آیدی نوین - نرفتن به مدرسه برای مطالعه کنکور – چگونه به مدرسه نرویم تا برای کنکور بخوانیم؟

نرفتن به مدرسه برای مطالعه کنکور – چگونه به مدرسه نرویم تا برای کنکور بخوانیم؟

نرفتن به مدرسه برای رسیدن به مطالعه کنکور

آیا درسته که به مدرسه نرویم تا بتوانیم بیشتر برای کنکور بخوانیم؟ چگونه از تلف شدن وقت هنگام مدرسه رفتن جلوگیری کنیم؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

سوال: چگونه باید وقت تلف شده در مدرسه را کاهش دهیم؟ آیا می توان برای رسیدن به آزمون، بعضی روز ها مدرسه نرفت؟

پاسخ مشاور: در ادامه مطلب

کاهش وقت تلف شده مدرسه و نرفتن به مدرسه برای رسیدن به مطالعه کنکور

چگونه وقت های مرده و تلف شده را کاهش دهیم و از آن استفاده کنیم؟ 

اول باید سعی کنید تایم های مرده را پیدا کنید و از آن به بهترین نحو استفاده کنید. مثلا اگر روزی نیم ساعت در مسیر رفت و برگشت به مدرسه هستید، از تایم اتوبوس می توانید برای خواندن لغت ادبیات، تاریخ ادبیات یا لغت زبان انگلیسی استفاده کنید؛ در کلاس زمانی که هنوز معلم نیامده می توانید به جای صحبت با همکلاسی ها، از آن تایم برای زدن تست های ساده مثل تست لغت زبان انگلیسی و قرابت معنایی ادبیات استفاده کنید. حتی می توانید زمانی که زیر حمام دوش می گیرید مبحثی را که آن روز مطالعه کرده اید در ذهن خود دوره کنید، مطالعه کردن فقط به معنای داشتن کتاب درسی جلوی چشم نیست.

آیا می توانیم بعضی روزها برای مطاالعه کنکور مدرسه نرویم؟

درصورتی می توانید به مدرسه نروید که با درسی که در آن روز به شما داده می شود مشکلی نداشته باشید. مثلا درس دین و زندگی یا ادبیات، یعنی دروسی که احساس می کنید که رفتن یا نرفتن به کلاس آن برای شما فرقی ندارد. می توانید در این تایم ها به مدرسه نروید و از آن تایم برای درس خواندن استفاده کنید. ولی پیشنهاد می شود که دروس اختصاصی را حتما در کلاس حاضر شوید و به مدرسه بروید.

حتما نیاز نیست که به تمام مباحث آزمون برسید. برای دروس سال دوازدهم حتما با برنامه مدرسه پیش بروید، حتما درس آن روزی که استاد به شما می دهد را در همان روز مطالعه کنید. اگر درس هر روز را همان روز بخوانید، زمان کمتری را در خانه برای آن درس سپری می کنید. به طور مثال معلم امروز مبحثی را درس می دهد و شما هفته بعد می خواهید آن را بخوانید ولی در آن زمان مطالبی که استاد در کلاس تدریس کرده را به یاد نمی آورید و دوباره باید زمان زیادی را صرف کنید تا آن مطلب را بیاموزید.

اگر حتی قبل از اینکه معلم به شما درس بدهد پیش خوانی داشته باشید، خیلی کمک می کند تا مطلبی که در کلاس گفته می شود را بهتر بیاموزید؛ چون یک آشنایی کلی با آن درس پیدا کرده اید و قسمت هایی از مطالب را فهمیده اید و قسمت هایی را نفهمیده اید؛ چیزهایی که نفهمیده اید را وقتی معلم در کلاس می گوید، شما می دانید که آن قسمت ها را مشکل دارید و خوب دقت می کنید تا یاد بگیرید و حتی اگر سر کلاس متوجه نشدید، قبلا مشکلات مشخص شده است و از استاد سوال می پرسید، قسمت هایی را هم که قبلا یادگرفته اید وقتی استاد توضیح می دهد برایتان دوره می شود. و بعد از همان کلاس وقتی که سراغ حل تمرین و تست بروید آن مبحث کاملا برایتان جا می افتد.

این موضوع به افزایش کیفیت کار شما خیلی کمک می کند و صرفه جویی در زمان اتفاق می افتد، به جای اینکه برای یک درس در هفته ی بعد 2 ساعت زمان بگذارید، اگر همان روز بخوانید در هفته ی بعد با یک ساعت جمع می شود و زمان زیادی را برای شما ذخیره می کند.

در دروس پایه نیز بررسی کنید و ببینید کدام یک از مباحث را می توانید به آزمون برسانید و فقط همان ها را کار کنید و نیازی نیست که به همه ی آن ها برسید، چون شما دوره های جمع بندی دارید، مثل امتحانات ترم اول یا دوران طلایی نوروز یا جمع بندی خرداد ماه و فرصت دارید تا مطلبی را که از دروس پایه باقی مانده است در بهمن ماه و دوران طلایی نوروز مطالعه کنید. پس بیشتر تمرکزتان روی دروس سال دوازدهم باشد و آن را به جایی برسانید و حتی از استاد جلو بیفتید، پیش خوانی ها را انجام دهید و بعد که خیالتان راحت شد که به مبحث رسیده اید به سراغ دروس پایه بروید.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد آیدی نوین

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

1 reply on “نرفتن به مدرسه برای مطالعه کنکور – چگونه به مدرسه نرویم تا برای کنکور بخوانیم؟”

profile avatarمن گفت:

سلام بنظرتون مدرسه قبول میکنه که الان که کلاسا آنلاینه شرکت نکنیم؟
مدرسه ما بیشتر از تایم کلاس دروس اختصاصی برامون کلاسای درسای غیرکنکور رو گذاشته مثلا ما هفته ای دو ساعت ورزش داریم که تازه ازمون درس تئوری ورزش میپرسه اونوقت ریاضیمون عقبه و نمیرسه به بودجه بندی هیچوقت!
من فکر میکنم وقتم تو مدرسه تلف میشه و خودم بیرون کلاس میرم اما خیلی کمه وقتم اگه به مدرسه بگم که نمیام نمره کم میکنن؟ممکنه قبول نکنن که نیام؟آخه مدرسه ام نمونه دولتیه…
چی بگم قبول کنن مدرسه نرم؟مثلا الکی بگم مریضم مدرک میخوان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }