آیدی نوین - بهترین کلاس کنکور – موسسات معتبر کنکور کدامند؟

بهترین کلاس کنکور – موسسات معتبر کنکور کدامند؟

بهترین کلاس کنکور چیست؟ موسسات معتبر کنکور را چطور بیابیم؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به این سوالات پاسخ داده می شود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

نحوه تشخیص موسسات معتبر کنکور:

سوال: از کجا بفهمیم که کدوم کلاس کنکور کلاس خوبه؟

چند راهکار پیشنهاد می گردد که از طریق آن ها به راحتی می توان موسسه ی معتبر را تشخیص داد:

1-به تعداد دانش آموزان آن موسسه توجه کنید:

اگر تعداد دانش آموزان کم باشد، موسسه یا نوپاست و یا خیلی قوی کار نکرده است؛ اگر تعداد دانش آموزان آن خیلی زیاد باشد، این امکان وجود دارد که در آنجا به شما توجه لازم نشود. بهترین راهکار این است که از دانش آموزان سال قبل آن موسسه تحقیق و پرس و جو کنید که آن آموزشگاه در چه وضعیتی قرار داشته است.

2- محتوای آن هارا بررسی کنید:

جزوات دبیرهای آن موسسه را تهیه کنید و به افراد ماهر نشان دهید، تا راجع به آن جزوه نظر بدهند. از طریق جزوه اساتید می شود به کیفیت تدریس آن ها پی برد.

3- به بودجه بندی زمانی هر درس توجه کنید:

با بررسی بودجه بندی زمانی هر درس میتوانید کیفیت برنامه ریزی آموزشگاه را متوجه شوید، به طور مثال برای درسی مانند زیست شناسی، اگر قرار باشد طی 9 ماه به خوبی جمع شود، باید حداقل هفته ای 3 الی 4 جلسه یک ساعت و نیمی برای آن کلاس برگزار شود. اگر آموزشگاهی کمتر از این، زمان می گذارد، یعنی کیفیت آموزشی آن پایین است و بسیاری از مطالب را توضیح نمی دهد. برای دروسی مانند ریاضیات و حساب دیفرانسیل نیز به همین صورت، باید هفته ای 3 الی 4 جلسه یک ساعت و نیمی وقت گذاشته شود؛ برای دروس عربی و زبان هم هرکدام 1 جلسه کافی می باشد. به بودجه بندی زمانی خیلی توجه کنید تا متوجه شوید که آموزشگاه به چه شیوه ای کار می کند.

سوال: کلاس کنکور بریم؟ دی وی دی بگیریم؟ مشاوره بگیریم؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

سلام رفقا روزتون بخیر امیدوارم حالتون عالی باشه.

تاثیر کلاس کنکور و مشاوره کنکور در نتیجه

سوالی پرسیدن دوست عزیزی که “من الان دهمم می خوام برم پایه ی یازدهم آماده شم. چندتا سوال داشتم به نظر شما مشاوره گرفتن و استفاده از نوار آموزشی بهتره یا شرکت در کلاس های کنکوری؟ من توی فیزیک و ریاضی ضعیفم و این باعث میشه وقتی کتاب رو باز می کنم خوابم ببره ولی بعضی وقت ها هم خیلی خوب می خونم ولی زود خسته میشم به نظرتون باید چیکار کنم؟” در مورد سوال اول، همه ی این مواردی که گفتید مشاوره رفتن، ویدئو دیدن، کلاس رفتن، آزمون دادن هم من اضافه می کنم یا بر فرض مثال همایش رفتن. همه ی این ها یک ابزارِ در دست توست. باید بررسی کنیم ببینیم که کدوم براتون مناسب تره و بعد اون انتخاب رو انجام بدیم. مثلا کسی که خودش معمولا درس نمی خونه بره کلاس بهتره، کسی که باید زور بالا سرش باشه تا درس بخونه مشاوره براش بهتره. هرچند این فقط یکی از پارامترهای مشاور داشتنه، اینکه چجوری برنامه بریزه، چجوری بخونه، هر درس رو چه سبکی بخونه و … این ها هم می تونه از مزیت های مشاوره داشتن باشه.

کلاس های آموزشی

کلاس های آموزشی، اگر معلم و استاد خوبی داشته باشه می تونه خیلی مفید واقع بشه و اگر منظم برقرار بشه و ویدوئهای آموزشی اگر شما برنامه ی خوبی برای دیدنش داشته باشید و ویدئوهای خوب و با کیفیتی باشه اون ها هم موردِ خوبی حساب میشه. “توی ریاضی و فیزیک ضعیفم.” همه ی ماها توی دروس محاسباتی ضعف داریم. بعضی ها علاقه دارن بواسطه ی معلم خوبی که داشتن یا حسشون یک آدم محاسباتی هستند و علاقمند به دروس محاسباتی هستند می خونند و تمرین می کنند و در اون مهارت بدست میارن و برخی ها هم نه، به واسطه ی یک تاریخچه ی بدی که توی ذهنشون ازش هست دروس محاسباتی رو کنار می ذارن و ازش نتیجه نمی گیرن. این نیست که ما بگیم استعداد داری یا نه؟ این استعداد نیست بلکه یک مهارته که با تمرین کردن قابل کسبه و اصلا نگرانش نباشید و کافیه با چند دقیقه خوندن و تست حل کردن شروع کنید و بعد ساعتش رو توی برنامه زیاد کنید از مشاورین ما هم می تونید استفاده کنید. کافیه کلمه ی مشاوره رو برای ما ارسال کنید.

سوال: من سال دوازدهم هستم.میخواستم بدونم آیا واجبه که بعد از مدرسه هم کلاس کنکور برم یا همون کلاس های مدرسه کافیه؟

پاسخ مشاور:

معمولا کلاس های بعد از مدرسه خیلی مفید نیستند.زیرا :

1-انرژی اصلی شما در مدرسه مصرف می شود و تمرکز و یادگیری شما در کلاس های بعد از مدرسه، معمولا کمتر است.

2-معمولا بین مدرسه و شروع کلاس های کنکور، زمانی وجود دارد که از این زمان به درستی استفاده نمی شود و وقت تلف می شود.

3-کلاس هایی که تا شب ادامه دارند، فرصتی برای جمع کردن درس ها باقی نمی گذارند، چراکه بعد از کلاس آنچنان خسته اید که نایی برای مطالعه کردن باقی نمی ماند. 

پیشنهاد می شود که به جای کلاس کنکور رفتن، از دی وی دی های آموزشی استفاده کنید. اگر هم قرار است به کلاس بروید، بعد از مدرسه نباشد و آخر هفته ها که کلاس ندارید را برای رفتن به کلاس کنکور انتخاب کنید و همچنین بهتر است که زمان آن صبح باشد.

افراد فارغ التحصیل می توانند تا سه درس را در طول سال به کلاس بروند و به دانش آموزانی که به مدرسه می روند، پیشنهاد می شود برای یک درس کلاس بروند و برای بقیه ی درس ها یا از DVD آموزشی یا معلم خصوصی استفاده کنند و درسی که درآن از همه ضعیف تر هستید به کلاس بروید.

سوال:کلاس خصوصی شرکت کنیم یا نه؟

جواب:فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

سلام مهسا قانعی هستم دانشجوی رشته ی پزشکی و عضو مشاوران موسسه آیدی نوین. امیدوارم حال همه تون خوب باشه و مصمم تر پر انژی تر از قبل به سمت هدفتون در حرکت باشید. یکسری از بچه ها هفته ی قبل درموردِ کلاس خصوصی سوال می پرسیدن می گفتن که شرکت کنیم یا نه؟ تاثیری داره؟ و اینکه برای چه درس هایی کلاس خصوصی بریم و چه درس هایی رو خودمون و مطابق با مدرسه پیش ببریم؟

تاثیر کلاس خصوصی در مطالعه دروس کنکور

اولا اگه واقعا احساس می کنید که خودتون سر کلاس مدرسه هیچ چیز نمی فهمید و اصلا نمی تونید از پس تست ها بربیاد برید سراغ کلاس خصوصی. یعنی اگر واقعا اون احساس نیاز وجود داره برید سر کلاس خصوصی. چون حالا فعلا باز تابستونه و وقتتون آزاده ولی وقتی که مدرسه ها از مهرماه شروع بشه بیشتر وقتتون تو مدرسه میره و از اون طرف اگه بخواید کلاس خصوصی برید اون هم برای چندتا درست طبیعتا وقت برای مطالعه خیلی کم میارید. در کل بصورتِ استاندارد به ازای هر ساعت کلاسی که می رید حالا چه مدرسه چه کلاس های بیرون یک چیزی حول و حوش 2 ساعت شما باید وقت بذارید و اون درس رو مرو کنید و تست بزنید. پس دقت کنید. اگر قراره از مهر مدرسه برید وقت زیادی برای کلاس خصوصی نخواهید داشت. پس سعی کنید بیشتر تایمتون رو به درس خوندن و تست زنی اختصاص بدید.

کلاس خصوصی

نکته ی خیلی خیلی مهم دیگه که هست اینه که آیا ما هر کلاس خصوصی رو بریم؟ نه. بچه ها قبل از ثبت نام حتما تحقیق کنید از دانش آموزان قبلی همون کلاس بپرسید که سطح کلاس چطوری بود؟ استاد چطوره؟ توی کنکور خودتون چند درصد زدید؟ حتما این تحقیق رو انجام بدین. من حتی به دانش آموزای خودم میگم یکی دو جلسه قبل از اینکه شهریه ی اون کلاس رو واریز کنید برید سر کلاس بعنوان مهمون بنشینید. اکثر آموزشگاه ها فکر می کنم به شما این اجازه رو بدن که حداقل یک جلسه رو شما بعنوان مهمان حضور داشته باشید سر کلاس و خودتون برید سطح کلاس و سطح اون استاد رو ارزیابی کنید. یک عده از بچه ها هم هستن که می پرسن

دروس مهم کنکور

به نظرتون بهتره برای چه درس هایی کلاس بریم؟ یا دروس مهم کنکور چیه؟این یک سوال خیلی کلیه و من نمی تونم توی یک وویس بهش جواب بدم و واسه ی هر فردی پاسخش فرق می کنه و بستگی به پایه ی خودتون داره. اینکه ذاتا توی چه درسی قوی ترید، با چه درسی رابطه تون بهتره و راحت تر تست می زنید و اینکه از اونطرف توی چه درسی احساس ضعف می کنید؟ اما اگه بخوام خیلی کلی بگم که برای یک درسی حتما کلاس برید از نظر من که خودم کنکور 95 رو دادم و می دونم، دیدم که طراحِ کنکور چه تیپی سوال طرح می کنه به نظر من اون درس عربیه. چه برای بچه های ریاضی، چه انسانی و چه تجربی. تست های کنکور عربی با چیزی که توی مدارس ما امروز داره تدریس میشه متاسفانه زمین تا آسمون فرق داره و واقعا قابل مقایسه نیست. حالا اگر شما هم دبیر عربی دارید که کنکوری باهاتون مار نمی کنه و فقط در حد کتاب درسی و حل تمرین هاش داره اکتفا می کنه حتما براش کلاس برید و عربی رو با یک جزوه و استاد خوب کنکوری میشه راحت بالای 70 درصد زد. میگم راحت بالای 70 درصد به معنای واقعی کلمه میشه زد و عربی اصلا سوالاش کلیشه ایه و این چند ساله اصلا تغییراتی نداشته. یک جمع بندی کلی داشته باشیم. اول از همه سعی کنید خودتون از پس درس ها بربیاد نه هزینه ی اضافی بابت کلاس ها بدید و نه وقتتون توی راه تلف بشه و سعی کنید خودتون بخونید ولی اگر واقعا دیدید با چند بار خوندن کتاب درسی و درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی کارتون راه نمیفته و نمی تونید از پس درس ها بربیاید اگر کلاس معتبر و قابل اعتمادی بود شرکت کنید. امیدوارم که همیشه شاد و موفق باشید. خدانگهدار.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دکتر مهسا قانعی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }