آیدی نوین - بودجه بندی کنکور تجربی 1403

بودجه بندی کنکور تجربی 1403

بودجه بندی کنکور تجربی

هرساله سوالات کنکور تجربی از منابعی که از طرف سازمان سنجش اعلام میشه به صورت متنوع و توزیع شده، طرح میشه. بودجه بندی کنکور تجربی مشخص میکنه که سوالات کنکور بیشتر از کدوم بخش های کتاب ها اومده و آگاهی از این مقوله به روند برنامه ریزی کنکور و مطالعه اصولی کمک بزرگی میکنه. آشنایی با بودجه بندی مثل دیدن انتهای مسیر در یک جاده مه آلوده. زمانی که تو نتونی انتهای جاده رو ببینی قطعا نمیدونی بعد از رد شدن از این مسیر مه آلود چی انتظارت رو میکشه. آشنایی با بودجه بندی کنکور تجربی این دید رو بهت میده که بتونی آخر این مسیر رو ببینی و تا حد زیادی بدونی که چی انتظارت رو قراره بکشه.

 

بودجه بندی کنکور تجربی سال 1403

سال 1403 برای کنکوری‌ها یک تجربه کاملاً متفاوته، با توجه به تغییرات کنکور 1402 دروس عمومی به‌کلی از آزمون حذف‌شده و قراره از سوابق تحصیلی دانش آموزان برای این مورد استفاده بشه. پس حالا یکی از برگ‌های برنده تو کم شده بنابراین باید با درایت بیشتری برای رقابت بر سر دروس اختصاصی برنامه‌ریزی کنی. دومرحله‌ای بودن کنکور امسال مورد دیگه‌ایه که ممکنه تورو سورپرایز کرده باشه. این کار میتونه برای بعضی از دانش آموزان باعث استرس بیشتری بشه. ولی خب برای اکثر افراد فرصت خوبی به‌شمار میاد تا اگه در یکی از مراحل نتونستن با شرایط نرمالی سر جلسه حاضر بشن یه شانس دیگه هم داشته باشن. گزینه مهم دیگه که در کنکور امسال متفاوته، حذف ضرایب زیرگروه‌ها هست. مثلاً در دوره‌های گذشته برای برخی زیرگروه‌ها، زمین‌شناسی ضریب صفر داشت یعنی جواب دادن یا ندادن به سؤالاتش فرقی نمی‌کرد. اما آلان باید بتونید درس زمین‌شناسی رو هم با موفقیت پشت سر بزارید. با همه این مواردی که گفتیم لازمه با بودجه‌بندی دروس در سال‌های گذشته آشنا بشی و بعدش گزینه‌های احتمالی برای بودجه بندی کنکور تجربی 1402 رو هم بررسی کنی.

دریافت مشاوره و برنامه تخصصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن تا در مدت کوتاهی یکی از رتبه برتر های کنکور رشته خودت باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه ریزی اختصاصی خودتو بهت بده:

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

3 مزیت آگاهی از بودجه بندی کنکور تجربی

آگاهی از بودجه بندی کنکور تجربی میتونه تاثیر چشمگیری روی روند برنامه ریزی کنکور تجربی و میزان توجه ای که به دروس داری داشته باشه، آشنایی با این مزیت ها باعث میشه متوجه اهمیت آگاهی این موضوع مهم بشی و اونارو بشناسی.

  1. در درجه اول میتونی بفهمی کدوم مباحث مهم‌تر هستند تا بیشتر روی اونها تمرکز کنی.
  2. زمان پاسخ دادن به هر تست متفاوته. وقتی اطلاع داشته باشی که برای هر درس باید به چه سؤال‌هایی پاسخ بدی، بهتر میتونی برای زمان محدودی که در کنکور در اختیارت قرار میدن برنامه‌ریزی کنی.
  3. در صورت لزوم میتونی از بعضی مباحث و فصل‌ها چشم‌پوشی کنی و از زمان باقی مونده بهترین بهره رو ببری.

مطلب پیشنهادی: ضرایب دروس کنکور تجربی

بودجه بندی درس زمین‌شناسی برای کنکور تجربی

زمین‌شناسی اولین درسیه که در دفترچه آزمون قراره باهاش مواجه بشی. در کنکور سال‌های قبل سؤال 1 تا 25 دفترچه تخصصی به زمین‌شناسی اختصاص داشت و داوطلبان در تازه‌نفس‌ترین حالت ممکن میتونستند به اونها پاسخ بدن.

بودجه بندی زمین شناسی برای کنکور

 

بودجه بندی درس ریاضی برای کنکور تجربی

ریاضیات که کلاً ماهیت محاسباتی داره دومین درس تخصصیه که تو دفترچه به چشمتون میخوره. کنکوری‌های تیزهوش سال‌های قبل در عرض 47 دقیقه باید 30 تا تست رو جواب میدادن.

اگه جزو افرادی هستی که قراره به همه سوال‌ها جواب بدن لازمه با دونستن تعداد سوالات سال‌های قبل، برای زمان موردنیاز پاسخگویی به هر مبحث با توجه به بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی برنامه‌ریزی کنی. حتی اگه درک بعضی مباحث برات سخته یا زمان کافی برای مطالعه کل کتاب ریاضی نداری، میتونی روی گزینه‌هایی که قراره بیشترین سوال رو به خودشون اختصاص میدن تمرکز کنی.

بودجه بندی درس ریاضی برای کنکور تجربی

بودجه بندی زیست‌شناسی برای کنکور تجربی

در این قسمت از بودجه بندی کنکور تجربی میرسیم به اصلی‌ترین قسمت کنکور این رشته یعنی درس زیست‌شناسی.

برای پیروزی در کنکور تجربی باید کل کتاب‌های زیست رو قورت داده باشید و بتونید 50 تا تست رو در 36 دقیقه جواب بدید. این تست‌ها میتونن مفهومی، حفظی یا محاسباتی باشند و تو باید برای زدن هر نوع تستی از قبل زمان‌بندی کرده باشی.

بودجه بندی زیست شناسی برای کنکور تجربی

بودجه بندی فیزیک برای کنکور تجربی

فیزیک چهارمین درس دفترچه اختصاصیه که با 30 سوال و زمان پاسخ‌دهی 37 دقیقه تو رو به مبارزه میطلبه. بعضی از تست‌های فیزیک رو میتونی در حداقل زمان ممکن جواب بدی به همین خاطر لازمه بدونی از هر فصل قراره چند تا سوال بیاد.

بودجه بندی درس فیزیک برای کنکور تجربی

بودجه بندی شیمی برای کنکور

بعضیا معتقدن شیمی چون آخرین درسیه که تو دفترچه کنکور قرارگرفته، در کنکور مظلوم واقع‌شده؛ اینجاست که بدون داشتن مشاوره کنکور ممکنه قافیه رو ببازی.

برای اینکه این درس مهم رو از دست ندی میتونی از همین الان زیر نظر آیدی نوین و با استفاده از تخصص مشاورینمون تمهیداتی رو پیش‌بینی کنی که تا لحظه آخر برای تست زدن انرژی داشته باشی.

بودجه بندی شیمی برای کنکور

 

سخن پایانی

آشنایی با بودجه بندی دروس کنکوری رشته تجربی، برای هر داوطلبی که قصد داره به صورت جدی برای کنکور بخونه واجبه! با شناخت و آگاهی کامل بودجه بندی ها داوطلبین میتونن روی درس های مهم تر و تست خیز، بیشتر مانور بدن و توی کنکور نتیجه بهتری بگیرن. بودجه بندی ها یکی از اصول اصلی بهترین مشاوران کنکور هست و این مشاوران به اهمیت این مسئله تاکید زیادی دارن و برای بازه حذف دروس غیر مهم خیلی به بودجه بندی ها دقت میکنن. تو هم میتونی با پر کردن فرم زیر با یکی از مشاورین رتبه برتر رشته خودت یک جلسه به صورت کاملا رایگان مشاوره داشته باشی و از زبون خودشون روند پیشرفتشون توی این مسیر رو بشنوی و برنامه اختصاصیت رو بگیری. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم؟!

دریافت مشاوره و برنامه تخصصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن تا در مدت کوتاهی یکی از رتبه برتر های کنکور رشته خودت باهات تماس بگیره، به سوالاتت پاسخ بده و بهت برنامه ریزی اختصاصی خودتو بهت بده:

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

بودجه بندی کنکور تجربی چطور مشخص می‌شود؟

هرسال بعد از برگزاری آزمون سراسری، اساتید برجسته یا حتی خود سازمان سنجش سؤالات رو به‌طور کامل بررسی می‌کنند. درنهایت با دسته‌بندی کردن اونها میتونن مشخص کنن هر مبحث چند تا سوال رو به خودش اختصاص داده بود و چقدر برای کنکور مورد توجه بوده.

آگاهی از بودجه بندی کنکور تجربی 1403 چه مزیتی داره؟

آشنایی با بودجه بندی ها کمک میکنه تا با مسائل پر تست و مهم آشنا بشید و اگه فرصت کمی تا کنکور دارید برای حذف بخش های غیر مهم که تست های کمی از اون میاد اقدام کنید.

2 replies on “بودجه بندی کنکور تجربی 1403”

profile avatarمائده گفت:

یه سایت واقعا عالی ومفید برای بچه‌ها
خیلی ممنون از این همه مطالب مفید

profile avatar گفت:

خوشحالم که از مطالب سایت استفاده میکنی و ازشون راضی هستی.
موفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }