آیدی نوین - استفاده از حداکثر زمان برای مطالعه در تابستان

استفاده از حداکثر زمان برای مطالعه در تابستان

استفاده از حداکثر زمان برای مطالعه در تابستان

استفاده از حداکثر زمان برای مطالعه در تابستان چگونه ممکنه ؟ انتخاب رشته کنکور چه تاثیری در قبولی دانشگاه دارد ؟ در این مطلب از سری وویس های مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDNovin، بهترین مشاوران کنکور به این سوال پاسخ میدهند.

قبلش باید بگیم که اگه دنبال برنامه ریزی برای تابستان هستید حتما مقاله زیر رو با دقت بخونید

برنامه ریزی برای تابستان (کل دهم و یازدهم رو با ویدیو آموزش ببین، با 6 بار مرور و 5 آزمون)

 

به نام خدا. سلام خدمت تمام دوستان و دانش آموزان عزیز. محمدسجاد پروین هستم رتبه ی 163 کنکورسراسری 95، دانشگاه پزشکی علوم پزشکی تهران و مشاور دپارتمان IDN.

استفاده از حداکثر زمان برای مطالعه در تابستان

یک ماه به شروعِ مدارس مونده و توی این یک ماه می تونه فرصت خوبی باشه تا پایه مون رو قوی کنیم. ضمنا اگه میخوای بدونی که نحوه برنامه ریزی برای تابستان باید چجور باشه میتونی مقاله مربوطه رو مطالعه کنی

این 1 ماه دیر نیست. درواقع اگر بخوایم از الان شروع کنیم دیر نیست چون که برای شروع تقریبا میشه گفت هیچ موقع دیر نیست اما به هر حال هر کار بزرگی زمینه ی لازمِ خودش رو داره و خب کنکور هم میشه گفت اولین کار بزرگیه که هر کسی باهاش دست و پنجه نرم می کنه و سرنوشت رو با این کار بزرگ تعیین می کنه.

پس باید زمینه ی لازم رو برای نتیجه ی مناسب در این کار بزرگ فراهم کرد. پس ما باید از تمام فرصت هامون برای این کار بزرگ استفاده کنیم و تقریبا میشه گفت بهتریم فرصت برای جمع کردنِ پایه همین ایام تابستون هست.

مثالی که بخوام براتون بزنم مثل ساختن یک ساختمونه که به چند بخش این ساختن تقسیم میشه. یک بخشش پی ریزیه، یک بخشش چیدن آجرهای ساختمونه و یک بخشش هم نمای ساختمونه. بخش و پی ریزی رو میشه گفت این تایمی که در اون قرار داریم رو مرحله ی پی ریزی ساختمون درنظر بگیریم. چون در تایمِ پی ریزی شما یک کار زیادی رو دارید انجام می دید اما نتیجه ای که میده خیلی نتیجه ی چشم گیری نیست.

به هرحال این نتیجه مهم ترین نتیجه برای ساختن یک ساختمونه و بعد از اون آجر ریزی و چیدن و آجرها هست که به نوعی میشه گفت تایم مهر تا مهر و بعد از عید هم ساختن نمای ساختمونه چون بعد از عید شما دارید جمع بندی انجام می دید تایم کمه اما نتیجه نتیجه ی چشم گیریه. پس این تایم رو از دست ندید.

توی این یک ماه چیکار قراره انجام بدیدم؟ اگر در تابستون شروع به مطالعه کردید طبیعتا دروس پایه رو دارین پیش می برین اما اون هایی که شروع نکردن بهتره که از الان شروع کنن به خوندنِ دروسِ پایه. چجوری این دروس رو بخونیم؟ می تونم بگم مباحث یا تست ها به مطالب و تست های حفظی و مطالب و تست های مفهومی و محاسباتی تقسیم می کنیم.

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

محمد سجاد پروین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }