آیدی نوین - بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور 1401 – معرفی و سطح بندی کتاب های ریاضی

بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور 1401 – معرفی و سطح بندی کتاب های ریاضی

بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور - معرفی و سطح بندی کتاب های ریاضی

برای ریاضی تجربی از چه منابع و کتاب هایی استفاده کنیم؟ بهترین منابع ریاضی تجربی برای کسب درصد 100 در کنکور چیست؟ برای هر سطح از دانش آموزان چه کتابی مناسبت است؟ در ادامه پست های مربوط به بهترین منابع کنکور تجربی ، برنامه ریزی کنکور و مشاوره تحصیلی برای کنکور دکتر فرزاد سلیمی مشاور آیدی نوین میخوان بطور کامل در مورد تمام منابع ریاضی توضیح بدن. پس با دقت با ما همراه باشید.

نویسنده این مقاله: دکتر فرزاد سلیمی، مشاور آیدی نوین:

فرزاد سلیمی ، پزشکی سمنان

سلام بچه ها خوبین چخبرا؟

توی این مقاله میخوایم درباره کتابای ریاضی تجربی باهم صحبت کنیم. درسی که اکثر بچه ها توش مشکل دارن و اگه درصد بالای 60 بزنی رتبه توپی میاری و حسابی میترکونی.

ریاضی یه درس خلاقیت محوره یعنی چی؟ یعنی اینکه معلم یا کتاب میاد یه درسنامه بهت میگه و کلی تست رو تو بعدش قراره با خلاقیتت حل کنی و انرژی بذاری براش. توی ریاضی درسنامه کامل و تستای متنوع و سخت باید حل کنی بعدش.

اکثر کتابای جامع کنکور ریاضی کتابای با کیفیتی هستن و بیشتر با سلیقه دانش آموزا هستش که انتخاب میکنن با کدوم کتاب راحت ترن.

منابع ریاضی تجربی رتبه های برتر کنکور

خیلی از رتبه برترها توی مصاحبه‌هایی که میکنن میگن ما برای ریاضی تجربی فقط کتاب درسی رو خوندیم و با کتاب درسی تونستیم به درصد بالای 80 برسیم. خب دانش آموزی که میاد میگه پس جناب رتبه برتر اگه تونسته با کتاب درسی درصد بالا بیاره منم میتونم. نکته اول اینکه شرایط هرکسی فرق میکنه و توی سال کنکورت باید بهترین تصمیم رو باتوجه به شرایط خودت بگیری و به بقیه توجه نکن.

نکته دومم اینه که به شوآف‌های تبلیغاتی توجه نکن چون توی این سال که کنکور داری هزاران هزار 2 راهی توی مسیر قراره ببینی که خواهشا سعی کن منطقی تصمیم بگیری و تبلیغات توجه نکن.

سطح بندی دانش آموزان برای تهیه منابع ریاضی تجربی کنکور :

قبل هر چیزی باید بدونید که جزو کدوم دسته هستید و  کجاها ضعف دارید آیا ریاضی تون خوبه؟ توی سال‌های گذشته ریاضی رو خوب خوندی و فهمیدی یا نه؟

دانش آموزان ضعیف در ریاضی تجربی:

دسته اول (درصد ریاضی شون بین صفر تا 30 درصد)  بچه‌هایی هستن که  شاید تازه شروع به خواندن ریاضی کرده باشن و روی متن تمرکز نداشته باشن که در این صورت باید متن کتاب رو بخونید و خوندن متن رو تو برنامه هر روزتون قرار بدین و بعدش برید سراغ درسنامه کتاب کمک درسیتون و تست‌های کمک آموزشی.

دانش آموزان متوسط در ریاضی تجربی:

دسته دوم (درصد ریاضی شون بین 30تا 60) دانش آموزا اینجورین که به متن کتاب تسلط نسبی و متوسط دارن و میدونن اصلا هرفصلی داستانش چیه و درمورد چی صحبت میکنه اما درصدشون توی آزمونا کم میشه.

خب این دسته از بچه‌ها که اتفاقا درصد زیادی از دانش آموزا رو هم تشکیل میدن توی قدم‌های اولیشون نیازی ندارن برن سراغ کتاب درسی و فقط باید به یک درسنامه یک کتاب کمک درسی اعتماد کنند و اونو چندین چند بار بخونند و به تستاش مسلط بشن و کم کم خودشون آماده کنند که روی سرعت عملشون کار کنند و تست‌های چالشی بزنند. که خود همین تسلط و چندین دور خوندن چندین ماه زمان میبره و باید صبر و حوصله به خرج بدید.

دانش آموزان قوی در ریاضی تجربی:

دسته سوم (درصد ریاضی شون بین 60 تا 90) تجربیا از نظر علمی هیچ چیز کمی ندارن و پایه درسی ریاضی شون خیلی خیلی خوبه و حتی مورد داشتیم از خیلی از معلمای ریاضی بهتر بودن و میتونن تدریس کنند. این بچه‌ها فقط باید روی سرعت عملشون کارکنند و تست‌ها زماندار بزنند و از کتاب‌های سنگین و چالشی که در ادامه معرفی میکنیم استفاده کنند تا درصد ریاضی شون بالای 80 تثبیت بشه.

پس قبل اینکه هرکتابی تهیه کنی اول برو سراغ کتاب مدنظرت ببین آیا با شیوه نگارش و درسنامه و سوالاش ارتباط میگیری یا نه.

معرفی بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور:

خب حالا بریم سراغ کتابا باهم دیگه تک به تک بررسی شون کنیم.

کتاب های ریاضی تجربی خیلی سبز:

سبک کتاب های تست ریاضی تجربی خیلی سبز:

تقریبا میشه گفت بهترین و اولین انتخاب بچه‌های کنکوری هستش که همه قشری رو از ضعیف تا قوی پوشش میده. کتاب اولش با درسنامه شروع میشه بعدش کلی تست آموزشی برات داره و در آخر میری سراغ پاسخنامه ها که کامل برات توضیح میده تو پاسخنامه ها. تست‌ها خیلی خوب تیپ بندی شدن و پیش نیاز‌های فصلا هم رعایت شده. توی درسنامه کتاب مثال‌های تشریحی خیلی خوبی آورده مولف که برای جا افتادن مطلب میتونه کمکت کنه.

کتاب های ریاضی تجربی خیلی سبز برای کدام دسته از دانش آموزان مناسب است؟

به عنوان منبع اول کتاب خیلی خوبی هستش بچه‌هایی که تازه شروع به خوندن ریاضی کردن شدیدا توصیه میشه بهشون که این کتاب رو بخونن.

کتاب ریاضیات تجربی جامع تخته سیاه:

برای اطلاع از مشخصات و خرید کتاب ریاضیات تجربی جامع تخته سیاه کافیست روی تصاویر بالا یا لینک های زیر کلیک کنید:

سبک کتاب تست ریاضی تجربی تخته سیاه:

یه کتاب با درسنامه خیلی کامل که بعضی وقتا از حوصله خارج میشه؛ ولی برای دانش آموزایی که صفر صفر هستن خوبه. سطح تستا تستای خوب و با کیفتی هستش اما پاسخنامه تستا یکمی گنگ هستش. ویژگی خوبه کتاب اینکه درسنامه خیلی به زبان خودمونی توضیح داده شده و قابل فهمه. ویژگی خوبه دیگه‌ای که کتاب داره اینکه تمام تستای کنکورا رو پوشش داده و خیالت راحت هستش که حداقل یک دور همه‌ی تستای کنکور رو میزنی. خلاقیتی که کتاب ریاضی تخته سیاه انجام داده اینه که اومده و از تکونولوژی QR کد استفاده کرده و شما میتونید با اسکن کردن این کد از تدریس‌ها و آپدیت‌های تست‌ها استفاده کنین.

کتاب ریاضی تجربی تخته سیاه برای کدام دسته از دانش آموزان مناسب است؟

خلاصه که اگه با شیوه نگارش کتاب خیلی سبز ارتباط نمی گیری میتونی بیای سراغ این کتاب یا کتابای بعدی.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و معرفی کامل منابع کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و بهترین مشاوران کنکور IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه و معرفی منابع توسط مشاوران IDNovin :

کتاب های ریاضیات جامع تجربی مهر و ماه:

سبک کتاب های ریاضیات جامع تجربی مهر و ماه:

از کتابای معرف و پرطرفدار هستش که یه رقیب خیلی جدی برای کتابای خیلی سبز محسوب میشه. توی درسنامه کتاب که نقطه قوت کتاب محسوب میشه کلی مثال تشریحی و تستی برات گذاشته تا حسابی شیرفهم بشی. یه خلاصه جمع جور هم انتهای هرفصلی گذاشته که بتونی راحت مرورت رو باهاش انجام بدی.

یه نکته قشنگی که کتاب مهروماه ریاضی انجامش داده اینکه از تمرینای کتاب درسی اومده تست تالیفی طرح کرده که دانش آموز حتما با تمرینای کتاب درسی آشنا بشه؛ چون همونطور که حتما میدونی طراحان کنکور خیلی به تمرینای کتاب درسی علاقه مندن.

تستا سطح بندی شده و برای رسیدن به 45 درصد تا 100 درصد تستای مختلفی داره و تیپ بندی‌های خوبی داره.

انتهای هرفصل هم یه آزمون از اون فصل آورده که تست‌ها رو بصورت زماندار از خودت آزمون بگیری و درصد بگیری.

کدوم کتاب ریاضی تجربی برای کدام دسته از دانش آموزان مناسب است؟

همه‌ی این 3 تا کتابی که گفتم به عنوان کتاب منبع اول باید یکیشون رو داشته باشی تا بتونی درصدت رو تا 60 تضمین کنی. پیشنهاد خودت چیه دکتر سلیمی؟ من اول خیلی سبز بعد مهروماه و بعدش تخته سیاه رو پیشنهاد میدم امااا بازم میگم همش سلیقه‌ای هستش و باید ببینی خودت کدوم رو میپسندی.

تو میتونی بین بنز و بی ام و یکی رو انتخاب کنی؟

کتاب ریاضیات کامل جامع کنکور تجربی میکروطلایی گاج:

برای اطلاع از مشخصات و خرید کتاب ریاضیات کامل جامع کنکور تجربی میکروطلایی گاج کافیست روی تصاویر بالا یا لینک های زیر کلیک کنید:

سبک کتاب های ریاضیات کامل تجربی میکروطلایی گاج:

این کتاب دوجلدی هستش و توی جلد اول بانک تست و درسنامه قرار داده شده. درسنامه خیلی مفصلی نداره و یه درسنامه جمع و جور داره؛ به خاطر همین هستش که میگم جزو منابع اولی حساب نمیشه.

تستای خوب و جونداری داره و اگه بخوای از تستاش به عنوان تستای زماندار استفاده کنی فوق‌العادس؛ چون هم تستای کنکور رشته تجربی ریاضی رو داره، هم تستای تالیفیش واقعا با کیفیت طراحی شدن. یه ویژگی بد کتاب اینکه تستا سطح بندی و درجه بندی نشدن و همه‌ چیز شلم شورباس.

کتاب ریاضیات تجربی جامع میکرو طبقه بندی گاج:

سبک کتاب های ریاضیات تجربی جامع میکرو گاج:

بازم گاج یه سری کتاب به اسم میکرو نقره‌ای داره که دوجلدی هستش و جلد اولش برای دهم و یازدهم هستش و جلد دومش دوازدهم که من واقعا دلیل این کار رو نمیدونم و حدس میزنم این کتاب برای بچه‌هایی طراحی کرده باشن که هنوز دانش آموز پایه هستن و میخوان ریاضیشون رو خوب ببندن. درسنامه این کتاب نسبت به میکرو طلایی کامل تر هستش و حتی میتونه تو رو برای امتحانات مدرسه هم آماده بکنه.

کتاب ریاضیات تجربی جامع نشر الگو:

برای اطلاع از مشخصات و خرید کتاب های ریاضی تجربی نشر الگو کافیست روی تصاویر بالا یا لینک های زیر کلیک کنید:

سبک کتاب های ریاضیات تجربی جامع نشر الگو:

کتاب دوجلدی هستش که جلد اول درسنامه و بانک تست و جلد دوم پاسخنامه تستا هستش. انتظار درسنامه کامل و مفصل نباید داشته باشیم. اما تا دلت بخواد براتون آزمون گذاشتن توی این کتاب حتی کتاب موج آزمون رو هم میتونی همراه این کتاب داشته باشی که خیلی میتونه به سرعت عملت کمک کنه و از نظر اقتصادی هم میصرفه.  یک سری تست با عنوان دستگرمی داره که برای راه افتادن توی اون سرفصل خیلی خوبه.

کتاب ریاضی تجربی نشر الگو برای کدام دسته از دانش آموزان مناسب است؟

این کتاب برای بچه‌هایی که میخوان تستای زیاد بزنن و درصد ریاضییشون رو بکشن بالا و سرعت عملشون توی تست زنی رو افزایش بدن عالیه اما برای بچه‌هایی که تازه میخوان شروع کنند به درس خوندن برای ریاضی توصیه نمیکنم.

کتاب‌های سطح بالای ریاضی تجربی کنکور:

دوتا کتاب بهت معرفی میکنم که میخوای به درصد بالا چه توی آزمونای آزمایشی چه کنکور برسی حتما باید حداقل از یکیشون استفاده بکنی.

کتاب ریاضیات تجربی جامع IQ:

سبک کتاب های ریاضیات تجربی IQ گاج:

کتاب 2 جلدی هستش و توی جلد اولش درسنامه خاصی وجود نداره؛ اما جلد دومش درسنامه خوب و مفیدی داره که برای بچه‌های با سطح ریاضی بالا بیشتر حکم مرور کردن رو داره و بیشتر توضیحاتش توی پاسخنامه تستا هستش. تستا ازآسون به سخت مرتب شدن و کلی تست چالشی توی این کتاب وجود داره که میتونی با زدن این تستا قدرت حل مسئله و خلاقیتت رو ببری بالا.

کتاب ریاضی تجربی نردبام خیلی سبز:

برای اطلاع از مشخصات و خرید کتاب ریاضیات تجربی جامع نردبام خیلی سبز کافیست روی تصاویر بالا یا لینک های زیر کلیک کنید:

این کتاب تک جلدی هستش و از نظر درسنامه خیلی خلاصه تر از کتاب ریاضی خیلی سبز جامع هستش. تستای خوب و با کیفیتی داره ولی سطح تستاش آنچنان بالا نیست و بعضی مواقع نکات خارج از کتاب هم داره . چیدمان کتاب خیلی خوب جلو رفته و چون تک جلدی هستش راحت همه چیزو در اختیار داری.

کتاب های ریاضی تجربی 3 سطحی قلمچی:

یه کتاب فوق‌العاده برای اینکه تراز و درصد توی آزمونای آزمایشیت رو ببری بالا. کتاب 3 سطحی همون طور که از اسمش پیداس 3 نوع سوال داره. نسبتا دشوار، دشوار، دشوارتر و کاملا منطبق با آزمونای کانون هستش.

کتاب سه سطحی قلمچی، 4 تا جلد داره که 3 جلدش مربوط میشه به تک پایه های دهم تا دوازدهم به صورت جداگونه و 1 جلدش هم اومده و برای جمع بندی پایه، دهم و یازدهم رو با همدیگه کار کرده که شامل 800 تا سوال میشه.

بچه‌هایی که خودشون میدونن ریاضیشون فوق‌العادس ولی حس پیشرفت تو درس ریاضی رو ندارن و درصدشون بالا نمیاد حتما از این کتاب استفاده بکنند.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و معرفی کامل منابع کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و بهترین مشاوران کنکور IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه و معرفی منابع توسط مشاوران IDNovin :

ریاضی تجربی سامانه رپیدیو آیدی نوین:

آموزش ریاضی تجربی با رپیدیو :

توی ریاضی ریپیدیو سعی شده تمام حالت تیپ تست‌ها و فرمولا توی هر فلش کارتی قرار داده بشه و با کادر نکته‌ی هر فلش کارت اون کارت توضیح داده بشه. به عنوان یک منبع کامل برای پیش خوانی و مرور حسابی خیلی میتونه بهت کمک کنه. توی رپیدیو هر فلش کارت 6 تا لامپ داره که معنیش اینه شما باید هر فلش کارت رو 6 بار اموزش ببینی و مرور کنی. ریاضی رپیدیو یه ویژگی مثبتی که داره هم بصورت مبحثی میتونی فلش کارتا رو مرور کنی و هم بصورت پایه به پایه و هیچ نکته‌ای از قلم نیوفتاده.

سطح بندی ریاضی تجربی رپیدیو:

ریاضی رپیدیو در دو سطح متوسط و پیشرفته تهیه شده که نیاز همه بچه‌ها چه دسته 1 یا 2 یا 3 رو مرتفع میکنه.

با رپیدیو به تست زدن ریاضی هم نیاز داریم؟

خیلی از بچه‌ها میپرسن که آیا اگه ریاضی رپیدیو رو بزنیم دیگه نیازی به تست نداریم؟ باید به این بچه‌ها بگیم که رپیدیو فلش کارت هستش اما تست نیست. هر فلش کارت میتونه یک گزینه از یک تست باشه و تکرار و مرور اون فلش کارت با الگوریتم و هوش مصنوعی سامانه دیگه نگرانی بابت فراموشی نمیمونه.

ریاضی رپیدیو مناسب چه دانش آموزانی است؟

دانش آموزان دسته اول و دوم میتونند از سطح متوسط ریاضی استفاده کنند و دانش آموزان دسته سوم میتونند از سطح پیشرفته که تمامی نکات ترکیبی ریاضی رو شامل میشه استفاده بکنند.

کتاب های آزمون محور ریاضی تجربی:

خب همونطور که میدونی برای اینکه توی کنکور به درصد بالا برسی مهم سرعت عمله و باید حسابی تیزو بز باشی. بخاطر همین باید از قبل، مسابقه‌های تدارکاتی زیادی برگزار کنی. خب انتشارات مختلف کتابای زیادی رو بصورت آزمون محور چاپ کردن مثل:

موج آزمون ریاضی نشرالگو، آزمون پلاس ریاضی تجربی گاج، 100 آزمون ریاضی مهروماه  و فصل آزمون ریاضی جامع خیلی سبز.

کتاب 100 آزمون ریاضی تجربی مهر و ماه:

همه‌ی این کتابای آزمون، کتابای قوی هستن واقعا و من همشون رو دوست دارم؛ اما خب کتاب 100 آزمون ریاضی مهروماه رو یکمی بیشتر دوست دارم.

سوالای این کتاب بی برو برگرد استاندارد ترن و آزمون‌های منطبق با آزمون‌های آزمایشی هم داره و ترکیب سوالاش هم خیلی قشنگ هستن.

سخن آخر در انتخاب بهترین منبع ریاضی تجربی کنکور نظام جدید:

ببیند بچه‌ها همه این کتاب‌ها هرکدوم ویژگی‌های خودشون رو دارند و هرکدوم مطمئنا نقاط ضعفی هم دارند. اما این شما هستید که تصمیم میگیرید با کدوم کتاب راحت هستید و با سبک کدوم کتاب بیشتر حال میکنید.

اهمیت کتاب درسی ریاضی تجربی نظام جدید:

استراتژی مطالعه تون رو مشخص کنید هرکتابی رو که انتخاب کردید به هیچ عنوان کتاب درسی رو دور نندازید و منبع و رفرنس اصلیتون کتاب باشه و سعی کنید نکاتی که از درسنامه‌ها و یا تست ‌ها به دست میارید رو وارد کتاب کنید. و کتاب رو تبدیل به یک منبع کامل برای خودتون کنید که توی دور‌ه ها و مرور‌های بعدی از منبعی که به دست خودتون کامل شده و نویسندش خودتون هستید استفاده کنید.

از مشاور خود کمک بگیرید:

تصمیم بگیرید که قراره برای درس ریاضی تون چه برنامه‌ای داشته باشید و توجه کنید که توی دسته بندی دانش آموز‌ها جزو کدوم دسته هستید و اگه خودتون نمیتونید تصمیم بگیرید حتما از یک مشاور کاربلد مشورت بگیرید.مشاوری که با توجه به شرایط شما و شناختی که از همه این کتابا داره بهترین تصمیم رو برای شما بگیره و شماهم با همون تصمیم گازشو بگیرید به سوی موفقیت.

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و معرفی کامل منابع کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و بهترین مشاوران کنکور IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه و معرفی منابع توسط مشاوران IDNovin :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }