آیدی نوین - دنبال کردن ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم (سال کنکور)

دنبال کردن ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم (سال کنکور)

دنبال کردن ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم (سال کنکور)

در سال کنکور چه ورزش هایی را انجام دهیم؟ آیا میتوان ورزش حرفه ای را دنبال کرد یا باید به ورزش های هوازی، بدنسازی و باشگاه بسنده کرد؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

سوال: نظر مشاوران در رابطه با ورزش برای کارایی بیشتر در ساله یازدهم و دوازدهم چیست؟ ورزش حرفه ای ممکنه باعث شه که از درس ها عقب بیوفتیم؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

دنبال کردن ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم (سال کنکور)

ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم، اگر هفته ای یک روز باشد ایرادی ندارد، چون بیشتر از آن به درس های سال یازدهم تان لطمه می زند؛ و شما حتما باید در سال یازدهم، مطالب را به صورت آموزشی، کامل یاد بگیرید تا در تابستان سال دوازدهم بتوانید سریع تر وارد مرحله ی تست زنی شوید.
اگر مطالب را در سال یازدهم خوب یاد نگیرید، زمان زیادی را باید در تابستان صرف کنید تا تازه آموزش ببینید. بنابراین ورزش حرفه ای اگر بیشتر از یک روز در سال یازدهم باشد، به درس شما بسیار لطمه وارد می کند، از طرفی ورزش باید به گونه ای باشد که به شما آسیب جسمانی نزند، مثلا ورزش کاراته و کیک بوکسینگ خطرناک است و احتمال شکستگی دست یا پا وجود دارد.

ورزش کنکوری ها باید چگونه باشد؟

در سال دوازدهم ورزش حرفه ای کاملا ممنوع است.فقط ورزش هوازی باید در سال کنکور انجام دهید. 10 الی 15 دقیقه در روز باید ورزش انجام دهید اما ورزشی که ضربان قلب شما را بالا ببرد تا خون بیشتری به مغز برسد. ورزش هوازی برای دانش آموزان کنکوری واجب است چون به شدت بر روحیه ، شادابی ، تمرکز و دقت شما تاثیرگذار است.

 ورزش حرفه ای و سنگین قدغن است؛ چون در سال کنکور شما به اندازه ی کافی فرصت ندارید که بخواهید ورزش حرفه ای را دنبال کنید. اگر بخواهید ورزش حرفه ای را دنبال کنید، از درس ها عقب می می مانید؛ چون فشردگی درس ها در سال کنکور زیاد است و شما روزهایی که به مدرسه می روید باید حدود 5 الی 8 ساعت و در روزهایی که تعطیل هستید، چیزی حدود 10 الی 12 ساعت مطالعه کنید، که ورزش حرفه ای اجازه ی چنین کاری را به شما نمی دهد.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

2 replies on “دنبال کردن ورزش حرفه ای در سال یازدهم و دوازدهم (سال کنکور)”

profile avatarN.K گفت:

اشکم در اومد. من بیچاره بدبخت فلک زده کاراته ای که 5 سال تموم عمرمو وقتمو گذاشتم روش قهرمان یکار کردم تازه دارم به یه جایی می رسم یهو بزارمش کنار؟ نمی میرم از غصه؟؟؟؟؟ از یه طرف بیوتکنولوژی هم به اندازه کاراته دوست دارم خدااااااااااااااا الهی کنکور بمیره نابود شه که همه رو تک بعدی می کنههههههههههههههه وایییی چی کار کنممممم

profile avatarاحمد گفت:

سال کنکور میشه یه مقدار ساعت ورزش رو کم کرد مثلا روزی نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه یا سه روز در هفته یک ساعت و نیم ورزش کرد هم به سلامتی کمک خیلی زیادی می کنه و هم بازدهی ذهن بالاتر میره و بعد از کنکور هم میشه دوباره ورزش قهرمانی رو ادامه داد.
سال کنکور برای ورزش قهرمانی باید آمادگی نسبی رو حفظ کرد که بعدش استارت قهرمانی رو زدی خیلی اذیت نشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }