آیدی نوین - بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1401 – قلمچی، گزینه 2، گاج، سنجش کدام بهترند؟

بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1401 – قلمچی، گزینه 2، گاج، سنجش کدام بهترند؟

بهترین آزمون های آزمایشی کنکور ، قلمچی، گزینه دو، گاج ، سنجش

میخوای بدونی بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1401 چیه؟ شک داری بین قلمچی ، گزینه 2، سنجش و گاج کدومشون به لحاظ قیمت، سطح سوال و برنامه راهبردی بهترن؟ پس با ما باش.. تو این مقاله از سایت مشاوره کنکور ایران دانش نوین (IDNovin) میخوایم بطور کامل راجب هرچیزی که در مورد انواع آزمون های آزمایشی کنکور لازمه بدونید صحبت کنیم.
ضمنا یه آزمون آنلاین کنکور خیلی خوب هم بهت معرفی میکنیم که میتونی با هزینه بسیار مناسب تا روز کنکور آزمون بدی و تطابق کاملی هم با کنکور داره.

آزمون آنلاین کنکور (سنجاز، اولین آزمون درسی 4 سطحی کنکور از صفر)

برنامه ریزی کنکور (با این 10 اصل، رایگان برنامه ریزی کن)

مشاوره کنکور  (با طرح رتبه شو آیدی نوین، تضمینی دورقمی شو)

من محمد سجاد پروین امروز میخوام به این سوال پاسخ بدم که این موسسات چه تفاوتی باهم دارند و بهترین آزمون آزمایشی کنکور کدام است؟

دکتر محمدسجاد پروین دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران، رتبه 74 کنکور از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

محمدسجاد پروین ، پزشکی تهران

توجه : توصیه های ارائه شده در این مقاله به صورت کامل ارائه شده اما قطعا یک نسخه کلی برای همه نیست. چرا که انتخاب آزمون آزمایشی کنکور بسته به هر دانش آموز می تواند متفاوت باشد.

برای دریافت راهکاری های شخصی مربوط به آزمون مناسب خود و ارتباط با تیم مشاوره تخصصی IDNovin و دکتر پروین فرم زیر را تکمیل کنید :

آزمون آزمایشی کنکور 1401:

همونطور که میدونید برای هر آزمون باید چند مرحله رو بگذرونیم که قبلا تقریبا راجب تمام این مسائل صحبت کردیم.

بطور کلی مباحث مربوط به آزمون به سه دسته ، مباحث قبل از آزمون، مباحث حین آزمون و مباحث بعد از آزمون میشن بطور مفصل با کلیک روی هر قسمت میتونید مقاله مربوطه رو مطالعه کنید:

مباحث قبل از آزمون :

مباحث حین آزمون :

مباحث بعد از آزمون :

کنکور آزمایشی چیست؟

 کنکور آزمایشی همانطور که از اسمش پیداست که آزمایش پیش از کنکور است. که به شما کمک میکنند شرایط کنکور را پیش از کنکور حس کنید و به محیط آزمون عادت کنید.

انواع آزمون های آزمایشی کنکور :

در حال حاضر برای کنکور موسسات مختلفی وجود دارد که هرچند وقت یکبار آزمون های آزمایشی ای را برای ارزیابی دانش آموزان و آماده سازیشان برای کنکور، برگزار میکنند. از جمله این موسسات می توان به قلمچی، سنجش، گزینه دو، گاج و … اشاره کرد.

ضمنا موسسه آیدی نوین هم اقدام به راه اندازی آزمون های آنلاین سنجاز کرده که توضیحات کامل این آزمون رو در لینک زیر میتونید ببینید:

 

برای اطلاع از طرح های مشاوره ای کنکور و برنامه ریزی با رتبه های برتر IDN کلیک کنید.

یا با مرکز مشاوره تحصیلی IDN تماس بگیرید:

02128425210 جهت تماس کلیک کنید

معیارهای انتخاب آزمون آزمایشی برای کنکور:

معیارهای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکوربرای پاسخ به این پرسش نیاز داریم تا بفهمیم که معیارهایی که با آنها بتوان این موسسات را باهم مقایسه کرده و بین آنها بهترین شان را انتخاب کنیم، چه هستند.

از معیار های انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور که میتوان آنها را مورد ارزیابی قرار داد میشود به موارد زیر اشاره کرد

  1. بازه های کنکور 
  2. جامعه آماری
  3. برنامه راهبردی
  4. کیفیت سوالات و شباهت آنها به کنکور
  5. قیمت آزمون ها

در این مقاله سعی داریم تا آزمون های موجود را از لحاظ این معیار ها بررسی کنیم

 

1- بازه های مختلف برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور :

بازه های مختلف برای انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور

همانطور که میدانید سال کنکور دارای بازه های مختلفی است که ما میتوانیم آن را به چهار بازه مختلف تقسیم نماییم:

  1. تابستان
  2. پاییز و زمستان
  3.  دوران عید
  4. ایام جمعبندی و بعد از عید

در هر کدام از این بازه ها بر اساس دیگر معیار های ارزیابی موسسات، انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور متفاوت خواهد بود. در زیر به هر کدام از این بازه ها میپردازیم

بهترین آزمون آزمایشی در تابستان (و سال های پایه)

در دوران تابستان و یا سال های پایه به علت کمبود داوطلبان کنکور انتخاب موسسات بر اساس جامعه آماری، معیار انتخاب درستی نخواهد بود. ضمن اینکه سطح سوالات موسسات مختلف در این بازه با دیگر بازه ها متفاوت خواهد بود و بهتر است سراغ موسسه ای برویم که دارای سطح سوالات بالاتری باشد.

آیا تابستان آزمون قلمچی بریم؟

موسسه قلمچی برخلاف دیگر بازه های کنکور در این بازه تفاوت چشمگیری با دیگر موسسات از لحاظ جامعه آماری ندارد. و ضمن اینکه سطح سوالات در این ایام مناسب نبوده و دارای سطح پایین و آسانیست، در نتیجه برای آن دسته از دانش آموزانی که تمایل دارند در این دوره تمرین های بیشتر و چالشی تری را انجام دهند مناسب نخواهد بود، در نتیجه ما قلمچی را به عنوان آزمون آزمایشی مناسب برای کنکور در این ایام پیشنهاد نمی نماییم.

در تابستان آزمون گزینه 2 رو انتخاب کنیم؟

پیشنهادی که ما برای این دوره داریم، شرکت در آزمون های موسسه گزینه دو است. به این علت که در این دوران سوالات آزمون های این موسسه دارای سطح بالاتر و چالشی تری بوده و برای تمرین کردن مناسب خواهد بود. ضمن اینکه در این دوران دانش آموزان اشتیاق بیشتری برای مطالعه و تمرین دارند و کمتر تراز های آزمون ها برایشان مهم خواهد بود. پس بهتر است که در این دوران با سوالات چالشی تری مواجه شویم

آزمون آزمایشی کنکور مناسب پاییز و زمستان

در این دوران با توجه به شروع سال تحصیلی تمایل داوطلبان برای شروع مطالعه برای کنکور بیشتر شده و قشر کثیری از داوطلبان در آزمون های آزمایشی شرکت خواهد کرد. پس در این دوران جامعه آماری افزایش پیدا کرده و قابل محاسبه به عنوان یک معیار تاثیرگذار خواهد بود.

چرا قلمچی یک آزمون آزمایشی کنکور خوب در این ایام است؟

پیشنهاد ما در این ایام موسسه قلمچی به عنوان بهترین آزمون آزمایشی کنکور خواهد بود، چراکه به نسبت دیگر موسسات دارای پیشینه و سابقه بیشتری ست و شناخته شده تر است، در نتیجه داوطلبان اکثرا به این موسسه برای شرکت در آزمون های آزمایشی مراجعه خواهند کرد. در نتیجه این موسسه دارای جامعه آماری بیشتری خواهد بود.

ضمن اینکه طراحان سوالات بیشتری در این ایام با این موسسه همکاری داشته و سطح سوالات به نسبت دوران پایه و تابستان به طرز چشمگیری افزایش خواهد داشت.

نکته بعدی این است که اکثر مدارس در این ایام برنامه خود را با این موسسه تنظیم می کنند که این هم به نوبه خود معیاری ست که این موسسه را از دیگر موسسات متمایز می کند.

دوران عید چه آزمونی بریم؟

در این دوران با توجه به برنامه راهبردی و جامعه آماری، پیشنهاد ما مجددا موسسه قلمچی خواهد بود اما این موسسه را در اصل به این دلیل انتخاب میکنیم تا از طریق برنامه راهبردی آن برای آزمون های سنجش بعد از عید و دوران جمع بندی آماده شویم.

ضمن اینکه اکثر مدارس برنامه خود را در این ایام با این موسسه تنظیم خواهند کرد

آزمون مناسب برای دوران جمع بندی و بعد از عید :

در این دوران با توجه به نزدیک شدن به کنکور و اهمیت شباهت سبک سوالات به آزمون کنکور نیاز است تا موسسه ای را انتخاب کنیم که هم از لحاظ جامعه آماری و هم از لحاظ سبک سوالات، بیشترین شباهت را به آزمون کنکور داشته باشد.

جامعه آماری آزمون های سنجش :

پیشنهاد ما در این ایام شرکت در آزمون های سازمان سنجش به عنوان آزمون آزمایشی مناسب جمع بندی کنکور است . علت این است که با توجه به اینکه این آزمون ها متعلق به سازمان سنجش است درنتیجه اکثر داوطلبان این موسسه را انتخاب می کنند. و تقریبا میتوان گفت اکثر داوطلبانی که به نوعی جزو سیاهی لشگر کنکور نیستند در این آزمون ها شرکت میکنند.

تقریبا میتوان گفت که جامعه آماری آزمون های بعد از عید سنجش با درصد بالایی مشابه جامعه آماری کنکور خواهد بود و کسب هر رتبه ای در این آزمون ها بیشترین شباهت را به رتبه اصلی کنکور خواهد داشت.

سطح سوالات سنجش برای آزمون آزمایشی کنکور :

اما از دیدگاه دیگر، سبک و سطح سوالات این آزمون هاست که این موسسه را نسبت به سایرین متمایز می کند. واقعیت این است که طراحان چند آزمون آخر سنجش همان طراحان اصلی سوالات کنکور هستند و سبکی که در این آزمون ها به کار میبرد دقیقا همان سبک و سطح سوالات کنکور خواهد بود حتی سابقه داشته است که از سوالاتی که در این آزمون ها طرح میشود، عینا در خود آزمون کنکور آمده باشد.

در نتیجه ما در این آزمون ها با سبک سوالات کنکور سال جاری و تغییرات احتمالی آن آشنا شده و شانس این را داریم که چند نمونه از سوالات آزمون اصلی کنکور را در این آزمون ها مشاهده کنیم. پس شرکت در این آزمون ها در این بازه به نوعی واجب خواهد بود

ضمن اینکه سبک این سوالات به نوعی ست که مناسب ترین انتخاب برای جمعبندی خواهد بود.

آیا دوران جمع بندی از آزمون آزمایشی کنکور قلمچی استفاده کنیم؟

اما این نکته فراموش نشود که در کنار آزمون های سنجش بهتر است که در آزمون های جمعبندی بعد عید قلمچی نیز شرکت کنیم. زیرا که این موسسه در این ایام سبک سوالات خود را مشابه سبک سوالات کنکور و سنجش کرده و از لحاظ های مختلف برای این دوران مناسب خواهد بود. ضمن اینکه این آزمون ها با آزمون های سنجش تداخل نداشته و به نوعی جنبه تمرینی برای آزمون های سنجش را دارند

توجه : توصیه های ارائه شده در این مقاله به صورت کامل ارائه شده اما قطعا یک نسخه کلی برای همه نیست. چرا که انتخاب آزمون آزمایشی کنکور بسته به هر دانش آموز می تواند متفاوت باشد.

برای دریافت راهکاری های شخصی مربوط به آزمون مناسب خود و ارتباط با تیم مشاوره تخصصی IDNovin و دکتر پروین فرم زیر را تکمیل کنید :

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

2- انتخاب بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور از نظر جامعه آماری:

جامعه آماری قلمچی و گزینه 2 و سنجش و گاج

بحث جامعه آماری و تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون ها بحث مهمی ست اما تعیین کننده اصلی نخواهد بود.

جامعه اماری از این لحاظ مهم است که از این طریق میتوان وضعیت خود را با دیگر رقبای پیگیر کنکور مقایسه کرد و به نوعی به رتبه و تراز هایی که در آزمون کسب می شود معنای بیشتری داد. اما در هرحال همین جامعه آماری نیز خطاهای بسیاری دارد

در کل پیشنهاد ما این است که با این معیار میتوان آزمون های قلمچی را در وهله اول و در بازه پاییز به بعد انتخاب نمود و در وهله بعدی از آزمون های گزینه دو مخصوصا در بازه تابستان و پایه بهره برد.

برنامه راهبردی ؛ پارامتر انتخاب بهترین آزمون آزمایشی کنکور

برنامه راهبردی

تقریبا میتوان گفت که رسالت اصلی بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور که مطلوب ماست، برنامه دار کردن دانش آموزان و بیرون آوردن آنها از سردرگمی است.

در واقع برنامه راهبردی آزمون ها باعث میشود تا دانش آموزان غیر از هدف اصلی و بلند مدت خود که همان کسب نتیجه مناسب در کنکور باشد، اهداف کوتاه مدت و فرعی ای نیز داشته باشند تا با انگیزه و تلاش بیشتری درس بخوانند و انرژی خود را در سال کنکور پخش نمایند. این برنامه های راهبردی به دانش آموزان کمک میکند تا در هر بازه از کنکور تکلیف خود را بدانند و بر اساس آن برنامه روزانه خود را بچینند

اما نکته متمایز کننده آزمون ها در این بحث این است که کدام موسسه برنامه بهتری دارد و به نوعی دروس را مناسب تر پخش کرده و نیز دوره های جمعبندی مناسب تری دارد؟

برنامه راهبردی مناسب آزمون قلمچی :

در این زمینه پیشنهاد ما در وهله اول موسسه قلمچی است. زیرا طبق تجربه و نظر اکثر معلمان و مشاوران کنکور بهترین برنامه را دارد. این برنامه توسط یک تیم بسیار حرفه ای و با توجه به پیشینه طولانی این موسسه بارها آزموده شده و پیشرفت کرده است و در حال حاضر بهترین بودجه بندی را دارد.

ضمن اینکه تعداد و زمان های جمعبندی مناسب تری دارد و نیز اکثر مدارس برنامه های خود را با این موسسه تنظیم مینمایند. حتی برنامه طوری چیده شده که اگر مدارسی مطابق با این برنامه پیش نمیروند، فرصت کافی برای آن دانش آموزان وجود داشته باشد تا هر دو برنامه را به طور موازی پیش ببرند.

4- هزینه و قیمت آزمون های آزمایشی کنکور :

 

هزینه و قیمت آزمون های آزمایشی کنکور

اگر مسئله مالی خاصی ندارید این معیار را به عنوان عامل تعیین کننده توصیه نمیکنیم اما برای آن دسته از افرادی که این معیار برایشان مهم است صرفا قیمت آزمون های مختلف را بیان میکنیم و طبق این معیار پیشنهاد خاصی نمیدهیم.

هزینه و قیمت آزمون های کانون قلم چی :

هزینه آزمون های قلم چی برای کنکور 1400 یکسان نیست و اکثرا هم دانش آموزان گلایه دارند از قیمت زیاد آن، و در اکثر شهرها متفاوت است و از بازه ی 800 هزار تومان تا 1/5 میلیون تومان متغیر بوده و این اختلاف قیمت هم بخاطر کتاب های اضافی است که قلم چی توصیه میکند بگیرید حال در بعضی از شهرها اجباری هست و بعضی شهرها هم اختیاری و میشه گفت قیمت بدون کتاب در حدود 800-900 می باشد که باز می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت به کانون قلم چی شهرتان مراجعه کنید.

هزینه و قیمت آزمون های گزینه دو :

هزینه ثبت نام در آزمون های آزمایشی گزینه دو برای داوطلبان بسیار شفاف اعلام شده و هم در سایتشان و هم نمایندگی ها قیمت یکی هست، هزینه شرکت در هر آزمون آزمایشی 44000تومان و برای هر 14 مرحله 660000 تومان است.

هزینه و قیمت آزمون های سنجش :

هزینه هر آزمون مرحله ای سنجش 30 هزار تومان و هزینه هر آزمون سنجش 40 هزار تومان هستش و هزینه ی کل آزمون های آزمایشی سنجش کنکور 98 (مبلغ 319 هزار تومان) می باشد.

هزینه و قیمت آزمون های گاج:

هزینه آزمون های آزمایشی گاج بین 700 تا 800 هزار تومان می باشد.

جمع بندی و صحبت پایانی مقاله :

خب سعی کردیم تا حد زیادی در این باره برای شما عزیزان هزینه ی آزمون های آزمایشی کنکور رو اعلام کنیم تا زیاد سردرگم نباشید و بتونید پس از بررسی کیفیت و امکانات در کنار هزینه ها آزمون آزمایشی موردنظرتون رو انتخاب کنید.

با جمعبندی این معیار ها ما به این نتیجه میرسیم که بهتر است ابتدا در پایه و تابستان با آزمون های گزینه دو شروع کرده و در ادامه در پاییز به سراغ آزمون های قلمچی برویم و در نهایت بعد از عید آزمون ها سنجش را نیز به آزمون های قلمچی اضافه نماییم.

سعی کنید آزمون های آزمایشی را جدی گرفته و حتما در تمام این آزمون ها شرکت کرده و تحلیل نمایید

توجه : توصیه های ارائه شده در این مقاله به صورت کامل ارائه شده اما قطعا یک نسخه کلی برای همه نیست. چرا که انتخاب آزمون آزمایشی کنکور بسته به هر دانش آموز می تواند متفاوت باشد.

برای دریافت راهکاری های شخصی مربوط به آزمون مناسب خود و ارتباط با تیم مشاوره تخصصی IDNovin و دکتر پروین فرم زیر را تکمیل کنید :

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

4 replies on “بهترین آزمون آزمایشی کنکور 1401 – قلمچی، گزینه 2، گاج، سنجش کدام بهترند؟”

profile avatarوحید گفت:

عاالی بود تشکر
لطف کردید

profile avatarآنا گفت:

سلام
خیلی ممنون

profile avatarزهرا گفت:

واقعا بهترین آزمون آنلاینی که برای کنکور تا الان دیدم، آزمون آنلاین سنجازه. هم از لحاظ بودجه بندی ها و هم هزینه ی مناسبی که داره.
ممنون ازتون

profile avatarعلیرضا . ف گفت:

سلام ، واقعا خیلی مطلب مفیدی بود
یه سوال : 1. واقعا 100% مطمئنید آزمون هاای سنجش بعد از عید با قلم چی تداخل پیدا نمیکنن ؟؟؟
2.اگه بخوایم بعد از عید هردوشون رو باهم بدیم (هم قلم چی هم سنجش)سرمون شلوغ نمیشه و گیج و مضطرب نمیشیم ؟؟؟؟؟؟
هزار بار ممنونم واقعا این سایت خیییییلی برام مفید بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }