آیدی نوین - تست زدن را از کی شروع کنیم؟ برای کنکور از کی شروع کنیم؟

تست زدن را از کی شروع کنیم؟ برای کنکور از کی شروع کنیم؟

بهترین زمان برای شروع تست کنکور کی است؟ از کی برای کنکور شروع کنیم و تست بزنیم؟ برنامه ریزی برای تست زدن باید چگونه باشد؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

 سوال : ما از چه زمانی شروع به تست و خواندن برای کنکور کردید؟ من احساس می کنم که تست زدنم ضعیفه، باید از کی شروع به خوندن اساسی کنکور کنم؟ (سه سال دیگه کنکور دارم)

پاسخ مشاور : متن در ادامه مطلب

ضعیف بودن در تست زنی هنگام شروع طبیعی است

اول از همه باید گفت که این یک چیز کاملا طبیعی است که شما تست زدنتان ضعیف باشد، مخصوصا که سه سال دیگر کنکور دارید. یعنی مقطع دوازده یا پیش دانشگاهی هم نیستید که تست زنی قوی داشته باشید.پس کاملا طبیعی است و استرس و دلهره ندارد.اینکه بخواهید تست خود را قوی کنید نیاز دارد که شما تسلط خود را اول از همه روی آن مطلبی که می خواهید تست بزنید بالا ببرید؛ پس اول باید روی آن مبحث مربوطه تسلط کامل داشته باشید. دوم اینکه همینجوری کتاب تست نیاورید و شروع به تست زنی کنید، این اصلا درست نیست.

شیوه تست زنی هنگام شروع

وقتی از یک منبعی دارید تست می زنید باید ابتدا آن نمونه سوال را بدون درنظر گرفتن زمان بزنید یا به عبارتی تست باز بزنید؛ برای خودتان جواب را مشخص کنید اما شما تحلیل کنید که جواب چه می شود.پس بدون تایم و حتی بعضی مواقع با دانستن جواب سوال، یعنی اگر شما دارید از ریاضی،حسابان، آمار، هندسه، درس هایی که مانند این ها حل کردنی هستند تست می زنید، جواب را نگاه کنید و شما هم با آن حل کنید. وقتی شما چنین سوالاتی را با این سبک حل می کنید می توان گفت روی غلطک می افتید و یاد می گیرید که نمونه سوالات تستی چگونه حل می شوند؛ یا وقتی شما جواب را مشخص می کنید در واقع شما تحلیل می کنید که چگونه جواب، این گزینه شده است و به مرور زمان در تست حل کردن بسیار به شما کمک می کند.

زمانی که می گویید که سه سال دیگر کنکور دارم به نظرتان از الان شروع کنم یا نه، خیلی ها شاید فکر کنند که سه سال دیگر کنکور دارم، از الان بخواهم بخوانم، خسته می شوم و تا روز کنکور تمام توانم از بین می رود؛ در صورتی که چنین چیزی نیست بعضی مواقع وقتی اسم کنکور که می آید چیزی مثل دلهره، استرس وجود انسان را فرامی گیرد. این بیشتر برای کسانی هست که تایم کمتری دارند و حجم کتاب و درس ها برایشان انباشته شده است، اما کسانی که وقت زیادی دارند -دو یا سه سال مانده به کنکور- از الان باید شروع کنند، از الان باید یاد بگیرند خوب بخوانند، از الان باید یاد بگیرند که برنامه ریزی مناسب داشته باشند و باید کنار درس خواندن  به صورت تشریحی، تست زنی کافی هم داشته باشند.

مثل دوی ماراتون و دوی صد متر؛ در دوی صد متر دونده تمام انرژی خود را برای رسیدن به مقصدش می گذارد و دلیل آن این است که مسافت کوتاه است، خط پایان را با چشم می بیند، پس تمام انرژی خودش را می گذارد و به نتیجه می رسد. اما در دوی ماراتون که مسافت طولانی تر و خسته کننده می باشد، باید انرژی خود را برنامه ریزی شده تقسیم کند، باید در کنار درس خواندن، تفریحش را نیز داشته باشد. این تفریح است که به فرد انگیزه می دهد که درسش را بخواند، پس اگر از همین حالا شروع کند، حتما به موفقیت بهتر و بیشتری خواهد رسید.

 

 استاد مریم آدم_پیرا، مشاور ارشد رشته انسانی موسسه آیدی نوین

 

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }