فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه ؟ سوالات کنکور با تیپ بندی مشخص ، سوالات کنکور گسترده از مواردیست که در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور توسط مشاوران تک رقمی و دورقمی کنکور موسسه مشاوره کنکور IDN به آن پاسخ داده میشود.

 

سوال:ببخشید در کنکور تجربی درش شیمی چند درصد میشه گفت سوالت همون سوالات کنکور سراسری سال های قبله؟

 

فایل صوتی چند درصد از سوالات کنکور در شیمی تکراریه:

دکتر محمد امین رضاوند ، مشاور دپارتمان مشاوره تخصصی کنکورIDN :

متن فایل صوتی آقای دکتر محمد امین رضاوند در زیر قرار گرفته است

هدیه IDN به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص اینکه چند درصد از سوالات کنکور در شیمی تکراریه توسط دکتر محمدامین رضاوند:

در ابتدا باید بگیم که با دقت وویس و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در مورد اینکه چند درصد از سوالات کنکور در درس شیمی تکراریه را در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته بپرسید و منتظر باشید تا دکتر محمد امین رضاوند به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجب روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید:

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه

به نام خدا، عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه ی بچه های گل IDNی. محمدامین رضاوند هستم، دانشجوی پزشکی و عضو دپارتمان مشاوره ی تخصصی IDN. یکی از بچه ها سوال پرسیده بود که در کنکور تجربی درس شیمی چند درصد میشه گفت که سوالات همون سوالات کنکور سراسری سال قبله؟ ببینید دوستان ما در درس شیمی از سال ۹۳ به بعد یک جهش تدریجی توی سوالات کنکور رو شاهد بودیم. سوالات شیمی خیلی چالش برانگیزتر و سخت تر شده و تقریبا از ۹۳ به بعد هیچ سالی سوالات شیمی خیلی راحت نبوده اما همونطور که خودتون هم می دونید ما توی شیمی دو بخش داریم یکی حفظیات و یکی مسائل.

مطالعه حفظیات شیمی کنکور

برای حفظیات طراح های کنکور از یکسری چارچوب های کتاب درسی خارج نمیشن و حتما توی همون چارچوب ها سوال طرح میشه و یکسری نکات خاصر رو هم روش تاکید دارن که توی کنکورهای مختلف شاهدش بودیم ولی باز هم توی حفظیات نمی تونیم فقط به تست های کنکور متکی باشیم ولی نکاتی رو که کنکورهای سال های قبل مطرح شده رو حتما مروری روش داشته باشید.

سوالات کنکور با تیپ بندیی مشخص

برای بخش مسائل دو بخش داریم. یکسری مسائلی که تیپ بندی مشخصی دارن توی سوالات کنکور و توی این چند سال روال طراحی تست مشخصه ولی یکسری مباحث دیگه ای هم داریم که خیلی گستردگی زیادی دارن توی طرح مسئله و نمی تونیم بگیم که یک تیپ مشخصی سوال ازش طرح میشه. مباحثی که تیپ بندی مشخصی داشتن توی سال های کنکور شامل سینتیک و الکتروشیمی، آنتالپی، آنتروپی، هیدروکربن ها و ترکیبات آلی، آرایش اتمی و موقعیت عناصر و مسائل AMU و درصد فراوانی و جرم اتمی میانگین و همچنین ساختار لوییس بوده ولی مسائلی که گستردگی خیلی زیادی دارن و نمی تونیم توی این مباحث فقط به سولات تست های قبل تکیه کنیم شامل استوکیومتری و اسید و باز و تعادل و محلول ها میشه.

سوالات گسترده کنکور

پس ما دو رویه پیش می گیریم یکی اینکه برای حفظیات و دسته ی اول سوالاتی که بهتون گفتم تیپ بندی مشخصی دارن می تونیم به کنکورهای سال های قبل تا حدودی تکیه کنیم؛ مثلا ۵۰-۶۰ درصد می تونیم تکیه کنیم.

نحوه مطالعه سوالات گسترده

ولی برای دسته ی دوم که مسائلی هستند که گستردگی خیلی زیادی دارن مثل استوکیومتری و اسید و باز و تعادل و محلول ها فقط نباید به سوالات کنکورهای سال های قبل تکیه کرد و تست های آزمون های آزمایشی و کتاب های مختلف و تست های تالیفی و حتی سنجش هم باید حتما کار بشه. با آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما دانش آموزان، خدانگهدار.

شما می توانید سوالات خود را از ما (رتبه های برتر کنکور) در مورد برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور و بهترین روش مطالعه و سایر موارد بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

برای ارتباط مستقیم با دکتر محمد امین رضاوند و ثبت نام در طرح رتبه شو IDN (طرح مشاوره و برنامه ریزی با رتبه های تکرقمی و دورقمی کنکور) فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

آخرین مطالب IDN :

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

© - دپارتمان کنکوری IDN (ایران دانش نوین)