آیدی نوین - بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

فیزیک یکی از دروس بسیار مهم با ضریب 7 در کنکور به شمار می‌رود. اگر موفقیت در این درس را میخواهید باید مطابق اصول مطالعه این درس را پیش ببرید. یکی از ابتدایی ترین اصول هر مطالعه درستی در برنامه ریزی کنکور حرفه‌ای، انتخاب بهترین منابع است. انتخاب بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی به شما کمک میکند که اولین و مهمترین گام جهت بهبود مطالعه خود را بردارید.

تجربه نشان داده که اگر منابع مناسب سطح خود در این درس را به همراه روش مطالعه فیزیک به صورت اصولی انتخاب کنید می‌توانید نتیجه خوبی از این درس در امتحانات بگیرید و در کنار این موضوع در کنکور نیز رتبه خوبی را به دست آورید و می‌توانید به درصدهای بالا دست پیدا کنید. ما در این صفحه قصد داریم که بهترین منابع فیزیک کنکور موجود در بازار اعم از تستی و تشریحی را به شما برای سطوح مختلف دانش آموزان معرفی کنیم تا شما بتوانید از این منابع به درستی برای افزایش درصد درس فیزیک استفاده کنید.

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور + معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

بهترین منابع فیزیک

در ادامه لیست کامل بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی را معرفی کردیم که می‌توانید با توجه به سطح خود در این درس انتخاب کنید:

بهترین منابع فیزیک کنکور برای تست دور اول

فیزیک پایه و دوازدهم انتشارات خیلی سبز که خیلی قوی ظاهر شده و یکی از بهترین منابع فیزیک کنکور است و از لحاظ حجمی نسبت به زیست و شیمی  خیلی سبز زیاد نیست و این موضوع به این معنی که در مدت زمان کمتری می‌توانید این کتاب را مطالعه کنید. این منبع در دو جلد منتشر می‌شود. یک منبع پایه و دیگری منبع دوازدهم است که شامل تست و درس‌نامه و پاسخ‌نامه تشریحی است. این منبع بسیار کامل است و با مطالعه این منبع می‌توانید به درصدهای بالا برسید.

این کتاب خیلی جذاب است و چیزی کم و کسر ندارد. هم از لحاظ صفحه بندی و صفحه آرایی و هم از نظر نوع طبقه بندی و توضیحاتی که در رابطه با فیزیک در این منبع وجود دارد کامل است.

کتاب فیزیک میکرو پایه گاج

کتاب فیزیک میکرو پایه گاج

کتاب میکرو پایه گاج منبع کاملی برای درس فیزیک کنکور است که می‌تواند رقیب انتشارات خیلی سبز به شمار رود. این کتاب شامل تست و درس‌نامه کامل است و شما می‌توانید این منبع را هم در زمان کمتری مطالعه کنید. این کتاب هم یکی از بهترین منابع فیزیک کنکور محسوب می‌شود.

کتاب فیزیک پایه به پایه خیلی سبز

کتاب فیزیک پایه به پایه خیلی سبز، کتاب تست فیزیک پایه به پایه

یکی دیگر از بهترین منابع فیزیک کنکور منبع فیزیک پایه به پایه خیلی سبز است که برای افرادی مناسب است که قصد مطالعه فیزیک به صورت پایه و اساسی را دارند. این کتاب برای هر پایه به صورت مستقیم سؤال‌های تستی را به صورت مفصل‌تر چاپ کرده است.

کتاب فیزیک جامع پایه نشر الگو

کتاب فیزیک جامع پایه نشر الگو

منبع فیزیک جامع پایه نشر الگو کتاب بعدی است که به شما داوطلبان کنکور معرفی می‌کنیم. انتشارات نشر الگو از نظر سطحی یک مقدار از منابع قبلی که به شما معرفی کردیم بالاتر است و برای دانش آموزانی مناسب است که در درس فیزیک در سطح بالایی قرار دارند و قوی‌تر هستند. این کتاب‌ برای دانش آموزانی مناسب است که قصد دارند فیزیک را از پایه مطالعه کنند. به این معنی که بچه‌هایی که درسخوان‌تر هستند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

فیزیک جامع تست محور خیلی سبز

کتاب فیزیک جامع تست محور خیلی سبز

اگر وقت زیادی برای مطالعه ندارید می‌توانید از فیزیک جامع خیلی سبز استفاده کنید که یکی از منابع دیگر کنکور برای درس فیزیک محسوب می‌شود. این کتاب در یک جلد منتشر می‌شود و درس‌نامه‌ها در این کتاب یک مقدار خلاصه‌تر هستند. اما می‌توانیم این منبع را هم یکی از بهترین منابع فیزیک کنکور به حساب آوریم. این منبع نسبت به منابع قبل دارای حجم کمتری است، پاسخ‌نامه تشریحی دارد و کتاب خوبی برای افزایش درصد‌بندی در کنکور درس فیزیک محسوب می‌شود.

کتاب فیزیک جامع پایه مهروماه

کتاب فیزیک جامع پایه مهروماه

کتاب جامع دهم و یازدهم به علاوه کتاب فیزیک دوازدهم انتشارات مهر و ماه هم یکی دیگر از منابع درس فیزیک هستند که هر کدام از آنها دو جلد دارند، یعنی این منبع در مجموع چهار جلد است. این کتاب هم قابل مقایسه و رقابت با انتشارات گاج و خیلی سبز است. برای انتخاب این منابع باید آنها را مطالعه و مقایسه کنید و بر حسب سلیقه خود این منابع را برای مطالعه در نظر بگیرید.

بهترین منابع فیزیک کنکور دور دوم

افرادی که می‌خواهند برای دور دوم از بهترین منابع فیزیک کنکور استفاده می‌کنند می‌توانند منابع زیر را انتخاب کنند:

کتاب نردبام فیزیک خیلی سبز

کتاب نردبام فیزیک خیلی سبز

کتاب نردبام خیلی سبز یکی از اولین و بهترین منابع فیزیک کنکور برای دور دوم است. بچه‌هایی که یک دور درس فیزیک را مطالعه کرده‌اند و تست زنی کرده‌اند و کتاب‌های پایه را هم خوانده‌اند می‌توانند این منبع را در نظر بگیرند.

این کتاب شامل تست و پاسخ‌نامه تشریحی است و افرادی که بالای 40 و 50 درصد را زده‌اند و به دنبال افزایش درصدهای خودشان هستند و قصد دارند خودشان را به چالش بکشند می‌توانند منبع نردبام خیلی سبز را مطالعه کنند. با استفاده از این کتاب می‌توانید به رتبه‌های بالا در کنکور برسید.

کتاب فیزیک جامع iQ گاج

کتاب فیزیک جامع iQ گاج

فیزیک جامع آی کیو نیز کتاب بعدی است که برای دور دوم می‌توانیم به آن اشاره کنیم. افرادی که سطح بالایی در درصد فیزیک دارند و به طور کلی فیزیک را خوب مطالعه کرده‌اند و الان در فکر این موضوع هستند که تست‌های بیشتری از این درس را بزنند می‌توانند از سؤالات تستی این منبع استفاده کنند. کتاب ای کیو دارای تست‌های خیلی خوب و قوی است، این سؤالات تستی خیلی خوب طراحی شده‌اند و به همین دلیل هم این دسته از کتاب‌ها می‌توانند به عنوان بهترین منابع فیزیک شناخته شوند.

در کنار منبع ای کیو می‌توانیم به انتشارات نشر الگو هم اشاره کنیم. این دو کتاب جزو بهترین منابع فیزیک کنکور هستند. به طور کلی این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید در کنکور فیزیک به رتبه بالایی برسید.

انتشارات نشر الگو که کتاب‌های فیزیک را به چاپ می‌رساند بهترین درس‌نامه و سؤال‌های تستی را در اختیار شما داوطلبان قرار می‌دهد تا بتوانید به این سؤالات بر اساس یافته‌های خود پاسخ بدهید و سطح علمی خود در درس فیزیک را به خوبی افزایش دهید تا بتوانید با نمونه سؤالات کنکوری آشنا شوید.

جمع بندی و مرور

داوطلبانی که تمام درس‌های فیزیک خود را مطالعه کرده‌اند و اکنون نزدیک به آزمون هستند می‌توانند از یک ماه قبل از امتحان خود به جمع بندی و مرور منابعی که از قبل خوانده‌اند اقدام کنند. اشخاصی که قصد تست زنی بیشتر را دارند می‌توانند در این دوره سؤالات تستی بیشتری را پاسخ دهند. این موضوع به داوطلبان کنکور اجازه می‌دهد تا بتوانند با سؤالات کنکور که به صورت تستی طراحی می‌شوند آشنایی بیشتری پیدا کنند.

بهترین منابع فیزیک کنکور را می‌توانید در این دوره مورد بررسی و مطالعه بیشتر و دقیق‌تر قرار دهید. به این صورت می‌توانید رتبه بندی خود در کنکور را بالا ببرید و درصد درس فیزیک را افزایش دید. جمع بندی به تمام داوطلب‌ها کمک می‌کند تا بتوانند به مرور کتاب‌هایی اقدام کنند که قبلاً مطالعه کرده‌اند و اکنون قصد دوره این کتاب‌ها را دارند.

 

کتاب تست زنی فیزیک کنکور

کتاب فیزیک جامع کنکور رپیتیچ

کتاب فیزیک پایه‌ رپیتیچ

منابع زیادی برای تست زنی درس فیزیک وجود دارند. یکی از بهترین این منابع از زبان بهترین مشاوران کنکور کتاب‌های رپیتیچ هستند. کتاب‌های رپیتیچ منابع جامعی هستند که می‌توانید برای تست زنی فیزیک انتخاب کنید. این کتاب‌ها حجم کمی دارند و شما با مطالعه کتاب‌های رپیتیچ می‌توانید به یادگیری سریع مطالب مختلف مربوط به درس فیزیک اقدام کنید. اگر به دنبال استفاده از بهترین منابع فیزیک کنکور هستید می‌توانید منابع رپیتیچ که خیلی عالی و کامل هستند را مورد استفاده قرار دهید.

این منابع دارای سؤالات تستی زیادی هستند و به همین خاطر هم می‌توانند همه مطالب را پوشش می‌دهند. اگر به تست زنی در این مرحله اقدام کنید به خوبی می‌توانید رتبه خود را بالا ببرید و به سؤالات تستی فیزیک به درستی پاسخ بدهید. برای این که بتوانید به درصد خوبی در فیزیک برسید می‌توانید در مرحله تست زنی به سؤالات زیادی پاسخ بدهید و بر اساس پاسخ‌نامه تشریحی به بررسی این سوالات اقدام کنید.

تشریحی و امتحانات

انواع کتاب‌های من و درسام و مجموعه کتاب‌های گاج را می‌توانید برای مطالعه فیزیک در نظر بگیرید. این کتاب‌ها دارای سؤال‌های تشریحی هستند و شما می‌توانید برای آماده شدن در امتحان‌های نهایی، دوره و حتی برای آزمون کنکور به مطالعه این منابع که از بهترین منابع فیزیک کنکور هستند اقدام کنید. این کتاب‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید سؤالات تشریحی را به درستی پاسخ بدهید.

این منابع هم برای دانش آموزان دور اول و هم برای دانش اموزان دور دوم مناسب هستند. یعنی دانش آموزانی که در دور اول هستند و قصد دارند فیزیک را از پایه شروع کنند می‌توانند از این منابع استفاده کنند. از طرف دیگر دانش آموزانی که به تست زنی رسیده‌اند هم می‌توانند این منابع را مطالعه کنند. این کتاب‌ها کاملاً اصولی هستند و کسانی که با اصول سؤال‌های امتحانی آشنا هستند می‌توانند این کتاب‌های تشریحی و امتحانی را از چند ماه قبل از آزمون مورد مطالعه قرار دهند.

جمع بندی

مطالعه بهترین منابع فیزیک به شما عزیزان کمک می‌کند تا بتوانید در آزمون کنکور و حتی در امتحان‌های نهایی خود به طور موفقیت آمیزی عمل کنید. باید توجه داشته باشید که منابع مختلفی وجود دارند که شما را یاری می‌کنند تا بتوانید درس‌نامه‌های خود را به خوبی مطالعه کنید و سؤالات تستی مختلفی را به خوبی پاسخ دهید.

لازم به ذکر است که درس فیزیک ضریب بالایی در کنکور دارد و این موضوع باعث می‌شود که تلاش کنید فیزیک را به طور دقیق‌تر مطالعه کنید و سپس به درصدهای خوبی در کنکور کسب کنید. باید بدانید که خواندن درس فیزیک کمک می‌کند که بتوانید در دانشگاه‌های دلخواه خود با افزایش درصد و رتبه خود پذیرفته شوید و در نهایت در رشته دلخواه خود تحصیل کنید. فیزیک یکی از درس‌های اصلی است که باید در کنکور به سؤال‌های آن به درستی و به طور اصولی پاسخ دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }