آیدی نوین - برنامه تست زنی دهم

برنامه تست زنی دهم

برنامه تست زنی دهم

برنامه تست زنی دهم تجربی، انسانی و ریاضی برای موفقیت در کنکور هرکدام از این رشته ها می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و با بالا بردن آمادگی دانش آموز حجم تست زنی و مرور در سال های یازدهم و دوازدهم کاهش دهد. توجه داشته باشید که اگر قصد پذیرفته شدن در کنکور سراسری را دارید بهترین کار این است که تست زنی را از سال دهم شروع کنید.

اگر این کار را انجام ندهید لازم است که در سال‌های بعد این کار را به صورت فشرده‌تر انجام دهید. برنامه تست زنی دهم اهمیت بسیار زیادی در قبولی کنکور دارد که نباید از آن غافل شوید. زیرا سال دهم یکی از پایه‌هایی است که چیزی در حدود 30 درصد از سؤال‌ها و تست‌های کنکور را شامل می‌شود. به همین دلیل همیشه توصیه می‌شود که در برنامه ریزی کنکور خود زمان کافی را به دروس سال دهم اختصاص دهید.

اگر به اصول برنامه ریزی کنکور مسلط نیستید می‌توانید با پر کردن فرم زیر برنامه ریزی اختصاصی خود شامل برنامه تست زنی را از رتبه برترها دریافت کنید:

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور

با برنامه ریزی و مشاوره کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

چرا باید برنامه تست زنی دهم داشته باشیم؟

باید بدانید که سؤال‌های موجود در آزمون کنکور سراسری شامل دروس اختصاصی در پایه‌های دهم و یازدهم و دوازدهم است. حدود 30 درصد از سؤالات کنکور از دروس تخصصی در پایه دهم است. در صورتی که بتوانید این 30 درصد را در سال دهم تمرین کنید و تست بزنید می‌توانید 30 درصد سؤالات در کنکور خود را نیز به درستی پاسخ دهید که این موضوع سبب افزایش رتبه شما می‌شود.

مطلب پیشنهادی: انواع تست کنکور

با داشتن یک برنامه ریزی درست و اصولی می‌توانید کار خود را آسان‌تر کنید و سؤالات مربوط به پایه دهم را به خوبی تست زنی کنید. برای داشتن برنامه ریزی دقیق می‌توانید از مشاورین ما در رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کمک بگیرید. همچنین در ادامه چند نکته جهت تدوین برنامه تست زنی دهم انسانی، تجربی و ریاضی توضیح دادیم.

تست زنی سال دهم را باید از کجا شروع کنیم؟

سال دهم اولین سالی است که شما با کنکور در ارتباط هستید و اهمیت زیادی در کنکور دارد. در این پایه با تست زنی آشنا می‌شوید. تست زنی همان حل پرسش است. اما یک مقدار ترکیبی‌تر از سؤال‌های تشریحی است. شما با یک برنامه ریزی صحیح می‌توانید بر آن تسلط پیدا کنید. قبل از تست زنی باید ابتدا مفاهیم درسی را به صورت تشریحی فرا گیرید.

می‌توانید این کار را با کمک کتاب‌های آموزشی و یا معلم‌های خود انجام دهید. می‌توانید تست‌ها و سؤال‌های پایان هر کدام از فصل‌های دروس خود را مورد مطالعه قرار دهید. سپس می‌توانید به پاسخ دادن به سؤال‌های اضافی از طریق کتاب‌های کمک آموزشی اقدام کنید. ابتدا می‌توانید این سؤال‌ها را به صورت تشریحی تمرین کنید. سپس به تست زنی دهم اقدام کنید.

در برنامه تست زنی دهم چقدر زمان نیاز داریم؟

برنامه ریزی شما وابسته به این است که شما در طول روز چند ساعت از زمان خود را به مطالعه اختصاص می‌دهید. بهتر است که درس‌های خود را به ترتیب اولویت مطالعه کنید. این ترتیب به روال زیر است:

  • ابتدا شما باید در رابطه با دروس خود به درستی آموزش ببینید.
  • حتماً باید سؤالات کتاب‌های درسی و کمک درسی را حل کنید.
  • باید برای مطالعه دروس خود زمان کافی را در اختیار داشته باشید.
  • در روزهایی که به مدرسه می‌روید باید 4 الی 6 ساعت برای مطالعه وقت بگذارید و در روزهای تعطیل و غیر مدرسه باید 8 ساعت مطالعه داشته باشید. در این صورت می‌توانید 20 تا 40 درصد از زمان خود را به تست زنی اختصاص بدهید.

بهترین منابع برای تست زنی سال دهم

شما برای این که به تست زنی به طور اصولی و با برنامه ریزی دقیق اقدام کنید نیاز به منابع مهم دارید. منابعی که در آنها تست‌ها و ایده‌های نو و جدید و خلاقانه وجود داشته باشد بهترین گزینه برای تست زنی به شمار می‌روند. زیرا در این صورت است که شما خود را به چالش می‌کشید و با ایده‌های مربوط به حل تست در ذهن خود آشنا می‌شوید.

این منابع باعث پیشرفت شما عزیزان در تست زنی می‌شوند. ما منابع هر درس را پایه به پایه و به طور جداگانه در برنامه ریزی درسی شما عنوان می‌کنیم تا به این صورت بتوانید در کنکور خود موفق شوید و تست زنی را نیز به طور اصولی فرا گیرید.

انواع تست زنی در برنامه ریزی درسی سال دهم

سال دهم از نظر آموزشی و یادگیری اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین منظور حجم تست‌های آموزشی در این پایه نسبت به تست‌های زمان دار بیشتر است. این موضوع باعث می‌شود که شما بتوانید دروس خود را به نحو احسن فرا گیرید. البته هر فردی در سطح مختلفی نسبت به دیگری قرار دارد.

از این رو برای انتخاب نوع تست زنی بهتر است که توسط مشاور تعیین سطح شوید. توصیه ما به شما این است که بین 50 الی 80 درصد از تست‌های خود را به طور آموزشی حل کنید. به این ترتیب که برای حل سؤال‌ها تست به تست پیش بروید. به این صورت که ابتدا تست اول و بعد تست دوم را پاسخ دهید و الی آخر. با این روش تمام تست‌ها را پاسخ دهید. پاسخنامه را نیز پس از تست زنی بررسی کنید و با این روش به فراگیری تست مورد نظر خود اقدام کنید که تست آموزشی است.

اما تست زمان دار حل مسائل و سوال ها نزدیک به زمان آزمون است که برای سنجش میزان یادگیری شما در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید بعد از این که تمام مراحل آموزش و حل مساله و تست آموزشی را طی کردید اکنون می‌توانید تست‌های زمان دار را انجام دهید.

برای انجام تست‌های زمان دار از هنگام شروع تست زنی باید برای خودتان یک زمان رل مشخص کنید و تا پایان آن تمام تست‌ها را به خوبی پاسخ بدهید. نتیجه این تست‌ها را حتماً در دفتر برنامه ریزی و گزارش کار خود قید کنید.

توصیه میکنیم اگر هنوز برای سال دهم خود برنامه ریزی درسی برای کنکور انجام ندادید از مطالب زیر استفاده کنید و با توجه به نکات گفته شده هرچه زودتر یک برنامه اصولی برای خود طراحی کنید:

برنامه ریزی درسی دهم تجربی

برنامه ریزی درسی دهم انسانی

برنامه ریزی درسی دهم ریاضی

 

در طول هفته باید چند تست بزنیم؟

این موضوع نیز به تعداد ساعت‌هایی مربوط می‌شود که به مطالعه دروس خود اختصاص می‌دهید و پیشرفت شما در چه حد است. اما به طور کلی برای هر درس در سال دهم بین 20 الی 50 عدد تست کافی است، اما این عدد می‌تواند متغیر باشد. به این صورت که با توجه به دانش خود می‌توانید تعداد تست‌های بیشتر و یا کمتری را در طول یک هفته پاسخ دهید.

توجه داشته باشید که تعداد تست‌هایی که در طی یک هفته پاسخ می‌دهید را باید در دفتر برنامه ریزی خود به طور دقیق یادداشت کنید تا در پایان بتوانید به یک نتیجه اصولی و صحیح در رابطه با تست زنی پایه دهم دست پیدا کنید.

 

برنامه تست زنی دهم انسانی رایگان

برنامه تست زنی دهم انسانی رایگان

خیلی ها به دنبال برنامه تست زنی دهم رایگان هستند. فرقی ندارد که در چه رشته‌ای تحصیل میکنید، شما باید در هر زمینه باتوجه به شرایط خود برنامه ریزی ها را انجام دهید. مثلا شخصی که در روز 6 ساعت به مطالعه می‌پردازد با شخصی که 2 ساعت را به مطالعه اختصاص میدهد قطعا باید برنامه متفاوتی داشته باشد. به صورت کلی برنامه ریزی می‌تواند به شما کمک کند که با توجه به مهارت شما در دروس مختلف و شرایط شخصی شما طراحی شده باشد.

به همین دلیل توصیه نمی‌شود که از برنامه های رایگان مانند برنامه تست زنی دهم انسانی رایگان استفاده کنید به این دلیل که مانند یک نسخه یکسان عمل میکنند و ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. با توجه به موارد گفته شده برای طراحی برنامه ریزی خود هم میتوانید از مطالبی که پیشتر لینک دادیم استفاده کنید و هم می‌توانید فرم زیر را پر کنید تا برنامه خود را از یکی از رتبه برترهای رشته خود در آیدی نوین دریافت کنید:

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور

با برنامه ریزی و مشاوره کنکور آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند!

 

جمع بندی

تا اینجا نکات مهم برنامه تست زنی دهم را بیان کردیم. باید بدانید که رقابت کنکوری شما از سال‌های پایین‌تر آغاز می‌شود. شما باید قواعد و اصول شرکت در کنکور را بدانید تا از رقبای خود پیش بگیرید و بتوانید در آزمون کنکور خود به موفقیت زیاد دست پیدا کنید. پایه دهم اهمیت زیادی برای شما در دریافت رتبه خوب و عالی در کنکور دارد.

اگر تمام تلاش خود را در سال دهم به کار نبرید این موضوع سبب می‌شود که در سال‌های بعد با فشردگی مطالعه بیشتری رو به رو شوید. از این رو داشتن برنامه تست زنی دهم در هر رشته‎‌ای که هستید جزو عوامل مهم و تاثیرگذار است تا به رتبه مورد نظر خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }