آیدی نوین - بودجه بندی کنکور انسانی 1403 – مباحث تست خیز

بودجه بندی کنکور انسانی 1403 – مباحث تست خیز

بودجه بندی کنکور انسانی - دروس رشته انسانی

آگاهی از بودجه بندی کنکور انسانی علاوه بر اطلاع از اهمیت بخش های مختلف دروس کنکوری، باعث میشه که استرس و نگرانیت بابت سوالات کنکور تا حد زیادی کاهش پیدا کنه. بر خلاف اهمیت بالایی که بودجه بندی دروس در تنظیم زمان مطالعه داره خیلی از بچه ها به اون بی اهمیتن و اصلا توی روند برنامه ریزی کنکور خودشون بهش توجه نمیکنن.

در این بین دانش آموزی که بتونه مطالب مهم رو شناسایی کنه و توی برنامه خودش برای اونها زمان بیشتری در نظر بگیره برای کنکور آمادگی بیشتری خواهد داشت. در ادامه بودجه بندی دروس کنکور انسانی رو با جزئیات توضیح دادیم، با استفاده از این مطلب متوجه میشی که از هر مبحث چند سوال در کنکور میاد و میتونی در روند طراحی برنامه ریزی کنکور انسانی خودت از اونها استفاده کنی و زمان مطالعه خودت رو بهینه کنی.

 

اهمیت بودجه بندی کنکور انسانی

اهمیت دروس و مباحث اونها در کنکور متفاوت هست. مثلا در درس ادبیات یکی از مباحث در کنکور 1 سوال و یکی از مباحث دیگه حدود 10 سوال داره. با اطلاع از این موارد میتونی زمان خودت رو روی مطالعه درسی که بیشترین تاثیر رو در نتیجه کنکور داره بذاری و اگه زمان کمی تا کنکور داری بعضی از دروس که فاقد اهمیت هستند رو حذف کنی.

دریافت برنامه ریزی اختصاصی

اگه توهم دوست داری با توجه به شرایط و زمان باقی مونده تا کنکور برنامه اختصاصی خودت رو برای مطالعه از رتبه برتر های آیدی نوین بگیری، فرم زیر رو پر کن:

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

لازمه آگاهی بودجه بندی کنکور انسانی

دومرحله‌ای بودن آزمون امسال هم نکته جالبیه که هم میشه به‌عنوان فرصت ازش استفاده کرد و هم ممکنه برات خوشایند نباشه. یه عده از داوطلبا نگرانِ استرس بیشترن ولی یه عده میگن اگه تو یه مرحله شرایط روحی یا جسمی نامساعدی پیش بیاد، تو مرحله بعد میشه جبرانش کرد. شاید پیدا کردن راه حل برای این موارد کارتون رو سخت‌تر کرده و حالا کاسه چه کنم چه کنم دست گرفتید. ولی خب مشورت رو برای همین روزها گذاشتن. گره ای که میشه با دست باز کرد رو چرا با دندون باز کنی؟ درواقع در بحث کنکور هزارتا نکته ریز و درشت دیگه وجود داره که با دونستنش میتونی با کمترین میزان استرس، دوران کنکور رو سپری کنی و سربلند ازش خارج بشی. یکی از این نکته‌های مهم، تسلط روی اهمیت مباحث و اولویت‌بندی درس‌هاست. در ادامه بودجه بندی دروس رشته انسانی رو به صورت جداگانه برای مطالعه قراردادیم.

مطلب پیشنهادی: ضرایب دروس کنکور

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس ریاضی

در دوره‌های قبل، مجبور بودی تست‌های ریاضی رو بعد از دفترچه عمومی جواب بدی؛ اما امسال درس ریاضی اولین چیزیه که قراره باهاش مواجه بشی. البته بودجه بندی کنکور انسانی در آزمونهای قبلی نشون داده که این سوالات بیشتر از مباحثی مطرح میشن که نسبت به سایر رشته‌ها عمومی‌تره و 25 دقیقه زمان‌داری تا به 20 تست جواب بدی.

بودجه بندی درس ریاضی کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس ریاضی رشته انسانی:

بودجه بندی ریاضی کنکور انسانی

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس اقتصاد

دومین درس دفترچه اختصاصی این رشته، درس اقتصاده. سؤال‌های این درس به‌صورت محاسباتی، حفظی و مفهومی مطرح میشه؛ باید طوری برنامه‌ریزی کنی که بتونی از عهده جواب دادن 15 تا تست در 10 دقیقه بر بیای.

بودجه بندی درس اقتصاد برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس اقتصاد رشته انسانی:

بودجه بندی اقتصاد

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس ادبیات تخصصی

اصلی‌ترین درس کنکور انسانی، ادبیات تخصصیه. جواب دادن 30 سؤال در 30 دقیقه میتونه برای این درس کمی سخت باشه. اما اگر از قبل براش تمرین کرده باشی مثل آب خوردن تست‌ها رو میزنی؛ چون سؤال‌های این درس مثل ادبیات عمومی مبحثی طراحی میشه.

بودجه بندی درس ادبیات تخصصی برای رشته انسانی

مطالب مرتبط با درس ادبیات (علوم و فنون ادبی) رشته انسانی:

روش مطالعه علوم و فنون

بودجه بندی علوم و فنون کنکور

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس عربی تخصصی

اگه به‌اندازه کافی برای این درس تست زده باشی متوجه میشی سلیقه طراحان سؤال برای 20 تست درس عربی به‌صورت مبحثیه و مثل اکثر درس‌های انسانی برای هر تست یک دقیقه زمان‌داری.

بودجه بندی درس عربی تخصصی برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس عربی رشته انسانی:

بودجه بندی عربی کنکور

روش مطالعه عربی کنکور

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای دروس تاریخ و جغرافیا

برای هر کدوم از درس‌های تاریخ و جغرافیا 15 تست رو داخل دفترچه تخصصی میبینی. اما باید انقدر تمرین کرده باشی که بتونی تو 25 دقیقه تمومش کنی.

بودجه بندی درس تاریخ

بودجه بندی درس تاریخ برای کنکور انسانی

بودجه بندی درس جغرافیا

بودجه بندی درس جغرافیا برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس تاریخ و جغرافیا رشته انسانی:

بودجه بندی تاریخ و جغرافیا کنکور

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس علوم اجتماعی

بر اساس تجزیه‌وتحلیل مشاوران آیدی نوین سوالات درس علوم اجتماعی، هرسال بیشتر از قبل به‌صورت مفهومی مطرح میشه. و فقط در 15 دقیقه باید به 20 سؤالش جواب بدی.

بودجه بندی درس علوم اجتماعی برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس علوم اجتماعی رشته انسانی:

بودجه بندی جامعه شناسی کنکور

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای فلسفه و منطق

درس شیرین فلسفه و منطق رو قراره با 25 سؤال در زمان 25 دقیقه پشت سر بزاری. تست‌های این درس هم میتونه حفظی باشه و هم میتونه مفهومی باشه.

بودجه بندی درس منطق و فلسفه برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس منطق و فلسفه رشته انسانی:

بودجه بندی منطق و فلسفه کنکور

 

بودجه بندی کنکور انسانی برای درس روانشناسی

بودجه بندی چند دوره گذشته نشون میده سوالات روانشناسی به دو صورت حفظی و مفهومی تو 20 تا تست مطرح میشن که حدودا 15 دقیقه براشون زمان‌ داری.

بودجه بندی درس روانشناسی برای کنکور انسانی

مطالب مرتبط با درس روانشناسی رشته انسانی:

بودجه بندی روانشناسی کنکور

 

سخن پایانی

آگاهی از بودجه بندی دروس رشته انسانی برای کسایی که قصد دارن توی کنکور 1403 رتبه خوبی کسب کنن و متقاضی رشته های پرطرفدار مثل حقوق و روانشناسی و… هستن، اولویت بالایی داره. تحلیل بودجه بندی دروس کنکوری رشته انسانی مسئله خیلی مهمیه که مشاوران رتبه برتر توی جلسات مشاوره کنکور همیشه بهش توجه دارن و متناسب با سطح و زمان باقی مونده تا کنکور برای داوطلبین اقدام به حذف دروس غیر ضروری و کم تست میکنن. اگه تو هم زمان کمی تا کنکور داری یا تا الان به صورت جدی برای کنکورت نخوندی میتونی با پر کردن فرم زیر علاوه بر دریافت مشاوره برنامه اختصاصی خودتو بگیری و از همین الان رتبه خودتو نجات بدی.

دریافت برنامه ریزی اختصاصی

اگه دوست داری از رتبه برترهای آیدی نوین یک برنامه ریزی اختصاصی شده با توجه به بودجه بندی کنکور انسانی برای خودت دریافت کنی فرم زیر رو پر کن:

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

بودجه بندی کنکور انسانی چیست؟

تعداد سؤالاتی که از هر فصل یا مبحث طراحی میشه رو بودجه بندی میگن. و معمولاً دبیرهای باتجربه و مشاوران، بعد از هر کنکور با تجزیه‌وتحلیل تست‌ها این بودجه بندی رو استخراج میکنن.

بودجه بندی چه اهمیتی دارد؟

با بررسی بودجه بندی کنکور سال‌های قبل میتونی درس‌ها رو اولویت‌بندی کنی و از مباحثی که تستی ازشون مطرح نمیشه و یا احتمالش خیلی کمه صرف‌نظر کنی و در عوض برای درس‌های مهم‌تر زمان بیشتری اختصاص بدی.

چطور از بودجه بندی کنکور انسانی مطلع بشم؟

ما تو این صفحه بودجه بندی هر درس رو به‌صورت مجزا برات لیست کردیم. همینطور میتونی یه نگاهی به بودجه بندی کنکور ریاضی و بودجه بندی کنکور تجربی هم بندازی تا به خوبی مبحث بودجه بندی دروس رو درک کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }