آیدی نوین - آیا سوالات قلم چی و گزینه دو استاندارد هستند؟

آیا سوالات قلم چی و گزینه دو استاندارد هستند؟

آیا سوالات قلم چی و گزینه دو استاندارد هستند؟

 

آیا سوالات قلم چی و گزینه دو استاندارد هستند؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ کلاس کنکور نیازه ؟ انگیزه در مطالعه چه تاثیری داره؟ تحلیل آزمون ها چگونه باید انجام شود؟ در این مطلب از سری وویس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور موسسه کنکوری IDN ،مشاور ارشد سامان مختاری به این سوال پاسخ میدهند.

سوال: از نظر من سوالات قلم چی غیر استاندارد و خیلی سخت می باشد ولی گزینه دو استاندارد تر بهتری دارد و به سوالات کنکور نزدیک تر می باشد، درحالی که مشاورها و معلم ها همه می گویند که هردو آزمون استاندارد است، می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم.

پاسخ مشاور: فایل صوتی + متن  در ادامه مطلب

   فایل صوتی

آیا سوالات قلم چی و گزینه دو استاندارد هستند؟

سوالات آزمون قلم چی شاید در برخی دروس سطحش بالاتر از سطح کنکور باشد، اما این موضوع اصلا بد نیست. مثلا اگر قرار است در روز کنکور سراسری یک وزنه 200 کیلوگرمی بزنید، بهتر است در تمرینات خود، وزنه بیشتر از 200 کیلو بزنید؛ به خاطر اینکه ممکن است درسی در کنکور سراسری سخت تر بشود و از حد نرمال خود فراتر برود، مثل فیزیک تجربی سال94 که نسبت به سال های گذشته سخت تر شد و درواقع در آن سال همه درس ها سخت تر شدند. چناچه شما تا زمان کنکور سراسری تمرین ها و تست های سخت حل نکرده باشید، اگر در جلسه کنکور با سوالات سخت روبه رو شوید جا می خورید و از پس سوالات بر نمی آیید؛ بنابراین بهتر است قبل از کنکور با این چالش رو به رو شده باشید.

از طرفی اگر سوالات غیر استاندارد است، پس چطور بسیاری از دانش آموزانی که در آزمون قلم چی شرکت می کنند درصدهای 70و 80 می زنند و شما در کنکور سراسری قرار است که با همین داوطلبین رقابت کنید، بنابراین اگر کسانی هستند که از پس سوالات برمی آیند شما هم باید بر بیایید.

استاد سامان مختاری، روانشناس و مشاور ارشد دپارتمان مشاوره تخصصی کنکوری IDN

شما می توانید سوالات خود را از ما (رتبه های برتر کنکور) در مورد برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور و بهترین روش مطالعه و سایر موارد بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

 

فرم ارتباط با مشاوران IDN :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }