آیدی نوین - حذف درس ریاضی برای کنکور

حذف درس ریاضی برای کنکور

حذف درس ریاضی برای کنکور

 

حذف درس ریاضی برای کنکور درسته ؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ کلاس کنکور نیازه ؟ انگیزه در مطالعه چه تاثیری داره؟ تحلیل آزمون ها چگونه باید انجام شود؟ در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDN ،مشاور ارشد سامان مختاری به این سوال پاسخ میدهند.

سوال: من یازدهم تجربی هستم، در درس های زیست، فیزیک و شیمی خیلی خوب هستم، اما در ریاضی ضعیف هستم، می توانم برای کنکور این درس را حذف کنم؟

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

  فایل صوتی

حذف درس ریاضی برای کنکور

با قاطعیت گفته می شود که فکر حذف کردن یک درس را در کنکور سراسری، کاملا از ذهنتان بیرون کنید، چون اولا درست است که شما در آن سه درس قوی هستید، ولی از کجا معلوم که در روز کنکور سراسری بتوانید آنقدر آن درس ها را بالا بزنید که صفر زدن درس ریاضی را بتواند جبران کند، چون کنکور سراسری یک رقابت غیر قابل پیشبینی است.
دوما، اگر آن درسی را که حذف می کنید در کنکور، سوالات ساده ای داشته باشد، خیلی از رقبا درصدهای بسیار بالایی در آن درس می زنند و شما حسرت آن را خواهید خورد که چرا به مباحث ساده درس ریاضی نگاهی نینداخته اید، حتی یک یا دو درصد از آن درس بزنید بهتر از این است که صفر بزنید، چون همان یک الی دو درصد، ممکن است بین هزاران نفر شما را جابه جا کند، چون خیلی از افراد مثلا صفر می زنند، شما که از صفر بالاتر می آیید و به دو یا سه درصد می رسید, از بسیاری از رقبا پیشی می گیرید.
از طرفی، شما هنوز سال یازدهم هستید و تا کنکور سراسری کلی وقت دارید، اگر یک درس را ضعیف هستید، می توانید تمرین بیشتری حل کنید، از منابع بیشتری استفاده کنید، از فیلم های آموزشی استفاده کنید؛ اتفاقا چون ریاضی ضعیف هستید باید این درس را هر روز در برنامه تان قرار دهید و کار کنید.
دانش آموزان کنکوری که بعد از عید هم می خواهند درسی را حذف کنند نیز چنین اجازه ای بهشان نمی دهیم، یکسری مباحث ساده است که اگر در کنکور بیاید، می توانید به راحتی جواب دهید، شما که تازه سال یازدهم هستید و فرصت کافی دارید که درس ریاضی را تا روز کنکور به نقطه ی قوت خود تبدیل نمایید، حتی قوی تر از زیست شناسی، اگر به اندازه ی کافی برای آن وقت بگذارید.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

شما می توانید سوالات خود را از ما (رتبه های برتر کنکور) در مورد برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور و بهترین روش مطالعه و سایر موارد بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

1 reply on “حذف درس ریاضی برای کنکور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }