آیدی نوین - بهترین مشاوره تحصیلی

بهترین مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

با توجه به تغییرات جدید سازمان سنجش و اهمیت معدل نهایی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم و تاثیر مستقیم اون بر تراز نهایی دانش آموزان، وجود مشاوره تحصیلی بیشتر از هر زمان دیگری احساس میشه. تاثیر معدل نهایی روی تراز نهایی در پایه های دهم و یازدهم هر ساله رو به افزایشه و قطعا موضوع مشاوره تحصیلی، اصولی درس خوندن و برنامه ریزی درسی صحیح هر ساله رو به افزایشه. مشاوره تحصیلی به صورت حضوری و غیر حضوری، بهتون کمک میکنه تا توی مسیری که قراره در این سه سال طی کنید دچار سردرگمی نشید و به صورت اصولی با برنامه ریزی صحیح و راندمان مطالعاتی بالا، در تمام دروس سربلند و موفق خارج بشید. در این مقاله به اهمیت وجود مشاوره تحصیلی میپردازیم و مهمترین نکاتی باید در این مورد بدونید رو بهتون آموزش میدیم.

دریافت مشاوره تحصیلی از برترین مشاوران آیدی نوین

با پر کردن فرم زیر در کمترین زمان میتونی با یکی از مشاورین رتبه برتر ارتباط بگیری و طی یک جلسه کاملا رایگان مشکلاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو دریافت کنی!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاور تحصیلی به کسی گفته میشه که در راستای پیشرفت تحصیلی و بهبود وضعیت درسی دانش آموز تلاش کنه و در کنار مهارت های آموزشی که داره بتونه مشکلات و ضعف های مطالعاتی، روحی و سبک زندگی فرد رو شناسایی کرده و در جهت حل این مسائل به شخص موثر باشه. یک مشاوره تحصیلی خوب و حرفه ای کسیه که از تموم راه حل ها برای افزایش راندمان مطالعاتی دانش آموز استفاده کنه تا دانش آموز تحت هر شرایطی بتونه مشکلات تحصیلی و… خودش رو از میان برداره و به موفقیت تحصیلی و معدل بالا برسه.

مشاوره تحصیلی در طول سال تحصیلی در کنار دانش آموزه تا از مسائلی که ممکنه در زندگی شخصیش به وجود بیاد و موجب از رفتن تمرکز و بهم ریختگی ذهنش میشه جلوگیری کنه و با راه حل ها و حمایت های خودش نزاره که دانش آموز از راه درستی که به موفقیتش ختم میشه دور بشه. همچنین با توجه به تنوع بالای رشته های مختلف تخصیلی و رقابت سنگین برای قبولی در رشته های پرطرفدار و تاپ کشور در کنکور سراسی، مشاوره تحصیلی نقش زیادی در هدایت مناسب دانش آموز داره. با توجه به نیاز تحصیلات عالی، یک مشاور تحصیلی مناسب میتونه دانشجویان و داوطلبین کنکور سراسری رو راهنمایی کنه. به طور کلی مشاوره تحصیلی فراتر از مشاوره کنکور هست و بیشتر روی جنبه های تحصیلی و مسیر درست این موضوع تمرکز داره. مشاوره تحصیلی میتونه در مورد آینده شغلی و تحصیلیت، ادامه تحصیلت در خارج از کشور، آزمون های مختلف و روش برنامه ریزی درسی بهت کمک کنه و با روانکاوی تحصیلی دانش آموز ها بهترین مسیری که یک شخص میتونه طی کنه رو به فرد نشون میده.

 

لازمه استفاده از مشاوره تحصیلی

با توجه به تفاوت در سبک و شرایط زندگی افراد، سوال “آیا داشتن یک مشاوره تحصیلی واجبه؟” جواب قطعی نداره، اما به صورت کلی اکثر دانش آموزان به دلیل عدم تجربه و برخورد احساسی با موضوع انتخاب رشته در پایه نهم و همینطور بعد از کنکور، و همینطور نداشتن آگاهی در مورد برنامه ریزی و روش های مطالعه صحیح و همینطور شیوه درس خواندن در تابستان به مشاوره تحصیلی نیاز دارند تا در کنار آموزش این موارد، دانش آموز رو به سمت درست ترین و مناسب ترین مسیر نسبت به شخصیت و نوع تفکرش هدایت کنه.

 

مزیت های استفاده از مشاوره تحصیلی

امروزه محیط آکادمیک و شرایط تحصیل نسبت به دهه های گذشته تفاوت های زیادی کرده و بع دلیل رقابت بالا در دوران مدرسه و کنکور، دانش آموز برای موفقیت به یک مشاوره نیاز داره تا بتونه بدون اتلاف وقت و بدون خستگی هنگام مطالعه به اهدافی که از بچگی توی ذهنش داشته برسه. در ادامه دو مورد از مهم ترین مزیت های استفاده از مشاوره تحصیلی رو بیان میکنیم.

برنامه ریزی درسی درست و اصولی

متاسفانه به دلیل عدم اطلاع کافی راجع به برنامه ریزی درسی درست و اصولی و عدم رعایت توازن در برنامه ریزی، والدین و دانش آموزان نمیتوانند برنامه ریزی صحیح و اصولی بر پایه میزان توانایی ها، نقاط قوت و ضعف ها و همینطور سطح کشش و حد توان درس خوندن داشته باشند. ازین رو وجود یک مشاوره تحصیلی مناسب بهتون کمک میکنه تا برنامه ریزی اختصاصی خودتون رو داشته باشید و از رعایت برنامه ریزی که بهتون فشار سنگینی وارد نمیکنه لذت ببرید.

مدیریت زمان و هزینه

با پایان سال تحصیلی و نزدیک شدن به کنکور، زمان حکم طلا داره و هر سال از اهمیت زیادتری برخوردار میشه. خیلی ها بعد از گذشت دوسال، زمانی که وارد سال دوازدهم میشن ناگهان با غولی به اسم کنکور روبه رو میشن و توی این یک سال به شدت تحت فشار قرار میگیرن و مجبور میشن هزینه زیادی برای موفقیت در کنکور داشته باشن و در نهایت هم بهترین نتیجه رو نمیتونن کسب کنن. در این لحظه دانش آموزانی که از پایه دهم با مشاوره تحصیلی جلو اومدن در این زمان با تسلط کامل روی دروس هر دو پایه دهم و یازدهم و همینطور نمرات درخشان، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و عدم خرید کتاب های کمک درسی گرون قیمت، از لحاظ زمانی، تحت فشار های شدید روحی و درسی قرار نمیگیرند.

 

مشاوره کنکور سراسری

یکی از سرنوشت ساز ترین تصمیمات محصلین در کل روند تحصیلشون، انتخاب رشته ای هست که قراره در دانشگاه ادامه بدن و برای کنکور سراسری در اون سنجیده میشن. یک مشاور تحصیلی آگاه تاثیر بسیار موثری روی این روند حساس و مهم داره و با آگاهی از میزان توانایی ها، استعداد ها و علایق دانش آموز بهترین برنامه ریزی کنکور و بهترین رشته رو بهش پیشنهاد میده، رشته ای که هم از لحاظ شغلی در آینده ریسک کمتری داشته باشه و هم مناسب فرد باشه. همینطور مشاوره تحصیلی میتونه توی آگاهی فرد راجع به موضوعاتی مانند قسمت های مختلف کارنامه، نقش سهمیه ها در انتخاب رشته، بومی گزینی، آگاهی از امکانات و هزینه  ها و شهریه های دانشگاه های دولتی و… کمک ویژه ای کنه و فرد با مشاوره تحصیلی بتونه بهترین مسیر رو با گزینش های مختلف انتخاب کنه.

 

اهمیت مشاوره تحصیلی برای مهاجرت و بورسیه

مشاوره تحصیلی برای بورسیه و مهاجرت

ممکنه بعضی از افراد قصد داشته باشن تا برای تحصیلشون به خارج از کشور مهاجرت کنن ولی از روند کار هایی که باید برای این مقوله انجام بدن آگاهی و اطلاعی نداشته باشن. مشاوره تحصیلی میتونه با مشورت دادن در این زمینه به راحتی اقدام به ارسال درخواست به دانشگاه های خارج از کشور کنه و در صورت امکان از بورسیه تحصیلی اونا استفاده کنه! در صورتی که فردی موفق به کسب بورسیه تحصیلی بشه میتونه بدون هیچ هزینه ای در کشور مورد نظر به ادامه تحصیل مشغول بشه.

 

سخن پایانی

مشاوره تحصیلی در واقع فراتر از مشورت دادن در رابطه با کنکور و مسائل درسیه. مشاوره تحصیلی در برگیرنده تمام مسائل تحصیلی و تمام خطراتی که ممکنه موجب به لطمه زدن به مسیر درست دانش آموز بشه هست. داشتن مشاوره تحصیلی به دلیل افزایش رقابت و تاثیر مستقیم معدل سه پایه متوسط دوم روی تراز نهایی کنکور، به شدت مورد نیاز شده و میتونه کلید پیروزی در این کارزار خطرناک و پرپیچ و خمی که هر ساله داره به شدت رقابت در اون افزوده میشه، باشه. شما هم میتونید با پر کردن فرم زیر از مزایای داشتن یک مشاوره تحصیلی بهره‌مند بشید و طی یک جلسه کاملا رایگان با بهترین مشاوران کنکور از زبان خودشون جواب سوالاتتون رو بشنوید. میدونی که همیشه بهترینارو برات آرزو میکنیم دیگه؟!

 

دریافت مشاوره تحصیلی از برترین مشاوران آیدی نوین

با پر کردن فرم زیر در کمترین زمان میتونی با یکی از مشاورین رتبه برتر ارتباط بگیری و طی یک جلسه کاملا رایگان مشکلاتت رو ازش بپرسی و برنامه اختصاصی خودتو دریافت کنی!

برنامه ریزی تخصصی و مشاوره بهت کمک میکنه با روش درست و اصولی برای کنکور آماده بشی و درصد موفقیت خودت رو بیشتر کنی!

 

سوالات متداول

آیا داشتن مشاوره تحصیلی ضروری است؟

همونطور که به صورت مفصل در این مقاله بهش اشاره کردیم، مشاوره تحصیلی بر خلاف مشاوره کنکور، ابعاد گسترده تری رو دربرمیگیره و شامل تمام موارد تحصیلی و مشکلاتی که مانع رسیدن شما به هدف و موفقیت هست، میشه.

بهترین مشاوره تحصیلی چه کسی است؟

بهترین مشاوره تحصیلی کسیه که در کنار علم مشاوره ای و کمک در امور درسی، بتونه با راه حل های خودش تمام مشکلات و موانع روحی، فکری و… دانش آموز رو حل کنه و همیشه دانش آموز رو توی مسیر درست نگه داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }