آیدی نوین - مشاوره کنکور ریاضی 1403 – راه های تست شده موفقیت!

مشاوره کنکور ریاضی 1403 – راه های تست شده موفقیت!

مشاوره کنکور ریاضی

مشاوره کنکور ریاضی 1403 یکی از مواردی هست که در سال های اخیر به دلیل رقابتی تر شدن کنکور، مورد توجه عده زیادی قرار گرفته. شرکت در جلسات مشاوره کنکور بهت کمک میکنه تا در زمان کمتر و با درصد اشتباه پایین تر به موفقیت برسی و با روش ها و نکاتی که بهت در این پروسه یاد داده میشه بدون ترس از اشتباه بودن مسیر و با اطمینان به سمت رتبه برتر شدن قدم برداری. در این مقاله به اهمیت داشتن یک مشاوره کنکور ریاضی اختصاصی پرداختیم و مهمترین نکاتی که بهترین مشاوران کنکور به اون تاکید دارن رو برات قرار دادیم. تو میتونی با پر کردن فرم زیر همین الان با یک مشاور رتبه برتر رشته خودت ارتباط بگیری و در یک محیط کاملا صمیمی از زبون خودش بهترین راه حل رو دریافت کنی.

 

دریافت مشاوره از رتبه های برتر کنکور ریاضی

با پر کردن فرم زیر در کمترین زمان میتونی با یکی از مشاورین رتبه برتر رشته ریاضی ارتباط بگیری و طی یک جلسه کاملا رایگان مشکلاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو دریافت کنی!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

اهمیت وجود مشاور برای رشته ریاضی

امروزه رشته ریاضی بر خلاف دو رشته تجربی و انسانی، از داوطلبین کمتری برخورداره. اما این موضوع از اهمیت و درجه سختی این رشته و کنکورش کم نمیکنه! همونطور که قبولی توی رشته های تاپ و برتر ریاضی راحت تر شده، به همون نسبت اگه روش های مطالعه صحیح، برنامه ریزی کنکور درست و اصولی و همینطور تست زنی  رو بلد نباشید و در جلسات مشاوره کنکور شرکت نکنید. قطعا کار سخت و دشواری رو پیش رو خواهید داشت و ممکنه هرگز نتونید داخل رشته یا دانشگاه مورد علاقتون قبول بشید.

 

ضرایب کنکور ریاضی

در ابتدای مقاله مشاوره کنکور ریاضی  بهتره با ضرایب کنکور ریاضی آشنا بشید. با توجه به تغییرات جدید کنکور 1403 و حذف زیر گروه ها دیگه نیازی به شناخت ضرایب دروس در رشته مورد علاقتون نیست و همین ضرایب برای تمام زیرگروه های رشته ریاضی اعمال میشه. پس دیگه فرقی نداره بخوای مهندسی معدن بخونی یا مهندسی نرم افزار، ضرایب دروس ریاضی به شرح زیره:

ضرایب-دروس-اختصاصی-رشته-ریاضی

ضرورت آگاهی از ضرایب کنکور ریاضی

آگاهی از ضرایب کنکور ریاضی، یکی از واجب ترین و اولین گام ها برای شروع مشاوره، آشنایی با جزئیات مطالعه صحیح، شروع مشاوره و… به حساب میاد. آگاهی از ضرایب دروس ریاضی  در کنار اینکه بهت کمک میکنه تا از اهمیت دروس رشته ات با خبر بشی و زمان بیشتری رو برای درس های مهم تر بزاری، باعث میشه تا برنامه ریزی دقیق تری داشته باشی و اگه روی درس های با ضریب بالا ضعف داری بهتر روی اونا متمرکز بشی.

 

مشاوره کنکور ریاضی و فرصت مهاجرت

رشته ریاضی از لحاظ موقعیت شغلی در خارج از کشور، در وضعیت فوق العاده خوبی قرار داره. این رشته به دلیل داشتن رشته های مهندسی و میزان اهمیت این رشته ها در اثر حاضر به شدت قابلیت اپلای کردن و مهاجرت رو داره. داشتن یک مشاوره کنکور ریاضی و همینطور برنامه ریزی دقیق بهت کمک میکنه تا با قبولی توی رشته ها و دانشگاه های معتبر شانس بورسیه شدن یا مهاجرت خودتو به شدت افزایش بدی و تا حد زیادی اگه هدفت مهاجرته، بهش نزدیک بشی.

دریافت مشاوره از رتبه های برتر کنکور ریاضی

با پر کردن فرم زیر در کمترین زمان میتونی با یکی از مشاورین رتبه برتر رشته ریاضی ارتباط بگیری و طی یک جلسه کاملا رایگان مشکلاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو دریافت کنی!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

 برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور ریاضی یکی از واجب ترین مسئله ها و بدنه اصلی صحبت های بهترین مشاوران کنکور به حساب میاد. متاسفانه بیشتر بچه هایی که تصمیم میگیرن برای کنکور به صورت جدی بخونن به دلیل عدم آگاهی از برنامه ریزی درست و اصولی توی تداوم مطالعه جدی و کنکوریشون به مشکل میخورن. در ادامه انواع برنامه ریزی رو بهت معرفی میکنیم و بهترین نوع برنامه ریزی رو بهت یاد میدیم.

برنامه ریزی زمانی

برنامه ریزی زمانی که دیگه منسوخ شده و مورد استفاده قرار نمیگیره اولین نوع برنامه ریزی هست. این برنامه ریزی همونطور که از اسمش مشخصه تمرکز ویژه ای بر روی مقوله زمان داره و هیچ توجه ای به حجم دروس نمیکنه. به عنوان مثال توی این نوع برنامه ریزی تو باید شنبه از ساعت 10 الی 12 ریاضی بخونی.

برنامه ریزی حجمی

برنامه ریزی حجمی بر حخلاف برنامه ریزی زمانی روی حجم دروس تمرکز کرده و کاری به مدت زمان مطالعه نداره. توی این نوع برنامه ریزی که به برنامه ریزی راهبردی آزمون هم معروفه تو باید روز شنبه فصل اول ریاضی رو بخونی.

برنامه ریزی حجمی زمانی

برنامه ریزی حجمی زمانی که بهترین نوع و جدیدترین نوع برنامه ریزیه، ترکیبی از برنامه ریزی زمانی و برنامه ریزی حجمیه. این نوع برنامه ریزی به دلیل قابلیت شخصی سازی بالاش مناسب همه داوطلبینه و بیشترین راندمان مطالعاتی و نتیحه رو به همراه داشته. توی این نوع برنامه ریزی که متناسب با هر فرد متفاوته به عنوان مثال تو باید روز شنبه فصل اول ریاضی رو از ساعت 10 الی 12 بخونی.

 

اصول برنامه ریزی صحیح

هرکاری اصول و قواعدی داره که برای اینکه نتیجه بخش باشه باید این اصول و قواعد رعایت بشه. برنامه ریزی هم از این موضوع مستنثنی نیست و برای اینکه نتیجه بخش باشه باید قواعدش رعایت بشه. متاسفانه خیلی از بچه ها به برنامه ریزی های رایگان و آماده در سطح اینترنت اعتماد میکنن و بدون آگاهی از اصول برنامه ریزی و بیشتر از حد و توانشون شروع به درس خوندن میکنن که این بزرگترین اشتباه ممکن در حق خودشون به حساب میاد. چرا که باعث میشه به کل از درس زده بشن و دیگه علاقه ای به جدی خوانی نداشته باشن

مشخص نمودن هدف

اولین شاخصه یک برنامه ریزی صحیح، هدف دار بودن برنامه ریزی و روند مطالعه اس. برنامه ریزی بدون هدف گذاری برای کنکور هیچوقت تداوم نداره و خیلی زود با شکست روبه رو میشه. شناخت هدف و آگاهی از جزئیات اون بهتون کمک میکنه تا بدونید برای چی دارید تلاش میکنید. هرچی این هدف برای شما واضح تر و با جزئیات دقیق تری توصیف بشه اراده شما برای رسیدن بهش محکم تر میشه و روند اجرای برنامه ریزیتون رو با تداوم همراه میکنه.

برنامه ریزی بر اساس سطح توانایی

اولین اصل برنامه ریزی صحیح رعایت توازن در نوشتن برنامه اس. اگه تاحالا برنامه ریزی جدی نداشتید بهتره که برنامه ریزی سبکی رو برای خودتون در نظر بگیرید و از سنگین کردن اون برای خودتون دوری کنید. بهتره حتما توی این موضوع به بهترین مشاوران کنکور مراجعه کنید تا حتما با توجه به توانایی های خودتون براتون برنامه ریزی کنن

توجه به تست زنی

در یک برنامه ریزی درست و اصولی تست زنی از اهمیت بالایی برخورداره. سعی کن در کنار مطالعه ات و بعد از اتمام پارت مطالعاتیت حتما تست آموزشی بزنی. در ادامه راجب این موضوع مفصل صحبت کردیم.

توجه به تنوع در برنامه ریزی

یک برنامه ریزی درست و اصولی باید در طول روز دربرگیرنده انواع مختلفی از دروس باشه. توجه به تنوع و عدم یک نواختی باعث جلوگیری از خسته شدن از درس هنگام مطالعه میشه. خیلی از بچه هایی که قصد دارن به تازگی برنامه ریزی درسی  اصولی برای مطالعه جدی خودشون داشته باشن، تصمیم میگیرن که به عنوان مثال امروز، 6 ساعت مداوم درس ریاضی رو بخونن و در نهایت 4 ساعت هم شیمی بخونن. این روند غلط باعث خستگی و عدم راندمان مطالعاتی بالا میشه و بعد از مدتی این افراد دچار خستگی و بی انگیزگی بشن.

انعطاف پذیری و عدم ایده آل گرایی

ایده آل گرایی یکی از بزرگترین معضلات دانش آموز ها و داوطلبین هنگام رعایت یک برنامه ریزی اصولی هست. این یک قضیه خیلی معقوله که تو یک روز نتونی طبق برنامه ریزی پیش بری. ایده آل گرایی باعث میشه بچه ها بعد از چند روز رعایت برنامه ریزی، زمانی که یک روز نمیتونن به خوبی برنامه اشون رو اجرا کنن دچار افسردگی میشن و بیخیال ادامه برنامه ریزیشون میشن. یا ممکنه دچار معضل بزرگی به اسم خواب آلودگی هنگام مطالعه بشن و با خودشون بگن درس خوندن سخته ولی، رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه چیزیه که همه بچه ها باهاش سرکار دارن و جزئی از روند برنامه ریزی توعه و خوشبختانه موضوع قابل حلی هست. پس ایده آل گرایی رو کنار بزار و یادت باشه که اگه یه روز نتونستی به خوبی برنامه ات رو اجرا کنی هیچ اشکالی نداره.

 

شناخت روش های مختلف تست زنی

تست زنی

تست زدن انواع مختلفی داره که هرکدوم از این نوع تست زنی ها در شرایط خاصی مورد استفاده قرار میگیرن. شناخت انواع تست کنکور بهت کمک میکنه تا بتونی به خوبی درصد های بالایی بگیری و با انواع سوالات و تست ها آشنا بشی. اینو یادت باشه که تو بیشتر از هرچیزی توی کنکور با تست سروکار داری پس باید به خوبی این موضوع رو یاد بگیری

تست آموزشی

تست آموزشی اولین نوع تست زنی هست که باید رعایتش کنی. تست آموزشی بلافاصله بعد از  تموم کردن یه مبحث زده میشه و هدفش تثبیت اطلاعات و آشنایی با تست های اون بخشه. توی تست آموزشی اصلا ملاک درصدی که سوالات رو میزنی نیست و هدف اصلی یادگیری شکل تست ها و آموزش از طریق تست های غلطه. هر تستی که غلط زدی رو از قسمت پاسخنامه چک و نکاتشو یادداشت کن.

تست مفهومی

تست مفهومی رو باید بعد از گذشت چند روز از تست آموزشی بزنی. بعد از اینکه چند روز از تست آموزشی گذشت دوباره به سراغ تست های همون بخش برید و این بار با دقت به سوالاتش پاسخ بدید و درصد گیری کنید. این بار باز سوالاتی که اشتباه زدید رو یادداشت کنید و نکاتشو به دقت بخونید.

تست زماندار

تست زماندار آخرین نوع تست هست که باید برای یک مبحث به کار ببریدش. بعد از گذشت چند روز این بار با زمان مشخصی به سوالات اون بخش جواب بدید. این آزمون به نوعی شبیه ساز کنکور اصلی و افزایش آمادگی شما برای حل تست های کنکوره. توی این نوع تست باید به صورت جدی به تمام سوالات با دقت جواب بدید و در نهایت با درصدگیری پرونده اون بخش رو تا زمان جمع بندی ببندید و درصدی که از اون بخش گرفتید رو یادداشت کنید.

 

اهمیت استراحت و خواب

یکی از مهمترین بخش های برنامه ریزی اصولی و صحیح رعایت و نظم در استراحت و خواب هست. همونطور که رعایت پارت های مطالعاتی واجبه و باید برای پیشرفت روند مطالعه باید بهش توجه ویژه ای بشه. رعایت ساعت خواب و بیداری هم به همون اندازه واجبه. خیلی از بچه ها به راحتی از خوابشون میزنن تا به کار های دیگشون برسن. این کار آسیب به شدت زیادی به روند درس خوندنتون میزنه. خیلی از بچه ها هنگام رعایت و اجرای برنامه ریزیشون با سوالات مهمی از قبیل “چگونه به درس خواندن عادت کنیم” برخورد میکنن. در جواب این سوال باید گفت مهم ترین شاخصه های موفقیت، عادت کردن و لذت بردن از درس خوندن، استراحت درست و خواب کافیه. در ادامه دو نوع کلی استراحت رو برات قرار دادیم.

استراحت هفتگی

در طول هفته باید یک روز رو به طور کامل به استراحت و تفریح مطلق اختصاص بدی. در طول اون روز باید صرفا به استراحت و تفریح بپرداز و از انجام هرگونه کار اضافه خودداری کن. هرچی تفریحاتی که برای اون روز انتخاب میکنی رو بیشتر دوست داشته باشی، انرژی بهتری برای شروع هفته جدیدت داری. پس راحت باش! بهترین کاری که بهت انرژی میده و حالتو خوب میکنه رو انجام بده و به هیچی دیگه فکر نکن.

استراحت روزانه

استراحت در طول روز خیلی مهمه، به عنوان مثال اگه قراره در طول روز 8 ساعت درس بخونید، این 8 ساعت رو به 8 پارت 1 ساعته تقسیم کنید و بین هر پارت بین 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید. البته استراحت به معنی استفاده از فضای مجازی و بازی کردن نیست! توی این بازه استراحت باید از همه چی دور بشید و به ذهنتون استراحت بدید. با این کار ذهنتون کمی استراحت میکنه و دوباره آماده شروع پارت مطالعاتی با راندمان بالا میشه.

 

روش های مطالعه صحیح

در  بحث مشاوره کنکور ریاضی، روش مطالعه دروس، مورد مهم بعدی هست که باید بهش توجه کنی. روش صحیح مطالعه علاوه بر جلوگیری از خستگی، باعث افزایش راندمان مطالعاتی و نتیجه بخشی بالاتری میشه. روش مطالعه دروس موضوعیه که بهترین مشاوران کنکور دائما در حال آموزش اون به داوطلبینی که بهشون مراجعه میکنن هستن. قطعا نحوه مطالعه درسی مثل ریاضی با درسی مثل شیمی متفاوته. پس قطعا به این موضوع به خوبی توجه کن و روش مطالعه همه دروس رشته ریاضی رو به خوبی یاد بگیر تا راندمان مطالعاتیت تا حد زیادی بالا ببره.

 

انگیزه، بزرگترین کلید موفقیت

آخرین موضوعی که در مقاله مشاوره کنکور ریاضی به اون میپردازیم، داشتن انگیزه و اهمیت این موضوع هست. بدون انگیزه هیچکدوم از مواردی که در این مقاله بهش اشاره شد هیچ اثری نداره و خیلی زود از زندگیتون کنار میره. داشتن انگیزه به قدری مهم و حیاتیه که در کنار مشاوره کنکور رشته ریاضی، مشاور انگیزشی برای داوطلب در نظر میگیرن تا بتونه با کمک به این داوطلب روحیه و انگیزه اونو برای ادامه مسیر همیشه بالا نگه داره. اینو به یاد داشته باش که حتی اگه درصد های بالایی رو هم توی آزمون های آزمایشی داری ولی انگیزه پایینی برای ادامه مسیر داری، قطعا به زودی شکست میخوری و نمیتونی توی کنکور رتبه برتر بشی.

 

سخن پایانی

اگرچه کنکور ریاضی در این سال ها از داوطلبین کمتری نسبت به دو رشته نظری دیگه داره اما همچنان درس سخت و سرنوشت سازیه. مشاوره کنکور ریاضی در این مقوله بهت کمک میکنه تا در زمان کمتری بتونی بالاترین بازدهی رو داشته باشی و با مشاوره کنکور ریاضی که میگیری جزو رتبه برتر های کنکور امسال باشی. توهم میتونی با پر کردن فرم زیر برنامه ریزی کنکور ریاضی اختصاصی خودتو داشته باشی و با اراده محکم از مشورت و راهنمایی بهترین مشاوران کنکور ریاضی به خوبی استفاده کنی. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

 

دریافت مشاوره از رتبه های برتر کنکور ریاضی

با پر کردن فرم زیر در کمترین زمان میتونی با یکی از مشاورین رتبه برتر رشته ریاضی ارتباط بگیری و طی یک جلسه کاملا رایگان مشکلاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو دریافت کنی!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

آیا امکان مهاجرت از طریق رشته های ریاضی هست؟

همونطور که توی این مقاله به صورت دقیق بهش پرداختیم، امکان مهاجرت کردن از رشته های مهندسی ریاضی، به نسبت بقیه رشته های شاخه انسانی و تجربی، بالاتر بوده و استفاده از مشاوره و قبولی در دانشگاه های معتبر ایران این پروسه رو پر رنگ تر میکنه.

آیا برای قبولی در کنکور ریاضی به مشاوره کنکور ریاضی نیاز داریم؟

همونطور که کنکور این رشته به ظاهر آسون به نظر میرسه همونطور هم سرنوشت ساز، خطرناک و رقابتی هست و اگه اونو دست کم بگیرید قطعا در نهایت حسرت و پشیمونی رو تجربه خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }