آیدی نوین - پرسش و پاسخ کنکوری ها – جواب مشاوران به سوالات درباره قبولی در کنکور

پرسش و پاسخ کنکوری ها – جواب مشاوران به سوالات درباره قبولی در کنکور

جواب مشاوران به سوالات پر تکرار درباره قبولی در کنکور

پرسش و پاسخ کنکوری ها در این صفحه قرار گرفته است.اگه به دنبال جواب مشاوران به سوالات پر تکرار درباره قبولی در کنکور هستید با ما همراه شوید. در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

سوال:

* با این درصد ها چه رتبه ای میارم؟
* با این رتبه چه دانشگاهی قبول میشم؟
* برای قبولی تو فلان رشته چه رتبه ای میخوام؟

جواب: فایل صوتی + متن در ادامه مطلب

فایل صوتی

در این مطلب، به سوال های رایج درباره ی قبولی در کنکور پرداخته می شود. یکی از راه های کسب قبولی در کنکور، بررسی آزمون های دوره های قبل می باشد. اگر می خواهید از سوالات پرتکرار کنکور آگاه شوید، به پست درصد سوالات تکراری کنکور مراجعه کنید.

سلام بچه ها، وقتتون بخیر. امیدوارم حالتون خوب باشه. بریم سراغ یک سری از سوالات که خیلی از ما پرسیده میشه. من می خوام یکبار برای همیشه پاسخ این سری از سوالات رو بدم تا پرونده شون رو ببندم بذارم کنار. از این سوالات که من اگر فلان درصد رو بزنم چه رتبه ای کسب می کنم. من اگر فلان رتبه رو بیارم چه دانشگاه و رشته ای قبول میشم؟ من برای قبولی تو فلان رشته چه رتبه ای می خوام؟ برای قبولی توی فلان دانشگاه چه رتبه و درصدی می خوام؟ و از این قبیل سوالات. توی نگاه اول، این سوالات معمولا بعد از کنکور پرسیده میشه.

جواب مشاوران به سوالات پر تکرار درباره قبولی در کنکور:

عزیزان من، وقتی که نتیجه مشخصه و دیگه قابل تغییر نیست؛ اون موقع تو بحث انتخاب رشته، بهترین بازده رو برای چیزی که الان بدست اومده انتخاب می کنن؛ نه برای چیزی که الان قابل تغییره و کلید تغییرش دست توئه. بذارید بهتون بگم که این سوالات قبل از کنکور سراسری چه بلایی سر آدم میاره. این سوالات رویاها و اهداف آدم رو، هدف گذاری های کوتاه مدت و بلندمدت رو توی قفس می کنه و می بره شون زیر یک سقف. واسه شون حد و مرز مشخص می کنه و نمی ذاره شما از اون فراتر برید. هرچند لیاقت شما خیلی فراتر از اون باشه. هرچند توانایی های شما خیلی فراتر از اون باشه. نه اینکه ما ندونیم و نخوایم بگیم. ما کارنامه هم توی کانال می زنیم و زدیم ولی، این مشکل واسه خودتون ایجاد می کنه و خودتون رو محدودتر می کنه.

بذارید یک  مثال ملموس تر بزنم. دانش آموزی بوده و به ما مراجعه کرده فکر کنم اوایل تابستون. به من گفته که من می خوام دانشگاه تهران قبول بشم. برای قبولی توی دانشگاه تهران مثلا پزشکی، چه درصدایی باید بزنم؟ من بهش گفتن اینها به دردت نمی خوره ها.

گفته نه من می‌خوام بدونم گفتم خوب باشه این درصداش. تنبلی کرده کار رو ادامه نداده شده اول مهر. اومده گفته توی دانشگاه‌شیراز یا اصفهان یا مشهد یا اهواز، پزشکی بخوام بخونم درصدای اونا به چه صورته؟ منم گفتم برای اینکه امتحانش کنم و بهش بفهمونم که کارش اشتباهه، بهش‌ گفتم فلان درصد. جلوتر رفته گفته مثلا برای قبولی توی پزشکی سراسری باید چه درصدهایی رو بزنم؟ مثلا دوماه بعد از مهرماه‌. منم بهش گفتم. نزدیک عید شده گفته من فقط میخوام پزشکی قبول بشم دیگه هیچی واسم مهم نیست آزاد و سراسری و پردیس ایناش واسم مهم نیست. باز من بهش‌گفتم‌. بعد شده دو سه ماه نزدیک کنکور، گفته که باید چیا بخونم تا بتونم اون رو بیارم؟ بعد کم‌کم اومده نزدیک تر شده به کنکور، پزشکی رو قیدش رو زده. رویاهاش کوچیکتر شده و هی به کوچکتر فکر می‌کنه. اگه پزشکی قبول نشم چی باید قبول شم؟ مثلا پرستاری، اتاق عمل، هوشبری.

هی نزدیک و نزدیک و نزدیکتر به کنکور و رویاها کوچیک و کوچیک و کوچیکتر. همش بخاطر اهمال کاری خودش و بخاطر سقف مشخص کردن برای خودش. یک بار برای همیشه بهت بگم فقط دوجا باید این سوال رو از خودت بپرسی. یکی اول راه و یکی موقع انتخاب رشته. اول راه اینکه من چی می خوام و باید به چی برسم در بالاترین و ایده آل ترین شرایط خودت به رویاهات فکر کن. در پایان راه هم، موقعی که می خوای بهترین راندمان رو برای انتخاب رشته ی خودت داشته باشی. امیدوارم که جواب این سری از سوالات رو داده باشم.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

برای دریافت برنامه ریزی مخصوص خودت و موفقیت تضمینی در کنکور کافیه فرم زیر رو پر کنی و با دکتر سلیمی و سایر مشاوران IDNovin در ارتباط باشی :

فرم دریافت برنامه از بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

با برنامه ریزی کنکور آیدی نوین تو هم میتونی رتبه برتر بشی. چون توی کنکور 98 و 99، بیش از ۵۰ نفر با این برنامه رتبه برتر شدند. مشاهده کارنامه رتبه های برتر آیدی نوین (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }