آیدی نوین - برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 | با آموزش ویدیویی و آزمون!

برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 | با آموزش ویدیویی و آزمون!

ث

برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 یکی از بهترین اقداماتی است که میتوانید برای افزایش آمادگی خود و کاهش حجم مباحث در سال دوازدهم انجام دهید. در سال دوازدهم شما باید علاوه بر مباحثی که طی سال تحصیلی یاد میگیرید و برای امتحانات نهایی آن آماده می‌شوید، با برای کنکور هم آماده شوید. به این معنا که علاوه بر امتحانات و دروس سال دوازدهم باید برای کنکور مباحث سال دهم و یازدهم را نیز مرور و تست زنی کنید. این شرایط باعث شده که سال دوازدهم به یکی از سنگین ترین سال ها از نظر حجم مباحث برای مطالعه تبدیل شود.

مطلب پیشنهادی: برنامه ریزی کنکور 1403 (یاد بگیرید با توجه به شرایط خود یک برنامه ریزی اختصاصی طراحی و اجرا کنید)

اما اگر از برنامه ریزی کنکور مخصوص تابستان استفاده کنید میتوانید با تمرین و مرور اصولی مباحث سال دهم و یازدهم در کنار تفریح تابستانه خود، آمادگی کاملی برای سال دوازدهم داشته باشید و حجم مورد نیاز مطالعه مباحث دهم و یازدهم در سال پایانی را مدیریت و کاهش دهید. اگر میخواهید یک برنامه منظم و با در نظر گرفتن شرایط خاص خودتان داشته باشید که با آن تمامی مباحث پایه دهم و یازدهم را در دوران تابستان مطالعه کنید و یا در ذهن خود سوال چگونه برای تابستان کنکور برنامه ریزی کنیم؟ را دارید با ما همراه باشید. برنامه ای که برای شما در نظر گرفتیم تاکنون بیش از صد ها نفر را به رتبه های 2 رقمی و 3 رقمی کنکور رسانده.

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه برتر ها

برای دریافت برنامه ریزی به صورت اختصاصی از رتبه برتر های رشته خود فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست رتبه برتر های آیدی نوین را در عکس های زیر ببین:

بخشی از رتبه های برتر آیدی نوین در کنکور های گذشته (لیست کامل در لینک زیر)

 

بهترین برنامه ریزی تابستان کنکور 1403

در ابتدا یک سوال که ذهن تمامی داوطلبان کنکور را درگیر میکند این است که با برنامه ریزی تابستان میتوان به رتبه های برتر در کنکور رسید و این برنامه ریزی باید چه شرایطی داشته باشد؟

جواب سوال شما مشخص است که بله می شود؛ چون تاکنون اکثر دانش آموزان رتبه برتر از تابستان شروع کردند اما مهم ترین مسئله چگونگی و ویژگی های برنامه ریزی تابستان برای رسیدن به رتبه های برتر در کنکور است. شما برای موفقیت در کنکور یک برنامه با آموزش کامل و مرور و جمع بندی منظم و آزمون های سنجشی میخواهید که شما را برای رسیدن به قله اهدافتان آماده کند. شما در برنامه ریزی تابستان کنکور آیدی نوین از خدمات زیر برخوردار می شوید:

 1. برنامه ریزی روزانه و شخصی
 2. آموزش دروس با ویدیو با اپلیکیشن رپیتیچ
 3. شش بار آموزش و مرور با رپیدیو
 4. پنج آزمون آنلاین با سامانه سنجاز

 

توضیحات کامل برنامه ریزی برای تابستان کنکور (پلن تابستانه کنکور)

دریافت برنامه تابستان کنکور

برای دریافت برنامه ریزی به صورت اختصاصی از رتبه برتر های رشته خود فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و  1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند!

نمونه جدول برنامه ریزی تابستان کنکور 1403

در ادامه می توانید یک هفته از برنامه ریزی تابستان آیدی نوین رو ببنید: (جدول برنامه ریزی 7  و 11 ساعته مخصوص تابستان)

هفته اول برنامه 8 ساعته تابستانه آیدی نوین تجربی   هفته اول برنامه 6 ساعته تابستانه آیدی نوین تجربی

 

رتبه های برتری که از برنامه ریزی تابستان آیدی نوین استفاده کردند

در کنکور سنوات گذشته بیش از 100نفر از دانش آموزان با کمک برنامه ریزی تابستان آیدی نوین موفق به کسب رتبه های دو رقمی و سه رقمی در کنکور سراسری شدند که اسامی و کارنامه های این دانش آموزان را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

بخشی از رتبه های برتر کنکور:

بخشی از رتبه های برتر آیدی نوین در کنکور های گذشته (لیست کامل در لینک زیر)

 

مقاله برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 برای چه افرادیست؟

 1. داوطلبان کنکوری سال 1403.
 2. کسانی که امسال به پایه دوازدهم وارد می شوند.
 3. داوطلبان پشت کنکوری.
 4. دانش آموزان پایه دهم که به پایه یازدهم وارد می شوند.

اگر شما نیز جز یکی از دسته های بالا هستید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و به دقت مطالعه کنید چرا که این مقاله توسط رتبه های برتر کنکور نوشته شده است که در انتها اسامی و کارت دانشجویی آن ها قرار گرفته است.

 

برنامه ریزی تابستان یازدهم به دوازدهم رشته های تجربی، ریاضی و انسانی

لازمه‌‌ی یک مطالعه با کیفیت و منظم داشتن برنامه ریزی دقیق و منسجم است و اگر بدون برنامه ریزی درس بخوانیم مانند راه رفتن با چشمان بسته است که در آخر از مسیر درست خارج می‌شویم. پس برای رسیدن به اهدافتان باید برنامه ریزی قابل اعتماد داشته باشید، تا از زمانی که صرف مطالعه و تست زنی می‌کنید بیشترین بهره را ببرید.

هر برنامه‌ای مناسب شما نیست و باید برنامه به ریز ترین جزییات دقت کرده باشد و مسیر رسیدن شما به رشته و رتبه دلخواهتان را هموار کند و به تمامی لحظات شما در سال کنکور حس مثبت ببخشد.

 

چرا باید از تابستان برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

تجربه ثابت کرده است که اغلب رتبه برترهای کنکور از دوران تابستان شروع کردند. این مورد را ما براساس آماری که در طی این 10سال تجربه موسسه مشاوره کنکوری آیدی نوین از دانش آموزان رتبه برتر بدست آمده است می گوییم. در زیر نمودار قبولی در مقابل زمان شروع سال 99 و 98 قابل مشاهده است:

نمودار زمان شروع رتبه برتر ها در کنکور 98:

کسانی که از تابستان شروع کردند و در کنکور 98 رتبه برتر شدند

نمودار زمان شروع رتبه برتر ها در کنکور 99:

کسانی که از تابستان شروع کردند و در کنکور 99 رتبه برتر شدند

همانطور که مشاهده کردید بیش از 50درصد رتبه های برتر در کنکور از دوران طلایی تابستان شروع کردند. آمار در سال های دیگر هم گویای این موضوع است.

 

آیا در برنامه ریزی تابستان کنکور می‌توانیم تفریح کنیم؟

در سال کنکور در هر دوره‌ی زمانی علاوه بر مطالعه و تست زنی نیاز به تفریح نیز وجود دارد چرا که یک قانون کلی ثابت کرده اگر بیشتر از توان و آنچه که در آن دوران لازم است صرف درس خواندن کنید باعث خستگی و دلزدگی می‌شود و این خروجی جز پسرفت برای شما به همراه ندارد.

پس در تابستان تفریح و استراحت در کنار درس خواندن را فراموش نکنید و از تابستان خودتان لذت کافی را ببرید. البته توجه کنید که نباید بیش از حد به بهانه تفریح زمان هدر بدهید و این تفریح حکم تشویق شما در ازای مطالعه و تست زنی منظم را دارد پس باید اعتدال را رعایت کنید تا همیشه با انرژی جلو بروید. یکی از خدماتی که به همراه پلن تابستانه آیدی نوین دریافت میکنید، خدمات مشاوره انگیزشی در کنار مشاوره علمی است.

در این مورد مشاور علمی به شما در مطالعه و مرور صحیح و سایر موارد کمک میکنید و مشاور انگیزشی، به شما راهکار هایی برای مدیریت تفریح درست برای حفظ انگیزه خود میدهد. طی این مشاوره شما از حالت بی حوصلگی و کسل بودن خارج میشوید با انگیزه بیشتری به امور روزمره خودتون میرسید!

 

چگونه برای تابستان کنکور برنامه ریزی کنیم؟

ما مشاوران رتبه برتر در آیدی نوین 5 گام اصلی که هر رتبه برتری باید از دوران تابستان انجام بدهد را برایتان در نظر گرفتیم تا با استفاده از این 5 گام بتوانید به رتبه برتر در کنکور سراسری نزدیک شوید.

1. برنامه ریزی برای تابستان را شروع کنید

این موضوع را هر کسی میداند که انجام هر کار بزرگی یک نقطه شروع دارد و از یک مرحله‌ای باید شروع کرد. پس اگر هدف مشخصی دارید الان بهترین زمان برای این است که تک تک لحظات پیش رو را برنامه ریزی کنید. اگر قرار است یک رتبه برتر کنکور شوید باید از تابستان سال یازدهم به دوازدهم، با برنامه درس خواندن را شروع کنید، اما تعریف درست با برنامه درس خواندن چیست؟ چگونه برای تابستان کنکور برنامه ریزی کنیم؟

چند مورد اساسی وجود دارد که باید در برنامه مطالعاتی تابستان رعایت کنید:

 • اختصاصی بودن برنامه تابستان

مورد صفرم این است که برنامه ریزی شما باید اختصاصی برای شما باشد!یعنی برنامه برای فرد دیگری نباشد که شما آن را اجرا کنید.

 • ساعت مطالعه میانگین خودتان را پیدا کنید

به مدت زمانی که هفته قبل درس خواندید نگاه کنید و مجموع را تقسیم بر 7 کنید و محاسبه کنید به طور میانگین چند ساعت در خواندید؟3ساعت؟5ساعت؟8ساعت؟بیشتر یا کمتر

 • راهبرد برای خودتان مشخص کنید

برای نوشتن راهبرد باید یک نگاه بلند مدت و میان مدت داشته باشید و در این بین باید ساعت مطالعه میانگین خود را نیز در نظر بگیرید این کار باعث میشود راهبرد شما معقول تر شود.مشخص کنید از ابتدا تا انتهای تابستان میخواهید چه مباحثی را بخوانید؟

سپس راهبرد بلند مدت خود را به صورت میان مدت تنظیم کنید و مشخص کنید هر دو هفته کدام قسمت ها را میخواهید مطالعه کنید؟

 • بیست درصد عمومی هشتاد درصد اختصاصی

دوران تابستون باید اینطور باشه کمتر از 20 درصد حجم برنامتون رو عمومیا باید بگیره و بقیش اختصاصی!
مثلا اگه قراره تو دوهفته 100 ساعت درس بخونی 80 ساعتش برای اختصاصیاست و 20 ساعتش برا عمومیا

 • روش مطالعه هر درس رو یاد بگیرید

با دانستن روش مطالعه هر درس هم راندمان یادگیریتان افزایش پیدا می کند و هم برای یادگیری زمان کمتری لازم دارید.

 • حالا باید برنامه ریزی کنید

با دانستن ساعت مطالعه میانگین روزانه خودتان،ابتدا ساعت میانگین هفتگی و دو هفتگی خود را مشخص کنید و سپس شروع به برنامه ریزی کنید.اما چگونگی این برنامه ریزی نیاز به دقت به اهمیت و ضریب اثر گذاری هر درس در کنکور دارد. مثلا: ما در بازه زمانی دو هفته 100ساعت برنامه مطالعاتی را میتوانیم انجام دهیم.حال این مدت زمان را بر اساس ضریب و اهمیت هر درس بین دروس خود پخش میکنیم. مثلا:

زیست 40 ساعت، شیمی 25 ساعت، ریاضی 18 ساعت، فیزیک 17 ساعت

حال برای هر درس چند مرحله قرار دهید که بخوانید(برای هر درس این تقسیم بندی متفاوته)

مثلا زیست 40 ساعت دارد:

 • 10 ساعت کتاب درسی رو میخونم
 • 10 ساعت فیلم آموزشی میبینم
 • 7 ساعت تست آموزشی میزنم
 • 2 ساعت مرور میکنم
 • 10ساعت تست زماندار میزنم

حالا وقت آن رسیده که پارت های مطالعاتی خود را در زمان های مختلف بچینید. مرور به موقع، پارت های مطالعاتی مناسب، تنوع درسی، کافی بودن زمان به نسبت حجم و… از نکات خاصی است که برنامه ریزی شما را بهتر می کند…

برنامه ریزی تابستان رو بلد نیستی؟

شاید با این توضیحات هم نتوانستید برای خودتان برنامه ریزی مناسبی انجام دهید یا متوجه ریز کاری های آن  نشدید و یا این سوال برای شما ایجاد شده است که آیا امکان دارد شما برای ما برنامه ریزی کنید؟ جواب ما بله است. ما رتبه های برتر گروه مشاوره ای ایدی نوین برای شما پلنی را طراحی کردیم که قسمتی از آن همین برنامه ریزی درست است که اسم این پلن، برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 هست.

یکی از مزایای این طرح این است که به یک رتبه برتر کنکور هم رشته خودتان وصل می شوید و آن فرد شرایط شما را  را آنالیز می کند و با تجربی و علم برنامه ریزی و مشاوره و با توجه به شرایط اختصاصی شما برای شما برنامه ریزی میکند و از آن پشتیبانی میکند  یعنی اگر مشکل یا سوالی داشته باشید  میتوانید مستقیما از خود مشاور بپرسید. البته طرح برنامه ریزی تابستانه ایدی نوین مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره شده است

اما اگر میخواهید بیشتر در خصوص برنامه ریزی  تابستان آیدی نوین بدانید کافیست فرم زیر را پرکنید تا خیلی سریع مشاورین رتبه برتر با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

2. درست آموزش ببینید

الان زمان زیادی تا کنکور باقی مانده است اما نه آنقدر زیاد که بخواهید این زمان را تلف کنید اما  زمان بسیار مناسبی را برای رسیدن به اهدافتان دارید.

در این زمان خیلی خوب میتوانید سر حوصله تک تک درس ها را آموزش ببینید یعنی سر کلاس آن درس بنشینید در ابتدا کار اصول آن درس و نکات کلیدی آن را خوب و کنکوری یاد بگیرید تا بتوانید راحت به تسلط برسید.

قطعا یک معلم خوب می تواند در یادگیری شما بسیار موثر باشد.ممکن است الان ندانید که باید دقیقا چگونه آن درس را یاد بگیرید یا هر چقدر درسنامه میخوانید یاد نمیگرید.توصیه من این است که به روش خودتان اصرار نکنید و این موضوع را بدانید که اگر از ابتدا راه درست را یاد بگیرید خیلی سریع تر می توانید به درصد های بالا دست پیدا کنید.

پس ما استفاده از مدرسه یا معلم را درس تابستان برای یادگیری توصیه می کنیم البته نه هر مدرسه یا هر معلمی!

شاید این سوال را داشته باشید که از کجا می توانیم تشخیص دهیم که معلم منتخب ما آموزش گنکوری مناسبی دارد؟

برای درک این موضوع راه های متنوعی وجود دارد

مثلا اینکه آن دبیر چند تا شاگرد رتبه برتر داشته است؟

نمونه تدریس های آن استاد چگونه است؟ اگر نمونه ای پیدا نکردید در کلاس آن استاد یک جلسه شرکت کنید و یا از روی جزوه های خود و یا از روی دانش آموزانی که با آن استاد کلاس داشتند و برای شما قابل اعتماد هستند.

این موضوع برای انتخاب دی وی دی های آموزشی و کلاس های آنلاین نیز صدق می کند.

شاید کلافه و سردرگم شده باشید و از آی دی نوین راه حل این مسئله را بخواهید که آیا راه حلی وجود دارد؟

-بله. ما در برنامه ریزی تابستان با استفاده از تیم رتبه برتر در هر درس تدریس های اصولی و متفاوتی آماده کردیم

این تدریس ها در قالب فیلم های آموزشی هست که داخل اپلیکیشن رپیتیچ قرار گرفته و این فیلم های آموزشی در دسترس دانش آموزان برنامه ریزی تابستان  قرار می گیرد.شیوه تدریس اساتید رتبه برتر آیدی نوین تستی و  یادگیری آن  به سبک پرسش و پاسخ است.این شیوه عالی تدریس را بعد از کلی تجربه در زمینه آموزش ابداع کردیم. به این صورت است که ما به تست ها به دید آموزش نگاه می کنیم ممکن است هنوز هم متوجه منظور ما نشده باشید

فرم زیر را پر کنید تا مشاورین رتبه برتر آی دی نوین با شما تماس بگیرند و توضیحات نمونه های تدریس اساتید را در اختیار شما بگذارند:

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه برتر ها

برای دریافت برنامه ریزی به صورت اختصاصی از رتبه برتر های رشته خود فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند!

 

3. آزمون منسجم لازم دارید

برای درک بهتر از کیفیت مطالعه خودتان باید آزمون استاندارد بدهید. آزمون ندادن بزرگ ترین خیانت یک دانش آموز به خود است پس این اشتباه مهلک که  گریبان خیلی از ناموفق های کنکور را می گیرد را انجام ندهید و آزمون دادن را به روز های آخر موکول نکنید. آزمون منسجم ایراد های مطالعاتی شما را نشان می دهد و شما به راحتی قادر به اصلاح آن موارد خواهید بود.

هر دو هفته باید با برنامه راهبردیتان آزمون بدهید که متوجه نقاط ضعف و قوت خودتان شوید. ما در برنامه ریزی درسی  تابستانه آی دی نوین هر دو هفته از دانش آموزان آزمون میگیریم که هم خودشان و هم مشاورشان از روند پیشرفتشان مطلع شوند و اگر نیاز به تغییراتی در درس خواندنشان است آن را لحاظ کنند.

4. مرور در برنامه ریزی برای تابستان

مشکل اکثر دانش آموزان این است که مطالبی را که قبلا خواندن در جلسه کنکور به یاد ندارند و آن اطلاعات در ذهنشان تثبت نشده است. شاید بپرسید چرا ؟!

دلیل این اتفاق مشخص است چرا که مرور درست و به موقع نداشتند.در برنامه مطالعاتی شما مرور نیز جایگاه ویژه ای دارد و این مرور ها باید در راهبردتان مشخص شود که تا روز کنکور در زمان مشخص مرور را انجام دهید.البته اگر مشاور شما آیدی نوین باشد و در پلن تابستان باشید علاوه بر اینکه اینکار برای شما به صورت اتوماتیک انجام می شود سامانه رپیدیو هم به شما داده می شود. اگر میخواهید به صورت کامل در باره سامانه رپیدیو اطلاعات کسب کنید،کافیست روی متن زیر کلیک کنید.

سامانه رپیدیو

اما اگر بخواهیم خیلی سریع و دقیق به شما درباره این سامانه توضیح بدهیم باید بدانید که سامانه رپیدیو مثل یک معلم خصوصی است که همه نقاط ضعف و قوت شما را می داند و نقاط قوتتان را در فواصل زمانی مناسب برایتان مرور می کند تا نکات ملکه ذهنتان شود.(6بار) نقاط ضعفتان را آنقدر با شما کار میکند که به نقطه قوتتان تبدیل شود و بعد دوباره تکرار می کند تا هیچ وقت از ذهنتان پاک نشود.

این موضوع برگه برنده مهمی است چرا که دانش آموزان کنکوری حتی دانش آموزان رتبه های برتر به این موضوع اقرار می کنند که بزرگترین مشکلشان فراموشی مطالب و مرور منظم آن هاست.این سامانه بخشی از خدمات برنامه ریزی تابستان  است.

5. کنکوری باش!

اگر میخواهید نتیجه کنکور سالیان سال برای شما باقی بماند لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 1. باید امسال همیشه پر انرژی و با انگیزه و با اعتماد بنفس باشید
 2. باید مثل یک کنکوری واقعی زندگی کنید
 3. شب ها زودتر بخوابید و صبح ها زودتر بیدار شوید
 4. از گوشی موبایل زیاد استفاده نکنید
 5. وارد مسائل حاشیه نشوید
 6. غذای خوب میل کنید
 7. ورزش کنید
 8. ذهن آماده ای داشته باشید
 9. تمرکز داشته باشید

ما در برنامه ریزی تابستان آی دی نوین همه ی این موارد را برای شما در نظر گرفتیم. یعنی:

 1. مشاور انگیزشی و روانشناسی برایتان در نظر گرفتیم که نکاتی که باید بدانید را آموزش ببینید.
 2. برایتان محتواهایی از مواردی که باید سال کنکورتان بدانید تهیه کردیم و در اختیار شما می گذاریم
 3. ضمن این که لایف استایل صحیح کنکوری را هر روز در گروه های پلن تابستانه با هم تمرین میکنیم

 

نکاتی که کمک میکند تابستان موفقی داشته باشید

1-سریع تر شروع کنید

مهمترین مسئله شروع کردن و ادامه دادن است. من به عنوان تیم رتبه برتری که تجربه 9 سال مشاوره به صورت تخصصی در زمینه کنکور را دارد، اول از شما خواهش میکنم که زودتر شروع کنید! یک کاری برای خودتان انجام دهید!

2-طرح تابستانه را جدی بگیرید

طرح تابستانه با زحمت شبانه روزی بیش از 100 نفر رتبه برتر و مدرس و مولف و مشاور تهیه شده را از دست ندهید و تا قبل از تکمیل ظرفیت ثبت نام کنید.

ویژگی های مهم برنامه ریزی  تابستان:

 1. تاریخ شروع طرح از 10 تیر ماه 1403 تا پایان تابستان هست
 2. هر دوهفته با راهبرد مشخص آزمون دارید
 3. با رتبه برترهای مشاوره خصوصی دارید
 4. برای همه درس های اختصاصی آموزش ویدیویی درنظرگرفته شده است
 5. مرور با رپیدیو را دارید
 6. مشاور انگیزشی روانشناسی دارید
 7.  یک سری تمرین ها و محتوا ها که مدت زمان زیادی برای آن ها زحمت کشیدیم

 

ویژگی های برنامه ریزی درسی خوب برای تابستان کنکور

در ادامه ویژگی های یک برنامه ریزی درسی خوب کنکوری را  برای شما توضیح میدهیم:

ویژگی های برنامه درسی خوب برای تابستان کنکور

1. برنامه ریزی تابستان کنکور باید قابل انجام باشد

دانش آموزهایی را دیدیم که از ابتدای مسیر، میخواهند از توانشان بالاتر بروند و با یک برنامه فضایی با ساعت مطالعه بالا شروع می کنند. بنظر شما آخرش چه اتفاقی می افتد؟ نمی توانند برنامه را اجرا کنند و از درس خواندن بی انگیزه میشوند و کنار میکشند.

برنامه باید در حد توانتان باشد و برای هرهفته بتوانید بالای 90 درصد آن را اجرا کنید. یادتان نرود اگر 50 روز، روزی 3 ساعت درس بخوانید خیلی خیلی بهتر از این است که 10 روز، روزی 9 ساعت بخوانید.

2. قابلیت تطابق با شرایط مختلف را داشته باشد

هرکدام از این دانش آموزان باید برنامه‌ای مطابق با شرایط خودشان داشته باشند تا بهترین نتیجه را بگیرند. تمام این شرایط باید در برنامه ریزی در نظر گرفته بشود.

یک دانش آموز سحر خیز است و یک دانش آموز دیگر شب زنده دار است.

یک دانش آموز سطح بالایی دارد و ساعت مطالعه اش می تواند بیشتر از یک نفر دیگر باشد.

یک دانش آموز در آزمون ترازش زیر 5 هزار است، یکی دیگر بالای 6 هزار است، یا حتی بیشتر.

یک دانش آموز کلاس کنکور میرود، یکی دیگر نمیرود.

3. برنامه ریزی تابستان باید تنوع درسی بالایی داشته باشد

یعنی روی همه‌ی درس‌ها باید کار بشود نه فقط تعدادی از درس‌ها. این تنوع درسی باید هم در هفته و هم در روز وجود داشته باشد. تنوع درسی باعث میشود کمتر خسته بشوید و بازده مطالعه بالاتر برود.

4. انعطاف پذیری بالایی داشته باشد

یعنی باید به فکر اتفاقات پیش‌بینی نشده هم بود! باید توی برنامه، وقت‌های جبرانی در نظر گرفته بشود تا اگر به هردلیلی از برنامه عقب افتادید، نیازی به نگرانی نباشد و به‌ راحتی بتوانید جبران کنید.

5. نحوه برنامه ریزی برای تابستان کنکور باید مکتوب باشد

شاید بپرسید “یعنی چی؟” یعنی ساعت مطالعه‌ی هردرس و تعداد تست‌های زده شده بصورت جداگونه ثبت بشود. اینگونه مقیاس اندازه گیری ایجاد میشود که میتوانید به کمک آن بفهمید نسبت به قبل چقد پیشرفت کردید یا اینکه متوجه بشوید اگر افت کردید، بدانید که چقدر باید خودتان را ارتقا بدهید.

دفتر برنامه ریزی درسی را از کجا تهیه کنم؟

اگه دفتر برنامه ریزی ندارید میتوانید از دفتر برنامه ریزی کنکور رویاساز استفاده کنید که هم جداول شیک برای برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه دارد، هم شامل صفحات تنظیم ساعت خواب، صفحات مربوط به ایجاد عادات خوب و… هست. این دفتر تنها دفتر موجود در بازار با قسمت های گزارش روزانه و مودی ترکر (حوصله سنج) را دارد. برای آشنایی بیشتر با این دفتر و نحوه تهیه آن میتوانید از لینک دفتر برنامه ریزی کنکور استفاده کنید.

 

برنامه ریزی تابستان برای هر یک از دروس

برنامه ریزی درسی برای تابستان برای هر یک از دروس

ما تا اینجا به شما یاد دادیم که برنامه ریزی درسی تابستان  باید چه ویژگی هایی داشته باشد. حالا به سراغ برنامه ریزی تابستان را برای هر درس به صورت جداگانه برای شما بررسی میکنیم و در این قسمت میخواهیم به شما آموزش بدهیم که هر کدام از دروس را باید به چه شکل در تابستان برنامه ریزی کنید:

1. برنامه ریزی تابستان برای درس زمین شناسی کنکور

دانش آموزها این درس را جدی نمیگیرند. اما با توجه به حذف زیر گروه ها این درس برای ورود به تمامی رشته ها ضریب 1 را دارد و تاثیر خود را روی رتبه و تراز نهایی شما می گذارد.

یک تجربه : بعد از مطالعه کتاب، سراغ تست ها بروید و وقتی تست ها را زدید، تست ها و مطالب مهم را هایلایت کنید.

نحوه برنامه ریزی تابستان برای درس ریاضی کنکور

2. برنامه ریزی تابستان برای درس ریاضی کنکور

ریاضی یک درس بر پایه فهم دقیق است که نیاز به تکرار و تمرین خیلی زیاد دارد. اول از همه باید بدانید نحوه‌ی یادگیریتان در درس ریاضی چگونه است و مطابق با آن برای این درس وقت مناسب بگذارید. برای درس ریاضی یاد گرفتن فقط فرمول ها، نکات و قضیه ها کافی نیست بلکه باید مفاهیم را خوب یاد بگیرید و تمرین های کتاب را حل کنید بعد از آن در تست‌ها این مفاهیم را بکار ببرید تا به تسلط برسید.

روش های مطالعه ریاضی کنکور در تابستان شامل موارد زیر است:

 • ریاضی را مبحثی برنامه ریزی کنید و بخوانید.

یعنی تا یک مبحث را تمام نکردید (مثلا تابع)، سراغ یک مبحث دیگر نروید.

 • خلاصه نویسی برای درس ریاضی

بعد از یادگیری و حل تست، حالا نوبت خلاصه نویسی است. در خلاصه نویسی و برنامه ریزی برای تابستان کنکور باید نکات مهم را یادداشت کنید نه اینکه هر موردی که در کتاب کمک آموزشی هست را  کپی کنید و بعد وارد دفترتان کنید. فراموش نکنید که نشانه ی خوب یاد گرفتن و خلاصه نویسی مناسب این است که با خواندن خلاصه هایتان بتوانید تمام نکات اصلی آن مبحث را یادآوری کنید.

 • تا می‌توانید تمرین حل کنید

یادتان باشد نکات فقط زمانی در ذهنتان باقی می ماند که آن ها را با حل تمرین زیاد برای خودتان تثبیت کنید. وقت هایی که دارید محاسبات یک مسئله را انجام میدهید، روی کاغذ بنویسید و به محاسبه ذهنی اکتفا نکنید چون ممکن است اشتباه کنید و جواب غلط بدهید و انگیزه شما برای درس خواندن کم بشود. پاسخ سوالاتی که غلط جواب میدهید را با پاسخ خودتان مقایسه کنید و ببینید در کدام مرحله اشتباه کردید تا اگر نیاز بود، برگردید و دوباره آن مبحث را بخوانید.

 • در حل کردن تمرین ها و تست ها سماجت به خرج بدهید

یعنی شاید حل کردن سوال ها طولانی بشود ولی شما صبر داشته باشید و سوالات را نصفه و نیمه رها نکنید. شاید اوایل خیلی کُند پیش بروید و سرعتتان کم بشود ولی به تدریج به پیشرفت و نتیجه عالی با یک سرعت بیشتر میرسید.

 • مرور درس ریاضی در برنامه ریزی تابستان کنکور

حجم مطالب در درس ریاضی خیلی زیاد است و برای اینکه مواردی که میخوانید یادتان نرود، هرهفته یه قسمت از مباحث هفته های قبل را مرور کنید و تست بیشتری بزنید.

 • برنامه ریزی هفتگی تابستان در درس ریاضی

پیشنهاد من به شما این است که برای برنامه ریزی در تابستان کنکور، خواندن مباحث خیلی مهمی است که علاوه بر اینکه خودشان تعداد تست زیادی بصورت مستقیم دارند، در یادگیری مباحث دیگر هم یا نیاز هستند و یا کمک میکنند. مثلا تابع و مثلثات.

بعد از آن مباحثی را که در آن ضعف دارید، تقویت کنید. مثلا اگر در احتمال ضعیف هستید، تقویتش کنید. اگر در معادلات ضعیف هستید تقویتش کنید و … .

درس ریاضی را یک روز درمیان در برنامه خود بگذارید و با توجه به شرایطی که در آن دارید، ساعت مطالعه خود  را تعیین کنید. ممکن است 2 ساعت نیاز داشته باشید، ممکن است کمتر و یا بیشتر باشد.

نحوه برنامه ریزی تابستان برای درس زیست شناسی کنکور

3. برنامه ریزی درس زیست شناسی برای تابستان کنکور

رسیدیم به اصلی ترین درس کنکور تجربی، سلطان همه ی دروس. خیلی از دانش آموزان زیست را کم در کنکور می زنند.

همه‌ی دانش آموزان به دنبال درصد بالای زیست هستند تا به رشته های تاپ مثل پزشکی، دندونپزشکی، داروسازی و … برسند ولی وقتی کارنامه کنکور میاد چه اتفاقی می افتد؟ میبینید که میانگین درصد خیلی از دانش آموزان از  20 درصد بالاتر نرفته است! ببینید در درس زیست شناسی باید همه ی مطالب را که در کتاب هست را بجویید. یعنی چی؟ یعنی علاوه بر اینکه باید روی خط به خط هر  کتاب درسی تسلط پیدا کردید، باید صفر تا صد تمام شکل ها و فعالیت ها رو هم یاد بگیرید. طراح از هرجایی که شما فکرش بکنید و نکنید سوال میدهد.

چطور فقط با کتاب درسی زیست را 90 درصد بزنیم؟

بالای 90 درصد سوالات زیست کنکور را میتوانید فقط و فقط با تسلط کامل روی متن کتاب درسی و یک برنامه ریزی خوب برای تابستان کنکور جواب بدهید.

پس چه اتفاقی می افتد که تعداد انگشت شماری به این درصد میرسند؟ دوباره خط قبلی را بخوانید … گفتم تسلط کامل… گفتم تسلط کامل روی متن کتاب درسی … تسلط کامل این نیست که بگویید من فلان فصل را از روی کتاب درسی خواندم، از روی کتاب کمک آموزشی هم خواندم و رفتم تست زدم ولی درصدم ایده آل نشد.

چطور در درس زیست به تسلط کامل برسیم؟

تسلط کامل یعنی اینکه یک فصل را به گونه ای یاد بگیرید که طراح هرسوالی بدهد بتوانید درست جواب بدهید، چگونه؟ اول از همه بروید سراغ کتاب درسی، شروع کنید به خواندن. وقتی یک جمله را خواندید تا زمانی که کامل کامل متوجه آن  نشدید و یاد نگرفتید، سراغ جمله بعدی نروید(هرچقدر هم زمان بگذارید اشکالی ندارد)

تا زمانی که دوتا جمله‌ی قبلی را کامل مسلط نشدید سراغ جمله سوم نروید. به همین ترتیب سراغ پاراگراف دوم نروید تا اول پاراگراف قبلی را مسلط شوید.تا اینجا تازه به یک مرحله متوسط و تسلط نسبی رسیدید. حالا باید این پیشرفت را ادامه بدهید و کاملش کنید.

اهمیت شکل ها و فعالیت ها در درس زیست

هنگام مطالعه و برنامه ریزی برای درس زیست کنکور در تابستان، شکل ها را کامل به دقت بررسی کنید و ببینید قصد دارد چه مطلبی به شما یاد بدهد. فعالیت ها را بخوانید و یاد بگیرید. حالا دوباره برگردید قسمت هایی که احساس میکنید هنوزم هم ضعف دارید را دوباره بخوانید تا این ضعفتان را کم رنگ تر کنید. بعدش بروید سراغ کتاب کمک آموزشی و آن جاهایی که هنوز هم در آن ها مقداری ضعیف هستید و همینطور نکات ترکیبی آن فصل با فصل های دیگر که همه را یک جا جمع کرده بخوانید و این موارد را مثل کتاب درسی مسلط شوید.

تست زنی در برنامه ریزی درسی تابستان برای درست زیست کنکور

وقتی به این مرحله برسید، مغزتان آنقدر هیجان دارد که دوست دارید هرچه سریعتر ثابت کنید آنگونه که ایده آل خودتان بوده یاد گرفتید. پس باید بروید سراغ تست‌ها و تیر خلاص را اینگونه شلیک کنید. هر تستی که میزنید، پاسخ تشریحی تمام گزینه ها را بخوانید (چه درست زده باشید چه غلط) چون ممکن است توی یکی از گزینه ها یه نکته بوده باشد که تو نیاز باشد یادشان بگیرید.

مرور درس زیست شناسی

حالا فقط یک موضوع می ماند، مرور. در فواصل زمانی منظم (مثلا هرهفته یا هر دوهفته) برگردید و مباحثی که خواندید را مرور کنید و تست بیشتری بزنید.

چگونگی برنامه ریزی تابستان برای کنکور در درس زیست شناسی

پیشنهاد من به شما برای تابستان، خواندن زیست پایه دهم و پایه یازدهم است. زیست را حداقل 5 روز در هفته در برنامتان جا بدهید.

نحوه برنامه ریزی تابستان برای درس شیمی کنکور

4. برنامه ریزی تابستان درس شیمی کنکور

بعد از زیست، شیمی بالاترین ضریب را داراست و شدیدا تراز آور و رتبه ساز است.اگر پیشرفت سریعی در این درس ایجاد شود میتواند باعث افزایش روحیه و انگیزه‌ ی شما بشود.سوالات شیمی در کنکور به دو دسته مفاهیم شیمی و مسائل شیمی تقسیم میشوند :

در سال‌های اخیر تست‌های بخش مفاهیم بصورت مفهومی و ترکیبی طرح شده است و نیاز به تسلط بالایی دارند که این تسلط باید علاوه بر خواندن کتاب، درک عمیقی از مطالب کتاب کمک آموزشی هم صورت بگیرد.

اهمیت پیش نیاز ها در درس شیمی

در درس شیمی پیش نیاز زیادی وجود دارد که اول باید این موارد را خوب یاد بگیرید. مثلا برای اینکه فصل اسید و باز را عالی یاد بگیرید، باید ترکیبات یونی و کوالانسی را خوب کار کنید. تمام قسمت ها مهم هستند اعم از فکر کنیدها، آزمایش‌ها، مطالب حاشیه‌ای، شکل ها، نمودارها و … . شکل ها و نمودار ها را تحلیل کنید و تمام نکات آن ها رایاد بگیرید و در تست ها استفاده کنید.در مطالعه خود  اعداد، کلیدواژه ها و اندازه ها را خیلی دقت کنید. پیشنهاد ما به شما برای تابستان، مفاهیم پایه دهم می باشد.

مسائل شیمی را چطور بخوانیم؟

مسائل شیمی سوالات سخت و آسان دارند. مهم این است که شما چگونه بخوانید. برای رسیدن به قله‌ی این بخش، چهار مرحله دارید : مطالعه‌ی دقیق و عمیق، حل تمرین و تست زنی، مرور و جمعبندی.

اصول کلی و روابط را دقیق یاد بگیرید و درک کنید، درسنامه ها را دوباره بخوانید، بعد از آن تمرینات کتاب را حل کنید، مثال های درسنامه کتاب کمک آموزشی  را چندبار بررسی کنید.بعد از آن میتوانید به سراغ تست زدن بروید. هرمبحث تیپ تست‌های مختلفی دارد و هرکدام از آن ها میتواند نکات زیادی به شما یاد بدهد.

خلاصه نویسی را به هیج وجه فراموش نکنید. هربار قبل از مطالعه مبحث جدید، مباحث قبلی را مرور کنید. در فواصل زمانی منظم هم یک جمعبندی اساسی از کل مباحثی که خوانده اید انجام دهید.

پیشنهاد ما به شما برای برنامه ریزی تابستان درس شیمی کنکور ، یادگیری مسائل پایه دهم و استوکیومتری است.

نحوه برنامه ریزی تابستان برای درس فیزیک کنکور

5. برنامه ریزی درس فیزیک برای تابستان کنکور

مشکل اصلی اکثر دانش آموزها در درس فیزیک این است که میخوانند و تست میزنند ولی خیلی از تست‌ها برای آن ها نا آشناست و نمیتوانند آن ها را به درستی حل کنند.

پیشنهاد ما به شما برای برنامه تابستان کنکور، خواندن مباحث دهم است. فیزیک را یک روز در میان در برنامه خود بگذارید و با توجه به شرایطی که دارید، ساعت مطالعه خود  را تعیین کنید. ممکن است 2 ساعت نیاز داشته باشید، ممکن است این عدد کمتر و یا بیشتر باشد

اهمیت حل مسئله در درس فیزیک

اولین چیزی که باید بدانید این است که برای فهمیدن فیزیک، باید مسئله حل کنید. کتاب کمک درسی قوانین، فرمول ها و هر مورد دیگر را توضیح میدهد و شما بعد از آن باید مسئله حل کنید تا مواردی که خواندید را درک کنید. مطالعه‌ و حل مسئله یک چرخه است. سوال ها به سمت پاسخ هدایتتان میکنند و همان پاسخ ها سوالات بیشتری را ایجاد میکنند و نگران این موضوع نباشید چون به مرور شرایط بهتر می شود.

راه حل عدم توانایی پاسخ به مسائل فیزیک کنکور

اوایل هم ممکن است نتوانید سوالات زیادی را حل کنید خصوصا اگه پایه فیزیک شما ضعیف باشد. اما این موضوع را هم میتوانید درست کنید، چگونه؟ با خواندن بیشتر درسنامه و حل سوالات بیشتر. تیپ شناسی در تست های فیزیک خیلی مهم است و سعی کنید هر مبحثی که میخوانید با تیپ تست‌های آن آشنا شوید و ببینید هرکدام دقیقا چه موردی میخواهد. هر تستی هم که میزنید حتما حتما حتما روش حل آن را بخوانید و یاد بگیرید.

مراحل برنامه ریزی برای مطالعه فیزیک کنکور در تابستان

یک تجربه: در برنامه ریزی تابستان کنکور برای درس فیزیک اول از کتاب درسی شروع کنید. روابط را حفظ نکنید و آن ها را درک کنید. واحدهای اندازه گیری را خوب یاد بگیرید.مثل درس ریاضی باید تا می‌توانید تمرین حل کنید. دلیل این موضوع را در قسمت مربوط به درس ریاضی به شما توضیح دادیم. تمرین های کتاب درسی را یادتان نرود.

خلاصه نویسی برای درس فیزیک کنکور

بعد از یادگیری و حل تمرین و تست، حالا نوبت خلاصه نویسی است. در خلاصه نویسی باید نکات مهم را یادداشت کنید نه اینکه بروید هر موضوعی در کتاب کمک آموزشی آمده را کپی کنید و در دفترتان وارد کنید. یادتان نرود نشانه‌ی خوب یاد گرفتن و خلاصه نویسی مناسب این است که با خواندن خلاصه هایتان بتوانید تمام نکات اصلی آن مبحث را یادآوری کنید.

 

دانلود برنامه ریزی درسی برای تابستان

بچه ها لطفا و لطفا و لطفا به دنبال دانلود یک برنامه آماده ای که برای هزارنفر نوشته شده نباشید. یک اصلی که برای برنامه ریزی درسی باید حتما رعایت کنید این است که برنامه مخصوص شما باشد و قابلیت شخصی سازی شده داشته باشد. پس برنامه آماده را فراموش کنید ولی اگر  دنبال نمونه برنامه ریزی تابستان هستید میتوانید در زیر مشاهده کنید.

 

نمونه جدول برنامه ریزی هفتگی برای تابستان کنکور

این نمونه برنامه میتواند دید خوبی به شما از نکاتی که توضیح دادیم بدهد لطفا این مورد را به دقت بررسی کنید.

نمونه جدول برنامه ریزی تابستان برای کنکور از موسسه آیدی نوین

 

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه برتر ها

برای دریافت برنامه ریزی به صورت اختصاصی از رتبه برتر های رشته خود فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند!

 

برنامه ریزی تابستان کنکور از دهم به یازدهم

هر موردی را که تا به الان گفته ایم، هم برای دانش آموزانی که میخواهند در کنکور 1403 شرکت کنند و هم برای دانش آموزان پایه دهمی است که مسیر کنکورشان را میخواهند از الان شروع کنند و موفق بشوند.

در برنامه ریزی کنکور برای تابستان چقدر تست بزنیم؟

اوایل که تازه شروع کردید، تعداد تست خیلی زیادی نیاز نیست و به تدریج میتوانید این تعداد را افزایش بدهید.برای مثال در ابتدا هر مبحث ریاضی را 25 تست بزنید، هرگفتار زیست را بین 25 تا 30تست بزنید و … .

لطفا به هیچ وجه از برنامه آماده استفاده نکنید

تحت هیچ شرایطی از برنامه‌های آماده ای که برای تابستان کنکور در سایت ها یا کانال های مختلف میفروشند، استفاده نکنید.چرا که با خرید این برنامه ها فقط پولتان را هدر می دهید. این افراد برای توجیه کار خودشان و برای اینکه فروش بیشتری داشته باشند، میگویند برنامه سایت ما چند سطحی است و برای دانش آموزهای مختلف با شرایط گوناگون قابل استفاده است! برنامه ما قابلیت شخصی سازی بالایی دارد که میتوانید از آن استفاده‌ی خیلی خوبی داشته باشید! و هزار و یک دلیل غیرعلمی و مضحک دیگر برای اینکه قانعتان کنند برنامه ای را بخرید که بدون درنظر گرفتن شرایط مخصوص هر دانش آموز، برای همه دانش آموزهای کنکوری نوشته شده است!!! پس مراقب باشید سرتان کلاه نرود

تعهد به برنامه ریزی تابستان برای کنکور

مهم ترین نکته در برنامه ریزی داشتن تعهد به آن است اما چگونه؟

اهمیت داشتن برنامه ریزی اصولی و استاندارد و کاملا شخصی

مثلا یکی از این موارد داشتن یک برنامه اصولی و استاندارد و کاملا شخصی سازی شده است که برایتان خسته کننده نباشد.

یعنی برنامتان نباید به گونه ای باشد که بعد از یک مدت از درس خواندن خسته شوید و دیگر هیچ انگیزه ای برایتان نمانده باشد.  یعنی برنامه تان باید تمام ویژگی هایی که بالاتر گفتیم را دارا باشد و همینطور یک وقتی برای تفریح  کنار گذاشته شود و خیالتان از این بابت راحت باشد که هم تفریح به اندازه کافی دارید و هم از درس هایتان عقب نمی مانید

پایبندی به برنامه ریزی تابستان کنکور بصورت علمی

اما چرا ما به برنامه پایبند نیستیم.قصد داریم این مورد را به صورت علمی بررسی کنیم:

مغز ما کاملا با آینده در ارتباط است و از این موضوع لذت میبرد (اینکه به هدفتان برسید و خودتان را در آن شرایط موفقیت ببینید باعث می شود مغز شما لذت بیشتری را بهره مند شود). دقت کردید وقتی دارید برنامه ریزی میکنید و به انجام کارهایی که قرار است شما را به موفقیت آینده برساند فکر میکنید، خیلی ذوق و شوق دارید. مثلا اگر بدانید با خواندن فلان ساعت از هردرس در زدن تست ها خیلی پیشرفت میکنید، بهتر میتوانید برنامه ریزی کنید. درست است که مغز خیلی آینده را دوست دارد ولی زمان حال را زیاد دوست ندارد و آن را نادیده میگیرید.

تناقض مغز در اجرای برنامه درسی

الان یک تناقض به وجود میاید. با اینکه اهدافتان را خیلی دوست دارید و به میزان زیادی برای رسیدن به آن ها هیجان دارید ولی نمیخواهید که در لحظه حال برایشان تلاش کنید و انجام کارهای لازم برای رسیدن به هدفتان، خسته کننده به نظر میرسد.برای همین مغز راحت طلبی را انتخاب میکند و به شما میگوید کاری نکنید و برای رسیدن به هدفتان تلاش نکنید. یادگیری لذت بردن از لحظه حال هم یک مهارت مهم است.

شما باید به گونه ای برای تابستان کنکور برنامه ریزی کنید که بتوانید آن را عملی کنید و اگر نمیتوانید  به آن عمل کنید یعنی بطور صحیح برنامه ریزی نکردید.

باید بدانید هدف دقیقتان از برنامه ریزی چیست؟ به کجا قرار است برسید؟ چه کارهایی برای آن میکنید؟ اصلا چرا باید به این برنامه ها عمل کنید؟ علت نادیده گرفتن برنامه هایتان چیست؟ چرا عمل کردن به برنامه برای شما سخت است؟ در واقع چه چیزی را کم دارید؟

پس اگر هنوز هم نمیتوانید برنامه هایتان را عملی کنید، دلیل آن نداشتن مهارت دقیق برنامه ریزی است.

راه حل مشکل عدم پایبندی به برنامه ریزی تابستان کنکور چیست؟

شاید بپرسید چه باید بکنیم؟ اینجاست که نقش مشاور و پشتیبان اهمیت پیدا میکند. و این مشاور باید فردی باشد که خودش راه کنکور را با موفقیت طی کرده است و راه و چاه های مسیر را می داند.

تعداد زیادی از دانشجوهای رتبه برتری که کنکور را شکست دادند و در رشته های سطح بالا مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … در بهترین دانشگاه های ایران درس میخوانند، در موسسه آیدی نوین جمع شدند و آماده هستند تا هر تجربه‌ی مفیدی که کسب کردند را با شما به اشتراک بگذارند و دقیق ترین برنامه ریزی تابستان برای کنکور را مطابق با شرایط خودتان برای شما انجام بدهند.

بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین

پس اگر دوست دارید موفق شوید و بعد از کنکور به خودتان افتخار کنید که به اهدافتان رسیدید، با ما در ارتباط باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین مشاور کنکور

دریافت برنامه اختصاصی از بهترین مشاوران کنکور

برای دریافت برنامه ریزی به صورت اختصاصی از رتبه برتر های رشته خود فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند!

 

سوالات متداول

 1. دفتر برنامه ریزی چیست؟
  یعنی ساعت مطالعه‌ی هردرس و تعداد تست‌های زده شده بصورت جداگونه ثبت بشود. اینکونه مقیاس اندازه گیری ایجاد میشود که میتوانید به کمک آن بفهمید نسبت به قبل چقد پیشرفت کردید یا اینکه متوجه بشوید اگر افت کردید، بدانید که چقدر باید خودتان را ارتقا بدهید.
 2. در برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 آیدی نوین چه خدماتی ارائه میشود؟
  برنامه ریزی روزانه و شخصی، آموزش دروس با ویدیو و اپلیکیشن رپیتیچ، 6 بار آموزش و مرور با رپیدو، 5 آزمون آنلاین با سامانه سنجاز
 3. ویژگی های مهم برنامه ریزی تابستان چیست؟
  هر دوهفته با راهبرد مشخص آزمون دهید، با رتبه برترها مشاوره خصوصی دارید، آموزش ویدئویی همه دروس اختصاصی را دارید، مرور با رپیدیو را دارید، مشاور انگیزشی روانشناسی دارید، و یک سری تمرین هاو محتوا ها که مدت زمان زیادی برای آن ها زحمت کشیدیم.
 4. رعایت کردن چه نکاتی باعث میشود که تابستان موفقی داشته باشید؟
  طرح تابستانه را جدی بگیرید، سریع تر برای مطالعه دروس شروع کنید

8 replies on “برنامه ریزی تابستان کنکور 1403 | با آموزش ویدیویی و آزمون!”

profile avatarSana گفت:

سلام یه سوال اگه ثبت نام مشاوره بکنیم و بخوایم از اپلیکشن هم استفاده کنیم هزینه هر مبحث اپ جداگانه هست یا با همون پول مشاوره

profile avatar گفت:

سلام اگه پلن تابستانه ثبت نام کنید هزینه اپ رایگانه

profile avatarZari گفت:

سلام
این برنامه ریزی هایی که قراددادین رایگانه؟

profile avatar گفت:

سلام. این ها نمونه های هفته اول برنامه هستند. مشاوره و برنامه ریزی کنکور آیدی نوین توسط رتبه های برتر موسسه انجام میشه و هزینه داره

profile avatarSama گفت:

سلام من دانش اموز رشته تجربی سال دهم هستم الان تابستون دهم هستش و من امسال به یازدهم میرم.میخواستم بدونم باید چیکار کنم و چجوری درس بخونم و ایا لازم هستش تا درازمون های گاج و … شرکت کنم ؟لطفا پاسخ بدین ممنونم.

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. برای دریافت راهنمایی از مشاوران کنکور آیدی نوین ، فرم هایی که در سایت قرار گرفته رو پر کنید. با ثبت مشخصات و شماره تماستون مشاورای ما باهاتون تماس میگیرن و راهنماییتون میکنن

profile avatarعلیرضا . ف گفت:

سلام ، خسته نباشید
من یازدهم هستم و دارم میرم دوازدهم
میشه لطفا برام توضیح بدین این تابستون اول دهم رو بخونم بعد یازدهم یا اینکه هردوشون رو باهم بخونم ؟؟؟؟؟

profile avatar گفت:

سلام خدمت شما. پیشنهاد میکنم مقاله برنامه ریزی تابستان برای کنکور که در همین صفحه قرار گرفته رو با دقت بخونید. اما اینکه از کدوم شروع کرد مسلما بستگی به مبحثی داره که قراره بخونید. مثلا در مباحث مشترک در دو سال، باید مطالب دهم و یازدهم بطور همزمان خونده بشه یا در مواردی که دارای پیش نیاز هست خب مسلما باید از دهم شروع کرد. در صورتیکه آزمون آزمایشی برای کنکور ثبت نام کردید میتونید بطور کلی با برنامه راهبردی آزمون پیش برید.

  البته پیشنهاد میشه همه این هارو با مشورت با مشاورتون انجام بدین. در صورتیکه میخواید با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشید کافیه فرم های ارتباط با مشاورین رو پر کنید تا مشاورامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }