آیدی نوین - کتاب های خیلی سبز یا کتاب های مشاوران | کدام کتاب برای کنکور بهتر است ؟

کتاب های خیلی سبز یا کتاب های مشاوران | کدام کتاب برای کنکور بهتر است ؟

 سوال : برای کنکور کتاب خیلی سبز بهتر است یا کتاب های مشاوران ؟

پاسخ مشاور : فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

کتاب های خیلی سبز یا کتاب های مشاوران، کدام کتاب برای کنکور بهتر است

کتاب های خیلی سبز یا کتاب های مشاوران، کدام کتاب برای کنکور بهتر است

 

فایل صوتی

اصلا دنبال اون کتاب ها نباشید، درست نیست. ما باید اول برای دانش آموز یک معیار و چارچوب مشخص کنیم که خود دانش آموز هم بتواند تشخیص دهد چه کتابی برایش مناسب است و چه کتابی مناسب نیست. معیارها و چارچوب ، برای تشخیص خوب بودن کتاب، درس نامه و نمونه سوالات هست.

 

 درس نامه و نمونه سوال باید چگونه باشد؟ 

درس نامه باید حجم نسبتا کم داشته باشد، یعنی نباید به دنبال کتاب هایی بروید که درس نامه ی آن دقیقا برابر خود کتاب باشد؛ یعنی کپی خود کتاب ، با همان اندازه، همان حجم زیاد، درون درس نامه هم کپی شده باشد، زیرا این درس نامه وقت دانش آموز را می گیرد. برخی از کتاب ها دقیقا همین کار را کرده اند، دانش آموزی که قرار است اول کتاب را بخواند و درکش را از آن مطلب گرفته است، برای دوره و مرور، احتیاج به کتابی دارد که درس نامه ی نسبتا کمی داشته باشد تا بتواند فقط خلاصه ای از آن مطالب مهم برایش یادآوری شود؛ اینکه دوباره بخواهد آن درس نامه را با آن حجم زیاد بخواند، که زمانش را می گیرد.

نمونه سوالات باید به چه سبکی باشد؟ نمونه سوال تستی باید چطور باشد؟

 نمونه سوال تستی آن، باید انواع و اقسام نمونه سوال های تستی را داشته باشد تا دانش آموز بتواند با انواع پیچش ها و نمونه سوالات با انواع طرح سوال آشنا شود؛ این گونه نباشد که یک کتاب فقط حدودا 10 نمونه سوال تستی داشته باشد و دانش آموز اصلا متوجه نشود فلان مطلب مهم، تستش به چه صورت هست و نتواند با انواع سوالات آشنا شود. طبیعتا کتابی که نتواند دانش آموز را با انواع پیچ و خم های نمونه سوالات و مطالب آشنا کند، کتاب مناسبی نخواهد بود.

استاد مریم آدم_پیرا، مشاور ارشد رشته انسانی دپارتمان مشاوره تخصصی کنکور IDN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }