آیدی نوین - روش جمع بندی آزمون محور

روش جمع بندی آزمون محور

روش جمع بندی آزمون محور

بهترین روش جمعبندی کنکور با روش آزمون محور برای ماه های آخر تا تاریخ برگزاری کنکور سراسری توسط رتبه دورقمی کنکور را در این مقاله برای شما آماده کرده ایم. با آیدی نوین همراه باشید.

برنامه ریزی کنکور (با این برنامه 100 درصد 2رقمی شو)

مشاوره کنکور  (طرح رتبه شو آیدی نوین توانست 50 دانش آموز ضعیف رو به رتبه زیر هزار برساند)

مهسا مایلی، رتبه 30 کنکور تجربی، دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران، از بهترین مشاوران کنکور IDNovin:

مهسا مایلی ، پزشکی تهران

میخوام باهاتون در مورد جمعبندی طی یک ماه باقیمانده تا کنکور صحبت کنم. بهترین روشی که برای جمعبندی تو این یکماه باقی تا کنکور، بارها جوابشو پس داده، روش جمعبندی آزمون محور هست. به این صورت که شما براساس مباحثی ک مطالعه کردین آزمون جامع میدید و خودتون رو میسنجید. شما می توانید این مقاله را از سایت موسسه مشاوره کنکور ایران دانش نوین (IDN) مطالعه کنید. سلسه فیلم های مشاوره ای و فایل های صوتی مشاوره و برنامه ریزی کنکور بصورت رایگان رو سایت ما قرار گرفته است که میتوانید استفاده کنید.

روش جمعبندی آزمون محور به این شکل هست که شما برای هر آزمون جامع، 2 یا 3 روز اختصاص میدین به این صورت که تو روز اول از صبح تا ظهر آزمون میدین و توی 1.5 روز باقیمانده تحلیل آزمون انجام میدین(البته گفتم که اگه فک میکنید 1.5 روز برای تحلیل کم هست میتونید 2.5 روز رو برای تحلیل اختصاص بدین که با اون نصف روز آزمون جمعا میشه 3 روز).

دقت کنید که اصلا نیاز نیست شما خودتون رو تو مبحثی بسنجید که مطالعه نکردین یا اصلا حذفش کردین. بلکه بر اساس مباحثی که مطالعه شده، برای خودتون درصد محاسبه میکنید و متوجه میشید که اشکال کارتون کجا بوده. بعد شروع میکنید به تحلیل آزمون، یعنی منی که دارم آزمون میدم از آزمون و تحلیلش متوجه میشم که مثلا تو مبحث نوسان مشکل دارم (سوالات نوسان رو خیلی کند حل میکنم یا نمیتونم کلا حل کنم).

بعد شروع میکنم به جمعبندی، به اینصورت که برمیگردم و مبحث نوسان رو از روی جزوه و منابعم دوباره مطالعه میکنم و یه تعداد تست ازش حل میکنم تا وقتی که متوجه میشم که ایراد کار از کجا بوده و دیگه این موضوع تکرار نشه.

این روش رو برای همه دروس پیاده میکنم و همه دروس رو به این روش جمعبندی میکنم.

یعنی در واقع من اول از خودم آزمون میگیرم و خودم رو تو مباحثی که قبلا مطالعه کردم محک میزنم. حالا اگه نتونستم به اون مباحث پاسخ بدم یا کلا پاسخ اشتباه دادم شروع به رفع اشکال میکنم تا متوجه بشم که اشکال کارم از کجا بوده و بر اساس اون توی 2.5 روز باقیمانده رفع اشکال میکنم. این میشه 3 روز و بعد از 3 روز دوباره یک آزمون دیگه از خودم میگیرم و به همین روش تحلیل میکنم.

این باعث میشه که شما بارها و بارها تو جو مشابه کنکور قرار بگیرید، خودتون رو امتحان کرده و محک بزنید، 4ساعت و ربع روی صندلی نشستن رو امتحان کنید و حتی ترتیب سوالات و تیپ بندی سوالات تو دفترچه سوالات کنکور سراسری رو هم یاد بگیرید و در واقع در انتها ببینید که چقدر آماده تر دارید وارد جلسه کنکور میشید و یه جورایی کنکور و جوش براتون تکراری شده.

اینا مهمترین نکاتی بود که دوست داشتم در مورد جمعبندی تو این زمان باقیمانده تا کنکور بدونید.

امیدوارم که یه کنکور عالی داشته باشید و همه چیز براتون سرجلسه کنکور خوب پیش بره و بتونیم سال بعد تک تکتون رو تو روپوش های سفید رنگ پزشکی و دندانپزشکی ببینیم

نویسنده: مهسا مایلی. دانشجوی سال چهارم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران.

برای ارتباط مستقیم با دکتر مهسا مایلی و ثبت نام در طرح رتبه شو IDN (طرح مشاوره و برنامه ریزی با رتبه های تکرقمی و دورقمی کنکور) فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران آیدی نوین:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }