آیدی نوین - بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی

در این مطلب بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی که رتبه برترها با استفاده از آنها پیشرفت چشمگیری داشتند را به شما در سطوح مختلف معرفی کردیم. همانطور که می‌دانید ریاضی هم یکی از درس‌های تخصصی مربوط به رشته تجربی است که در امتحان‌ها به خصوص آزمون‌های نهایی اهمیت زیادی دارد.

البته این درس در کنکور رشته تجربی هم اهمیت بسیار زیادی دارد و در کنکور سراسری دارای ضریب 7 و تعداد 30 سؤال تستی است. بدون شک پیشروی و پیشرفت در درس ریاضی باعث افزایش و بالا رفتن تراز شما در کنکور سراسری و افزایش نمره شما در امتحان‌ها می‌شود. به همین دلیل باید با تدوین برنامه ریزی کنکور به صورت اصولی توجه ویژه ای به این درس نیز داشته باشید.

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور + معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی بهترین کتاب ریاضی کنکور فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

طبقه بندی بهترین منابع ریاضی کنکور

منابع یادگیری مختلفی برای هر درس وجود دارد. به طور کلی منابع به 3 دسته زیر تقسیم می‌شوند.

  • ویدیو آموزشی
  • کتاب آموزشی
  • کلاس آموزشی

در ادامه بهترین کتاب ریاضی کنکور را برای هر سطح معرفی کردیم.

بهترین منابع ریاضی کنکور دور اول!

این منابع برای افرادی مناسب هستند که درصدهای زیر 20 دارند که قطعا درصد پایینی است و تا الان هیچ منبعی را برای مطالعه در اختیار نداشته اند. این افراد باید دروس تشریحی را مطالعه کرده‌ و سپس با استفاده از این منابع خود را در درس ریاضی بهبود دهند.

کتاب ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز

کتاب ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز

بهترین کتاب ریاضی کنکور برای دور اول کتاب ریاضیات جامع انتشارت خیلی سبز است که یکی از بهترین منابع کنکور تجربی برای ریاضی شناخته شده‌ و به دانش‌ آموزان کمک می‌کند که برای کنکور آماده شوند. به طور کلی درس ریاضی یکی از دروسی است که مباحث آن به طور ترکیبی بین سه پایه تقسیم بندی می‌شود. به این معنی است که برخی از مباحث هستند که داوطلب‌ها از پایه دهم تا دوازدهم با آنها درگیر هستند و به نوعی با این مفاهیم سروکار دارند.

اما برخی از مباحث هم هستند که تک پایه هستند که تعداد آنها خیلی کمتر از مباحث ترکیبی است. اما به طور کل ریاضی یک درس مبحثی است. کتاب خیلی سبز یک منبع خیلی جامع و پرفروش است و شامل درس‌نامه کامل و سؤال‌های تستی مناسب است و پایه‌ای‌ترین و مناسب‌ترین کتاب برای دور اول و برای دانش‌ آموزانی است که درصدهای پایینی در درس ریاضی دارند. با استفاده از این کتاب است که دانش آموزان می‌توانند با مظالعه ‌ی کامل این کتاب در کنکور به درصدهای بالای 50 و 60 درصد برسند.

 

کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه

کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه

یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی کتاب ریاضیات جامع از انتشارات مهر و ماه است که می‌تواند بزرگ‌ترین رقیب کتاب ریاضیات جامع انتشارات خیلی سبز به شمار برود. قاعدتاً در مقایسه این دو کتاب خود شما باید اقدام کنید و هر دوی این کتاب‌ها را مطالعه کنید و دریابید که کدام یک از آنها برای سطح درسی شما مناسب‌تر است. درس‌نامه این کتاب خیلی قوی است و تعداد سؤال‌های تستی مناسبی را پوشش می‌دهد.

 

کتاب ریاضی تجربی جامع کنکور گاج

کتاب ریاضی تجربی جامع کنکور گاج

کتاب ریاضیات جامع کنکور از انتشارات گاج نیز منبع دیگری است که می‌توانید برای دور اول مورد استفاده قرار دهید. این منبع مانند دو کتاب قبلی از پایه است و درس‌نامه و سؤال‌های تستی دارد. از نظر آپدیت بودن و از لحاظ نوشتاری کمی ضعیف‌تر از کتاب‌های قبلی است، اما مفاهیم خوبی در این کتاب وجود دارد که به داوطلب‌های کنکور کمک می‌کند تا به درصدهای دلخواه خودشان دست پیدا کنند.

این سه منبع که برای دور اول معرفی کردیم کتاب‌هایی هستند که بچه‌ها باید نهایتاً تا آخر آذر آنها را تهیه کنند و در زمان مناسب آنها را برای آماده شدن در کنکور مطالعه کنند.

منابع دور دوم که بهترین منابع ریاضی کنکور به شمار می‌روند و برای افرادی که دارای سطح بالا در درس ریاضی هستند. این افراد منابع دور اول را مطالعه کرده‌اند و اکنون به دنبال تست زنی در سطح بالاتر هستند. این اشخاص دارای درصدهای بالای 60 و 70 درصد هستند. کسانی می‌توانند از کتاب‌های دور دوم استفاده کنند که قبلاً منابع مورد نظر خودشان را مطالعه کرده‌اند و به درصدهای بالای 40 و 50 درصد رسیده‌اند.

 

کتاب ریاضی تجربی نردبام خیلی سبز

کتاب ریاضی تجربی نردبام خیلی سبز

یکی از بهترین منابع ریاضی تجربی مربوط به دور دوم کتاب نردبام خیلی سبز است که شامل تست‌های سطح بالاست که البته با توجه به کنکورهای جدید و سطح بالای ریاضیات طراحی شده است. بیشتر رتبه برتر کنکور سال‌های اخیر با مطالعه‌ی این منبع توانستند تراز بالایی در کنکور بدست اورند.

کتاب انتشارات گاج آی کیو نیز یکی دیگر از منابع مربوط به دور دوم محسوب می‌شود که از نظر آپدیت بودن زیاد مناسب نیست و ضعیف‌تر از کتاب نردبام خیلی سبز است. اما در سطح بعدی و برای تست زنی می‌تواند گزینه خوبی برای داوطلب‌هایی باشد که کتاب قبلی را به طور کامل مطالعه کرده‌اند به شمار رود.

کتاب بعدی که یک رقیب خیلی مهم و جدی برای منبع نردبام خیلی سبز محسوب می‌شود کتاب ریاضیات جامع نشر الگو است که هم برای دانش‌ آموزان سطح بالا مناسب است و هم تست‌های بسیار قوی در این کتاب وجود دارند که پیشرفته هستند و متنوع هستند. این کتاب دارای سطح بالایی است و دانش آموزان را برای رویارویی با کنکور سراسری آماده می‌کند.

 

بهترین منابع ریاضی کنکور برای جمع بندی و مرور

کتاب ریاضیات جامع نشر الگو که یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور می‌باشد که برای دور دوم در سطوح بالا مناسب است و در هنگام مرور و جمع بندی هم می‌تواند توسط داوطلب‌های کنکور مورد استفاده قرار گیرد. این کتاب باید در ماه‌های قبل از کنکور یعنی زمانی که نزدیک به کنکور هستید مطالعه کنید و به این صورت یک مرور کامل بر تمام درس‌ها و تست‌هایی داشته باشید که در یک سال گذشته آنها را مطالعه کرده‌اید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا یک جمع بندی اصولی از سؤال‌های تستی خود در درس ریاضی داشته باشید.

 

منابع تشریحی و امتحانی برای کسب موفقیت در کنکور

افرادی که عملاً هنوز وارد مرحله‌ی تست نشده‌اند و در سال‌های پایه هستند و تا کنون هم در هیچ نوع آزمونی شرکت نکرده‌اند و یا قصد آماده شدن برای امتحان‌های نهایی خود را دارند، این کتاب‌ها بهترین منابع ریاضی تجربی هستند که این دسته از دانش آموزان می‌توانند آنها را مطالعه کنند. این کتاب‌ها دو دسته هستند که عبارت‌اند از کتاب‌های تشریحی و کتاب‌های شب امتحان.

باز هم باید بدانید که خیلی سبز منبع خیلی خوبی برای یادگیری ریاضی است. کتاب‌های من و درسام از انتشارات خیلی سبز به صورت کاملاً تشریحی است و کل درس‌ها در این کتاب توضیح داده شده‌اند. قاعدتاً خود کتاب‌های درسی و سؤال‌های موجود در این کتاب‌ها می‌تواند به داوطلب‌ها کمک کند تا برای کنکور آماده شوند.

در کنار این کتاب می‌توانید از منابع شب امتحان خیلی سبز و کتاب‌های فرمول 20 گاج استفاده کنید تا بتوانید در آزمون‌های خود موفق باشید. کتاب‌های رپیتیچ بر مبنای تست طراحی شده‌اند. به طور کلی یادگیری ریاضی، حل مساله و تست زنی در این درس بر اساس تمرین‌های تست محور و سؤال محور انجام می‌شود که دیدگاه کتاب‌های رپیتیچ همین دیدگاه تست محور است. درس‌نامه هایی در قالب حل تست در این منابع وجود دارد که تعداد سؤال‌های تستی در این کتاب زیاد است و شما به سرعت می‌توانید این سؤال ها را پاسخ بدهید.

وجود درس‌نامه در طول پاسخ‌نامه به شما کمک می‌کند که نسبت به این قضیه دیدگاهی طراحانه داشته باشید. قطعاً ریاضیات را می‌توانید با حل مسئله و تست شروع کنید. بدون شک با توجه به ویدئوهای آموزشی این مجموعه می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مباحث‌ ریاضیات به دست آورید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بیشترین یادگیری را در درس ریاضیات و به خصوص در ریاضیات جدید داشته باشید که به یک معضل بسیار بزرگ برای دانش آموزان تبدیل شده است.

جمع بندی

توجه داشته باشید که ضریب درس ریاضی در رشته تجربی بالاست و در ج و اگر شما به عنوان داوطلب ضریب خوبی از این درس را در کنکور به خود اختصاص دهید می‌توانید به رتبه خوبی برسید. اما باید قبل از کنکور به مطالعه بهترین منابع ریاضی کنکور اقدام کنید تا بتوانید رتبه و نمره خوبی را به دست آورید.

شما دانش‌ اموزآنی که به مطالعه درس ریاضی رشته تجربی به خوبی و با توجه به جزئیات اقدام می‌کنید قطع به یقین می‌توانید در دانشگاه‌های مورد نظر خود با رتبه بسیار عالی پذیرفته شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }