آیدی نوین - بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور 99

بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور 99

زمان شروع کنکور 99

بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور 99 چه وقتیه؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ رتبه های برتر کنکور چیکار میکردن؟ تحلیل آزمون ها چگونه باید انجام شود؟ در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDNovin ،مشاور ارشد مجتبی فاطمی به این سوال پاسخ میدهند.

 

بهترین زمان برای شروع مطالعه برای کنکور 99

رفقای عزیزم سلام، حالتون چطوره؟ امیدوارم زندگی دقیقا اون طوری باشه که شما می خواید و اگر اینطور نیست با دست های پرتوانتون اونجوری زندگی رو بسازین که بروفق مرادتون باشه.

سوالی که این روزا بچه های کنکوری زیاد از ما می پرسن اینه که کی شروع کنیم؟ کی شروع کنم بخونم و نتیجه ی بهتری توی کنکور سراسریِ سال 99 بگیرم؟

جواب خیلی واضحه؛ رفیق من هرچقدر زودتر شروع کنی، هرچقدر پرقدرت تر شروع کنی، هرچقدر راندمان مطالعاتی بالاتری داشته باشی قاعدتا اون نتیجه ای که می خوای دریافت کنی خیلی بهتر خواهد بود. نکته ی اول، بچه های سال یازدهمی که تازه امتحانات خردادشون تموم شده یک روند خیلی خوبی داشتن که می تونن اون رو حفظ کنن و این روند رو به عادت تبدیل کنند. ساعت مطالعاتی بالا و راندمان مطالعاتی بالا برای خوندنِ امتحانات خرداد ماهشون. پس اگر می خواید این روند رو از دست ندید این چیزی که داشته به عادت تبدیل می شده رو از دست ندید، سعی کنید استمرارش بدین و این استمرار هرچقدر به پایان امتحانات خرداد ماه نزدیکتر باشه نتیجه بخش تره و یک شروع فوق العاده خواهید داشت. این اتفاق خیلی راحت میفته چون امتحاناتتون نزدیک بوده.

نکته ی دوم اینکه برای شروع امروز و فردا نکنید. یک دانش آموز کنکوری پیش خودش میگه که خب امتحانات خرداد ماه رو که تموم شد شروع می کنم برای کنکور سراسری خوندن، تموم میشه هیچ اتفاقی نمیفته؛ میگه حالا یک کم استراحت کنم بعد شروع می کنم برای کنکور، یک استراحت می کنه و مسافرت میره، هیچ اتفاقی نمیفته، تابستون تموم میشه، هیچ اتفاقی نمیفته، برنامه ی خودش رو می ذاره واسه ترم دوم، باز هم هیچ اتفاقی نمیفته و ازش آبی گرم نمیشه. برای عیدش هزارتا برنامه می ریزه و هیچ کدوم رو عملی نمی کنه. این اتفاقات برای خیلی از ماها افتاده، بعد نزدیک کنکور که میشه سقف آرزوهاش روی سرش خراب میشه و همه ی اون رویاهایی که اول سال توی سرش داشت روی سرش هوار میشه و به کنکور سال بعد فکر می کنه. شاید هم اصلا نتونه فکر کنه چون موقعیتش دیگه نبوده. زمان خیلی بی رحمه از این بابت که اگر بگذره دیگه قابل بازگشت نیست و میره پی کار خودش.

پس امیدوارم تمام وجودت رو بذاری و از همین لحظه که باهاتون صحبت می کنم برید و یک استارت پرقدرت بزنید. غیرتی، بی منطق، تمام وجودت رو بذاری. در کنار هم می خوایم سقف رویاهامون رو بلند و بلند و بلندتر کنیم تا برسه به آسمون. دوستتون دارم.

شما می توانید سوالات خود را از بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

مجتبی فاطمی مشاور ارشد موسسه آیدی نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }