرحله داره و چند مرحلش کامل در برنامه باشه. مرور سر موقع خودش انجام بشه و از روش درست برای مطالعه هر نوع کتاب استفاده بشه.

5- منابع کمک آموزشی کنکور تجربی

برای کسب موفقیت 100 درصدی در کنکور سراسری داشتن منابع مناسب ضروریه. همیشه سوالی که اکثر دانش آموزان کنکوری با اون مواجه هستن اینه که از چه منابعی استفاده کنیم؟برای پاسخ به این سوال پیشنهاد میکنیم حتما مقاله بهترین منابع کنکور تجربی رو مطالعه کن.

آیا لزوما منابع موجود در این مقاله بهترین منابع برای ماست؟

در اینجا باید ذکر کنیم که این منابع لزوما بهترین منابع برای شما نیستند. پیشنهاد ما اینه که حتما قبل از تهیه منابع با یک مشاور کنکور تجربی مشورت کنید. چرا که مشاوره تحصیلی برای کنکور تجربی، وضعیت درسیت رو به طور کامل رصد کرده، نقاط ضعف و قوتت رو شناسایی کرده و متناسب با سطح درسی که داری ، بهترین منابع رو بهت پیشنهاد می ده.

در ادامه منابع مناسب دروس تجربی رو بهتون معرفی میکنیم.

زیست شناسی:

 •  نشرالگو
 • نشر دریافت نوشته دکتر عمارلو که تست محور است و درسنامه آن قوی نیست.
 • خیلی سبز + ماز : مناسب به عنوان درسنامه
 • خیلی سبز + ماز (پینوکیو) (درحال حاضر فقط دهم یازدهم آن موجوده) و برای تست مناسب می باشد
 • فاگو : دارای درسنامه قوی
 • میکرو گاج (مناسب برای تست زنی)

شیمی:

 •  خیلی سبز
 • مبتکران

ریاضی:

 •  ریاضی خیلی سبز و ریاضی میکرو گاج (دارای سطح متوسط)
 • ریاضی مهروماه و تخته سیاه (دارای سطح بالا)

فیزیک:

 • فیزیک میکرو گاج
 • فیزیک نشر الگو
 • فیزیک خیلی سبز

این کتاب ها هم شامل درسنامه و هم تست می باشند.

 

6- روش های مطالعه و یادگیری صحیح

گفت و گو راجب این مبحث بسیار مهم، نیاز به موشکافی و بیان هرکدوم از درس ها به طور جداگونه داره، برای پاسخ به این سوال بهتره که بخش نحوه خواندن دروس کنکور رو به طور کامل مطالعه کنید و هر درسی که قصد مطالعش رو داشتید از این بخش، روش مطالعه اون رو یاد بگیرید.

 

7- نکات طلایی آیدی نوین در مشاوره کنکور تجربی

در گام آخر این مقاله نکات طلایی که شاید عده کمی بهتون بگن رو براتون قرار دادیم تا با مطالعه اون ها و استفاده از این نکات ریز و مهم، قدم محکمی در راستای تحقق اهدافتون بردارید.

نکته اول: تعهد به برنامه ریزی

تعهد به برنامه ریزی به راحتی به دست نمیاد و کمتر اتفاق میافته تا ما بتونیم 100 درصد برنامه ای که ریختیم رو اجرا کنیم. اما نگران نباشید، چون راهکار های طلایی ما می تونه کلید حل این مشکل باشه. مشکلاتی مثل

 • تمرکز
 • خواب
 • کنترل ضمیر ناخودآگاه
 • انگیزه
 • و…

هرکدوم از این مشکلات نیاز به ساعت ها گفت و گو و بحث موشکافانه داره ولی بهتره که همیشه راجب هر موضوعی آگاهی کامل پیدا کنید. به عنوان مثال اگه شما مشکل خستگی هنگام مطالعه دارید، حتما باید مقاله رفع خستگی هنگام مطالعه رو مشاهده کنی. یا اگه خیلی زود از درس خوندن خسته میشی و نمیتونی روی درس هات تمرکز کنی حتما بتونی عادت به درس خوندن رو توی خودت ایجاد کنی

سخن پایانی

مشاوره کنکور تجربی، یکی از مسائل مهم و حیاتی برای موفقیت در کنکور به حساب میاد. در سال های گذشته داشتن مشاور برای کنکور کار لاکچری بود که زیاد ضرورتش احساس نمیشد.

اما با افزایش رقابت در کنکور رشته تجربی، داشتن یک مشاور رتبه برتر یکی از اولین قدم ها برای رسیدن به موفقیت به حساب میاد. اگه واقعا قصد موفقیت در این کارزار سرنوشت ساز رو دارید حتما فرم زیر رو پر کنید تا یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین  باهاتون تماس بگیره و علاوه بر برنامه ریزی اختصاصی خودت یک جلسه مشاوره رایگان بهت بده. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

 

دریافت مشاوره از رتبه برتر های آیدی نوین

فرم زیر رو پر کن تا طی چند ساعت یکی از مشاورین رتبه برتر آیدی نوین باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه درسی اختصاصی خودت رو بده:

اگه واقعا نگران آینده تحصیلی و شغلی خودت هستی، با یک جلسه مشاوره رایگان رتبه برتر های آیدی نوین، گام محکمی در جهت رتبه برتر شدن در کنکور بردار!

 

سوالات متداول

برای موفقیت در رشته های پزشکی نیاز به مشاور داریم؟

در سال های اخیر به دلیل افزایش رقابت بین داوطلبین رشته های پزشکی، داشتن مشاوره و برنامه ریزی درست و اصولی یکی از حیاتی ترین قدم ها به حساب میاد.

بهترین مشاوران تجربی چه کسانی هستند؟

بهترین مشاوران تجربی، مشاورانی هستند که خودشون رتبه برتر این رشته بوده باشند. این اشخاص به این دلیل که خودشون این مسیر رو طی کردند و در عمل شرایط رو تجربه کردند. مشاوران خیلی مفیدی برای کسایی که قصد دارن در رشته های تاپ تجربی قبول بشن، هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }