آیدی نوین - معرفی رشته داروسازی – بازار کار، درامد و حداقل رتبه لازم برای داروسازی

معرفی رشته داروسازی – بازار کار، درامد و حداقل رتبه لازم برای داروسازی

معرفی رشته داروسازی و بازار کار و درامد و حداقل رتبه لازم برای داروسازی
برای معرفی کامل رشته داروسازی ، بازار کار و آینده شغلی ، چارت و تعداد واحد درسی ، برترین دانشگاه های داروسازی ، درصدهای لازم برای قبولی داروسازی با ما همراه باش. در ادامه معرفی رشته های دانشگاهی و مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری امروز میخوایم به رشته داروسازی بپردازیم.

برای کسب اطلاع کامل روی دکمه زیر کیلیک کنید:

معرفی رشته داروسازی :

فایل صوتی دکتر رضا شاهسون ، دانشجوی رشته داروسازی رو با دقت گوش کن تا بطور کامل با رشته داروسازی آشنا بشی:

این رشته در زیرگروه 2 گروه آزمایشی علوم تجربی قرار دارد. زیرگروهی که در آن دروس شیمی و زمین شناسی از اهمیت ویژه­ای برخوردارند. رشته داروسازی نیز به صورت دکترای حرفه‌ای و به صورت دکترای پیوسته است. رشته داروسازی شاخه ای از علوم پزشكی است كه برای برطرف کردن نيازهای خدمات دارويی جامعه در سازمان­های خدماتی، اجرایی، آموزشی و پژوهشی مرتبط با ساخت، تامین، توزیع، تجویز و مصرف دارو بوجود آمده است.

برای اطلاع کامل راجب رشته داروسازی و ارتباط با مشاورین انتخاب رشته IDNovin کافیه فرم زیر رو تکمیل کنی :

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

طول مدت تحصیل در رشته داروسازی :

دوره آموزشی رشته داروسازی (کمتر از دوره‌های پزشکی و دندان‌پزشکی) 5.5 سال است. در این رشته نیز مثل رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، 2 سال باید طرح در مناطق محروم گذرانده شود. با توجه به کمتر بودن دوره تحصیل انتظار می‌رود که جز انتخاب‌های اول رتبه برترها باشد اما از نظر انتخاب مقام سوم را در بین سه رشته مطرح تجربی‌ها را داراست.

دروس دانشگاه و تعداد واحد های درسی داروسازی :

رشته داروسازی تا سال 93 دو بخش علوم پایه و تخصصی را شامل میشد. اما از ورودی 94 بخش علوم پایه آن حذف شد. در حال حاضر فقط رشته های پزشکی و دندانپزشکی علوم پایه را شامل می شوند.

دانشجویان داروسازی بعد از گذراندن 180 واحد باید در یک آزمون جامع شرکت کنند. در صورت کسب نمره بالای 50 درصد در این آزمون میتوانند با گذراندن 32 واحد دیگر در این رشته فارغ التحصیل شوند.

مزیت رشته داروسازی ، امکان کار در سال آخر تحصیل :

یکی از مزیت های این رشته به نسبت سایر رشته ها این است که دانشجویانی که آزمون جامع را با موفقیت پشت سر می گذارند در سال آخر تحصیل خود اجازه دارند در داروخانه ها مشغول به کار شوند.

بهترین و تاپ‌ترین دانشگاه‌های داروسازی:

در اولویت اول دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه‌ اصفهان، دانشگاه تهران ، شیراز و مشهد است.

دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت رشته:

در کنکور سراسری سال 1397، در کل دانشگاه­های علوم پزشکی کشور جمعا تعداد 1049 دانشجو در این رشته پذیرش می­شود. از این تعداد، 122 نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران، 70 نفر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، 82 نفر در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و 66 نفر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرش می شوند.

شرایط ادامه تحصیل:

در دوره تخصص این رشته بیش از 12 رشته از جمله داروسازی هسته‌ای، داروسازی بالینی، شیمی دارویی و … را می‌توان مشغول به تحصیل شد.

بازارکار و وضعیت شغلی در رشته داروسازی :

80 درصد فارغ‌التحصیلان این رشته جذب داروخانه و 10 درصد جذب کارخانه می‌شوند. درآمد یک دکتر داروساز بستگی به محیط کاری و شرایط کاری وی متفاوت است. داروسازی رشته ای است که گستره­ی فعالیت فرد می تواند از تاسیس کارخانه­ی دارویی تا حضور به عنوان مسئول فنی در یک داروخانه، متفاوت باشد. اما این موضوع که این رشته از مشاغل پردرآمد محسوب می گردد، غیرقابل انکار است.

حداقل رتبه و درصد لازم برای قبولی داروسازی :

تعداد زیادی کارنامه داروسازی در سایت آیدی نوین قرار گرفته است. برای مشاهده کارنامه ها روی لینک زیر کلیک کنید 

پردیس‌های خودگردان و ظرفیت های مازاد برای داروسازی :

برای ورود به رشته ­داروسازی در پردیس‌های خودگردان و ظرفیت­ های مازاد دانشگاه‌ها نیاز به پرداخت شهریه می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }