آیدی نوین - بهترین منابع زیست کنکور 1403 کدامند؟ معرفی با سطح بندی

بهترین منابع زیست کنکور 1403 کدامند؟ معرفی با سطح بندی

بهترین منابع زیست کنکور

بهترین منابع زیست کنکور چند نوع هستند. منبع دور صفر داریم، منبع دور یک داریم، منبع دور سه و چهار داریم و حتی منابع 5 هم در این میان قرار می‌گیرند. هر دانش آموز با توجه به شرایط و نیازهای خود باید منبع زیست مناسب خود را انتخاب کند. هر دانش آموز برای موفقیت در کنکور نیاز به برنامه ریزی کنکور اصولی دارد و منابع هم بخش مهمی در برنامه ریزی هستند.

همراه ما باشید که در ادامه این مطلب از سری مطالب بهترین منابع کنکور تجربی ما بهترین کتاب برای 100 زدن زیست و انواع آنها را معرفی میکنیم.

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور + معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

بهترین منابع زیست کنکور دور صفر

منبع دور صفر جزو کتاب‌های مخصوص دانش آموزان تغییر رشته‌ای دسته بندی می‌شود. دانش آموزانی که خیلی به تقویت زیست اهمیت می‌دهند و پایه زیست آن‌ها ضعیف است، در صورتی که با خواندن بهترین منابع زیست شناسی دوره یک پیشرفتی در درصد زیست‌های خود در آزمون‌های مربوطه نداشته باشند، منبع دوره صفر بهترین گزینه برای آنها خواهد بود. این افراد اغلب زیست را با درصد 20 در هر آزمون پشت سر می‌گذرانند.

مطلب پیشنهادی: بهترین روش مطالعه زیست

منبع دور صفر برای امتحان نهایی نیز کارایی دارد و مختص امتحانات نهایی آماده سازی شده است. در این میان می‌توان به کتاب‌های ماجرای من و درسام  خیلی سبز اشاره کرد. در هر یک از این کتاب‌ها خیلی ریز و جزئی به نکات و مطالب مربوط به بهترین منابع زیست کنکور پرداخته شده است. هر یک از این نکات خیلی کاربردی و علمی در این کتاب توضیح داده می‌شود. این کتاب‌ها خیلی کنکوری نیستند، به همین خاطر دانش آموز این کتاب‌ها را برای کنکور مطالعه نمی‌کند.

در صورتی که دانش آموز خیلی در زیست مشکل داشته یا به امتحان نهایی خود خیلی اهمیت می‌دهد، باید از این کتاب‌ها استفاده کند. کتاب ماجرای من و درس هام یکی از بهترین منابع زیست کنکور برای این دانش آموزان هستند. کتاب‌های دوره صفر دانش آموز را به میزان 20 درصد ارتقا داده و سطح آزمون‌های او را بالا‌تر می‌برد.

بهترین منابع زیست شناسی کنکور سطح دوره اول

کتاب‌های دوره اول برای همه دانش آموزان پیشنهاد می‌شود و قابل استفاده برای همه سطوح است. بیس و مفهوم زیست شناسی برای خواندن کنکور با استفاده از این کتاب‌ها انجام می‌شود.

تاپ‌ترین کتاب‌ها یا بهترین منابع زسیت کنکور در این میان، کتاب‌های پایه به پایه خیلی سبز هستند که در این زمینه کارایی قابل توجهی دارند. متن این کتاب‌ها بسیار روان بوده و تست‌های ترکیبی به کار رفته در آن بسیار عمیق و مفهومی طراحی شده‌اند. هر یک از این تست‌ها به دانش آموزان کمک شایانی می‌کنند. این کتاب‌ها در کنار برخی موارد تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کتاب زیست شناسی پایه به پایه‌ی نشر الگو

 

کتاب زیست شناسی پایه به پایه‌ی نشر الگو

کتاب‌های نشر الگو پایه به پایه نیز یک انتخاب ایده آل  و یکی از بهترین منابع زیست کنکور برای دانش آموزان به شمار می‌روند و به عنوان کتاب دوره یک به کار می‌روند. این کتاب‌ها نسبت به کتاب‌های پایه به پایه خیلی سبز درس‌نامه مختصرتری دارند.

تست‌های به کار رفته در نشر الگوی پایه به پایه کمی سخت‌تر هستند. به همین سبب انتخاب اول دانش آموزان برای این منظور کتاب‌های پایه به پایه خیلی سبز میباشد که برای رشد و ارتقای سطح درسی دانش آموز و آشنایی او با کنکور خوانی به کار می‌روند. اما نشر الگو نیز در این زمینه پیشنهاد مناسبی به شمار می‌رود.

کتاب زیست شناسی میکرو گاج

کتاب زیست شناسی میکرو گاج

کتاب‌های میکروی گاج هم قابل استفاده برای این دانش آموزان هستند، البته این کتاب‌ها در  مقایسه با بهترین منابع زیست کنکور در درجه سوم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کتاب‌ها نیز مشابه با کتب نشر الگو پایه به پایه درس‌نامه مختصری دارد، اما تست‌های به کار رفته در آن یک لول بالاتر از کتاب‌های پایه به پایه خیلی سبز هستند. توصیه اول و آخر ما کتاب‌های پایه به پایه خیلی سبز هستند.

در کتاب‌های لول دور اول این موارد بهترین انتخاب برای دانش آموزان به شمار می‌روند. دانش آموزان با استفاده از این کتاب‌ها درصد تست زنی خود را بین 50 تا 60 تثبیت می‌کنند. با خواندن دقیق و چند مرتبه‌ای تست‌های کتاب‌های معرفی شده درصد تست زنی دانش آموزان در همین حد ثابت باقی می‌ماند که رشد قابل توجهی به شمار می‌رود.

بهترین کتاب زیست کنکور دور دوم

در صورتی که بخواهیم بهترین کتاب زیست کنکور در بین کتاب های دور دوم را معرفی کنیم باید با ماهیت این کتب آشنایی داشته باشید. این کتاب‌ها اغلب برای تست زنی به کار می‌روند و درصدهای دانش آموزان را به بیشتر از 50 تا 60 می‌رسانند. به این ترتیب کتاب‌های دور دوم برای دانش آموزانی کتاب‌های سطح اولیه را مطالعه کردند پیشنهاد می‌شوند.

کتاب‌های نشر الگوی پایه به پایه و میکروی گاج در لول اول با استفاده و کاربردی بالا در زمینه زیست شناسی شناخته می‌شوند. در کنار این کتاب‌ها، کتاب پینوکیو و کتاب آی کیوی گاج نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیار کاربردی هستند. درس‌نامه‌های این کتاب‌ها هر یک چندان آن‌چنانی نبوده و به صورت نکته محور پیش می‌روند. این فاکتورهای کیفی برای دانش آموزان بسیار مفید واقع می‌شوند.

دانش آموز با استفاده از این درس‌نامه‌های نکته محور کلیه نکات ترکیبی را مشاهده کرده و در لول بالاتری با نکات زیست شناسی آشنا می‌شود. در میان این کتاب‌ها، آی کیوی گاج بسیار بهتر از کتاب پینوکیو است. این کتاب شامل تست‌هایی با لول بالاتر است. تعداد تست‌های این کتاب اغلب بیشتر از آی کیوی گاج است. درس‌نامه‌های این کتاب نیز کمتر و مفیدتر تدوین شده و در دسترس دانش آموزان قرار گرفته است.

دانش آموزانی که در هر یک از پایه‌های تحصیلی هستند، از این دو کتاب جامع استفاده می‌کنند. این کتاب‌ها به عنوان بهترین منابع زیست شناسی کنکور جامع معرفی می‌شوند.

کتاب زیست شناسی نردبام خیلی سبز

کتاب زیست شناسی نردبام خیلی سبز

در این مطلب کتاب نردبام زیست شناسی خیلی سبز نیز معرفی می‌شود که یکی از بهترین منابع زیست محسوب می‌شود. در صورتی که دانش آموز کتاب‌های پینوکیو و آی کیو را به صورت کامل تست زنی کند، پیشنهاد بعدی ما به شما کتاب های نردبام زیست شناسی خیلی سبز خواهد بود.

استارت این کتاب پس از دو کتاب پایه دوم انجام می‌شود. تست‌های زیست این کتاب بسیار دشوار بوده و برای رسیدن به درصدهای 70، 80 و حتی 90 پیشنهاد می‌شوند. یعنی برای جمع بندی بهتر کتاب‌های دوره دوم از این تست‌ها استفاده می‌شود. کتاب‌های نشر الگو و میکرو گاج نیز برای جمع بندی جزء بهترین منابع زیست کنکور هستند.

در صورتی که دانش آموز این کتاب‌ها را در دسترس نداشت، اولویت اول کتاب آی کیو گاج و اولویت دوم کتاب پینوکیو گاج است. در شرایطی که دانش آموز در لول بالاتری درس می‌خواند و زمان بیشتری صرف درس خواندن می‌کند، کتاب‌های نردبام زیست شناسی پایه به پایه پیشنهاد می‌شود. دانش آموز در پایه دهم و یازدهم با استفاده از این کتاب جمع بندی دروس خود را در زیست شناسی به خوبی انجام می‌دهد.

بهترین منابع زیست کنکور دوره سوم و چهارم

کتاب‌های دوره سوم و چهارم زیست شناسی نیز شامل موارد گسترده ای می‌شوند. این کتاب‌ها اغلب آزمون محور هستند و برای تقویت مهارت مدیریت زمان و تست زنی به کار می‌روند که این مهارت‌ها را قوی‌تر می‌کنند. با استفاده از بهترین منابع زیست کنکور دانش آموز این توانایی را به دست می‌آورد که در یک زمان اندک تست‌های زیادی بزند.

از میان این کتاب‌ها می‌توان به کتاب‌های موج آزمون نشر الگو و کتاب فصل آزمون خیلی سبز اشاره کرد. در هر یک از این کتاب‌ها فصل‌ها با هم ترکیب شده‌اند و چندین نوع آزمون برای هر بخش قرار داده شده است. اولویت اول در این بخش موج آزمون‌های نشر الگو است و الویت دوم فصل آزمون خیلی سبز که بهترین منابع زیست برای این پایه به شمار می‌روند.

در دسته بعدی کتاب‌های مبحثی در زیست شناسی معرفی می‌شوند. این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که زیست شناسی را به صورت مبحثی مطالعه کنید. این سبک خواندن دروس برای مرور استفاده می‌شود، به علاوه دسته بندی مطالب نیز با استفاده از این روش به سادگی انجام می‌گیرد. مبحثی خواندن زیست شناسی برای جدا کردن هر یک از بخش‌ها مانند بیماری‌ها، جانورها، ژنتیک، گیاهی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به این ترتیب هر یک از این مطالب به صورت مجزا مطالعه می‌شوند. در این خصوص برخی کتابچه‌ها نیز تولید شده‌اند که از انتشارات مهر و ماه ارائه شده‌اند و همین روش مطالعه زیست را به کار برده‌اند. کتاب‌های خیلی سبز نیز در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه این کتاب‌ها در بخش مرور و در پایان تست زنی کتاب‌های دوره اول و دوم مورد استفاده قرار می‌گیرند که از کارایی مهمی برخوردار هستند.

جمع بندی

به طور کلی در این مطلب سعی کردیم بهترین منابع زیست کنکور را که با آنها میتوانید برنامه ریزی کنکور تجربی خود را کامل کنید معرفی کنیم. به جز موارد نام‌برده‌شده کتاب‌های پاور تست مهر و ماه نیز یکی از بهترین منابع زیست شناسی برای دانش آموزان به شمار می‌روند که یک رقیب خوب برای کتاب‌های خیلی سبز پایه اول هستند.

این کتاب‌های درجه یک و کاربردی با درس‌نامه‌های جامع و کامل طراحی شده و بسیاری از نیازهای دانش آموزان را به عنوان بهترین کتاب زیست کنکور در هر سطح برآورده می‌کنند. مباحث موجود در این کتاب‌ها نیز به خوبی تدوین شده‌اند و به همین خاطر یک رقیب سرسخت برای خیلی سبز به شمار می‌رود که این کتاب‌ها در دوره اول برای تقویت پایه زیست دانش آموز به کار می‌روند.

6 replies on “بهترین منابع زیست کنکور 1403 کدامند؟ معرفی با سطح بندی”

profile avatarقاسمی گفت:

درود
مطالب ارزنده ای را برای استفاده ارسال کرده اید. منابع خوبی را معرفی نموده اید.

profile avatarآنا گفت:

سلام
خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون

profile avatar گفت:

سلام. ممنون از لطفتون. انشالا براتون مفید بوده

profile avatarعلیرضا گفت:
profile avatarMahsa گفت:

ای کاش درباره قیمت های کتاب ها هم اطلاعاتی میدادید .

profile avatar گفت:

سلام و وقت بخیر. کافیه وارد سایت مدابوک بشید و قیمت هر کتابی که میخواید رو ببینید و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }