آیدی نوین - انتخاب رشته تجربی

انتخاب رشته تجربی

نحوه انتخاب رشته تجربی 1402

انتخاب رشته تجربی اگر با رعایت اصول انجام شود می‌تواند شانس قبولی شما در دانشگاه‌های تاپ و رشته های برتر افزایش دهد. به دلیل وجود داوطلبان زیاد در کنکور تجربی، رقابت بر سر رشته های پزشکی و پیراپزشکی زیاد است و برای اینکه شما بتوانید در رشته مدنظر خود در دانشگاه‌هایی با شرایط خوب تحصیل کنید باید انتخاب رشته تجربی خود را اصولی و هوشمندانه انجام دهید در غیر این صورت شانس قبولی شما با این رقابت در دانشگاه های مطرح و خوب خیلی پایین است.

در ادامه این مطلب شما را با مراحل و اصول انتخاب رشته از پایه آشنا می‌کنیم. همچنین اگر فکر میکنید در این مسیر نیاز به مشاوره انتخاب رشته کنکور دارید می‌توانید با پر کردن فرم زیر انتخاب رشته تجربی 1403 خود را به مشاوران رتبه برتر آیدی نوین بسپارید:

فرم شرکت در طرح انتخاب رشته و دریافت یک جلسه مشاوره رایگان

اگر در انتخاب رشته سردرگم هستید، می‌توانید با پر کردن فرم زیر از مشاورین برتر انتخاب رشته آیدی نوین یک جلسه مشاوره رایگان دریافت کنید:

با استفاده از طرح انتخاب رشته رایگان 6 مرحله‌ای آیدی نوین شانس قبولی در رشته مورد نظر خود را افزایش دهید. لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

انتخاب رشته تجربی 1403

آشنایی داوطلبان با نحوه انتخاب رشته تجربی، بسیار تاثیرگذار و سرنوشت ساز هست به همین دلیل داوطلبانی که علاقه دارند در رشته‌های پزشکی ادامه تحصیل بدهند باید با برنامه ریزی کنکور تجربی و یک سال تلاش در دوران کنکور رتبه خوبی را بدست بیاورند و با تحلیل کارنامه اولیه خود بتوانند با رعایت اصول کافی و اطلاعات کامل در مورد هر رشته، انتخاب رشته موفقی داشته باشند و در آخر بهترین نتیجه را کسب کنند.

انتخاب رشته تجربی، شامل رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هست که در هر دو دانشگاه‌های سراسری و آزاد انجام می‌شود. داوطلبان پس از شرکت در کنکور، می‌توانند در زمان تعیین شده‌ای که سازمان سنجش یا سنجش دانشگاه آزاد اعلام می‌کند، اقدام به انتخاب رشته کنند.

پیشنهاد می‌کنم برای اینکه بتوانند انتخاب رشته تجربی موفقی داشته باشند با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1403 و با استفاده نرم افزار تخمین رشته قبولی با رتبه، میزان شانس قبولی خودتان را بررسی کنید و بعد انتخاب رشته کنید.

داوطلبان اگر طبق کارنامه اولیه، رتبه خوبی را بدست آورده باشند، در هنگام انتخاب رشته می‌توانند رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های معتبر را انتخاب کنند در غیر این صورت شانس قبولی آن‌ها پایین می‌آید.

تکنیک های موفقیت در انتخاب رشته تجربی 1402

تکنیک‌های موفقیت در انتخاب رشته تجربی 1403

اگر داوطلبان رشته تجربی رتبه خوبی در کنکور بدست آورده باشند و انتخاب رشته خوبی انجام بدهند، شانس قبولی آن‌ها در رشته‌های پزشکی افزایش می‌یابد. داوطلبان برای اینکه انتخاب رشته خوبی داشته باشند باید پارامترهای مختلفی را درنظر بگیرند که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد و همچنین باید با نحوه چینش اولویت‌ها در فرم انتخاب رشته تجربی آشنایی داشته باشند که در مقاله انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مورد آن توضیح دادیم:

داوطلبان در اولین قدم، باید دفترچه انتخاب رشته با دقت مطالعه کنند تا با انواع سهمیه‌ها و لیست رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی در دانشگاه‌های مختلف آشنا بشوند.

سوابق تحصیلی: تاثیر سوابق تحصیلی علاوه بر کنکورهای سراسری، در دانشگاه‌های بدون کنکور تاثیر بیشتری دارد. به همین دلیل داوطلبان رشته تجربی، در هر سال دبیرستان باید معدل خوبی را کسب کنند و از دوران دبیرستان به فکر کنکور باشند.

رتبه: داطلبان رشته تجربی برای اینکه بتوانند رتبه خوبی را در کنکور بدست آورند می‌توانند خود را در دوران کنکور با برنامه ریزی کنکور اصولی آماده کنند تا به موفقیت برسند. و در نهایت با انتخاب رشته تجربی درست و اصولی، شانس قبولی آن‌ها در رشته‌های پزشکی بالا می‌رود.

شناخت رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی: در هنگام انتخاب رشته باید در مورد رشته‌های دانشگاهی مربوط به تجربی و آینده شغلی هر کدام تحقیق کنند و اطلاعات کاملی بدست بیاورند تا بتوانند میزان علاقه خود به رشته را تخمین بزنند و براساس آن‌ها لیست انتخاب رشته خود را پر کنند.

دریافت یک جلسه رایگان مشاوره انتخاب رشته

اگر می‌خواهید انتخاب رشته موفقی داشته باشید فرم زیر را پر کنید.

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین توی کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! 

دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403

دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403، یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که داوطلبان کنکور سراسری تجربی 1403 باید با آن آشنا شوند. این دفترچه شامل تمامی اطلاعاتی است که داوطلبان برای انتخاب بهینه رشته نیاز دارند.

چگونه دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403 را دانلود کنیم؟

برای دانلود این دفترچه، داوطلبان باید ابتدا وارد سایت سازمان سنجش شوند و سپس بر روی لینک مربوط به دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403 کلیک کنند.

راهنمای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش

چه اطلاعاتی از دفترچه انتخاب رشته تجربی 1403 میتوان کسب کرد؟

در این دفترچه اطلاعات متعددی در خصوص شرایط و ضوابط، لیست رشته‌ها و ظرفیت پذیرش وجود دارد که داوطلبان می‌توانند با مطالعه آن‌ها به انتخاب بهتری رسیده و فرم انتخاب رشته کنکور را بر اساس اولویت‌های خود تکمیل کنند.

مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته

برای مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، دانش‌آموزان و متقاضیان کنکور باید حدود یک هفته مهلت داشته باشند. در این مدت زمان، باید به‌طور کامل و دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1403 را مطالعه کرده و در این بازه زمانی نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کنند.

سهمیه‌های موثر در انتخاب رشته کنکور تجربی

سهمیه‌هایی که در انتخاب رشته تجربی تاثیر دارد، شامل سهمیه‌های مناطق 1 تا 3 که شامل همه داوطلبان می‌باشد، سهمیه ایثارگران مخصوص افرادی که داوطلب یا خویشاوندان نزدیک آن‌ها در دفاع مقدس شرکت کردند، سهمیه خانواده‌های شهدا شامل داوطلبانی هست که یکی از نزدیکان درجه یک آن‌ها شهید شده باشد و داوطلبانی که عضو بسیج هستنید می‌توانند از سهمیه بسیج استفاده کنند.

 

سخن پایانی

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی را دارند، در هنگام انتخاب رشته تجربی، باید رتبه لازم برای انتخاب رشته‌های پزشکی را بدست بیاورند و با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مشاوره کنکور با دقت انتخاب رشته کنند.

سوالات متداول

  1. چه سهمیه‌هایی شامل تمام داوطلبان می‌باشند؟
    سهمیه‌های مناطق یک تا سه شامل همه داوطلبان می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }