آیدی نوین - بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور

بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور

بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور

بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور چیه؟ بهترین منابع کنکور چیه؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

سوال: در دروس اختصاصی کدام منایع، درسنامه ی قوی تری دارند؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور

برای داوطلبین نظام قدیم، در درسی مثل درس ریاضی، کتاب تخته سیاه، کتاب گاج نقره ای و کتاب خیلی سبز، هر سه از درسنامه ها و تست های خوبی برخوردارند، اگر قرار بر سطح بندی از آسان به سخت باشد، تست تخته سیاه نسبت به گاج یک مقدار ساده تر است و گاج یک مقدار نسبت به خیلی سبز، سوالات ساده تری دارد و خیلی سبز سطح سوالاتش نسبت به دو کتاب دیگر بالاتر است.

داوطلبین نظام جدید، کتابی جدیدا در بازار آمده است به نام “ریاضی با طعم گلابی” که هم درسنامه ی خوبی دارد و هم تست های بسیار خوبی، همین طور کتاب های گاج نقره ای و خیلی سبز از لحاظ درس نامه، کتاب های قابل قبولی اند. بررسی کنید و ببینید با کدامیک از این کتاب ها می توانید ارتباط بهتری برقرار کنید.

دردرسی مثل زیست شناسی برای نظام قدیم، سال دوم دبیرستان، درسنامه ی کتابنامه ی مهر و ماه، درسنامه ی کتاب خیلی سبز و درسنامه ی کتاب نشر دریافت دکتر عمارلو، پیشنهاد می گردد.
درسنامه هی دکتر عمارلو بصورت جمع بندی است و کوتاه تر است ولی نکات بسیار مفیدی دارد.

کتابنامه ی مهر و ماه به این شکل است که یک صفحه، متن کتاب درسی را داده است و در صفحه ی مقابل نکات مربوط به متن و شکل کتاب درسی را توضیح داده است و درسنامهی بسیار خوبی دارد.

درسنامه خیلی سبز در سال دوم

درسنامه ی خیلی سبز هم در سال دوم نیز بسیار مناسب است. اما درسنامه های دیگری نیز موجود است مثل فاگو زیست و درسنامه ی کتاب تست الگو، اما فاگو زیست درسنامه ی خیلی زیادی دارد و برای داوطلبینی است که در این درس خیلی ضعیف هستند یا تغییر رشته داده اند و زمان زیادی از شما می گیرد. درسنامه های کتاب الگو نیز بسیار مختصر ومفیداست و کوتاه است و درسنامه محسوب نمی شود وبیشتر خلاصه است.

برای سال سوم دبیرستان، درسنامه ی کتاب خیلی سبز، کتاب نشر دریافت دکتر عمارلو و کتابنامه ی مهر و ماه مناسب است.

برای پیش دانشگاهی، درسنامه ی کتاب نشر دریافت دکتر عمارلو و کتابنامه ی مهر و ماه. برای پیش دانشگاهی نظام قدیم درسنامه های خیلی سبز پیشنهاد نمی شود.

برای دروس پایه نیز داوطلبینی که خیلی ضعیف هستند و زمان زیادی دارند یا فارغ التحصیل هستند، می توانند از درسنامه های فاگوزیست استفاده نمایند؛ اما در کل درسنامه نه باید خیلی خلاصه باشد و نه خیلی حجم زیادی داشته باشد. که این ویژگی را درسنامه های خیلی سبز و کتابنامه ی مهر و ماه دارند

درسنامه نظام جدید خیلی سبز

برای نظام جدید، درسنامه های خیلی سبز خیلی خوب است و نیز درسنامه ی کتاب گاج طلایی که جدید وارد بازار شده است و سطح سوالات بالایی دارد اما درسنامه ی مناسبی دارد.
فاگو زیست نیز هم هست اما همانطور که گفته شد حجم درسنامه ی زیادی دارد.

در درس فیزیک، دوتا کتاب چه نظام قدیم و چه نظام جدید موجود است، کتاب خیلی سبز و گاج نقره ای درسنامه های خوبی دارند.

در درس شیمی برای نظام قدیم سال دوم دبیرستان، کتاب مبتکران خوب است گرچه درسنامه ی آن حاشیه زیاد دارد ولی نکاتی گه در آن گفته شده است، نکات خوبی است. گاج نقره ای نیز درسنامه ی بسیار خوبی دارد.
برای سال سوم دبیرستان نظلم قدیم، درسنامه ی کتاب خیلی سبز و گاج نقره ای پیشنهاد می شود و برای پیش دانشگاهی نیز مجددا کتاب خیلی سبز و گاج نقره ای پیشنهاد می شود.

تاکید می شود که کتاب مبتکران نیز درسنامه ی خوبی دارد ولی درسنامه های خیلی سبز و گاج نقره ای بهترند بدلیل حاشیه هایی کهکتاب مبتکران دارد، حجم درسنامه ها را خیلی زیاد کرده است، اما به لحاظ تست، تست های بسیار قوی و خوبی دارد بخصوص برای سال دوم و پیش2.

برای نظام جدید، پایهی دهم، یازدهم و دوازدهم بهترین درسنامه را کتاب خیلی سبز دارد و بعد از آن، کتاب گاج نقره ای. برای تست وضعیت چیز دیگری ست و فرق می کند.
درنهایتت باید خودتان بررسی کنید که با کدامیک از این درسنامه هایی که معرفی شد ارتباط بهتری می توانید برقرار کنید.

 

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری آیدی نوین

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }