آیدی نوین - هدف گذاری برای کنکور – 4 مرحله حرفه ای تا دستیابی به هدف

هدف گذاری برای کنکور – 4 مرحله حرفه ای تا دستیابی به هدف

هدف گذاری برای کنکور

هرکاری برای به نتیجه رسیدن نیاز به هدف گذاری اصولی، دقیق و شفافه. موفقیت و رتبه برتر شدن هم در این موضوع مستنثی نیست و هدف گذاری در برنامه ریزی کنکور یکی از اولین و مهمترین گام ها برای نزدیک شدن به موفقیت در این آزمون سرنوشت ساز به حساب میاد. در این مقاله به صورت جامع و کامل به این موضوع پرداختیم و بهترین روش های هدف گذاری رو بهتون آموزش دادیم.

 

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن تا در کمترین زمان ممکن برنامه اختصاصی خودتو که توسط رتبه برتر ها نوشته شده دریافت کنی و گام محکمی در جهت رتبه برتر شدنت توی کنکور برداری!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

مزیت های هدف گذاری برای کنکور

در ابتدا به این موضوع میپردازیم که هدف گذاری به طور کلی چه مزیت هایی داره و از چه جوانبی میتونه تاثیرات مستقیمی روی زندگی ما بزاره. اطلاع از این مزیت ها و این ویژگی ها میتونه شمارو شگفت زده کنه و این سوال رو براتون به وجود بیاره که “یعنی هدف گذاری تا این حد مهم بوده و من بهش بی اهمیت بودم؟!

زندگی کنکوری هدفمند:

هر انسانی در زندگی خودش به هدف نیاز داره چرا که بدون داشتن هدف زندگی ما بی روح و بی انگیزه پیش میره. ماهیت هدف مهم نیست، هر کسی می تونه هدف خاص خودش رو داشته باشه. مهم اینه که اهداف روشن و واضح باشن. هدف گذاری در کنکور و زندگی به داشتن یک مسیر مشخص جهت رسیدن به اون ختم میشه که شانس موفقیت رو افزایش میده.

1- سلامت جسمانی با هدف گذاری:

تحقیقات ثابت کرده اند که افرادی که دارای یک هدف مشخص هستند از سلامت جسمی بیشتر برخوردارند.

2- رضایت از زندگی :

با ایجاد یک مسیر مشخص در زندگی کنکوریت، رضایتت از خودت هم بیشتر میشه.

3- بی اهمیت شدن حرف مردم برای شما:

کسی که توی زندگیش هدف داره و تمام تلاشش رو در مسیر رسیدن به اون هدف قرار میده دیگه براش مهم نیست مردم یا اطرافیان در مورد عملکردش چی میگن.

افزایش احتمال موفقیت با هدف گذاری برای کنکور :

هرچی هدفت کامل تر و با جزئیات دقیق تری توصیف بشه. میزان انگیزه تو برای ادامه برنامه ریزیت و احتمال موفقیت به طرز چشمگیری افزایش پیدا میکنه. هدف گذاری برای کنکور، مسئله ایه که همه مشاور ها توی جلسات مشاوره کنکور به اهمیتش تاکید میکنن، چراکه اگه تو ندونی داری برای چی میجنگی و برای چی داری تلاش میکنی، خیلی زود انگیزه ات رو از دست میدی و دچار سردرگمی میشی. در واقع، کسب موفقیت و پیروزی مشروط به هدف داشتن است.

اهمیت خودشناسی در هدف گذاری برای کنکور

در یک کلام: « خودشناسی لازمه ی هدفمندی است». اگه بتونیم به اندازه کافی به خودشناسی برسیم ، موانع مسیر نمی تونن در روند برنامه ی ما اختلالی ایجاد کنن و میتونیم با انرژی و قدرتی بیشتر از قبل حرکت کنیم. چون «ما خودمان را می شناسیم و می دانیم این چیز های کوچک نمی توانند انگیزه ی ما را برای رسیدن به اهدافمان کم کنند». آزمون های شخصیت شناسی مانند MBTI به ما در این مسیر کمک می کنند که ویژگی های خودمون رو بهتر درک کنیم، علاقمون رو بشناسیم و بتونیم طبق صفات خوب و بد خودمون یک برنامه ریزی متناسب با هدف داشته باشیم. ارزش هایی که برامون مهمه رو مشخص کنیم و با استفاده از این فاکتور ها هدف گذاری کنیم. حالا که اهمیت هدف‌گذاری رو متوجه شدید، وقتشه که با ارائه‌ی دقیقی از دستاوردهای برنامه ریزی درسی و پیدا کردن راهکارهایی مؤثر برای اجرای اون، یک هدف گذاری واقعی و رو به جلو داشته باشید.

 

شیوه هدف گذاری کنکور

یکی از روش های مرسوم که خیلی جاها برای هدف گذاری راجع بهش صحبت میکنن شیوه SMART است.

هدف گذاری به روش هوشمند SMART :

هدف گذاری برای کنکور به روش اسمارت smart

SMART مخفیف کلمات زیر است:

 • مشخص باشد
 • قابل اندازه گیری باشد
 • دست یافتنی باشد
 • واقع بینانه باشد
 • زمان بندی شده باشد

ولی هیچوقت نمیشه اینقدر منطقی هدف گذاری کرد . چون اصولا این روش کاملا مبتنی بر منطقه و اصولا ما آدمای احساسی هستیم نه منطقی. پس یه روش دیگه رو باید برای هدف گذاری جایگزین کنیم. SMART اصولا اشتباه نیست ولی در شروع کار از SMART نمیشه استفاده کرد. در شروع کار بجای هدف گذاری کنکور به روش SMART، از 4 گام دیگه استفاده میکنیم.

 

هدف گذاری برای کنکور 1402 در 4 گام حرفه ای

در ادامه و پس از هدف گذاری به روش SMART، به هدف گذاری در 4 گام میرسیم و در این 4 گام به صورت کامل بهترین نوع هدف گذاری کنکور رو بهتون آموزش میدیم.

1- ایده داشته باشیم

تو این مرحله باید ایده هایی که برای هدفمون توی کنکور داریم رو روی کاغذ یادداشت کنیم. بچه ها تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید. از زندگی چی می‌خواید؟ قصد دارید در آینده آدم مهم و تاثیر گذاری باشید؟ تصمیم گرفتید توی چه رشته ای ادامه تحصیل بدهید؟ برای تعیین هدف باید طبق شرایط محیط و شرایط خودمون تصمیم بگیریم تا بتونیم وضعیت زندگیمون رو در آینده تعیین کنیم. مثلا برای هدف گذاری کنکور باید شرایط شغلی آینده و همچنین شرایط و علایق شخصیمون و هم شرایط جامعه و وضعیت شغلی و درآمدی رو که در حال حاضر مناسب ماست، در نظر بگیریم و با یک تصمیم گیری شفاف و واضح تکلیف زندگیمون رو روشن کنیم. برای داشتن هدفی منطقی و قابل دسترس باید ذهنی شفاف و هدفمند داشته باشیم. باید تمرکز ذهنی خودمون رو کنترل کنیم و در راه رسیدن به هدف ازش استفاده کنیم. داشتن ذهنی شفاف، قدرت خلاقیت و تفکر انسان رو بالا می بره و باعث می شه پر‌انرژی به سمت هدف گام برداریم. جواب همه ی این سوالات رو در یک برگه برای خودتون بنویسید و مشخص کنید چشم اندازتون برای آینده چیه؟

دلیل یادداشت کردن ایده ها روی کاغذ

یک نکته ی مهم در این بین یادداشت کردن هدف ها و اولویت بندی اوناست. اینکه کدوم هدف برای من اهمیت بیشتری داره و کدوم هدف اهمیت کمتر، یا کدوم هدف، هدف اصلیه و کدوم فرعی. باید اهداف رو یادداشت کرد تا همیشه جلوی چشممون باشه و بشه بهشون رسید. هیچ کسی بهتر از خودتون نمیتونه در این راه کمکتون کنه، به قول شاعر: “از آینه بپرس نامِ نجات دهنده ات را”

2- اولویت بندی و زمان بندی

توی این مرحله نکته ای که باید بگیم اینه که کلی از اهدافی که در مرحله قبل روی کاغذ آوردیم در یک راستا هست و خیلیاش رو میشه با هم دیگه تلفیق کرد. مثلا شاید ما توی هدف گذاری برای کنکور تصمیمون این باشه که در سال دوازدهم معدلمون رو 2 نمره ببریم بالا، ترازمون رو 1000 پله افزایش بدیم، ساعت مطالعمون رو به 12 ساعت در روز برسونیم و به پزشکی دانشگاه تهران برسیم. اگه دقت کنید تمام این اهداف در قبولی پزشکی دانشگاه تهران خلاصه میشه. چرا که کسی که قصد قبولی تو این رشته رو داره باید تمام پارامترهای رو که گفتیم (افزایش ساعت مطالعه، افزایش تراز و معدل و…) به همراه داشته باشه.

زمانبندی در هدف گذاری یعنی چی؟

یعنی یک برنامه ریزی بلند مدت و مشخص داشته باشید تا بتونید به بهترین شکل این مسیر رو طی کنید. برای خودتون نقشه ی راه تهیه کنید. اینکه میخواید چکار کنید تا به هدف مد نظرتون برسید. در این راه باید از کسانی که قبلا این راه رو طی کرده اند، از این رو همیشه میشه روی بهترین مشاوران کنکور به عنوان بهترین راه ممکن یاد کرد.

3- آزمایش هدف تعیین شده برای کنکور

در این مرحله باید آزمایش کنیم که هدفی که انتخاب کردیم درسته یا نه؟

5 گام تا آزمایش هدف

 1. هدفتون براتون معنی دار هست؟ میتونیید حسش کنید و ازش حس خوب بگیریید یا نه؟ قلبتون براش میتپه یا نه؟
 2. چالشی هست؟ شما رو به چالش میندازه و ازتون کار میکشه؟ تلاش زیادی نیاز داره یا نه؟ اگه هدفتون چالشی باشه ذهنتون رو بیشتر درگیر خودش میکنه پس احتمال موفقیتتون بیشتر میشه
 3. زمان دار هست؟ توی یه بازه زمانی مشخص باید بهش برسید یا نه؟
 4. رشد دهنده هست؟ شما رو رشد میده یا نه؟ باعث رشد شخصیتت میشه یا نه؟
 5. قابل لمس هست؟ هدفتون رو برای خودتون تصویرسازی کنید. فک کنید توی بیمارستان نشستید با کلی آدم کنارتون. آیا به وجدتون میاره؟ این باعث میشه ذهنت باهاش درگیر بشه.

اگه پاسخت به 5 سوال بالا بله بود یعنی هدف گذاری که برای کنکور انجام دادی درست هست.

4- انتخاب روش صحیح و اقدام برای اجرای آن

بعد از آزمایش روش های گوناگون وقتشه که روش خودتون رو برای دستیابی به هدف تعیین شده پیدا کنید و اون رو با تمام قدرت اجرا کنید.

 

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن تا در کمترین زمان ممکن برنامه اختصاصی خودتو که توسط رتبه برتر ها نوشته شده دریافت کنی و گام محکمی در جهت رتبه برتر شدنت توی کنکور برداری!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

انواع هدف گذاری برای کنکور 1402

یک هدف گذاری جامع شامل چندین لایه هدف گذاریه. شما هم این ضرب المثل “یک شبه نمیشه راه صد ساله رو رفت” رو حتما شنیده‌اید. نمی توان با اهداف بلند مدت یک برنامه ی دقیق تنظیم کرد . باید اهداف رو کوچک تر کنیم . اهداف بلند مدت رو به چند هدف میان مدت و اهداف میان مدت را به چند هدف کوتاه مدت تبدیل میکنیم تا کار برنامه ریزی و اقدام در جهت تحقق هدف راحت تر بشه.

هدف گذاری بلند مدت

این نوع هدف گذاری باعث افزایش چشمگیر انگیزه ی ما برای تحول در رفتارمون و حرکت به سمت اهدافمون میشه. اما نکته ی قابل توجه اینه که باید این هدف گذاری مطابق واقعیات منطقی باشه تا به حقیقت بپیونده.

نمونه هدف گذاری بلند مدت برای کنکور

انتخابِ رشته‌ی حسابداری دانشگاه تهران یا مثلا حقوق دانشگاه علامه‌ یا یک رتبه‌ی خاص، نمونه‌هایی از اهداف بلندمدت هستند. هدف گذاری ها لایه لایه می باشند و عمقی ترین و مهم ترین لایه ، هدف گذاری بلندمدت می باشد.

اهداف میان مدت

انتخاب این اهداف باید طبق توانایی ها و علایق و ارزش ها باشه. اینکه من آخر تابستون قراره در کجا قرار داشته باشم و چه مقدار از دروس رو خونده باشم. در فصل پاییز و زمستون کدوم مباحث رو خوانده و پس از عید چطور وارد دوران جمع بندی بشم جزء اهداف میان مدت به حساب میان.

هدف گذاری کوتاه مدت برای کنکور

هدف گذاری‌های کوتاه‌‌تر همون هدف‌گذاری کوتاه‌مدت هستند که شامل هدف گذاری های روزانه، هفتگی و ماهانه میشن. مثلا این که این دو هفته بتونم مبحث تابع ریاضی رو تموم کنم و به فلان درصد در درس ریاضی در این آزمون برسم. یا مثلا در زمان مشخصی تعداد مناسبی تست از یک مبحث کار کنم.

با یک برنامه ریزی مناسب می تونید به تمام اهداف کوتاه مدتتون، به ترتیب برسید.

اهمیت اهداف کوتاه مدت برای یک کنکوری

تا اینجای کار فهمیدیم که باید در این مسیر محکم قدم برداریم و تلاشمون رو به بهترین شکل ممکن بکنیم، اما ما به یک سری اهداف کوتاه مدت هم نیاز داریم. مثلاً اینکه در آزمون های پیش رو می خوایم چه ترازی رو کسب کنیم یا توی هر درسی قصد داریم به چه درصدی برسیم؟ ما باید گام به گام پیش بریم و انتظار پیشرفت خیلی زیاد رو طی یک زمان کوتاه نداشته باشیم و واقع بینانه واسه خودمون هدف گذاری کوتاه مدت بکنیم.

 

اولویت هدف گذاری ترازی و درصدی

هدف گذاری بر روی تراز به هیچ وجه نمیتونه هدف گذاری دقیقی باشه. چراکه تراز آزمون ها به بسیاری از پارامترهایی بستگی داره که هیچ کدوم در اختیار ما نیست (مثلا سطح سختی سوالات، درصد پاسخگویی شرکت کنندگان و…) پس برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت خودتون در حیطه ی پیشرفت درسی باید بیشتر روی درصد هامون تمرکز کنیم و سعی کنیم به صورت پلکانی اونارو افزایش بدیم. یکی از بهترین هدف گذاری های درصدی، هدف گذاری چند از 10 هست.

هدف گذاری چند از 10

در این نوع هدف گذاری ما بازه‌ی 100درصد رو در هر درس به 10 بازه‌ی 10 تایی تقسیم می‌کنیم تا اجرای هدف گذاری سر جلسه آزمون برامون راحت تر باشه. به طور مثال یک داوطلب هدف گذاری خودش رو در درس ریاضی 6 از 10 انتخاب میکنه. این یعنی از هر 10 سوال باید به 6 سوال ریاضی پاسخ بذه پس اگه سر جلسه ی آزمون 30 سوال ریاضی داشتیم به 18 تای اون باید پاسخ بده. هدف گذاری چند از 10 را باید در سه زمان مختلف انجام داد:

1- پس از دریافت کارنامه ی آزمون

به این صورت که طبق درصد هاتون توی آزمون جاری برای آزمون بعدی هدف گذاری منطقی ای انجام می‌دید (حفظ نقاط قوت و افزایش درصد نقاط ضعف) و سعی می کنید تست های زمانداری رو که طی دو هفته خواهید زد، با این هدف گذاری هماهنگ کنید.

2- جمعه ی بین دو آزمون

در این زمان شما به یک شناخت نسبی از سطح خودتون در مباحث آزمون رسیده‌اید و میتونید با مقایسه‌ خودتون با هدف گذاری هفته گذشته، هدف گذاری منطقی‌تری انجام بدید.

3- شب قبل از آزمون

مهم ترین مرحله هدف گذاری چند از 10 این مرحله است. اینجا باید طبق شناخت خودتون از تست زنی های این دو هفته، هدف گذاری هایی منطقی و متناسب با زمان آزمون برای هر درس تهیه کنید. این هدف گذاری ها باید کمی کمتر از درصد هایی که در خانه زده اید باشه چرا که شرایط آزمون کمی متفاوت‌تره و باید جانب احتیاط رو رعایت کرد. به طور مثال اگر طی این دو هفته مبحث شیمی آزمون رو به طور میانگین 60درصد زدید و برای هر 10 سوال شیمی 15دقیقه وقت گذاشتید باید هدف گذاریتون به صورت 5 از 10 در 15 دقیقه باشد.

مهم ترین نکته درباره ی این هدف گذاری لزوم اجرای اونه. یعنی خودتون رو ملزم کنید اون رو دقیق اجرا کنید، نه کمتر و نه بیشتر!

فواید هدف گذاری چند از 10 برای کنکور

 1. کاهش چشمگیر تعداد غلط ها(به دلیل هدف گذاری منطقی و اجرای اون که نزدیک به درصدهاتون توی خونه است)
 2. افزایش اعتماد به نفس
 3. افزایش تدریجی درصد
 4. افزایش تمرکز سر جلسه(چون میدونید چه سوال هایی رو نباید بزنید و وقت کافی برای پاسخ به سایر سوالات رو دارید.)
 5. ذخیره زمان اضافی سر جلسه آزمون

هدف گذاری چند از 10 رو باید برای اهداف بلند مدت خودتون هم در نظر داشته باشید مثلا بدونید که برای قبولی در رشته ی هدفتون (مثلا پزشکی مشهد) به چه درصد هایی توی کنکور سراسری نیاز دارید و سعی کنید در بلند مدت به این درصد ها برسید.

 

هدف گذاری در تست زنی

برای هدف گذاری در تست زنی هم مانند سایر هدف گذاری ها باید گام به گام و آهسته پیش روی کرد. یک داوطلب کنکور باید تعداد تست هایی که هر هفته که در دروس عمومی و چه در دروس اختصاصی کار میکنه در دفتر برنامه ریزی یادداشت کنه یا به مشاور خودش گزارش بده این گزارش ها باید ریز باشن یعنی برای هر درس به صورت جداگانه نوشته بشن و طبق زمان هایی که در اون تست میزنیم گزارش داده شود.

نمونه هدف گذاری تست زنی برای کنکور

مثلاً:  توی این هفته 50 تست از درس ریاضی رو در مدت زمان ۳ ساعت کار کردم . هدف گذاری هر چقدر ریزتر و دقیق‌تر باشه و با جزئیات نوشته بشه، بیشتر باعث موفقیت میشه. مثلا یادداشت کنید که چه تعداد تست آموزشی کار کرده‌اید چه تعداد تست زماندار کار کرده‌اید یا اینکه از چه کتابی تست کار کرده‌اید .

این هدف گذاری ها به مرور زمان و گام به گام باید پیشرفت کنن مثلاً اگر شما در طول نیم سال اول به طور میانگین هفته ای 100 تست در درس زیست کار می کردید، باید هدف گذاریتون به گونه‌ای باشه که در نیم سال دوم این تعداد به ۱۵۰ یا ۲۰۰ عدد در هفته برسه و این باید گام به گام و آهسته آهسته صورت بگیره.

 

هدف گذاری در ساعت مطالعه برای کنکور:

بی شک مهم ترین فاکتور در پیشرفت تحصیلی ، افزایش ساعت مطالعه است . نکته ی مهم اینه که برای هر درس 2 فاکتور رو در هدف گذاری ساعت مطالعه لحاظ کنیم.

 1. ضریب درس در کنکور
 2. نقاط قوت و ضعف

به طور مثال برای یک داوطلب تجربی بیشترین ساعت مطالعه ی هفتگی باید به درس زیست اختصاص پیدا کنه، بعد از اون شیمی و بعد ریاضی و فیزیک. افزایش ساعت مطالعه باید تدریجی و پیوسته صورت بگیره و به هیچ وجه اختلال بزرگی بین برنامه پیش نیاد. با ثبت ساعت مطالعه یا گزارش اون به مشاورتون خودتون رو به برنامه پایبند می‌کنید و این باعث موفقیتتون میشه.

هرکسی باید طبق شرایط فردی خودش برای ساعت مطالعه هدف گذاری کنه. مثلا یک دانش آموز دوازدهم نباید خودش رو با یک داوطلب فارغ التحصیل مقایسه کنه چرا که وقت آزاد دانش آموز دوازدهم برای مطالعه خیلی کمتره

ثبت ساعت مطالعه در هدف گذاری کنکور

با ثبت ساعت مطالعه، ذهن انسان از حالت ابهام خارج میشه و میتونه منطقی‌تر برنامه ریزی کنه.

افزایش تدریجی

افزایش ساعت مطالعه  باید تدریجی و با شیب ملایم باشه. برای مثال اگه روزی 5 ساعت مطالعه میکنید، نباید اون رو یک دفعه به 8 ساعت افزایش بدید. ممکنه فکر کنید که زمان کمی دارید و با افزایش ناگهانی ساعت مطالعه می تونید زودتر درس ها رو تموم کنید. این باور اشتباهه چراکه در اینصورت نه تنها موفق به انجامش نمیشید، بلکه پس از مدتی بی انگیزه میشید و انرژی خودتون رو برای ادامه ی مسیر از دست می دهید و این باعث افت درسی و روحی روانی شما میشه.

استرس و اضطراب ممنوع

استرس و اضطراب رو از خودتون دور کنید و با اعتماد به نفس ساعت مطالعه خودتون رو آهسته اما برنامه ریزی شده و منظم افزایش بدید. مثلا ابتدا 5 ساعت را به 5 ساعت ونیم ،سپس به 6 ساعت و به همین طریق ادامه بدید تا به هدف گذاری دلخواه خودتون برسید.

اهمیت دفتر برنامه ریزی در هدف گذاری ساعت مطالعه

برای اینکه یک هدف گذاری دقیق و قابل اجرا در ساعت مطالعه داشته باشید باید به طور منظم دفتر برنامه ریزی کنکور خودتون رو پر کنید یا به مشاور خود گزارش کار روزانه و هفتگی بدید. به این صورت که من امروز هر درسی رو چند ساعت مطالعه کردم (به طور مجزا ساعت مطالعه ی تشریحی و تستی) و در پایان هفته مجموع این ساعات رو گزارش بدید. این کار باعث میشه به برنامه خودتون مقید بشید و به اهداف خودتون پایبند باقی بمونید. سعی کنید برنامه ی هر روزتون رو دقیق اجرا کنید و عقب نیفتید تا به اهداف کوتاه مدت خودتون برسید.

 

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم تا با بیان مهمترین نکات راجب هدف گذاری بهتون کمک کرده باشیم تا بتونید با رعایت نکات گفته شده گام محکمی در راستای تحقق اهدافتون و نزدیک شدن به رتبه برتر کنکور بردارید. در کنار هدف گذاری اهمیت به موضوع مشاوره کنکور و برنامه ریزی درست و صحیح باعث میشه تا شما در این مسیر مه آلود و پر پیچ و خم، صحیح ترین راه رو طی کنید و از روش هایی که قبلا از مرحله آزمون و خطا رد شدن استفاده کنید تا بتونید در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت بهترین و بالاترین راندمان مطالعاتی رو بگیرید. یادت نرفته که همیشه بهترین هارو برات آرزو میکنیم دیگه؟!

دریافت برنامه اختصاصی از رتبه های برتر کنکور

فرم زیر رو پر کن تا در کمترین زمان ممکن برنامه اختصاصی خودتو که توسط رتبه برتر ها نوشته شده دریافت کنی و گام محکمی در جهت رتبه برتر شدنت توی کنکور برداری!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

مزایای داشتن هدف برای کنکور چیست؟

از مهمترین و شاخص ترین مزایای هدف گذاری، عدم بی انگیزگی و کاهش اتلاف وقت هست، توی این مقاله به صورت مفصل راجب مزایای هدف گذاری کنکور صحبت کردیم.

بهترین روش هدف گذاری چگونه است؟

روش SMART یکی از روش های های پرکابرد برای داشتن یک هدف گذاری موفق است، اما ما در این مقاله به هدف گذاری در 4 مرحله پرداختیم که به شدت بازدهی بیشتری نسب به روش SMART دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }