هدف گذاری برای کنکور 1401 – 4 مرحله حرفه ای تا دستیابی به هدف

هدف گذاری برای کنکور

تمام شیوه های هدف گذاری برای کنکور 1401 رو بذار کنار و عملی ترین و کاربردی ترین روش IDNovin رو دنبال کن. با این روش پایبندی تا رسیدن به هدفت رو تضمین کن. تو این مقاله از سایت مشاوره تحصیلی کنکور IDNovin بهتون یاد میدیم با بهترین شیوه، تعهد و پایبندی تا رسیدن به هدف رو برای خودتون به ارمغان بیارید.

دکتر محمدامین رضاوند: دانشجوی پزشکی و مشاور IDNovin:

محمدامین رضاوند، پزشکی سبزوار

یک سلام گرم خدمت همه ی دوستان عزیز کنکوری. من محمدامین رضاوند هستم و خیلی خوشحالم که با مقاله ی هدف گذاری برای کنکور 1401 از سایت IDNovin باهاتون همراهم. امیدوارم حال دلتان خوب باشد و پرتلاش و با انگیزه به سمت اهداف بزرگتان گام بردارید.

هدف گذاری برای کنکور چه مزیت هایی دارد؟

زندگی کنکوری هدفمند:

هر انسانی در زندگی خود به هدف نیاز دارد چرا که بدون داشتن هدف زندگی ما بی روح و بی انگیزه پیش می رود. ماهیت هدف مهم نیست ، هر کسی می تواند هدف خاص خود را داشته باشد . مهم این است اهداف روشن و واضح باشند. هدف گذاری در کنکور و زندگی به داشتن یک مسیر مشخص جهت رسیدن به آن منجر می شود که شانس موفقیت را افزایش می دهد.

سلامت جسمانی با هدف گذاری:

تحقیقات ثابت کرده اند که افرادی که دارای یک هدف مشخص هستند از سلامت جسمی بیشتر برخوردارند.

رضایت از زندگی :

با ایجاد یک مسیر مشخص در زندگی کنکوری شما، رضایت شما از خودتان نیز بیشتر خواهد شد.

بی اهمیت شدن حرف مردم برای شما:

کسی که توی زندگیش هدف داره و تمام تلاشش رو در مسیر رسیدن به اون هدف قرار میده دیگه براش مهم نیست مردم یا اطرافیان در مورد عملکردش چی میگن.

افزایش احتمال موفقیت با هدف گذاری برای کنکور :

داشتن یک هدف مشخص در سال کنکور شانس قبولی شما و موفقیت تان را به طور قطع افزایش می دهد.

هدف: مسیر زندگی  آینده ی شما را مشخص می کند. تعیین و تعریف هدف در تمامی امور زندگی، در حقیقت نقشه ی راه برای آینده ی زندگی مشخص می کند.

در واقع، کسب موفقیت و پیروزی مشروط به هدف داشتن است.

اهمیت خودشناسی در هدف گذاری برای کنکور

در یک کلام: « خودشناسی لازمه ی هدفمندی است» . اگر به میزان کافی به خودشناسی برسیم ، موانع مسیر نمی توانند در روند برنامه ی ما اختلالی ایجاد کنند و میتوانیم با انرژیِ و قدرتی بیش از پیش حرکت کنیم چرا که «ما خودمان را می شناسیم و می دانیم این چیز های کوچک نمی توانند انگیزه ی ما را برای رسیدن به اهدافمان کم کنند»

آزمون های شخصیت شناسی مانند MBTI به ما در این مسیر کمک می کنند که ویژگی های خودمان را بهتر درک کنیم ، علائقمامان را بشناسیم و بتوانیم طبق صفات خوب و بد خودمان یک برنامه ریزی متناسب با هدف داشته باشیم . ارزش هایی که برایمان مهم است را مشخص کنیم و با استفاده از این فاکتور ها هدفگذاری کنیم. موسسه ی ایران دانش نوین این تست های شخصیت شناسی را برای تمام دانش آموزان عزیز برگزار می کند.

اکنون که اهمیت هدف‌گذاری را متوجه شدید، وقت آن است که با ارائه‌ی دقیقی از دستاوردهای برنامه ریزی درسی و پیدا کردن راهکارهایی مؤثر برای اجرای آن، یک هدف‌گذاری واقعی و رو به جلو داشته باشید.

چطور برای کنکور هدف گذاری کنیم؟

یکی از روش های مرسوم که خیلی جاها برای هدف گذاری راجع بهش صحبت میکنن شیوه SMART است.

هدفگذاری به روش هوشمند SMART :

هدف گذاری برای کنکور به روش اسمارت smart

اسمارت مخفیف کلمات زیر است:

 • مشخص باشد
 • قابل اندازه گیری باشد
 • دست یافتنی باشد
 • واقع بینانه باشد
 • زمان بندی شده باشد

ولی هیچوقت نمیتوان اینقدر منطقی هدفگذاری کرد . چون اصولا این روش کاملا مبتنی منطق هست و اصولا ما آدما احساسی هستیم نه منطقی. پس یه روش دیگه رو باید برای هدف گذاری جایگزین کنیم.

اسمارت اصولا اشتباه نیست ولی در شروع کار نمیتوان از اسمارت استفاده کرد. در شروع کار بجای هدفگذاری کنکور به روش اسمارت، از 4 گام دیگه استفاده میکنیم.

هدف گذاری برای کنکور 1401 در 4 گام حرفه ای :

1- ایده داشته باشیم:

تو این مرحله باید ایده هایی که برای هدفمون توی کنکور داریم رو بیاریم رو کاغذ. بچه ها تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید. از زندگی چی می خواهید؟ می خواهید در آینده آدم مهم و تاثیر گذاری باشید؟ میخواهید در چه رشته ای ادامه تحصیل بدهید؟ پزشکی دانشگاه تهران را میخواهید؟ داروسازی؟ یا …؟

برای تعیین هدف باید طبق شرایط محیط و شرایط خودمان تصمیم بگیریم تا بتوانیم وضعیت زندگیمان را در آینده تعیین کنیم . مثلا در برای هدف گذاری کنکور باید شرایط شغلی آینده و همچنین شرایط و علایق شخصیمان و هم شرایط جامعه و وضعیت شغلی و درآمدی را که در حال حاضر مناسب ماست ، در نظر بگیریم و با یک تصمیم گیری شفاف و واضح تکلیف زندگیمان را روشن کنیم.

برای داشتن هدفی منطقی و قابل دسترس باید ذهنی شفاف و هدفمند داشته باشیم . باید تمرکز ذهنی خود را کنترل کنیم و در راه رسیدن به هدف از آن استفاده کنیم . داشتن ذهنی شفاف ، قدرت خلاقیت و تفکر انسان را بالا می برد و باعث می شود پر انرژی به سمت هدف گام برداریم .

جواب همه ی این سوالات را در یک برگه برای خودتان بنویسید و مشخص کنید چشم اندازتان برای آینده چییست.

چرا باید اهداف خود در کنکور را روی کاغذ یادداشت کنیم؟

یک نکته ی مهم در این بین یادداشت کردن هدف ها و اولویت بندی آنهاست. اینکه کدام هدف برای من اهمیت بیشتری دارد و کدام هدف اهمیت کمتر یا اینکه کدام هدف اصلیست و کدام فرعی. باید اهداف را یادداشت کرد تا همواره جلوی چشممان باشد تا بتوان به آنها رسید.

هیچ کسی بهتر از خودتان نمیتواند در این راه کمکتان کند و به قول شاعر :از آینه بپرس نامِ نجات دهنده ات را…

بهترین هدف برای کنکور چیست؟
 1. ما را ترغیب کند
 2. هیچ مانعی جلوی شما را در راه رسیدن به آن نگیرد
 3. بتوان برای رسیدن به آن یک برنامه تدوین کرد

2- اولویت بندی و سپس زمان بندی :

توی این مرحله نکته ای که باید بگیم اینه که کلی از اهدافی که در مرحله قبل روی کاغذ آوردیم در یک راستا هست و خیلیاش رو میشه با هم دیگه تلفیق کرد.

مثلا شاید ما توی هدف گذاری برای کنکور تصمیمون این باشه که در سال دوازدهم معدلمون رو 2 نمره ببریم بالا، ترازمون رو 1000 پله افزایش بدیم، ساعت مطالعمون رو به 12 ساعت در روز برسونیم و به پزشکی دانشگاه تهران برسیم. اگه دقت کنید تمام این اهداف در قبولی پزشکی دانشگاه تهران خلاصه میشه. چرا که کسی که قصد قبولی تو این رشته رو داره باید تمام پارامترهای رو که گفتیم (افزایش ساعت مطالعه، افزایش تراز و معدل و …) به همراه داشته باشه.

زمانبندی در هدف گذاری یعنی چی؟

یک برنامه ریزی بلند مدت و مشخص داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل این مسیر را طی کنید.

برای خودتان نقشه ی راه تهیه کنید. اینکه میخواهید چکار کنید تا به هدف مد نظرتان برسید.

در این راه باید از کسانی که قبلا این راه را طی کرده اند ، کمک بگیرید . از مشاوران و رتبه های برتر سال های قبل . گروه ایران دانش نوین از یک کادر مجرب که شامل رتبه های دو رقمی کنکور است ، تشکیل شده  و همیشه آماده است تا در این راه به شما کمک کند.

3- آزمایش هدف تعیین شده برای کنکور :

در این مرحله باید آزمایش کنیم که هدفی که انتخاب کردیم درسته یا نه؟

5 گام تا آزمایش هدف:
 1. هدفت برات معنی دار هست؟ میتونی حسش کنی و ازش حس خوب بگیری یا نه؟ قلبت براش میتپه یا نه؟
 2. چالشی هست؟ منو به چالش میندازه و ازم کار میکشه؟ تلاش زیادی نیاز داره یا نه؟ اگه هدفت چالشی باشه ذهنت رو بیشتر درگیر خودش میکنه پس احتمال موفقیتت بیشتر میشه
 3. زمان دار هست؟ توی یه بازه زمانی مشخص باید بهش برسم یا نه؟
 4. رشد دهنده هست؟ منو رشد میده یا نه؟ باعث رشد شخصیتم میشه؟
 5. قابل لمس هست؟ هدفت رو برای خودت تصویرسازی کن. فک کن توی بیمارستان نشستی با کلییییییییی آدم دور و برت. آیا به وجدت میاره؟ این باعث میشه ذهنت باهاش درگیرش بشه.

اگه پاسخت به 5 سوال بالا بله بود یعنی هدف گذاری که برای کنکور انجام دادی درست هست.

4- انتخاب روش صحیح و اقدام برای اجرای آن

بعد از آزمایش روش های گوناگون وقت آن است که روش خودتان برای دستیابی به هدف تعیین شده را بیابید و آن را با تمام قدرت اجرا کنید.

برای ارتباط مستقیم با بهترین مشاوران کنکور تهران و دریافت برنامه ریزی درسی برای کنکور از دکتر رضاوند و سایر مشاوران IDNovin فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران کنکور IDN :

انواع هدف گذاری برای کنکور 1401:

یک هدفگذاری جامع شامل چند لایه هدفگذاری است.

شما هم این ضرب المثل یک شبه نمیتوان ره صد ساله را رفت شنیده اید. نمی توان با اهداف بلند مدت یک برنامه ی دقیق تنظیم کرد . باید اهداف را کوچک تر کنیم . اهداف بلند مدت را به چند هدف میان مدت و اهداف میان مدت را به چند هدف کوتاه مدت تبدیل میکنیم تا کار برنامه ریزی و اقدام در جهت تحقق هدف راحت تر شود.

هدفگذاری بلند مدت:

این نوع هدفگذاری باعث افزایش چشمگیر انگیزه ی ما برای تحول در رفتارمان و حرکت به سمت اهدافمان می شود. اما نکته ی قابل توجه این است که باید این هدفگذاری مطابق واقعیات منطقی باشد تا به حقیقت بپیوندد.

نمونه هدفگذاری بلند مدت برای کنکور:

انتخابِ رشته‌ی حسابداری دانشگاه تهران یا مثلا حقوق دانشگاه علامه‌ یا یک رتبه‌ی خاص، نمونه‌هایی از اهداف بلندمدت هستند.

هدفگذاری ها لایه لایه می باشند و عمقی ترین و مهم ترین لایه ، هدفگذاری بلندمدت می باشد.

اهداف میان مدت:

انتخاب این اهداف باید طبق توانایی ها و علایق و ارزش ها باشد. اینکه من در انتهای تابستان قرار است در کجا قرار داشته باشم و چه مقدار از دروس را خوانده باشم. در فصل پاییز و زمستان کدام مباحث را خوانده و پس از عید چطور وارد دوران جمع بندی شوم جزء اهداف میان مدت به حساب می آیند.

یا این‌که در طول چند ماه یا یک نیم سال بعضی درس ها  را قوی کنم و بعضی از درس‌های قوی را به نقطه‌ی قوت پایدار تبدیل کنم.

هدف گذاری کوتاه مدت برای کنکور:

هدف‌گذاری‌های کوتاه‌ تر همان هدف‌گذاری کوتاه‌مدت هستند که شامل هدفگذاری های روزانه ،هفتگی و ماهانه اند.

مثلا این که این دو هفته بتوانم مبحث تابع ریاضی را تمام کنم و به درصد فلان در درس ریاضی  در این آزمون برسم .

یا مثلا در زمان مشخصی تعداد مناسبی تست از یک مبحث کار کنم.

با یک برنامه ریزی مناسب می توانیم به تمام اهداف کوتاه مدتمان ، به ترتیب برسیم.

با هدف گذاری درست میتوانی به آنچه میخواهی برسی…

اهمیت اهداف کوتاه مدت برای یک کنکوری:

تا اینجای کار ما فهمیدیم که باید در این مسیر محکم قدم برداریم و تلاشمان را بکنیم اما ما به یک سری اهداف کوتاه مدت هم نیاز داریم مثلاً اینکه در آزمون های پیش رو می خوایم چه ترازی کسب کنیم یا توی هر درسی می‌خواهیم چه درصدی توی کنکور کسب کنیم …

ما باید گام به گام پیش بریم و انتظار پیشرفت خیلی زیاد رو طی یک زمان کوتاه نداشته باشیم و واقع بینانه واسه خودمون هدف گذاری کوتاه مدت بکنیم.

هدف گذاری برای افزایش تراز در کنکور :

برای مثال یک دانش‌آموز آزمونش تراز ۵۲۰۰ را کسب می‌کند این دانش آموز باید برای آزمون بعدی هدف گذاری را منطقی انجام بدهد. هدف گذاری منطقی یعنی اینکه ۱۰۰ الی ۲۰۰ پله افزایش تراز داشته باشیم نه اینکه طی یک آزمون ۶۰۰ یا ۷۰۰ پله افزایش تراز داشته باشیم چون این خیلی غیرواقع بینانه است و باعث میشه که تو برنامه ریزی مان شکست بخوریم.

هدف گذاری روی افزایش درصد ها در کنکور :

به غیر از این سعی کنید برای هر آزمون برای خودتان یک هدف‌گذاری در درصد های درس های مختلف تعیین کنید مثلاً سعی کنید که درس هایی را که نقطه قوت تان هستند و خیلی قوی هستید  درصد هایشان را ثابت نگه دارید و درس‌هایی که ضعیف هستید ۱۰ الی ۲۰ درصد افزایش بدهید

این هدف گذاری را طی دو هفته فاصله بین آزمون ها هر بار ویرایش کنید و طبق شرایطی که دارید هدف گذاری کنید نه خیلی ایده آل محور و نه خیلی دستِ پایین.

چطور هدف گذاری کوتاه مدت در راستای بلند مدت قرار میگیرد؟

در مجموع وقتی که ما هدف گذاری های کوتاه مدت را اجرا میکنیم و کنار همدیگه قرار میدهیم باعث میشود که هدف گذاری بلندمدت مان به وقوع بپیوند و با به هدف بلندمدت مان برسیم مثلاً شما سعی می‌کنید در طی سال هدف‌گذاری را برای هر آزمون به صورت جداگانه داشته باشید و درصد ها را در بعضی از درس ها افزایش بدهید.

زمانی که طی هر آزمون افزایش درصد دارید ، وقتی نزدیک کنکور میشویم متوجه میشویم که شرایط خوبی داریم و به و به آن هدف بلند مدت که موفقیت در کنکور سراسری هست خیلی نزدیک هستیم

هدفگذاری ترازی یا درصدی برای کنکور ؟

هدفگذاری بر روی تراز به هیچ وجه نمیتواند هدفگذاری دقیقی باشید چرا که تراز آزمون ها به بسیاری از پارامترهایی بستگی دارد که هیچ کدام در اختیار ما نیست (مثلا سطح سختی سوالات ، درصد پاسخگویی شرکت کنندگان و …).

پس برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود در حیطه ی پیشرفت درسی باید بیشتر روی درصد هایمان تمرکز کنیم و سعی کنیم  به صورت پلکانی آن ها را افزایش دهیم. یکی از بهترین هدفگذاری های درصدی ، هدفگذاری چند از 10 می باشد.

هدفگذاری چند از 10 :

در این نوع هدفگذاری ما بازه ی 100درصد را در هر درس به 10 بازه ی 10 تایی تقسیم می کنیم تا اجرای هدفگذاری سر جلسه آزمون برایمان راحت تر شود.

به طور مثال یک داوطلب هدفگذاری خود را در درس ریاضی 6از 10 انتخاب میکند . این یعنی از هر 10 سوال باید به 6 سوال ریاضی پاسخ دهد پس اگر سر جلسه ی آزمون 30 سوال ریاضی داشتیم به 18تای آن پاسخ میدهد.

سه مرحله مهم هدف گذاری چند از 10 :

هدفگذاری چند از 10 را باید در سه تایم انجام داد:

1- پس از دریافت کارنامه ی آزمون:

به این صورت که طبق درصد هایتان در آزمون جاری برای آزمون بعدی هدفگذاری منطقی ای انجام می دهید (حفظ نقاط قوت و افزایش درصد نقاط ضعف) و سعی می کنید تست های زمانداری را که طی دو هفته خواهید زد ، با این هدفگذاری هماهنگ کنید.

2- جمعه ی بین دو آزمون:

در این زمان شما به یک شناخت نسبی از سطح خودتان در مباحث آزمون رسیده اید و میتوانید با مقایسه ی خودتان با هدفگذاری هفته ی گذشته ، هدفگذاری منطقی تری انجام دهید.

3- شب قبل از آزمون:

مهم ترین مرحله ی هدفگذاری چند از 10 این مرحله است. اینجا باید طبق شناخت خودتان از تست زنی های این دو هفته ، هدفگذاری هایی منطقی و متناسب با زمان آزمون برای هر درس تهیه کنید.

این هدفگذاری ها باید کمی کمتر از درصد هایی که در خانه زده اید باشد چرا که شرایط آزمون کمی متفاوت تر است و باید جانب احتیاط را رغایت کرد. به طور مثال اگر طی این دو هفته مبحث شیمی آزمون را به طور میانگین 60درصد زده اید و برای هر 10 سوال شیمی 15دقیقه وقت گذاشته اید باید هدفگذاریتان به صورت 5 از 10 در 15 دقیقه باشد.

مهم ترین نکته درباره ی این هدفگذاری لزوم اجرای آن است . یعنی خود را ملزم کنید آن را دقیق اجرا کنید ، نه کمتر و نه بیشتر…

فواید هدف گذاری چند از 10 برای کنکور :

 1. کاهش چشمگیر تعداد غلط ها(به دلیل هدفگذاری منطقی و اجرای آن که نردیک به درصد هایتان در خانه است)
 2. افزایش اعتماد به نفس
 3. افزایش تدریجی درصد
 4. افزایش تمرکز سر جلسه(چون می دانید چه سوال هایی را نباید بزنید و وقت کافی برای پاسخ به سایر سوالات را دارید.)
 5. ذخیره ی زمان اضافی سر جلسه ی آزمون

هدفگذاری چند از 10 را باید برای اهداف بلند مدت خود هم در نظر داشته باشید مثلا بدانید که برای قبولی در رشته ی هدفتان (مثلا پزشکی مشهد) به چه درصد هایی در کنکور سراسری نیاز دارید و سعی کنید در بلند مدت به این درصد ها برسید.

هدف گذاری در تست زنی :

برای هدف گذاری در تست زنی هم مانند سایر هدف گذاری ها باید گام به گام و آهسته پیش روی کرد. یک داوطلب کنکور باید تعداد تست هایی که هر هفته که در دروس عمومی و چه در دروس اختصاصی کار میکند در دفتر برنامه ریزی یادداشت کند یا به مشاور خود گزارش دهد این گزارش ها باید ریز باشند یعنی برای هر درس به صورت جداگانه نوشته شوند و طبق زمان هایی که در آن تست میزنیم گزارش داده شود.

نمونه هدف گذاری تست زنی برای کنکور :

مثلاً:  در درس ریاضی 50 تست در هفته کار کرده‌ام در مدت زمان ۳ ساعت .هدف گذاری هر چقدر ریز تر و دقیق تر باشد و با جزئیات نوشته شود بیشتر باعث موفقیت می شود مثلا شما یادداشت کنید که چه تعداد تست آموزشی کار کرده‌اید چه تعداد تست زماندار کار کرده‌اید یا اینکه از چه کتابی تست کار کرده‌اید .

این هدف گذاری ها به مرور زمان و گام به گام باید پیشرفت کنند مثلاً اگر شما در طول نیم سال اول به طور میانگین هفته ای 100 تست در درس زیست کار می کرده اید باید هدف گذاری تان به گونه‌ای باشد که در نیم سال دوم این تعداد به ۱۵۰ یا ۲۰۰ عدد در هفته برسد و این باید گام به گام و آهسته آهسته صورت بگیرد

هدفگذاری در ساعت مطالعه برای کنکور:

بی شک مهم ترین فاکتور در پیشرفت تحصیلی ، افزایش ساعت مطالعه است . نکته ی مهم این است که برای هر درس 2 فاکتور را در هدفگذاری ساعت مطالعه لحاظ کنیم.

 1. ضریب درس در کنکور
 2. نقاط قوت و ضعف

به طور مثال برای یک داوطلب تجربی بیشترین ساعت مطالعه ی هفتگی باید به درس زیست اختصاص یابد سپس شیمی و بعد ریاضی و فیزیک .

افزایش ساعت مطالعه باید تدریجی و پیوسته صورت بگیرد و به هیچ وجه اختلال بزرگی بین برنامه پیش نیاید. با ثبت ساعت مطالعه یا گزارش آن به مشاورتان خودتان را به برنامه پایبند می کنید و این باعث موفقیت شما می شود.

هرکسی باید طبق شرایط فردی خودش برای ساعت مطالعه هدفگذاری کند مثلا یک دانش آموز دوازدهم نباید خودش را با یک داوطلب فارغ التحصیل مقایسه کند چرا که وقت آزاد دانش آموز دوازدهم برای مطالعه خیلی کمتر است.

ثبت ساعت مطالعه در هدف گذاری کنکور :

با ثبت ساعت مطالعه، ذهن انسان از حالت ابهام خارج می شود و میتواند منطقی تر برنامه ریزی کند.

افزایش باید تدریجی باشد:

افزایش ساعت مطالعه شما باید تدریجی و با شیب ملایم باشد. برای مثال اگر شما روزی5 ساعت مطالعه می کنید، نباید آن را یک دفعه به 8 ساعت افزایش دهید . ممکن است فکر کنید که زمان کمی دارید و با افزایش ناگهانی ساعت مطالعه می توانید زودتر درس ها را به اتمام برسانید؛

این باور اشتباه است زیرا در اینصورت نه تنها موفق به انجام آن نخواهید شد ، بلکه پس از مدتی بی انگیزه می شوید و انرژی خود را برای ادامه ی مسیر از دست می دهید و این باعث افت درسی و روحی روانی شما می شود.

استرس و اضطراب ممنوع:

استرس و اضطراب را از خود دور کنید وبا اعتماد به نفس ساعت مطالعه خود را آهسته اما برنامه ریزی شده و منظم افزایش دهید. مثلا ابتدا 5 ساعت را به 30/5 ،سپس 6 و به همین طریق ادامه دهید تا به هدفگذاری دلخواه خود برسید.

اهمیت دفتر برنامه ریزی در هدف گذاری ساعت مطالعه:

برای آنکه یک هدفگذاری دقیق و قابل اجرا در ساعت مطالعه داشته باشید باید به طور منظم دفتر برنامه ریزی خود را پر کنید یا به مشاور خود گزارش کار روزانه و هفتگی بدهید . به این صورت که من امروز هر درسی را چند ساعت مطالعه کردم (به طور مجزا ساعت مطالعه ی تشریحی و تستی) و در پایان هفته مجموع این ساعات را گزارش دهید . این کار باعث می شود به برنامه ی خود مقید شوید و پایبند به اهداف خود باقی بمانید.

سعی کنید برنامه ی هر روز را دقیق اجرا کنید و عقب نیفتید تا به اهداف کوتاه مدت خود برسید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و نقش کوچکی در موفقیت شما ایفا کند .
امیدوارم با اراده به سمت هدف هایتان گام بردارید و این را مطمئن باشید وقتی که به اندازه هدفمان تلاش کنیم حتماً به این هدف خواهیم رسید . خدا نگهدارتان

محمد امین رضاوند (دانشجوی پزشکی و مشاور تخصصی رشته تجربی)

برای ارتباط مستقیم با بهترین مشاوران کنکور تهران و دریافت برنامه ریزی درسی برای کنکور از دکتر رضاوند و سایر مشاوران IDNovin فرم زیر را تکمیل کنید:

فرم ارتباط با مشاوران کنکور IDN :

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *