آیدی نوین - برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل و متاهل 1401 – درس خواندن با وجود کار و بچه

برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل و متاهل 1401 – درس خواندن با وجود کار و بچه

برنامه ریزی برای افراد شاغل و متاهل، درس خواندن با وجود کار و بچه

چگونه با وجود شاغل بودن و متاهلی برای کنکور 1401 برنامه ریزی کنیم و درس بخوانیم؟ 8 موردی که باید برای حل چالش های خود در سال کنکور رعایت کنید چیست؟ در ادامه پست های مربوط به برنامه ریزی کنکور میخوایم نحوه برنامه ریزی برای افراد شاغل و متاهل رو آموزش بدیم.

برنامه ریزی برای تابستان (کل تابستان یازدهم به دوازدهم برنامه بگیر)

نویسنده این مقاله: دکتر پارسا شاکری، مشاور آیدی نوین:

پارسا شاکری ، دندانپزشکی آزاد تهران

اگه شما هم شاغل یا متاهل هستید یا چندین سال از درس فاصله داشتید و توی برنامه ریزی به شدت مشکل دارید، فرم زیر رو پر کنید و برنامه خود را از دکتر شاکری و سایر مشاوران IDNovin دریافت کنید :

برنامه ریزی برای افراد شاغل داوطلب کنکور 1401:

خیلی اوقات به ویژه برای کنکور 1401، به عنوان مشاور با داوطلبانی روبرو میشویم که به دلیل مسائل خاصی مجبور به کار کردن هستند و مسیر دشوار تری را برای قبولی در رشته و دانشگاه محبوب خود در پیش دارند.

برنامه ریزی برای افراد متاهل داوطلب کنکور 1401:

برنامه ریزی برای متاهل ها و سن بالا ها

ممکن است داوطلبان کنکور 1401 متاهل باشند و یا اینکه قبلا در رشته ای فارغ التحصیل شده اند و اکنون برای رسیدن به موقعیت اجتماعی بهتر و درامد بالاتر و‌ یا حتی ارزویی که از دوران جوانی در ذهن خود داشته اند تصمیم به شرکت در آزمون سراسری میگیرند‌.

در این مقاله سعی داریم تا با ارائه نکاتی به سوالاتی که ممکن است در این مسیر برای شما پیش بیاید پاسخ بدهیم قطعا بسیاری از ترین ها را برایتان ارزومندم.به طور کلی شرایط تحصیل و کلیات مسیر برای دانش اموزان و داوطلبان شاغل یا متاهل تفاوت چندانی نمیکند و یک سری اصول کلی برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید رعایت شود .

در مواجه با داوطلبان شاغل یا متاهل به سوالات و مشکلاتی برخورد می کنیم که این عزیزان همیشه درگیر ان ها هستند که سعی داریم در ابتدای این مقاله به بررسی ان ها بپردازیم سپس فاکتور های کلی که برای اماده شدن در کنکور نیاز داریم را بررسی کنیم:

مشکل برنامه ریزی افراد شاغل یا متاهل برای کنکور 1401:

دو مشکلی که افراد شاغل و متاهل و کسانیکه بچه دارند در زیر آورده شده:

  1. با کمبود وقت چه کنیم؟ گاهی اوقات بدلیل مسائل خانوادگی و شخصی چند روز پیاپی نمیتوانیم درس بخوانیم. راه حل چیست؟
  2. آیا واقعا با این شرایط شانس قبولی وجود دارد؟

آیا با وجود متاهلی و شاغل بودن میتوان در کنکور موفق شد؟

موفقیت در برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل و متاهل

 

اگر بخواهیم به صورت واقع بینانه به آمار کنکور در سال های اخیر نگاه کنیم به این حقیقت دست پیدا میکنیم که قبولی در رشته های پرطرفدار به طور کلی حتی برای دانش اموزان نسبت به سال های اخیر دشوار تر شده است. پس اینکه مسیری دشوار را پیش رو داریم مشخص است.

ولی در عین حال اگر به آمار نگاه کنیم متوجه میشویم که تعداد قابل توجهی از داوطلبان پذیرفته شده در رشته های پرطرفدار دانشگاهی از افراد فارغ التحصیل و متاهل هستند. پس این مسیر دشوار را بسیاری از افراد با شرایط شما پشت سر گذاشته اند.

چگونه بدانیم که آیا در کنکور موفق میشویم یا خیر؟

اگر بخواهیم به صورت واقع بینانه به امار کنکور در سال های اخیر نگاه کنیم به این حقیقت دست پیدا میکنیم که قبولی در رشته های پرطرفدار به طور کلی حتی برای دانش اموزان نسبت به سال های اخیر دشوار تر شده است پس اینکه مسیری دشوار را پیش رو داریم مشخص است.

ولی در عین حال اگر به آمار نگاه کنیم متوجه میشویم که تعداد قابل توجهی از داوطلبان پذیرفته شده در رشته های پرطرفدار دانشگاهی از افراد فارغ التحصیل و متاهل هستند پس این مسیر دشوار را بسیاری از افراد با شرایط شما پشت سر گذاشته اند.

چگونه بدانیم که آیا در کنکور موفق میشویم یا خیر؟

اما چگونه میتوانیم به پاسخ درستی برای مشخص شدن وضعیتمان برسیم؟ پیشنهاد من به شما این است که شروع به مطالعه برای کنکور سراسری بکنید و سعی کنید در طول حدود دو ماه شرایطی خاص را بوجود بیاورید که بتوانید حداکثر ساعت مطالعه و تلاش خود را بکنید.

در پایان این دو ماه به بررسی ۳ فاکتور بپردازید و اگر در این فاکتور ها به نتیجه مطلوبی رسیدید میتوانید به پیمودن ادامه مسیر بپردازید در غیر این صورت شاید اصلا دوباره درس خواندن برای شما جز اتلاف وقت فایده دیگری نداشته باشد:

1- ترس از حل تست:

ترس از حل تست برای افراد شاغل و متاهل هنگام برنامه ریزی

فارغ از ساعت مطالعه به تعداد تست و تمرین های انجام شده توجه کنید ، ببینید ایا واقعا ترس حل تست و دیت به قلم شدن در شما ریخته است یا نه؟! و این موضوع در چه حد است.

2- تنوع مطالعاتی:

تنوع مطالعاتی در برنامه ریزی برای افراد شاغل و سن بالا
توانایی مطالعه دروس به صورت متنوع و هماهنگ با هم به طوری که برای مثال تنها در یک روز یک یا دو درس را مطالعه نکنید یا اینکه به مدت یک هفته اصلا به سراغ درس خاصی نروید و از روش های من در اوردی استفاده نکنید اگر از این شیوه ها برای مطالعه استفاده میکنید نتیجه نخواهید گرفت

3- بازخوردی مثبت از مطالبی که خواندید:

به قولی ایا تسلطی قابل قبول بر روی دروس مطالعه شده ی خود داشته اید ؟! یا خیر

اگر در سه مسئله بالا خوب عمل کردید حالا با خیال راحت میتوانید از روش های زیر استفاده کنید و نتیجه دلخواه خود را رقم بزنید.

اگه شما هم شاغل یا متاهل هستید یا چندین سال از درس فاصله داشتید و توی برنامه ریزی به شدت مشکل دارید، فرم زیر رو پر کنید و برنامه خود را از دکتر شاکری و سایر مشاوران IDNovin دریافت کنید :

فرم ارتباط با بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور 1401 برای افراد شاغل:

برای موفقیت در کنکور با وجود کار و بچه به نکات زیر توجه کنید:

1- کمک‌گرفتن از دیگران و واقع بین بودن نسبت به شرایط:

بسیاری از داوطلبان که متاهل هستند یا در بیرون از خانه شاغل هستند یا اینکه در خانه وظیفه مهم خانه داری را بر عهده دارند.

به این عزیزان باید بگوییم که شرایط کنکور رقابتی است پس زمانی که ما تصمیم به مطالعه برای کنکور را میگیریم باید تمام تلاش خود را بکنیم.

بنابراین اگر فردی از اعضای خانواده وجود دارد که در یکسری از وظایفتان به شما کمک‌کند از وجود او بهره ببرید برای مثال از پرستار کودک ، کمک گرفتن از فامیل و اشنایان در بعضی کار های خانه ، هماهنگی با همکار ها برای تغییر ساعت کار و مهد کودک و … بهره بگیریم و اینکه سعی کنیم حداقل روزانه مطالعه بین ۷ الی ۹ ساعت را حفظ کنیم.

2- انتخاب منبع مناسب :

قطعا یکی از عوامل مهم در رابطه با مطالعه برای کنکور سراسری انتخاب منبع مناسب و‌ متناسب با سطح داوطلب است ، از آنجا که بعضی از داوطلبان شاغل یا متاهل کتاب های قدیمی را مطالعه کرده اند اولین گام تهیه کتاب های درسی جدید است که مطالعه ابتدایی خود را از کتاب های درسی انجام دهند.

در گام بعدی باید با مشورت با مشاور تحصیلی خود به تهیه منابع کمک درسی متناسب با سطح و وضعیت خود اقدام کنند.نکته ای که داوطلبان باید به آن توجه کنند پرهیز از تعدد منابع در رابطه با مسیر مطالعه است.

2 پیشنهاد و هدیه عالی از آیدی نوین برای شما:

هدیه آیدی نوین برای معرفی منابع برای افراد شاغل و متاهل

پیشنهاد شماره 1 : اگه تو انتخاب منابع خودتون شک دارید و نمیدونید برای کنکور چه منابعی تهیه کنید فرم زیر رو پر کنید و با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن:

فرم معرفی منابع توسط مشاوران آیدی نوین :

پیشنهاد شماره 2 : مقاله بهترین منابع کنکور تجربی که توسط دکتر سلیمی نوشته شده رو با دقت مطالعه کنید تا بدونید کدوم منابع بهترین هستن:

3- نداشتن انتظار بی جا از خود:

گاهی اوقات مشاهده میکنیم با وجود اینکه داوطلبان متاهل، سال ها از زمان فارغ التحصیلیشان گذشته با این وجود از خود انتظار بیجا دارند یا نسبت به نتایج تحصیلی خود بیش از حد حساس هستند نکته مهمی که باید به ان توجه شود واقع بین بودن و داشتن انتظار منطقی با توجه به عملکرد خودشان است

4- استفاده از برنامه تحصیلی مناسب و اصولی:

هر عملی که ما تمایل به انجام ان داریم بدون برنامه ریزی قبلی قابل انجام نیست چه برسد که این عمل ، شرکت در ازمون سراسری باشد بنابراین قبل از شروع مطالعه برای کنکور باید با مراجعه به مشاور و برنامه ریز تحصیلی با داشتن برنامه ای مناسب فرایند مطالعه خود را شروع کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله برنامه ریزی برای کنکور که توسط دکتر فرزاد سلیمی نوشته شده رو بخونید تا با یاد بگیرید چطور برای خود برنامه ریزی کنید:

اگه شما هم شاغل یا متاهل هستید یا چندین سال از درس فاصله داشتید و توی برنامه ریزی به شدت مشکل دارید، فرم زیر رو پر کنید و برنامه خود را از دکتر شاکری و سایر مشاوران IDNovin دریافت کنید :

فرم ارتباط با بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

5- در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و به درستی آن را تحلیل کنید:

شرکت در ازمون‌های ازمایشی یکی از مهم ترین گام ها برای مطالعه درست است ، با شرکت در یک ازمون ازمایشی به درستی مطابق با برنامه ان ازمون مطالعه میکنید و به نقاط ضعف و‌قوت خود پی میبرید.

6- از زمان های پرت خود به درستی استفاده کنید:

با توجه به این که افراد شاغل و متاهل بعضا با کمبود زمان مواجه هستند ، توجه به این نکته که سعی کنند از همه ی زمان های خود بهترین بهره را ببرند حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد برای مثال در زمان های رفت و امد داخل شهر یا زمان هایی که از محل کار بر میگردند میتوانند مطالعه مفیدی داشته باشند.

7- تلاش مستمر و افزایش تدریجی ساعت مطالعه:

به این نکته توجه کنید که وقتی شما به عنوان داوطلب فکر خود را درگیر کنکور میکنید‌باید به اندازه کافی و متناسب تلاش کنید تا به نتیجه مناسب برسید و اینکه سعی کنید به مرور زمان و به صورت تدریجی به ساعت مطالعه خود بیفزایید و یک‌مرتبه به دنبال ساعت مطالعه بالا نباشید

8- داشتن اعتماد به نفس:

داشتن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس و توجه به این نکته که شرایط شما با داوطلبان دیگر خیلی فرق نمیکند و اینکه نباید احساس عقب ماندگی کنید: توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است و در افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکردتان در کنکور تاثیر دارد

در اخر برای شما داوطلبان عزیز ارزوی موفقیت دارم .

اگه شما هم شاغل یا متاهل هستید یا چندین سال از درس فاصله داشتید و توی برنامه ریزی به شدت مشکل دارید، فرم زیر رو پر کنید و برنامه خود را از دکتر شاکری و سایر مشاوران IDNovin دریافت کنید :

فرم ارتباط با بهترین مشاوران کنکور IDNovin :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }