فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟- پاسخ به سوالات مهم شما توسط رتبه های برتر کنکور

همون طوری که میدونید مهم ترین عامل برای گرفتن نتیجه خوب در کنکور داشتن روش مطالعه صحیح برای دروس کنکوره. در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به شما یاد میدهیم که باید چگونه برای کنکور درس بخوانیم؟

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

نکات مهم قبولی در کنکور

نکات مهم مطالعه برای قبولی در کنکور چیه؟

سوال:سلام خسته نباشید.من دانش آموز پایه دهمم .امتحانام تازه تموم شده ولی تصمیم دارم تابستون دهمو بخونم و جمع اش کنم.حالا یه چنتا سوال دارم ممنون میشم سوالامو جواب بدید.

1-باید چه درساییو تابستون بخونم؟ عمومی یا تخصصی؟

2-روزی تقریبا چن ساعت باید مطالعه داشته باشم؟ 3-تست کار کنم یا بیشتر مفهومی بخونم؟

4-به نظر شما خوبه درسای یازدهم و پیش خوانی کنم؟

5-برای خلاصه نویسی درس زیست بهتره که خلاصه نویسیو تو حاشیه کتاب بنویسی یا داخل یه دفتر جداگانه؟

و اینکه داخل کتابای کمک درسی زیست شناسی کلی مطالب بیشتر درمورد هر مبحث گفته درحالیکه داخل کتاب هیچ کدومو نگفتن حالا ما باید اون مطالب هم بخونیم؟ من هدفم واقعا برام مهمه برای همینه که الان به فکر این چیزا هستم امیدوارم بتونید بهم کمک کنید خیلی ذهنم درگیره…ممنون

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

دوستان عزیز سلام، وقتتون بخیر، حالتون خوب و زندگی دقیقا اونطوری باشه که شما دلتون می خواد. دوست عزیز سال دهمی از ما سوال پرسیده که “ما چندتا سوال داریم، پایه دهم هستیم، چه درس هایی باید تابستون بخونیم؟ عمومی و تخصصی روزی تقریبا چند ساعت باید مطالعه داشته باشیم؟ تست کار کنیم یا بیشتر مفهومی بخونیم، پیش خوانی سال یادهم بکنیم یا نه؟ خلاصه نویسی چجوری انجام بدیم؟ و اینکه گفتن ان شالله بتونید کمکمون کنید”.

نکات مهم مطالعه برای قبولی در کنکور

ما هم تمام توانمون رو می ذاریم که توی این وویس چند دقیقه ای یک کمکی بهتون بکنیم که بتونید استفاده کنید و اگر نشد حتما بهمون مراجعه کنید که در ادامه بتونیم بهتر بهتر کمک کنیم. اینکه باید چه درس هایی رو تابستون بخونید، عمومی یا تخصصی، اگر پایه دهم هستید قبلا توی یکی از وویس ها گفتم، قرار نیست خیلی به خودت فشار بیاری، بستگی به سطح خودت، اگر دانش آموزِ درس خونی هستی ساعت مطالعاتی بالا رو برای خودت نگه دار ولی نه با فشار زیاد، سعی کن با تفریحات و کارهای دیگه ای که می خوای تابستون انجام بدی، اون کارهایی که برای خودت برنامه ریزی کردی رو برسی. این از نکته ی اول.

اتمام صد درصدی یک پایه

دوم اینکه سعی کن سال دهمی که گذشت رو با آمادگی 100 درصد تموم کنی یعنی از لحاظ تشریحی که پایه ی  تسیه به صورت 100درصد ببندیش. بعد بری روی تستی، یعنی اول نری سراغ تستی و بعد تشریحی، می تونی بصورتِ پارت پارت هم عمل کنی ولی با مشورت یک مشاور، پیش خوانی برای سال یازدهم می تونیم انجام بدی و فوق العاده ست و سوم اینکه آیا دروس اختصاصی بخونم یا عمومی؟ بچه ها دروس اختصاصی بخصوص دروس محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک و قسمت های محاسباتی شیمی و زیست بهشون میگن دروس دیربازده ولی مانا، یعنی شما باید زیاد بخونیدشون ولی به محض اینکه یادشون گرفتی دیگه از ذهن شما نمیره و این یک امتیاز مثبته، یعنی اگر تمرکز شما بیشتر روی دروس اختصاصی باشه از نظر من بازدهی بالاتری پیدا می کنید و می تونید تو ذهنتون بیشتر بمونه.

مطالعه روزانه

به این نکته دقت کنید. روزی چند ساعت باید مطالعه روزانه داشته باشیم؟ باز بستگی به میزان درس خوندن شما داره و اینکه تست کار کنم یا بیشتر مفهومی رو هم که پاسخش رو دادم. خلاصه نویسی درس زیست؟ درس زیست برای بچه های تجربی مهم ترین درسیه که اون ها دارن، 50 تا تست و ضریب 12 در کنکور و تقریبا 40-30 درصدِ کنکورتون رو درست زیست تشکیل میده که سرنوشت سازترین درس توی کنکور سراسریه. خیلی باید جدیش بگیرید. قبلا از درس زیست روش مطالعه گذاشتیم حتما حتما اون رو گوش بدید و بهش عمل کنید و قطعا نتیجه می گیرید. ان شالله پاسخت رو گرفته باشی و اگر هم نه حتما به ما مراجعه کنید تا بتونیم یک جواب کامل تر بهت بدیم.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دلیل از دست دادن کیفیت در مطالعه

روش جلوگیری از کم شدن ساعت مطالعه چیه؟

سوال:ببخشید یه سوال داشتم من از وقتے شروع کردم ب درس خیلے خوب میخوندم ولے الان کم میخونم با اینکه کارخاصے ندارم تو روز صبحا هم سر ساعت شش بیدارم چیکار کنم دوباره خوب بخونم ؟؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

روش جلوگیری از کم شدن ساعت مطالعه

روش جلوگیری از کم شدن ساعت مطالعه

رفقا سلام؛ امیدوارم که حالتون عالی باشه و زندگی اونطوری که دلتون می خواد باشه. دوست عزیزی سوال پرسیدن که من از روزی که استارت زدم بسیار پرقدرت شروع به مطالعه کردم اما الان که یک مقدار از اون دوران گذشته با اینکه کارِ خاصی ندارم ولی انگیزه ی مطالعه ی من و میزانِ مطالعه ی من کم شده، چیکار کنم که دوباره بتونم بخونم؟ دوستان عزیز خیلی از بچه ها این طورین شاید بالای 70 درصد که یک انگیزه که می گیرن پر از انرژی میشن و برای شروع خودشون رو به شدت آماده می کنن و کارهای جانبیش رو انجام میدن و پرقدرت می خوان از راس ساعت و خیلی دقیق شروع کنن به درس خوندن.

از دست دادن کیفیت مطالعه

بعد از یک مدتی که می گذره کم کم سرد میشن و شاید شروع کردن این افراد اصلا به بیشتر از یک هفته، دو هفته، یک ماه نکشه و ادامه دار نباشه و هر روز از کیفیتش کم بشه. با هر اتفاق بدی یکهو از تب و تاب میفتن. یعنی خب من دیگه نتونستم صبح زود بیدار بشم پس از این به بعد ساعت 10 بیدار میشم. من مثلا نتونستم به ساعت مطالعاتی 10 ساعت برسم پس از این به بعد 8 ساعت می خونم؛ من نمی تونم بخونم پس بذار برم تلویزیون ببینم. هی کم کم می زنن و می زنن تا از اون آرمان هایی که اول برای شروع داشتن کاملا زده میشن. یک شعری رو داریم که میگه، رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.

شروع گام اول کنکور

بچه ها یادتون باشه که اگر هدفگذاری کردید و الان پر از انرژی برای شروع هستید، اگر همه ی منابعتون رو تهیه کردید و می خواید شروع کنید یادتون باشه شروع کردن تنها گامِ اوله و باید آهسته و پیوسته این مسیر رو ادامه بدید. نیاز نیست همون اول خیلی از کارهای بزرگ و خیلی پیچیده رو برای خودتون برنامه ریزی کنید که بهش نرسید ولی نیاز هست که از یک چیزی شروع کنید تا آروم آروم به چیزی برسه که تبدیل به عادتِ شما بشه. عادت اینجوری ساخته نمیشه که از اول یکسری چیزهای متحیرالعقول رو برای خودتون درنظر بگیرید و بعد یکی دو روز اجرا کنید و تبدیل به عادت بشه. عادت ها آروم آروم توی ذهن و زندگی آدم ایجاد میشه. مورد دوم اینکه آدم ها همینجوری هستند؛ همه ی آدم ها اینجورین که بعد از یک مدت براشون عادی میشه و هیجانات براشون عادی میشه و بعد از یک مدت ممکنه سرد بشن.

تلاش بیشتر در شروع مطالعه برای کنکور

یک نکته و یک جمله ی قشنگ هست که میگه ما اول به اندازه ی تلاشمون نتیجه نمی گیریم و بعد از اینکه نتیجه گرفتیم ولی اندازه ی تلاشمون نبود، به اندازه ی اون نتیجه دیگه تلاش نمی کنیم یعنی مثلا من یک آزمون رو برای خودم برنامه ریزی می کنم مثلا تراز قبلیمون 4500 بوده، میگم این آزمون حتما باید بشم 5500، یک هدف خیلی بزرگ رو برای خودم درنظر می گیرم. می شینم روزی 10 ساعت، 12 ساعت، 14 ساعت خوب خوب می خونم و بعد که حسابی خوندم سرِ آزمون که میشه ترازم به جای 5500 میشه 5000 یا 4900،

درصورتی که پیشرفت خیلی چشمگیری داشت ولی اون پیشرفت به چشمِ ما نمیاد و ما بعد از اون عدم پیشرفت یک مقدار نا امید و سرد می شیم پس میایم چیکار می کنیم؟ میایم اون ساعت مطالعاتی قبلی رو کم می کنیم یعنی الان اگر خوب نتیجه کسب کردیم نیازمند اینیم که روزی 10 ساعت مطالعه کنیم ولی میایم کمش می کنیم و به اندازه ی نتیجه مون تلاش نمی کنیم. شاید اگر 10 ساعت رو ادامه می دادیم آزمون بعدی میشد 5500 و به اون هدفی که برای آزمون اول درنظر گرفته بودیم توی آزمون دوم می رسیدیم. این رو یادتون باشه و آهسته و پیوسته قدم بردارید. آدم ها نیاز به انگیزه دارن این رو من کتمان نمی کنم، خودانگیزه باشید تا اونجایی که میشه و هرچند وقت یک بار رویاها و اهدافتون رو و اینکه برای چی شروع کردید رو توی ذهنتون مرور کنید. موفق باشید اگر سوالی بود حتما به ما مراجعه کنید.

شما می توانید سوالات خود را از ما  بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

توی خونه درس بخونیم یا توی کتابخونه؟

سوال:تو کتابخونه درس بخونم یا تو خونه؟ مزایا و معایت هرکدوم چیه؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

سلام وقت بخیر، فرشیدی هستم مشاور ارشد دپارتمان آموزشی IDN

توی خونه درس بخونیم یا توی کتابخونه؟

توی خونه درس بخونیم یا کتابخونه؟

به نام خدا، سلام. یک سوال که خیلی بین دانش آموزان کنکوری مطرحه اینه که کتابخونه درس بخونم یا خونه؟ قبلش یک نکته ای بگم خیلی وقت ها یکسری تصمیمات هستند که برای هر شخص متفاوته؛ یعنی لزومی نداره که یک قاعده ای باشه و همه ی افراد اون قاعده رو پیروی کنن. بسته به سلیقه ی فرد داره، بسته به راحتی فرد داره، بسته به مدل اون فرد داره برای اینکه چه تصمیمی بگیره. بحث کتابخونه خوندن یا خونه خوندن هم متفاوته، یکسری آدم ها هستند تو خونه راحت تر می تونن درس بخونن، یکسری آدم ها اصلا نمی تونن تو خونه درس بخونن و تو کتابخونه بهتر می تونن درس بخونن.

مزایای مطالعه در کتابخونه

ببینید اگر بخوام مزایا و معایب بگم اول راجع به کتابخونه خوندن صحبت کنم؛ ببینید توی کتابخونه اول اینکه سر و صدا وجود نداره، عوامل حواس پرتی از بین میرن، دو اینکه جو کتابخونه جو درس خوندنه یعنی همه ی اون هایی که توی کتابخونه هستن دارن درس می خونن و جوری میشه شما اون وسط درس نخونید یک حالت خجالت زدگی بهتون دست میده که شما اونجا درس نمی خونید و بقیه دارن درس می خونن. سه اینکه جو کتابخونه شما رو همراهی می کنه برای اینکه درس بخونید و بهتون انگیزه میده برای مطالعه، می بینید همه دارن می خونن شما هم انگیزه می گیرید برای مطالعه کردن. چهار اینکه ممکنه چندتا از دوستان درس خونتون اونجا باشن و اگر سوالی داشته باشید برای رفع اشکال کنید می تونید به اون ها مراجعه کنید و سوالاتتون رو برطرف کنید. پنج اینکه از صبح تا شب البته کتابخونه ها متفاوته ولی غالبا از 7-8 صبح تا نهایتا 7-8 شب هست و تو این بازه کامل میشه درس خوند و اینکه یک نگرانی وجود داره مبنی بر اینکه نمیشه استراحت کرد؛ این رو بگم که اغلب کتابخونه ها یک نمازخونه هم دارن و میشه توی نمازخونه رفت و استراحت کرد و خوابید، تایم ناهار رو هم میشه بیرون از کتابخونه رفت و غذا خورد.

معایب مطالعه در کتابخونه

پس هم به بهترین وجه ممکن میشه توش درس خوند، هم میشه استراحت کرد اما خب کتابخونه یکسری معایب داره، معایبش چیه؟ اینکه ممکنه یکسری از دوستانتون رو اونجا ببینید که بخوان هی باهاتون صحبت کنن و اینجوری باعث بشه که شما نتونید زیاد مطالعه کنید. دو اینکه ممکنه از خونه دور باشه؛ یعنی اینکه ممکنه یک مسافت طولانی رو طی کنید تا به کتابخونه برسید و لزوما نزدیک خونه اون نباشه، بعد اینکه اون راحت بودن توی خونه رو دارید، یعنی اینکه شما باید لباس رسمی بپوشید و خب البته یک نکته ای هم هست، یک مثلی هست که میگه توی شرایط سخت آدم بهتر می خونه منتها این برای همه یکسان نیست، یکسریا تو شرایط راحت تر درس می خونن اما خب به هرحال یکسری از شرایط سخت تری میشه و به نوعی باعث میشه که آدم یک کم اعصابش خورد بشه و اینکه خانواده هم کنارتون نیست که بخواد حواسشون بهتون باشه و اینها.

قرار گرفتن در حالت امتحان

یک چیز دیگه که از مزایای کتابخونه ست اینه که پشت میز می نشینید و توی حالت امتحان هم قرار می گیرید و اینجوری باعث میشه شما عادت کنید به  اون حالت و بازدهیتون بهتر بشه.

مزایای مطالعه در خانه

اما مزیت ها و معایب خونه بودن، مزایاش اینه که توی خونه اید، راحت ترید، می تونید پشت میز درس بخونید، می تونید روی زمین بنشینید درس بخونید؛ توی هر حالتی که راحت ترید می تونید درس بخونید، سختی لازم رو نداره، شما از صبح توی خونه هستید و نیازی نیست جایی برید.خونه با سلیقه ی شما هماهنگ شده و مثلا اتاقتون به شکلیه که شما دوست دارید، رفقاتون نیستن که بخوان اذیتتون کنن و سرو صدا براتون ایجاد کنن و حواستون رو پرت کنن، بعد اینکه ممکنه خانواده باهاتون همراهی کنن و سعی کنن که خونه رو آروم نگه دارن و اینکه به نوعی تمام کتاب هاتون پیشتون هست و ممکنه توی کتابخونه برید کتابی رو جا بذارید اما توی خونه همه ی کتاب ها، جزوه ها، درسنامه ها در دسترستون هست و شما راحت می تونید از هرکدومشون که بخواید استفاده لازم رو ببرید.

معایب مطالعه در خانه

اما خونه یکسری معایب هم داره که اکثر دانش آموزا این رو می دونن. یک اینکه ممکنه سر و صدا باشه، دو اینکه ممکنه که چون خیلی راحت هستید خوابتون ببره، سه اینکه ممکنه جو مطالعه درتون شکل نگیره و حال مطالعه رو نداشته باشید، چهار عوامل حواس پرتی خیلی زیاده و راحت می تونید برید بیرون اتاق تلویزیون ببینید، برید سر یخچال، هرجای خونه باشید با یکی از خانواده تون صحبت کنید، این بدی ها رو هم داره.

تصمیم آخر با دانش آموزه:

این ها رو بهتون میگم تا به یک نتیجه ای برسید که تصمیم گیری درمورد کتابخونه خوندن یا خونه خوندن برعهده ی دانش آموزه اما من خودم مثلا جوری بودم که تصمیم گرفتم که توی کتابخونه بخونم چون مدرسه مون مثلا سالن مطالعه داشت و همه ی بچه های مدرسه میومدن و اونجا می خوندن و من توی جو مطالعه قرار می گرفتم و انگار داریم گروهی درس می خونیم. من با کتابخونه اومدم جلو اما کتابخونه رفتن یک بدی دیگه هم داره و اون اینه که شما اگر عادت کنید که توی کتابخونه درس بخونید ممکنه که دیگه مثلا روزهای تعطیلی که کتابخونه بسته ست یا وقت هایی ممکنه کتابخونه نباشه و از یک ساعتی به بعد کتابخونه باز نیست، تو اون موقع ها ممکنه شما چون عادت دارید تو کتابخونه بخونید، توی خونه نخونید. که البته این هم باز یک روش دراه و اون اینه که هر روزی که می رید کتابخونه وقتی میاید خونه یک بخشی از تایم شب رو هم اختصاص بدید به خوندن و غیر از کتابخونه توی خونه هم بخونید تا عادت به توی خونه خوندن هم داشته باشید. پس این کلیت کتابخونه رفتن یا اینکه خونه درس خوندن بود و تصمیمش با شماست که کدوم رو انتخاب کنید. موفق باشید.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکتر محمد سجاد پروین مشاور ارشد موسسهIDN

تفاوت های توانایی های ما در مطالعه

نحوه تشخیص توانایی هایمان در مطالعه چطوریه ؟ چرا برنامه ریزی مشخص نیازه؟ لازمه های مهم و اولیه ، برنامه ریزی بلندمدت ، کوتاه مدت ، میان مدت ،قانون21 چیست؟

سوال: آیا من ظرفیت یادگیری این حجم از درس رو دارم؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

نحوه تشخیص توانایی هایمان در مطالعه

سلام دکتر عرفان واحدیان هستم، مشاور دپارتمان تخصصی کنکور IDN.
زدوستمون سوال پرسیدن که آیا ممکن است که یک شخص توانایی این حجم از درس و تلاش رو نداشته باشه؟ در جواب این دوست عزیز باید گفت که خیر، همه ی ما یکسری توانایی هایی داریم که می تونیم این رو به حد نرمال جامعه برسونیم. یعنی اینطور نیست که ما بگیم نمی تونیم یک کاری رو انجام بدیم که افراد عادی یک جامعه می تونن انجام بدن. اگر بخوایم و یکسری از کارهایی رو انجام بدیم و ذهن و جسممون رو پرورش بدیم، مسلما به حد نرمال جامعه می تونیم برسیم و اینجور نیست که ما بگیم اصلا توانایی انجام هیچ کاری رو نداریم. حالا وقتی به یک سطح نرمال و مطلوب رسیدیم، اینکه کسی بتونه خیلی فراتر از جامعه بره، خیلی فراتر از افراد دیگه بره یکسری کارهای دیگه باید انجام بده و یکسری استعدادهای خاص رو داره ولی این سوالی که ما اصلا نتونیم درس بخونیم و تلاش کنیم همچین چیزی امکان پذیر نیست.

لازمه های مهم و اولیه

یکسری لازمه ها داره و یکسری کارها که ما باید انجام بدیم؛ لازمه ی اولیه ی این کار اینه که ما ذهنمون رو پرورش بدیم که خیلی مهمه که ما از لحاظِ ذهنی و روحی آمادگی انجام کار رو داشته باشیم و به خودمون باور داشته باشیم که می تونیم از عهده ی این کار بربیایم. ما باید چیکار کنیم؟ باید هر روز صبح که از خواب پا می شیم به خودمون بقبولونیم که می تونیم از عهده ی این کاری که هست حالا بعنوان مثال درس خوندن باشه، ورزش کردن باشه یا هر کار دیگه باشه می تونیم از عهده ی این کار بربیایم. وقتی ذهنمون این آمادگی رو داشته باشه مسلما جسممون هم همراهی این کارمون رو خواهد کرد؛ یعنی این ذهنه که به جسم فرمان میده یک کار رو چطور انجام بدیم و بعد از اینکه آمادگی ذهنی داشته باشیم و خودمون رو باور کنیم و به خودمون اعتماد داشته باشیم برنامه ریزی مهم ترین اصله. یعنی اول آمادگی ذهنی و بعد برنامه ریزی؛ ما باید بدونیم که برای روزمون، برای اون هفته و برای ماه قراره چه کاری رو انجام بدیم.

برنامه ریزی مشخص

بعنوان مثال شما هفته رو درنظر بگیرید؛ باید برنامه ریزی داشته باشید و برنامه ریزی ای که حتما حتما مشخص شده باشه، نه توی ذهن. برنامه ریزی ای که روی کاغذ نوشته بشه؛ بگید من توی این هفته قراره 70 ساعت درس بخونم، 200 تا تست بزنم، دو فصل مثلا ادبیات، زیست، ریاضی، هندسه یا هر مبحث دیگه رو بخونم؛ این برنامه ریزی بلند مدت هفتگی میشه. بعد ما باید این برنامه ریزی رو خورد کنیم به روز و ساعت، یعنی تو یک روز مشخص کنیم بعنوان مثال ما تو یک روز قرار 10 ساعت مطالعه داشته باشیم؛ این هم از برنامه ریزی روزانه یعنی ما از 8 صبح که بیدار می شیم تا 12 شب که قراره بخوابیم باید 10 ساعت مطالعه داشته باشیم؛ حالا این 10 ساعت مطالعه هر درس هم مشخص بشه و تعداد تست ها و تعداد صفحاتی که قراره خونده بشه مشخص بشه و باز هم ما بیایم یک قدم برنامه ریزیمون رو ریزتر کنیم و با جزئیات؛ یعنی بگیم ساعت 8 بعنوان مثال 8 تا 10 صبح که ما قراره مطالعه کنیم که 2 ساعت هست ما 5/1 می تونیم درس بخونیم و توی 5/1 ساعت 2 صفحه بعنوان مثال زیست مطالعه کنیم.

برنامه ریزی بلند مدت و میان مدت و کوتاه مدت

یعنی ما باید یک برنامه ریزی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت داشته باشیم که ذهنمون کاملا آمادگی انجام اون کار رو داشته باشه، نه اینکه بگیم ما همینجوری جلو بریم و ذهنمون آمادگی انجام این کار رو نداشته باشه، سردرگم می شیم و مسلما با چند ساعت مطالعه به خستگی زودهنگام دچار می شیم و مطلب دیگه که باید بهتون عرض کنم اینه که بدن انسان توانایی تطبیق همه ی شرایط رو داره و این تطبیق با تکرار ایجاد میشه یعنی ما باید کارها رو پشت سر هم و از کم به زیاد شروع کنیم. به این صورت نباشه که ما بگیم من امروز 12 ساعت می خونم، این هفته 70 ساعت درس می خونم، اگه شما بتونید این یک هفته رو اجرا کنید شاید از هفته های بعد دچار خستگی بشید. شما باید حد وسطِ خودتون رو درنظر بگیرید، بعنوان مثال من 4 ساعت می تونم درس بخونم، این 4 ساعت رو روزهای اول دوم، سوم انجام بدید، بعد به مرور 5 ساعت بشه، 6 ساعت بشه و همینجور افزایش ساعت مطالعه داشته باشید.

قانون 21

یک قانونی ما داریم به اسم قانون 21. این قانون 21 چی میگه؟ میگه یک شخصی 21 روز پشت سر هم یک کاری رو انجام بده اون بصورت عادت میشه و دیگه به راحتی از پس انجام اون کار برمیاد. اگر شما عادت کنید یک کار رو برنامه ریزی شده انجام بدید، 21 روز پشت سر هم مسلما به راحتی می تونید از عهده ی اون کار بربیاید. پس بطور خلاصه در جواب این دوستمون باید بگم که اول شما باید ذهنتون آمادگی این کار رو داشته باشه و به خودتون باور و اعتماد داشته باشید و بگید که من می تونم از عهده ی این کار بر بیام و دست کم نگیرید خودتون رو، قدم بعدی برنامه ریزی داشته باشید، برنامه ریزی بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت و قدم آخر تکرار و عادته. اگه شما بتونید این 3  کار رو باهم انجام بدید مسلما می تونید به اندازه ی کافی تلاش کنید و به اون هدفی که می خواید برسید.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکتر عرفان واحدیان مشاور آیدی نوین

نحوه مطالعه برای تقویت پایه ی درسی چیه ؟ تابستان فرصتی مناسب هست 

سوال:پایه ام ضعیفه ، چیکار کنم؟
از مهرماه هم شروع کنم میرسم؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

به نام خدا، سلام.

نحوه مطالعه برای تقویت پایه ی درسی

یک سوالی که بین اکثر دانش آموزان مطرحه میگن که ما پایه مون ضعیفه، چیکار کنیم موفق بشیم؟ این سوال تقریبا سوال اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان کنکوری هست که میگن پایه مون ضعیفه، یکی اون هایی که واقعا پایه شون ضعیفه و یکی اون هایی که فکر می کنن پایه شون ضعیفه، درواقع پایه شون قویه اما فکر می کنن که پایه شون ضعیفه. برای اینکه ما پایه مون رو تقویت کنیم

تابستان فرصتی مناسب

اولا که اگر از تابستون شروع کنیم به خوندن یک سال وقت داریم و اگر از مهر شروع کنیم 9 ماه وقت داریم برای کنکور. یعنی درواقع میشه گفت که وقت مناسبی وجود داره برای اینکه همه ی دروس رو جمع کنیم؛دو اینکه دروس پیش دانشگاهی یا دوازدهم، تعداد سوالاتی که میاد ازشون از پایه بیشتره. یعنی درواقع اگر شما پیش دانشگاهی هم بخونید یک بخش وسیعی از سوالات رو می تونید بزنید اگر پیش دانشگاهی رو کامل بلد باشید اما به هرحال یادگیری دروس پیش دانشگاهی هم مبنی بر اینه که پایه تون رو تقویت کنید. به هرحال مثل یک ساختمون می مونه، شما اگر پی ریزی نکنید ساختمون بالا نمیره چون باز اسکلت بندی بچینید یک باد و زلزله بیاد ساختمون کامل می ریزه پسش ما باید پایه مون رو حتما تقویت کنیم. برای این کار نیازه ترجیحا زودتر شروع کنید به خوندن کنکور. یعنی ترجیحا اینه که از تابستون بشینید بخونید و تایم تابستون رو بذارید برای بستن پایه یعنی دانش آموزانی که از تابستون شروع می کنن به خوندن وقت مناسبیه که دروس پایه رو جمع کنن

تابستون همه چیز نیست

اما یک نکته ای رو بگم؛ لازم نیست 100% پایه توی تابستون جمع بشه. شما صرف اینکه 60% مطالب رو هم توی تابستون یاد بگیرید و بهش مسلط بشید کافیه. در طول سال این 60% می تونه خودش رو به 80 و 90% برسونه و شما پایه تون رو تکمیل کنید اما توی تابستون صرفا به 60% برسید کفایت می کنه یعنی مطالب سال دهم و یازدهم رو بشینید مطالعه کنید بصورتی که اگر جاهایی رو نمی فهمید واقعا بشینید و بفهمید و جاهایی رو که بلدید سعی کنید سریع تر و خلاصه وارتر بخونید و بیشتر وقت بذارید برای اینکه مخصوصا برای درس های مفهومی که تست های بیشتری بزنید.

دروس حفظی

بحث حفظی ها می مونه که پایه و دوازدهمش فرقی نداره شما باید بیشتر تمرکزتون برای حفظی ها برای بعد از عید باشه و فرقی نمی کنه شما پایه تون قوی باشه یا ضعیف باشه به هرحال بعد از عید باید تمرین کنید و حفظش کنید. فقط صرفا دروس مفهومی می مونه یعنی صرفا شما نیاز دارید توی تابستون دروس اختصاصی رو کار کنید، خیلی تمرکز خاصی روی دروس عمومی نیست مگر مثلا درس ادبیات که بخوایم روی قرابت و آرایه کار کنیم ولی بقیه ی دروس خیلی نیازی به خوندنشون توی تابستون نیست.

شروع از مهر

اما خیلی از دانش آموزان از تابستون شروع نمی کنن به خوندن و طبیعتا از مهر شروع می کنن به خوندن، برای این ها چیکار کنیم؟ ببینید اون هایی که از مهر شروع می کنن به خوندن اگر دقت کنید توی تمام آزمون های آزمایشی که با جامعه ی آماری مناسب وجود داره اینه که هم دروس دوازدهم سوال میاد و هم دروس پایه. یعنی جفت این مقوله ها یعنی پایه و دوازدهم سوال میاد و روش تمرکز می کنن، برنامه ای هم که چیدن مخصوصا برنامه ی قلم چی طوریه که شما هم به دروس پایه برسید و هم به دروس دوازدهم. اینجا اون دوستانی که تابستون نخوندن یک خورده کارشون سخت تر میشه اما غیرممکن نیست؛ یعنی اگر شما پایه تون ضعیفه و تابستون نخوندید دلیل نمیشه که بی خیال بشین؛ میشه و کامل توی پاییز و زمستون پایه رو جمع کرد و همراه با دوازدهم. یعنی شما می تونید تا عید خودتون رو به 60% مطالب پایه برسونید و بعد عید هم اون 40% بقیه ش رو بشه جمعش کرد اما میگم کار سخت تره یعنی شما باید هم دروس دوازدهم رو بخونید هم دروس پایه رو، منتها به جای 3 ماه شما 6 ماه وقت دارید که پایه تون رو جمع کنید و به درصدی که لازم دارید برسید. بعد از عید هم که دروس حفظی می مونه که چه پایه و چه دوازدهم باید کار بشه و تا کنکور خودتون رو به درصدی که می خوان و چیزی که می خواین برسونید. ان شالله که موفق باشید.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکتر محد سجاد پروین مشاور آیدی نوین

روش بالا بردن سرعت مطالعه

راه بالا بردن سرعت مطالعه دروس کنکور چیه؟ بهترین راه تقویت تمرکز چیه ؟

سوال:چطور میتونم سرعت مطالعه ام رو بالا ببرم؟ چطور تمرکز کنم؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان خوبم. من بهرامی هستم دانشجوی پزشکی و مشاور کنکور گروه IDN.

بالا بردن سرعت در مطالعه دروس کنکور

یکی از دوستان سوال پرسیده که “چگونه میشه سرعتِ مطالعه مون رو ببریم بالا؟” اول از هرچیز اینکه درست درس خوندن و علمی درس خوندن خیلی مهمه که هم روی کیفیت و هم روی سرعتِ درس خوندن تاثیر می ذاره. خیلی از بچه ها بلد نیستن درست درس بخونن و همین باعث میشه که هم کیفیت درس خوندنشون پایین بیاد و هم سرعتشون.

نحوه درست درس خواندن

اما درست درس خوندن چجوریه؟ اول از هرچیز ما وقتی که می خوایم یک درسی رو بخونیم اول باید یک نگاه کلی به عناوین و متن داشته باشیم. یعنی اینکه مثلا یک درس 7-8 صفحه ست باید توی 2-3 دقیقه یک نگاه کلی به کل سرفصل ها داشته باشیم بعد شروع کنیم به درس خوندن. این نگاه کلی خیلی مهمه. چرا خیلی مهمه؟ اولا یک راهی به ما میده که توی این درس می خوایم چیکار کنیم؟ و چجوری باید درس بخونیم. این نگاه کلی خیلی مهمه و اصلا نباید بهش سطحی نگاه کنید.

پاراگراف بندی

روش بعدی اینه که تو درس خوندن شما وقتی یک متن بزرگی رو می خواید بخونید باید این متن رو به پاراگراف های جداجدا تقسیم کنید و درواقع اون رو کوچیک کنید. این باعث میشه که خیلی راحت تر و سریع تر درس بخونید و بهتر یاد بگیرید. پس شما مثلا یک صفحه رو به 3تا پاراگراف تقسیم کنید و هر پاراگراف رو جدا بخونید. این کار باعث میشه خیلی سریع تر پیش برید و کیفیت درس خوندنتون بالا میره.

مرور ذهنی در هنگام مطالعه

گام بعدی اینه که مثلا وقتی یک صفحه رو کامل خوندید چشمانتون رو ببندید و اون رو برای خودتون توضیح بدید که از این صفحه چی یاد گرفتید. این شاید یک کم سرعتتون رو پایین تر بیاره ولی بسیار بسیار روی کیفیتتون تاثیر می ذاره و خیلی بالا می بره و شما دیگه احتیاج ندارید به صفحه ی قبل برگردید. اگر این کار رو کنید هم وسواس مطالعاتیتون بهتر میشه و هم سرعتتون در کل بهتر میشه شاید اول بگید برای این صفحه خیلی وقت گذاشتم ولی در اصل بعد از اینکه مطالعه تون تموم بشه هم کیفیت بالایی داشته مطالعه تون و هم اینکه مطمئنا دیگه نمی خواد تایم بذارید بخونید و در کل از نظر زمان بندی هم خیلی به نفعتونه. پس این روش درس خوندنه.

نکته برداری

راهکارهای دیگه ای که برای افزایش سرعت بکار میره نکته برداریه. این نکته برداری ها بعدا به دردتون می خوره؛ مثلا برای مرور سرعتتون رو افزایش میده، شما بالاخره در کنکور یک درس رو چندبار باید مرور کنید و مرورهای خیلی سریعی خواهید داشت اگر خلاصه های خوبی داشته باشید. مشکل دیگه ای که بچه های ما دارن تو سرعت درس خوندن مسئله ی عدم تمرکزه و اکثرا مشکل تمرکز دارن. مثلا میگن از صبح تا ظهر نشستیم سر درس ولی اون جوری که باید نخوندیم و وقتی تمرکز پایین باشه طبیعتا سرعت مطالعه هم پایین میاد.

بهترین راه تقویت تمرکز

بهترین راه تقویت تمرکز چیه ؟ اول اینکه بهترین روش اینه که یک کاغذ و خودکار کنار دستمون باشه هر فکری که اومد به ذهنمون روی کاغذ بنویسیم. این یک تکنیکه که هر فکری که اومد به ذهنمون روی کاغذ بنویسیم و به اون بگیم که من بعد از درس خوندن میرم سراغِ این فکر، الان ولی دارم درس می خونم. دوما اینکه کلا مطالعه با خط کشیدن زیر کلمات مهم، با نکته برداری و خلاصه برداری خیلی متمرکزتر از اینه که شما فقط بخوابید یک گوشه بدون اینکه خودکاری دستتون باشه بخونید. قطعا اگه خط بکشید و نکته برداری کنید خیلی خیلی با تمرکز بیشتری درس می خونید. بحث نکته برداری و خلاصه برداری اینجا هم به کار میاد و اینجا هم استفاده میشه.

بلند خواندن

دیگه اینکه بلندخوانی نکنید یعنی یکسری از بچه ها عادت دارن بلند بلند درس بخونن و اینکه بلند درس خوندن معایبی داره، اینکه وقتی شما دارید درس می خونید از چشم ها و ذهنتون دارید استفاده می کنید و وقتی بلند بلند درس بخونید اون موقع از صداتون هم استفاده می کنید و انرژی بیشتری مصرف می کنید و زودتر خسته می شید. همین زودتر خسته شدن باعث ایجاد عدم تمرکزتون میشه؛ شما باید با نشاط و شادابی کامل درس بخونید. یک راه دیگه برای جلوگیری از عدم تمرکز اینه که درس خوندنتون رو توی پارت های کوتاه و با استراحت های کوتاه انجم بدید. یعنی اینطوری نباشه که صبح تا ظهر یکسره درس بخونید، این کار اشتباهه؛ شما باید بعد از 50 دقیقه یا 1 ساعت حتما 10 دقیقه استراحت کنید. این استراحت ها خیلی به شادابی تون کمک می کنه و این شادابی قطعا به تمرکز شما کمک می کنه. امیدوارم این مطالب به دردتون خورده باشه.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکتر حمید رضا پور طالبی مشاور آیدی نوین

بهترین روش برای جبران کم کاری در مطالعه

اصولی ترین روش های مطالعه کنکور چیه ؟ مطالعه روزانه چه تاثیری در کنکور دارد ؟

سوال:تغییر کن، با برنامه اصولی بخون، ساعت مطالعت رو کم کم افزایش بده، و مطمئن باش میتونی به هدفت برسی.

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

به نام خدا. بچه ها سلام. امیدوارم تک تک لحظاتتون خوب بگذره. حمیدرضا پورطالبی هستم رتبه ی 17 کنکور 97، دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران و  عضو دپارتمان بزرگ مشاوره ای ایران دانش نوین.

اصولی ترین روش های مطالعه کنکور برای جبران کم کاری

می خوام توضیح بدم چطور کم کاری هامون رو جبران کنیم. خیلی ها وقتی می خوان درس بخونن و تلاش کنن یکسری افکار تو ذهنشون میاد که بهشون میگه من موفق نمیشم. همیشه دو دوتا چهارتاهای ما به سمتی میره که خودمون رو کمتر از اون چیزی که هستیم ببینیم. مثلا فکر می کنیم چون قبلا نتونستیم به یک هدف برسیم الان هم این اتفاق نمی تونه بیفته و ممکن نیست. درسته تلاشمون رو می کنیم اما تهِ دلمون باز هم قرص نیست. ممکنه این فکر تو ذهنِ شما بیاد که به خاطرِ تلاش کردن یا نکردن این اتفاق افتاده. خیر این اتفاق برای اینه که شما ذهنیتتون رو درست نکردید. 

فکر نکرد به گذشته

خودتون رو تو یک سال قبل می بینید. زمانی که هنوز اون مطالعه ی لازم رو نداشتید. چند سال قبل قطعا هیچکدوم از ما اصولی برای کنکور نمی خوندیم، شاید حتی 2 ساعت هم نمی خوندیم. با خودمون می گیم من روزی 2 ساعت در روز درس می خوندم چه توقعی از من میره؟ الان تمرین کن اون 2 ساعت رو ولش کن. الان بشین با برنامه ی اصولی درست رو بخون، ساعتِ مطالعه ت رو کم کم افزایش بده و مطمئن باش که میشه به هدف رسید البته اگر تلاش واقعا خوب و اصولی باشه. من کاری به این افکارِ شما ندارم. بیاید یکسری چیزها رو بعنوانِ پیش فرض بذارید و الان مرورشون کنید. تصور کنید که روزی 2 ساعت درس می خوندید،

مطالعه روزانه

الان اگر برای مطالعه روزانه روزی 2 ساعت درس بخونید چی میشه؟ نتیجه ش کاملا مشخصه. با روزی 2 ساعت هیچ اتفاق جالبی نمیفته و مجبوری هی پشت کنکور بمونی. دوباره از اول شروع کنی. مگه با 2 ساعت میشه موفق شد؟ اگه همه ی تلاشت رو نذاری مگه میشه کنکور قبول شد؟ میشه نتیجه ی خوب گرفت؟ حالا توی ذهنت این رو تصور کن. دانش آموزی که تصمیم گرفته متفاوت باشه، تصمیم گرفته دیگه تایمش رو وقف درس خوندنش کنه. از اول صبح که بیدار میشه هدف داره و برنامه ریخته و ثانیه ثانیه ی زندگیش رو با برنامه جلو میره. هر روز در درس هاش پیشرفت می کنه و همه از پیشرفتش تعجب می کنن. قطعا این فرد می تونه موفق بشه.

دلیل نتیجه نگرفتن از برنامه روزانه

خیلی ها برای ثانیه هایی این افکار رو تجربه کردن ما باز همون آش و همون کاسه. چرا؟ چون فکر تغییرشون نبودن. ببینید این وویس رو که گوش می دید به کنار؛ این تغییری که باید ایجاد بشه به کنار. شما این تغییر رو باید ایجاد کنید. تغییر کردن یا نکردن انتخابِ شماست و این انتخاب می تونه آینده ی شما رو رقم بزنه. قبول دارید که با روزی 2 ساعت نمیشه موفق شد؟ پس بیشتر از 2 ساعت مطالعه روزانه داشته باشیم  و تمام تلاشمون رو بکنیم. قطعا می تونیم برسیم.

تاثیر افکار در موفقیت 

مگه کسی که جلوتر از ماست چه چیزیش از ما بهتره؟ این رو بدونید سرِ راهِ شما تنها افکارِ شماست. افکاری که میگه نمی تونیم رو نابودشون کنیم. چرا نتونید به مباحث مسلط بشید؟ چرا نباید تلاش کنید؟ این رو به خاطر داشته باشید که این تغییر مهمه. شما حتما حتما باید در خودتون تغییر ایجاد کنید. این تغییر شما رو به مقصدتون می رسونه.

کنکور سخته؟؟

آیا فکر می کنید که کنکور سخته؟ کنکور خیلی سخته. خدا عادله در جهتِ تلاشِ تو بهت پاداش میده. پس کافیه تصورِ ذهنیتون رو تغییر بدید. تصورِ ذهنیتون رو به یک قهرمان تبدیل کنید و این قهرمان برای اهدافش می جنگه. برای اهدافتون بجنگید و بهش برسید. ساعات دلتون کوک. خدانگهدار.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکترحمیدرضا پورطالبی مشاور آیدی نوین

بهترین روش شروع عالی مطالعه کنکور

بهترین روش برای شروعی عالی کنکور و رفع بی ارادگی در مطالعه چیه؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ رتبه های برتر کنکور چیکار میکردن؟در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDN ،مشاور ارشد مجتبی فاطمی به این سوال پاسخ میدهند.

سوال:⁉سلام.خیلی ممنون بابت ویسای عالیتووون…

من هی با خودم میگم از فردا شروع میکنم خوندن از فردا فلان کارو میکنم از فردا و…ولی اون فردا هیچ وقت نمیاد واقعا خسته شدم از این بی ارادگیه خودم☹😣میخونما ولی اونطور که از خودم انتظار دارم نمیخونم بازدهیم و قدرت یادگیریمم خیلی خوبه کششم برای درس خوندن خوبه و زود خسته نمیشم فقط بی ارادم و وقتی اراده نباشه هیچ کدوم اینا به درد نمیخوره واقعا نمیدونم چیکار کنم.میشه یه راه حلی برای تقویت اراده بگین.ممنون میشم

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

سلام علیکم. وقتتون بخیر. لحظه هاتون قشنگ. زندگیتون پر از عشق و حال.مجتبی فاطمی هستم. مشاور ارشد موسسه IDN با مشاوره کنکور و معرفی بهترین روش مطالعه در خدمتتونم.

بهترین روش برای شروعی عالی کنکور و رفع بی ارادگی در مطالعه:

بریم سراغِ سوالِ این دوستمون البته سوال که نه بیشتر شبیه بهونه ست. تشکر کردن؛ ما هم از شما تشکر می کنیم به خطر حضورتون، به خاطر گوش دادن به چیزهایی که واقعا به دردتون می خوره و اینکه گفته هی امروز و فردا می کنم و ضعفِ اراده دارم، اون حدی که از خودم انتظار دارم واقعا نمی خونم.

کمال گرا ترین حالت:

بچه‌ها اول یک چیزی بهتون بگم، در کمالگراترین حالتِ ممکنِ خودتون باشین. از خودتون بیشترین و بالاترین انتظارات رو داشته‌باشید، خودتون توانایی هر کاری رو دارید. به خودتون ایمان داشته‌باشید که من می‌تونم، میشه، بقیه تونستن، من هم می‌تونم. خوندن، تست زدن، زمان گذاشتن و زحمت‌کشیدن خب من هم این کارها رو می‌کنم و نتیجه می‌گیرم دیگه. بقیه که از آسمون نیومدن، شما هم می‌تونید، هیچ‌شکی توش نیست. انتظارتون از خودتون خیلی بالا باشه. خلیفه الله علی الارضید، برترین موجود روی کره‌ی زمینید. خودِ خدا گفته. دیگه اگه خدا رو قبول داری، حرفش هم قبول کن که اگه تو اشرفِ مخلوقات روی زمینی باید اشرفِ کارها، بهترین کارها از دستِ تو بربیاد. نگفته که فلانی و فلانی و فلانی، گفته همه؛ گفته انسان، اگه انسانی گوش‌بده. اگه انسانی از خودت توقعِ بالا داشته‌باش. اگه انسانی تمامِ وجودت رو برای خودت بذار، سعی کن کارهای بزرگ کنی نه کارهای کوچیک کوچیک.

انداختن مطالعه درس امروز به فردا:

راجع به فردا بگم. بچه ها برای شما هیچ فردایی وجود نداره. هرچی دارید همین امروزه. فردا هیچوقت شروع نمیشه. اگه شروع بشه میشه همین امروز، پس سعی نکن خودت رو گول بزنی از فردا شروع می کنم، از فردا شروع می کنم. اون فردای رویاییِ تو هیچوقت بوجود نماید هیچوقت نمی رسه. همیشه فردایی هست که آدم کارهای خودش رو به اون محول کنه. برای خودتون برنامه داشته باشید، برای خودتون هدف داشته باشید، هدف های کوتاه مدت و بلند مدت. تعهد داشته باشید، من تا 8 ساعت درس نخونم، من تا 5 ساعت درس نخونم، من تا 1 ساعت درس نخونم، من تا این تعداد تست نزنم، من تا این کار رو انجام ندم نمی خوابم. نمی خوابم ، میزنم تو گوشِ خودم، نمی خوابم، بی غیرتم اگر بخوابم. انسان نیستم اگر بخوایم.

برنامه ریزی:

شبِ قبلش ببینید فردا قراره چیکار کنید؟ زندگی قراره بیهوده بگذره؟ خب اصلا بی خیالِ همه چیز شو و همینطوری بخور و بخواب. از همین الان شروع کن، بگو من تا یک ساعتِ آینده می خوام این کار رو انجام بدم، انجام که دادی بگو آفرین، دمت گرم. ایول پس می تونی، قطعا می تونی ولی تا حالا ندیده بودی.برنامه ی ساعت های بعدی رو بریز. برنامه ی روزهای بعدی رو بریز، توی ذهنت هدفگذاری و رویا پردازی کن و اینجوری میشه که آدم آروم آروم رشد می کنه و متعهد میشه، آروم آروم ایمان میاره که می تونه و در نهایت میرسه.

راه حل افزایش انگیزه:

و این رو بهتون بگم بحث های انگیزشی و صحبت کردن هر چندوقت یک بار لازمه یا کانال رو پیگیری کن، صحبت های انگیزشی رو حتما گوش بده یا اینکه حتما به ما مراجعه کن و یک مشاور داشته باش. پیشنهادم واقعا اینه چون ممکنه هر چند مدت یک بار دچارِ بی انگیزگی و خالی بودن و تهی بودن کنی. این می تونه خیلی بهت کمک کنه و اینکه امیدوارم حالت خوب باشه و خوب بشه و به اون چیزی که می خوای برسی و لیاقتش رو داری که قطعا لیاقتش رو داری و اون خودِ کمالگرات رو بتونی راضی کنی. موفق باشید.

شما می توانید سوالات خود را از ما (رتبه های برتر کنکور) در مورد برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور و بهترین روش مطالعه و سایر موارد بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

برنامه ریزی کنکور (رشتت رو وارد کن برنامت رو بگیر)

مشاوره کنکور (با طرح رتبه شو IDNovin تضمینی رتبه برتر شو)

بهترین مشاوران کنکور (اسامی 20 مشاور رتبه برتر ایران)

میخوای با سبک درس خوندن رتبه برترا آشنا شی؟

ما تو پیج اینستاگرام با لایو و پست های آموزشی، بطور کاملا رایگان بهت یاد میدیم بهترینِ خودت باشی و بهت کمک میکنیم که خودت رو به رتبه های 2 رقمی و 3 رقمی برسونی. کافیه پیج مارو فالو کنی:

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا