آیدی نوین - روز قبل از کنکور چیکار کنیم؟

روز قبل از کنکور چیکار کنیم؟

بهترین روش برای رفع استرس کنکور

روز قبل از کنکور چیکار کنیم؟ بهترین روش برای رفع استرس کنکور چیه؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

بهترین روش برای رفع استرس کنکور

رفقای عزیزم سلام امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگی دقیقا اون طوری باشه که شما می خواید. بچه های کنکوری 98 روی صحبتم با شماست، تقریبا ساعات پایانی کنکور سراسری 98 رو داریم طی می کنیم و ثانیه به ثانیه به کنکور 98 نزدیک می شیم. داریم به گلوگاه یک سال نزدیک می شیم. به شاید به نقطه ی عطفِ یک سال نزدیک می شیم. باید یکسری چیزها رو درموردِ گذر از این گذرگاه بدونید قبل و بعدش. الان مثل یک کشاورزی می مونی که محصولش رو کاشته و الان موقعِ برداشتشه. باید قوانینِ برداشت رو بدونی. اگه ندونی ممکنه نتونی اونقدر که باید برداشت و استفاده کنی.

نکات قبل از آزمون

خب بریم سراغ نکات قبل از آزمون بچه ها الان همونطور که گفتم اصلا اصلا به گذشته فکر نکنید، اصلا اهمیتی نداره که قبلا چه اتفاقی افتاده. مهم اینه که از داشته های الانت به نحو احسنت استفاده کنی. گذشته هیچ تاثیری توی فردا پس فردای شما نداره، توی کنکور شما نداره. اینکه چقدر نخوندی، چقدر خوب نبودی، چه کارهایی می تونستی و نکردی هیچ کاری برای تو نمی کنه. حتی الان فکر کردن به آینده هم بعضا بی سوده. فکر کردن به اینکه من سال دیگه، امسال نمیشه یا هرچیز دیگه اصلا هیچ سودی برای تو نداره پس سعی کن فکرش رو از سرت بندازی دور، به این فکر کن که با فکر کردن به این چیزها فقط استرسِ خودت رو بیشتر می کنی و این تو رو از مسیر اصلی خودت دور می کنه. فکرکردن به اینکه تو گذشته چه کارهایی نکردی و ای کاش ای کاش ای کاش، حالت رو بد می کنه و به هم می ریزه. پس سعی کن خودت رو  از این چاله ای که خودت رو توش انداختی بکشی بیرون و توش نمونی. این نکته ی اول.

بچه ها قبل از کنکور بجز شب و روز قبل از کنکور، کارهایی رو انجام بدید که از نظر شما درسته، چیز ثابتی هم نیست. البته اون چیزایی که از نظر شما درسته، از نظر بقیه هم یک چیز معقول به نظر میاد. مثل استراحت کردن، مثل تفریحاتی که خطرناک نباشن، مثلا نرید پیاده روی یا کوهنوردی که بعدش بدن درد بگیرید یا اتفاقی براتون بیفته یا نرید غذایی رو بخورید که حالتون رو بد کنه یا هر تفریح خطرناکی که توش ریسک باشه یعنی کاری که تو اذیت بشی و از حالت نرمالت خارجت کنه. تفریحات معمولی. اگر می بینید که یکسری چیزها آرومت می کنه مثل عبادت کردن، رفتن به زیارتگاه ها، دعا خوندن، گذروندن با خونواده، تلویزیون دیدن و… اون کار رو انجام بده. حتی بعضا اگر فکر می کنه مرور کردن تو رو آروم می کنه اون رو انجام بده. هرکسی کار مختص خودش رو داره. کاری که می بینی درسته و از نظر عموم معقوله انجام بده. این راجع به قبل از کنکور سراسری 

چگونه آرامش خودم را برای روزکنکور حفظ کنم؟

 از کی شروع می کنیم؟ از شب قبلش. اول اینکه سعی کن آروم بخوابی و به چیزی فکر نکنی. می تونی مدیتیشن انجام بدی. به چیزایی فکر کن که خیلی فراتر از جویه که الان داخلش قرار گرفتی. مثل سفر به کره ی ماه. کلاه خودت رو از جو کنکور خارج کن. به این فکر کن که الان که تو داری به کنکور فکر می کنه ممکنه که چندین سال نوری اونورتر یک سیاره ای بوجود بیاد و به این فکر کن عمر آدمیزاد که نهایتا 100 ساله در مقایسه با عمر کائنات شاید چشم به هم زدنی هم نیست و این قدر شاید از لحاظ زمانی، مکانی و ابعادی کوچیک و ناچیزیم. به این فکر کن که خارج از هیاهوی این جهان یک جایی نشستی و نهایت لذت رو از حالت می بری. شام سبک بخور و به جایی برای خواب برو که آرامش داشته باشه  و  به چیزهایی خارج از هیاهوی فعلی فکر کن و سعی کن به خواب بری. صبح به نظر من ساعت بیدار شدن حالا بستگی داره به حوزه ی امتحانی، ولی 5 تا 6 ساعت خوبیه. صبحانه ی کامل بخور، از اون صبحانه ای که دوستش داری و قبلا امتحانش کردی و مشکلی برات توی کنکور ایجاد نمی کنه بخور. وسایلی که شب قبل اون ها رو چک کردی آماده کن و می تونی یک نقدار هم با خدای خودت عبادت کنی و ازش کمک بخوای، کمی با خودت خلوت کنی و با خودت این قول و قرار رو بذار که فلانی من قراره برم چیزی که براش زحمت کشیدم رو پیاده کنم. همین. زودتر به محل کنکور و حوزه ی امتحانی برو، صندلیت رو پیدا کن و مشکلاتت رو قبل از شروع کنکور با آرامش کامل به مسئولین حوزه بگو و اسرار داشته باش که حل بشه. قبل از شروع فرایند کنکور، اگر صندلیت بده، اگر جات مشکل داره، اگر کارتت اشتباه خورده یا هرچی و این ها چیزهایی نیستند که باعث استرس تو بشه و همه ش قابل حله. پس به این ها به عنوان یک موضوع استرس زا فکر نکن. کنکور رو شروع کن از همون چیزی که قبلا شروع می کرید، همون چیزی که عادت آزمون دادن داشتی،

اهمیت مدیریت زمان برروی هرتست 

نکات راجع به آزمون دادن رو قبلا گفتیم ولی الان نمی تونیم چیزی رو تغییر بدی و الان کافیه که همون چیزی که بودی رو انجام بدی با آرامش خیال. فقط رمان بندی رو به هیچ عنوان فراموش نکن. فقط این رو بدون تست های یک درس دارای ارزش برابره و این رو بدون که یک تست ارزش این رو نداره که زمان زیادی روش بذارید و به تست های دیگه نرسی و باز میگم که یک تست آسون رو حل کنی از یک درس با یک تست سخت از لحاظ نمره ای فرقی باهم ندارن. پس سعی کن هوشمندانه عمل کنی و اون چیزی رو حل کنی که هم بلدی و هم زمان کمتری ازت می گیره. می تونی با علامت گذاری کردن که قبلا گفتم می تونی بری وویسش رو بخونی این مشکل رو هم حل کنی. دفترچه عمومی رو ازت می گیرن و دروس اختصاصی رو بهت میدن. با فراغ بال و آرامش و طبق معمول تست ها رو حل کن و همه رو بزن و به این فکر کن که برگه پاسخنامه رو بزودی تحویل خواهی داد و خیلی راحت می تونی بری از زندگی لذت ببری و ادامه ی زندگی خودت رو داشته باشی و خودت رو تو اون جایی که  آرزوش رو داشتی تصور کن حتی اگر واقعی نباشه و به وقوع نپیونده. مهم اینه که آدم خوش باشه و از ثانیه هایی که داره لذت ببره. امیدوارم همه تون موفق باشید. روزهای خوبی رو سپری کنید در کمال آرامش و خدانگهدارتون.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

 

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }