آیدی نوین - روش مطالعه آرایه های ادبی و ارائه یک راهکار خاص از رتبه 17 کنکور

روش مطالعه آرایه های ادبی و ارائه یک راهکار خاص از رتبه 17 کنکور

روش مطالعه آرایه های ادبی از دید رتبه دو رقمی کنکور و مشاور موسسه کنکور IDN

آرایه های ادبی در کنکور :

آرایه های ادبی 3 تست از درس ادبیات در کنکور را شامل می شود. مبحثی که دانش آموزان بعضا آن را حذف می کنند. اما بدانید که اگر یک سری از مراحل را طی کنید و روش های مناسب را یاد بگیرید میتوانید این 3 تست از ادبیات کنکور را به راحتی پاسخ دهید. در این مقاله و ویدیوی آموزشی ، دکتر خشایار فرشیدی ، رتبه 17 کنکور سراسری و مشاور کنکور موسسه IDN روش مطالعه آرایه های ادبی را به شما می آموزند که چطور با استفاده از مثال ها و فرم های آرایه ها ، به راحتی به تست های آن پاسخ دهید.

حتما بخوانید:

قبلا در یک مقاله مفصل روش خواندن ادبیات کنکور برای 100 زدن را ارائه کردیم که پیشنهاد میکنیم حتما با دقت مطالعه کنید.

ضمنا حتما مقاله آموزش آرایه استعاره توسط دکتر فرشیدی را با دقت مطالعه کنید.

اما بریم سراغ اینکه آرایه های ادبی رو چطور بخونیم …

ویدیوی روش مطالعه آرایه های ادبی کنکور :

دکتر خشایار فرشیدی ؛ رتبه 17 کنکور و مشاور کنکور IDN :

خشایار فرشیدی ، پزشکی تهران

متن ویدیوی بالا در زیر قرار گرفته ک میتوانید مشاهده کنید.

هدیه IDN به شما؛ پاسخ سوالات شما در خصوص آرایه های ادبی کنکور توسط دکتر فرشیدی :

در ابتدا باید بگیم که با دقت فیلم و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید. ضمنا شما می توانید سوالات خود را در مورد روش و نحوه خواندن آرایه های ادبی کنکور و منابع و تست زنی و مرور این درس را در قسمت نظرات که در انتهای پست قرار گرفته بپرسید و منتظر باشید تا دکتر فرشیدی به آن ها پاسخ دهند.

ضمنا شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش “مشاوره رایگان کنکور “ پاسخ بسیاری از سوالات خود را راجب روش مطالعه دروس و مشاوره و برنامه ریزی دریافت کنید:

روش مطالعه آرایه های ادبی ادبیات کنکور:

حتما زمانیکه درسنامه ای را فرا میگیرید آن را با مثال همراه کنید. بدین معنی که حفظ کردن یک سری فرمول ها و نکات برای یادگیری آرایه های ادبی کافی نیست و حتما باید مثال های مناسب و واضح را حفظ کنیم. این مثال ها در نقش فرمول های ریاضی و فیزیک هستند. همانطور که نمی توانیم ریاضی و فیزیک را بدون فرمول حل کنیم، آرایه های ادبی را نیز بدون مثال در ذهن خود نمی توانیم تست بزنیم.

به عنوان مثال، آرایه مجاز در هر جمله دارای یک فرم و شکل خاص است. ما در دپارتمان مشاوره کنکور IDN این فرم هارا به دانش آموزان خود یاد میدهیم و این فرم هارا به همراه مثال هایی به شما ارائه میدهیم که بسیار در یادگیری به شما کمک میکند.

چطور آرایه های ادبی کنکور را هیچ وقت فراموش نکنیم؟

برای یادگیری آرایه های ادبی باید حتما حتما تست های زیادی حل کنید. مثال های موجود در کتاب درسی را کامل بررسی کرده و این فرم هارا برای خود تعریف کنید تا بتوانید بطور کامل مسلط شوید.

استفاده از مثال ها برای یادگیری فرم آرایه ها:

یادگیری فرم آرایه ها بدون حفظ کردن مثال بسیار سخت بوده و سبب فراموشی می شود. پس حتما سعی کنید برای هر فرم آرایه ها چندین مثال را در ذهن خود ثبت کنید.

منتظر ادامه این فیلم ها باشید…

دکتر خشایار فرشیدی مشاور ارشد موسسه IDN

ارتباط با تیم مشاوران تک رقمی ، دورقمی و سه رقمی موسسه کنکور IDN :

برای ارتباط مستقیم با دکتر خشایار فرشیدی و ثبت نام در طرح مشاوره کنکور رتبه شو IDN (طرح مشاوره و برنامه ریزی با رتبه های تکرقمی و دورقمی کنکور) فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }