فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

برای تست زنی کنکور از سال دهم شروع کنیم؟

برای تست زنی کنکور از سال دهم شروع کنیم؟

 

برای تست زنی کنکور از سال دهم شروع کنیم؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ کلاس کنکور نیازه ؟ انگیزه در مطالعه چه تاثیری داره؟ تحلیل آزمون ها چگونه باید انجام شود؟ در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDN ،مشاور ارشد سامان مختاری به این سوال پاسخ میدهند.

سوال: من دهم تجربی هستم، کارهای مدرسه انقدر زیاد است که وقت برای تست زدن ندارم، ، لطفا درخصوص برنامه ریزی راهنمایی بفرمایید.

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

برای تست زنی کنکور از سال دهم شروع کنیم؟

برای سال دهم و یازدهم تست زدن در اولویت اول نیست، اولویت شما یادگیری عمیق و دقیق مفاهیم کتاب درسی از طریق مدرسه و جزوه معلم ها و درسنامه کتاب های آموزشی است.

یادگیری و آموزش چهار مرحله دارد، مرحله اول، یادگیری مفاهیم کتاب درسی از طریق جزوه و معلم و فیلم های آموزشی است. مرحله دوم، تثبیت از طریق حل سوالات تشریحی است، مرحله سوم، تسلط از طریق تست زدن و مرحله چهارم، ارزیابی از طریق آزمون های آزمایشی است.

آن چیزی که برای شما در سال دهم خیلی اهمیت دارد، یادگیری مراحل یک و دو است، یعنی یادگیری مفاهیم اصلی کتاب درسی و حل سوالات تشریحی، تا روی عمق مطالب کتاب درسی کاملا مسلط شوید، تمام تمرینات کتاب درسی را حل کنید، فعالیت ها، آزمایش کنیدها، اندیشه و تحقیق ها، روی همه ی آن ها مسلط شوید و تمرین کنید، بعد در تابستان بعد از امتحانات سال دهم، می توانید روی تست زنی دروس دهم کار کنید و دروس تخصصی سال یازدهم را نیز پیش خوانی داشته باشید.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

شما می توانید سوالات خود را از ما (رتبه های برتر کنکور) در مورد برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور و بهترین روش مطالعه و سایر موارد بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

آخرین مطالب IDN :

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

© - دپارتمان کنکوری IDN (ایران دانش نوین)