فهرست مطالب سایت: (کلیک کنید)

معرفی رشته دندانپزشکی – درامد، بازار کار و حداقل رتبه لازم برای دندانپزشکی

معرفی رشته دندانپزشکی، حقوق و بازار کار و حداقل رتبه و درصد لازم برای دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی چیست و حقوق ، درامد و بازار کار دندانپزشکی چگونه است؟ برای معرفی کامل دندانپزشکی و حداقل رتبه و درصد لازم برای قبولی آن با ما همراه باش. در ادامه معرفی رشته های دانشگاهی و پست های مربوط به انتخاب رشته کنکور دکتر صانعی مشاور آیدی نوین، میخوان طی یه ویدیو کامل این رشته عالی و درامدزا رو بطور کامل براتون معرفی کنن.

معرفی رشته دندانپزشکی :

برای اطلاع کامل راجب رشته دندانپزشکی و ارتباط با دکتر صانعی و سایر مشاورین انتخاب رشته IDNovin کافیه فرم زیر رو تکمیل کنی :

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

شما بعد از اینکه رتبه هاتون میاد، انتخاب رشته می کنید و یک تعدادیتون پذیرش دانشگاه ها رو برای رشته دندان پزشکی می گیرید.

ظرفیت رشته دندانپزشکی :

رشته ی دندانپزشکی ظرفیتش نسبت به پزشکی خیلی محدودتره و به تبع اون، رتبه ی بهتری می خواد، جز دانشگاه تهران و شهید بهشتی که بچه ها رشته ی پزشکی و دندون و دارو رو تقریبا میشه گفت توی یک سطح می دونن البته پزشکی و دندون رو بیشتر.

نحوه پذیرش در رشته دندانپزشکی برای انتخاب رشته کنکور :

پذیرش رشته ی دندان پزشکی بصورت ناحیه ایه که می تونید داخل دفترچه انتخاب رشته ناحیه ها رو ببینید. به طور مثال استان یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان توی یک ناحیه هستن. 

نحوه اختصاص ظرفیت برای ناحیه ها در رشته دندانپزشکی :

تخصیص ظرفیت در رشته های ناحیه به این صورته که ظرفیتِ این سه استان، 60 درصدش، مثلا اگر قراره 50 تا دانشجو بگیره، 25 تا دختر، 25 تا پسر، حدود 30 نفر رو از همون ناحیه می گیرند و 40 درصدش از اون ناحیه انتخاب نمیشه.

انواع ورودی برای رشته دندانپزشکی :

دانشگاه هم در دو ورودی مهر و بهمن پذیرش می گیره که ورودی مهر سراسری و روزانه بحساب میان و ورودی بهمن بین الملل.

شهریه دانشگاه بین الملل برای رشته دندانپزشکی :

شهریه ی دانشگاه بین الملل که فکر می کنم برای هر دانشگاه متفاوت باشه چیزی حول و حوش 12 میلیون تومان حساب کنید.

مراحل مختلف رشته دندانپزشکی :

علوم پایه :

بعد از ورودی به دانشگاه 2 سال یکسری دروس علوم پایه ای می خونید مثل میکروب شناسی، باکتری شناسی، ژنتیک، انگل شناسی، آناتومی و… بعد از این دو سال یک امتحان علوم پایه می دید چیزی مشابه کنکور ولی راحت تر از اون، برای کسی که کنکور داده باشه دیگه امتحان دندون پزشکی برای سخت نیست.

پری کلینیک :

بعد از گذروندن علوم پایه وارد پلی کلینیک می شید، یعنی در دانشگاهی که هستید روی دندون های خیلی ساده بخوام بگم، کشیده شده کار می کنید، قالب گیری از کست های مدل می کنید و کارهایی که اساتید بهتون میگن رو انجام می دید.

ورود به کلینیک :

بعد وارد کلینیک می شید یعنی یونیت مشخص و مریض مشخص دارید و کارهای عصب کشی و ترمیم و روکش و… انجام می دید. درنهایت درستون رو تموم می کنید.

تخصص برای رشته دندانپزشکی :

بعد از مراحل قبل می تونید تخصص بگیرید. تخصص هایی مثل جراحی دهان و فک و صورت که 5 سال تخصصش طول می کشه و مواردی مثل کاشت گونه، ژنیوپلاستی، راینوپلاستی، لیفت ابرو، بوتاکس و موارد تصادفی که نیاز به جراحی صورت باشه و ایملنت و جراحی های سخت دندون عقل و … در این رشته انجام میشه که خیلی رشته ی گسترده ای هست.

تخصص دیگر رشته دندون پزشکی، تخصص ترمیمی و زیبایی هست، کارهایی مثل لمینت ونیر و کامپوزیت ونیرهایی که می بینید. رشته ی پروتز داره و تخصص n2 و ارتودنسی و…

برای اطلاع کامل راجب رشته دندانپزشکی و ارتباط با دکتر صانعی و سایر مشاورین انتخاب رشته IDNovin کافیه فرم زیر رو تکمیل کنی :

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

طرح برای رشته دندانپزشکی :

به هرحال شما بعد از گذروندن قسمت عمومی و پایان تحصیل باید دو سال طرح برید. اگر سربازی رفته باشید و جزو خانواده ایثارگران باشید بهتون طرح می خوره و سربازی ندارید و اگر قرار باشه سربازی برید سربازی و طرحتون باهم ادغام میشه و به مدت 2 سال توی یک شهر مشخص می گذرونید.

درامد رشته دندانپزشکی :

موضوع بعدی درمورد درآمد این رشته ست. در دوران دانشجویی می تونید کار کنید یعنی بعد از سالِ 5 می تونید کار کنید که بعضی جاها این مورد رو قبول می کنن و بعضی جاها هم نه چون نظام پزشکی روی این موضوع خیلی حساسه.

افزایش درامد رشته دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی:

درآمدتون بعد از فارغ التحصیلی هم کم کم بالا میره چون تعداد مریض هاتون بیشتر میشه و درآمدتون هم به طبع اون بالا میره. دندون پزشک عمومی که مطب بزنه بسته به شهرش درآمدش هم متفاوته.

دندون پزشک از ماهانه 30 میلیون تومن تا 50، 60 و حتی 100 میلیون تومن، اساتید دانشگاه ها تا 300 میلیون، جراحان فک و صورت به طبع اون بیشتر که متفاوته و براش هم تلاش کردن.

آیا دندانپزشکی رشته سختیه؟

رشته ی سختیه ولی خب روی تلاشتون دارید نتیجه می گیرید.

علاقه چقدر در انتخاب رشته دندانپزشکی موثر است؟

قطعا باید به این رشته علاقه داشته باشید. بعضیا میگن توی این رشته هنر دست داشتن خیلی مهمه اما این هنر کاملا اکتسابیه و به مرور و با تمرین یاد میگیرید. البته که درامد و بازدهی خوب آن قابل توجه است

آیا دندانپزشکی بدرد دختران میخورد؟

اینکه بعضیا میگن دختران نمیتونن توی رشته دندانپزشکی موفق بشن کاملا اشتباهه چون میبینیم خانم های زیادی هستن که تونستن توی این رشته موفق بشن.

دندانپزشکی در کدام دانشگاه ها ارائه میشود؟

همونطور که میدونید ظرفیت رشته دندانپزشکی محدوده اما هم بصورت روزانه ، هم بین الملل و هم دانشگاه آزاد این رشته رو ارائه میدن که میتونید از طریق دفترچه انتخاب رشته این دانشگاه هارو پیدا کنید.

رشته های با درامد در حد دندانپزشکی و پذیرش با رتبه بدتر چیست؟

برای کسب اطلاع در مورد رشته هایی که با رتبه های به مراتب بدتر میتونید همون درامد رشته دندانپزشکی رو داشته باشید حتما ویدیو مربوطه رو مشاهده کنید.

توی ویدیو راجب این توضیح دادیم که کدوم رشته هارو میتونید در صورت خراب بودن رتبتون انتخاب کنید که هم درامد خیلی خوب و قابل قبولی داشته باشید و هم به علاقتون که دندانپزشکیه نزدیک باشه .

سخن پایانی:

اگر سوال دیگه ای داشتید می تونید با مشاوران آیدی نوین در ارتباط باشید که توضیحات بیشتر رو بهتون می گن و من هم برای جزئیات بیشتر در خدمتتون هستم.

برای اطلاع کامل راجب رشته دندانپزشکی و ارتباط با دکتر صانعی و سایر مشاورین انتخاب رشته IDNovin کافیه فرم زیر رو تکمیل کنی :

فرم ارتباط با مشاوران IDNovin برای انتخاب رشته :

ی

ی

برنامه ریزی کنکور (رشتت رو وارد کن برنامت رو بگیر)

مشاوره کنکور (با طرح رتبه شو IDNovin تضمینی رتبه برتر شو)

بهترین مشاوران کنکور (اسامی 20 مشاور رتبه برتر ایران)

میخوای با سبک درس خوندن رتبه برترا آشنا شی؟

ما تو پیج اینستاگرام با لایو و پست های آموزشی، بطور کاملا رایگان بهت یاد میدیم بهترینِ خودت باشی و بهت کمک میکنیم که خودت رو به رتبه های 2 رقمی و 3 رقمی برسونی. کافیه پیج مارو فالو کنی:

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا