رفتن راه دیگران برای موفقیت در کنکور سراسری

وال: یکی از دوستانم پارسال پیش دانشگاهی بود برای کنکور چیزی نخواند و رتبه اش ۴۲۰۰۰ شد دو درس هم منفی زده بود. امسال دارد دوباره می خواند، هیچ کلاسی نمی رود، آموزش ها را از موسسه نگاه می کند و اگر سوالی برایش پیش بیاید از معلم های مدرسه می پرسد. من منتظرم ببینم رتبه اش چقدر می شود چون می خواهم دی وی دی ها را از یکی از مؤسسات تهیه کنم اما به دلیل بالا بودن هزینه آن مجبور هستم از تابستان شاغل شوم. بنظر شما اگر صبر کنم و راه او را پیش ببرم به نتیجه می رسم؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

 

رفتن راه دیگران برای موفقیت در کنکور سراسری

رفتن راه دیگران برای موفقیت در کنکور سراسری

 

سوالتان خیلی نامفهوم است و چیزی که می توان در جواب گفت این است که برای خواندن در کنکور سراسری و برای بدست آوردن موفقیت نباید از روی دست کسی نگاه کرد، باید از تجارب او استفاده کرد، اعمال مشابه نتایج مشابه نمی دهند و ممکن است نتایج، کاملا متفاوت باشد، ممکن است یک راه برای یک نفر خیلی خوب باشد و برای یک نفر اصلا جواب ندهد.

در اولین گام به خودت برگرد و ببین خودت از کنکور سراسری چه می خواهی، چه رشته و دانشگاهی می خواهی قبول شوی؟، بعد از آن تراز کسی که سال گذشته این کار را کرده است و تجربیات آن را بررسی کن و ببین چه بوده است، که براحتی می توانی از مشاورین ما بصورت خصوصی بپرسی، اکنون شما یک هدف دارید و یک مسیر و باید با برنامه ریزی و پشتکار و با گذاشتن صد در صد تمرکز خود آن را بدست بیاوری و مسیر را سپری کنی.

باید ابزار آلات مناسب خودت را پیدا کنی، باید خودت را بشناسی، در کدام درس ضعیف هستی، کدام درس قوی هستی، در کدام درس نیاز به تمرین بیشتری داری و…. که یک مشاور خیلی بهتر می تواند کمک کند. باید برای همه این موارد برنامه ریزی کرد، نقاط قوت را تقویت کرد و نقاط ضعف را بهبود داد و روز به روز خود را به کسی که سال گذشته تجربه ای که می خواهید بدست بیاورید را بدست آورده است نزدیک کنید. خیلی از مشاوران ما چنین شرایطی دارند و بعد روند پیشرفت آرام آرام، خودش را به شما نشان می دهد. بنابراین هدف گذاری، تعیین مسیر، شناخت خود، برنامه ریزی و تلاش و تلاش و تلاش بدون توقف.

مجتبی فاطمی، دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *