آیدی نوین - مدت مطالعه دروس و تست زنی آن

مدت مطالعه دروس و تست زنی آن

دروس از نظر قالب به سه دسته تقسیم می شوند: 1-تمرینی، 2-خواندنی، 3-حفظی

1- دروس تمرینی: دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به حل تمرین فراوان دارند. مانند ریاضی، فیزیک،قواعد عربی، مسائل اقتصاد و…..

برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به تست زدن اختصاص دهید برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما ٩٠ دقیقه ای است باید ٣٠ دقیقه را به مطالعه و رسم الگوهای یادآوری و ٦٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.

2- دروس خواندنی: دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به استدلال برای به خاطرسپاری مطالب دارند. مانند زیست شناسی و بخش های از شیمی.

برای این دروس باید بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به مطالعه به شیوه لایه ای (به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد، ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.) و حاشیه نویسی اختصاص دهید.برای مثال اگر واحد مطالعاتی شما دقیقه ای است باید٦٠ دقیقه را به مطالعه و حاشیه نویسی و ٣٠ دقیقه را به حل تمرین اختصاص دهید.

3- دروس حفظی: دروسی هستند که برای یادگیری نیاز به تکرار دارند. مانند لغات فارسی، لغات عربی، لغات زبان و….

برای یادگیری این مباحث فیش نویسی را فراموش نکنید، فیش برگه های کوچکی است که می توانید یک طرف آن را لغت مربوطه و طرف دیگر آن را مترادف آن یا جمله ای که کلمه را برای شما تداعی می کند یادداشت کنید. برای یادگیری و به خاطر سپردن فیش ها هر شب ۳۰ دقیقه زمان به ان ها اختصاص دهید.

 

نکته: حتما مطابق یک برنامه مطالعاتی دقیق پیش برید، برنامه ای که به تمامی دروس به صورت متعادل پرداخته و در بازه های مشخص مانند جمع بندی نیمسال اول، نورزو و.. دروس مشخصی را جمع بندی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }