آیدی نوین - چند درصد از سوالات شیمی کنکور تکراریه – حفظیات و مسائل شیمی چند درصد؟

چند درصد از سوالات شیمی کنکور تکراریه – حفظیات و مسائل شیمی چند درصد؟

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه

چند درصد از سوالات کنکور در شیمی تکراریه؟ نسبت درصد حفظیات و مفاهیم در شیمی چقدر است؟ کنکور با تیپ بندی مشخص، از مواردیست که در این مطلب از سری مقالات برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور، توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده می شود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور، کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین، تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

هدیه IDN به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص اینکه چند درصد از سوالات کنکور در شیمی تکراریه؛ توسط دکتر محمدامین رضاوند:

در ابتدا باید بگیم که با دقت، ویس و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می تونید سوالات خودتون در مورد اینکه: «چند درصد از سوالات کنکور در درس شیمی تکراریه» رو، در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته، بپرسید و منتظر باشید تا دکتر محمد امین رضاوند به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجع به روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید.

سوال: ببخشید، در کنکور تجربی درس شیمی، چند درصد میشه گفت سوالات، همون سوالات کنکور سراسری سال های قبله؟

چند درصد ازسوالات کنکور در شیمی تکراریه

به نام خدا، عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت همه ی بچه های گل. محمدامین رضاوند هستم؛ دانشجوی پزشکی و عضو دپارتمان مشاوره ی تخصصی آیدی نوین. یکی از بچه ها سوال پرسیده بود که در کنکور تجربی درس شیمی، چند درصد میشه گفت که «سوالات، همون سوالات کنکور سراسری سال قبله؟» ببینید دوستان، ما در درس شیمی، از سال 93 به بعد یک جهش تدریجی، توی سوالات کنکور رو شاهد بودیم. سوالات شیمی خیلی چالش بر انگیزتر و سخت تر شدن. تقریبا از 93 به بعد، هیچ سالی سوالات شیمی خیلی راحت نبوده. همونطور که خودتون هم می دونید ما توی شیمی دو بخش داریم یکی حفظیات و یکی مسائل. با همدیگه درصد تکرار حفظیات و مسائل شیمی رو در ادامه می خونیم.

مطالعه حفظیات شیمی کنکور

برای حفظیات، طراح های کنکور از یکسری چارچوب های کتاب درسی خارج نمیشن و حتما توی همون چارچوب ها سوال طرح میشه. طراح ها، یکسری نکات خاص رو هم خیلی تاکید دارن که توی کنکورهای مختلف شاهدش بودیم. ولی باز هم توی حفظیات نمی تونیم فقط به تست های کنکور متکی باشیم. با این حال، نکاتی رو که تو کنکورهای سال های قبل مطرح شده رو، حتما مروری روش داشته باشید.

برای این که کنکور رو به صورت کلی بررسی کنین هم، می تونین به مقاله ی «چند درصد سوالات کنکور تکراری است؟» سر بزنین.

حفظیات شیمی کنکور چند درصد:

بطور کلی می توان گفت حدود 50 تا 60 درصد از سوالات کنکور شامل مفاهیم و حفظیات شیمی کنکور می شود.

چند درصد سوالات شیمی کنکور مسائل است:

 در مورد مسائل می توان گفت تقریبا 40 تا 50 درصد از سوالات شیمی به مسائل اختصاص می یابد.

سوالات کنکور با تیپ بندی مشخص

مسائل شیمی کنکور، خودش به دو بخش تقسیم میشه. یکسری مسائلی که تیپ بندی مشخصی دارن توی سوالات کنکور و توی این چند سال، روال طراحی تست مشخصه. یکسری مباحث دیگه ای هم داریم که خیلی گستردگی زیادی دارن توی طرح مسئله.  با اطمینان کامل نمیشه بگیم که یک تیپ مشخصی سوال ازش طرح میشه. توی سال های گذشته ی کنکور، مباحث: «سینتیک و الکتروشیمی، آنتالپی، آنتروپی، هیدروکربن ها و ترکیبات آلی، آرایش اتمی و موقعیت عناصر و مسائل AMU و درصد فراوانی و جرم اتمی میانگین و همچنین ساختار لوییس» تیپ بندی مشخصی داشتن. با این حال، مسائل درس شیمی، گستردگی خیلی زیادی دارن و نمی تونیم توی این مباحث، فقط به سوالات تست های قبل تکیه کنیم. این مباحث، شامل: «استوکیومتری و اسید و باز و تعادل و محلول ها» میشه.

سوالات گسترده کنکور

پس ما دو رویه پیش می گیریم. یکی اینکه برای حفظیات و دسته ی اول سوالاتی که بهتون گفتم تیپ بندی مشخصی دارن، می تونیم به کنکورهای سال های قبل تا حدودی تکیه کنیم؛ مثلا 50-60 درصد می تونیم تکیه کنیم.

نحوه مطالعه سوالات گسترده

ولی برای دسته ی دوم که مسائلی هستند که گستردگی خیلی زیادی دارن؛ مثل استوکیومتری و اسید و باز و تعادل و محلول ها، فقط نباید به سوالات کنکورهای سال های قبل تکیه کرد. حتما باید تست های آزمون های آزمایشی، کتاب های مختلف و تست های تالیفی و حتی سنجش، در کنار هم کار بشن. با آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما دانش آموزان، خدا نگهدار.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. (لیست قبولی هارو در عکس های زیر ببین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }