آیدی نوین - از بی ارادگی خسته شدم – برای رفع بی ارادگی در مطالعه چیکار کنیم؟

از بی ارادگی خسته شدم – برای رفع بی ارادگی در مطالعه چیکار کنیم؟

بهترین روش برای شروعی عالی و رفع بی ارادگی

از بی ارادگی خسته شدم – برای رفع بی ارادگی در مطالعه چیکار کنیم؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

 

سوال:⁉سلام.خیلی ممنون بابت ویسای عالیتووون…

من هی با خودم میگم از فردا شروع میکنم خوندن از فردا فلان کارو میکنم از فردا و…ولی اون فردا هیچ وقت نمیاد واقعا خسته شدم از این بی ارادگیه خودم☹😣میخونما ولی اونطور که از خودم انتظار دارم نمیخونم بازدهیم و قدرت یادگیریمم خیلی خوبه کششم برای درس خوندن خوبه و زود خسته نمیشم فقط بی ارادم و وقتی اراده نباشه هیچ کدوم اینا به درد نمیخوره واقعا نمیدونم چیکار کنم.میشه یه راه حلی برای تقویت اراده بگین.ممنون میشم

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

سلام علیکم. وقتتون بخیر. لحظه هاتون قشنگ. زندگیتون پر از عشق و حال.مجتبی فاطمی هستم. مشاور ارشد موسسه آیدی نوین با مشاوره کنکور و معرفی بهترین روش مطالعه در خدمتتونم.

بهترین روش برای شروعی عالی کنکور و رفع بی ارادگی در مطالعه:

بریم سراغِ سوالِ این دوستمون البته سوال که نه بیشتر شبیه بهونه ست. تشکر کردن؛ ما هم از شما تشکر می کنیم به خطر حضورتون، به خاطر گوش دادن به چیزهایی که واقعا به دردتون می خوره و اینکه گفته هی امروز و فردا می کنم و ضعفِ اراده دارم، اون حدی که از خودم انتظار دارم واقعا نمی خونم.

کمال گرا ترین حالت:

بچه‌ها اول یک چیزی بهتون بگم، در کمالگراترین حالتِ ممکنِ خودتون باشین. از خودتون بیشترین و بالاترین انتظارات رو داشته‌باشید، خودتون توانایی هر کاری رو دارید. به خودتون ایمان داشته‌باشید که من می‌تونم، میشه، بقیه تونستن، من هم می‌تونم. خوندن، تست زدن، زمان گذاشتن و زحمت‌کشیدن خب من هم این کارها رو می‌کنم و نتیجه می‌گیرم دیگه. بقیه که از آسمون نیومدن، شما هم می‌تونید، هیچ‌شکی توش نیست. انتظارتون از خودتون خیلی بالا باشه. خلیفه الله علی الارضید، برترین موجود روی کره‌ی زمینید. خودِ خدا گفته. دیگه اگه خدا رو قبول داری، حرفش هم قبول کن که اگه تو اشرفِ مخلوقات روی زمینی باید اشرفِ کارها، بهترین کارها از دستِ تو بربیاد. نگفته که فلانی و فلانی و فلانی، گفته همه؛ گفته انسان، اگه انسانی گوش‌بده. اگه انسانی از خودت توقعِ بالا داشته‌باش. اگه انسانی تمامِ وجودت رو برای خودت بذار، سعی کن کارهای بزرگ کنی نه کارهای کوچیک کوچیک.

فردا:

راجع به فردا بگم. بچه ها برای شما هیچ فردایی وجود نداره. هرچی دارید همین امروزه. فردا هیچوقت شروع نمیشه. اگه شروع بشه میشه همین امروز، پس سعی نکن خودت رو گول بزنی از فردا شروع می کنم، از فردا شروع می کنم. اون فردای رویاییِ تو هیچوقت بوجود نماید هیچوقت نمی رسه. همیشه فردایی هست که آدم کارهای خودش رو به اون محول کنه. برای خودتون برنامه داشته باشید، برای خودتون هدف داشته باشید، هدف های کوتاه مدت و بلند مدت. تعهد داشته باشید، من تا 8 ساعت درس نخونم، من تا 5 ساعت درس نخونم، من تا 1 ساعت درس نخونم، من تا این تعداد تست نزنم، من تا این کار رو انجام ندم نمی خوابم. نمی خوابم ، میزنم تو گوشِ خودم، نمی خوابم، بی غیرتم اگر بخوابم. انسان نیستم اگر بخوایم.

برنامه ریزی:

شبِ قبلش ببینید فردا قراره چیکار کنید؟ زندگی قراره بیهوده بگذره؟ خب اصلا بی خیالِ همه چیز شو و همینطوری بخور و بخواب. از همین الان شروع کن، بگو من تا یک ساعتِ آینده می خوام این کار رو انجام بدم، انجام که دادی بگو آفرین، دمت گرم. ایول پس می تونی، قطعا می تونی ولی تا حالا ندیده بودی.برنامه ی ساعت های بعدی رو بریز. برنامه ی روزهای بعدی رو بریز، توی ذهنت هدفگذاری و رویا پردازی کن و اینجوری میشه که آدم آروم آروم رشد می کنه و متعهد میشه، آروم آروم ایمان میاره که می تونه و در نهایت میرسه.

انگیزه:

و این رو بهتون بگم بحث های انگیزشی و صحبت کردن هر چندوقت یک بار لازمه یا کانال رو پیگیری کن، صحبت های انگیزشی رو حتما گوش بده یا اینکه حتما به ما مراجعه کن و یک مشاور داشته باش. پیشنهادم واقعا اینه چون ممکنه هر چند مدت یک بار دچارِ بی انگیزگی و خالی بودن و تهی بودن کنی. این می تونه خیلی بهت کمک کنه و اینکه امیدوارم حالت خوب باشه و خوب بشه و به اون چیزی که می خوای برسی و لیاقتش رو داری که قطعا لیاقتش رو داری و اون خودِ کمالگرات رو بتونی راضی کنی. موفق باشید.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }