آیدی نوین - بهترین منابع فلسفه و منطق

بهترین منابع فلسفه و منطق

بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور انسانی

فلسفه و منطق از درس‌های دشوار است به همین دلیل انتخاب بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور نسبت به سایر دروس کمی حساس‌تر و سخت‌تر است. در انتخاب منبع درست مطالعاتی برای دروس فلسفه و منطق باید خیلی دقیق به درسنامه کتاب‌ها توجه کرد که تمامی ریز نکات مهم را بازگو کرده باشد و به آن‌ها پرداخته باشند.

آیا فلسفه و منطق ارزش وقت گذاشتن دارد؟ در کنکور چقدر اهمیت دارد؟

درس فلسفه و منطق از جمله دروسی است که هم دشوار است و هم بسیار تراز آور! در نتیجه ارزش وقت گذاشتن و مطالعه را دارد؛ زیرا این درس از سری دروس سخت کنکور انسانی محسوب می‌شوند اغلب داوطلبان در برنامه ریزی کنکور خود آن را نمی‌گنجانند و یا از نیمه‌های راه آن را رها می‌کنند.

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور و معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

از آنجایی که درس فلسفه در پایه یازدهم و دوازدهم و درس منطق نیز فقط در پایه دهم تدریس می‌شود می‌توان به راحتی متوجه شد که میزان پراکندگی محتوای این دروس به چه شکل است و به چه دلیل دانش آموزان خیلی کم به سراغ این درس می‌روند. درنتیجه یکی از عواملی که در موفقیت و کسب درصد بالا از این درس در کنکور کمک شایانی به داوطلبان می‌کند انتخاب بهترین منابع فلسفه و منطق برای مطالعه است که در یک درسنامه جامع تمامی مباحث را برای شما گرد هم آورده باشد. در این صفحه ما قصد داریم شما را با بهترین منابع این حوزه آشنا کنیم.

 

فلسفه و منطق جامع میکرو طبقه بندی گاج

فلسفه و منطق جامع میکرو طبقه بندی گاج

کتاب فلسفه و منطق جامع یک درسنامه ساده و کاربردی دارد و تمامی نکات مهم و پایه‌ها را پوشش داده است. اگر حوصله درسنامه‌های طولانی مانند درسنامه‌های خیلی سبز را ندارید و به دنبال درسنامه کمی خلاصه اما حاوی نکات ارزشمند به همراه تست‌های فراوان هستید که در برنامه ریزی کنکور انسانی خود آن را بگنجانید میکرو طبقه بندی گاج از پیشنهادات ماست.

مطلب پیشنهادی: بهترین منابع روانشناسی کنکور

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه

درسنامه این کتاب جامع است و کمی می‌توان گفت خلاصه و مفید نوشته شده است. نکته‌ای که درسنامه این کتاب را جذاب کرده بخش تخته گاز است که حاوی نمودار درختی به همراه نکات مهم است.

تست و پاسخ‌نامه

این کتاب تست‌های بسیار زیادی را در خود گنجانده است که دست شما را برای تمرین‌های زیاد باز می‌گذارد. تست‌های این کتاب چیزی حدود 3000 عدد است با پاسخنامه تشریحی و کامل.

 

فلسفه و منطق جامع مشاوران آموزش

فلسفه و منطق جامع مشاوران آموزش

کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران دارای درس‌نامه آموزشی کامل و دقیق است. در درسنامه این کتاب از هیچ نکته‌ای چشم پوشی نشده و خط به خط کتاب درسی با ریز نکات و جزئیات آورده است. اگر به دنبال کتابی هستید که علاوه بر جامع بودن و پوشش تمامی مطالب از یک بیان قدرتمند و مثال‌های زیاد و خارج از کتاب برای فهم بهتر درس استفاده کرده باشد کتاب جامع مشاوران آموزش از بهترین موارد در این حوزه است.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه

در درسنامه این کتاب سعی شده است تا مباحث با زبانی ساده و قابل‌فهم به کمک استفاده از جدول و نمودار همراه با طبقه‌بندی مفاهیم به‌گونه‌ای گفته شود تا برای همه دانش‌آموزان مناسب و قابل فهم باشد.

تست

این کتاب در مجموع 2708 عدد تست دارد که بیشتر آن‌ها تالیفی هستند و فقط تعداد اندکی از این تست‌ها مربوط به کنکور سالهای قبل است تست‌ها در این کتاب به صورت طبقه‌بندی‌شده از آسان به سخت چیده شده است. همچنین در پایان درسنامه و تست هر پایه 4 آزمون شبیه ساز کنکور نیز قرار گرفته است.

تفکیک تست‌ها:

  1. 967 تست از پایه دهم
  2. 824 تست از پایه یازدهم
  3. 917 تست از پایه دوازدهم

پاسخ تشریحی

پاسخنامه این کتاب تشریحی است و به تمامی تست‌ها به صورت تشریحی و دقیق پاسخ داده شده است.

 

فلسفه و منطق جامع مهروماه

فلسفه و منطق جامع مهروماه

همان‌طور که از نام کتاب پیداست این کتاب شامل یک درسنامه جامع، کامل و قوی به همراه تست‌های فراوان است. این کتاب حاوی دو جلد است که در یکی از این جلدها درسنامه قرار گرفته و در دیگری تست و پاسخ تست‌ها. از آنجایی که این کتاب از پرفروش‌ترین کتب کنکور انسانی بوده می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور نام برد.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب شامل دو جلد است که یک جلد شامل درسنامه و جلد دیگر حاوی تست و پاسخنامه است.

درسنامه

درسنامه این کتاب بسیار جامع و کامل است. اگر به دنبال یک منبع کامل و جامع هستید که هر سه کتاب تدریس شده در دبیرستان را در یک جا جمع آوری کرده باشد کتاب مهرو ماه می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد.

تست

کتاب مهروماه فلسفه و منطق حدوداً 4600 عدد تست را در خود جای داده است که به شکل طبقه‌بندی‌شده و از آسان به سخت قرار گرفته‌اند. این نکته باعث می‌شود که این کتاب برای تمامی سطح‌ها مناسب باشد و دانش آموزان بتوانند به کمک تست‌های طبقه‌بندی‌شده تراز خود را افزایش دهند.

پاسخ تشریحی

در پاسخنامه تشریحی این کتاب به تمامی سوالات با دقت بالا پاسخ داده شده و تمامی گزینه‌ها با دلیل و منطق بررسی شده‌اند.

 

فلسفه و منطق جامع میکرو طلایی گاج

فلسفه و منطق جامع میکرو طلایی گاج

منطق و فلسفه میکرو طلایی حاوی دو جلد است که در یک جلد آن درس‌نامه کامل و جامع گنجانده شده است و در جلد دیگر انواع سوالات تشریحی، تستی، کامل‌کردنی و…

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه

در درسنامه این کتاب سعی شده است تمامی نکات به زبان ساده و شیوا بیان شود تا برای تمامی داوطلبان ساده و قابل فهم باشد به همین دلیل در درسنامه این کتاب از جدول و تصاویر زیادی برای درک بهتر موضوع استفاده شده است. با توجه به ماهیت این کتاب و وجود سوالات تستی و تشریحی می‌توان گفت این کتاب علاوه بر کنکور برای امتحانات نهایی دانش آموزان نیاز مناسب است.

تست و پاسخنامه

کتاب میکرو طلایی در جلد دوم خود سوالات چهارگزینه‌ای به همراه پاسخ‌نامه‌ی تشریحی و کامل آورده است که بررسی سوالات و خواندن پاسخنامه تشریحی آن خالی از لطف نیست؛ زیرا دقیقاً همانند درسنامه موارد را با جزئیات و ریز مورد بررسی قرار داده است.

فلسفه و منطق پایه و فلسفه دوازدهم خیلی سبز

یکی دیگر از بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور از انتشارات خیلی سبز است. اما این مورد به صورت کتاب‌های تفکیک شده است و جامع نیست. در نتیجه اگر سال آخر دبیرستان هستید و تصمیم دارید برای کنکور از این کتاب استفاده کنید خرید کتاب جامع خیلی سبز کافی است و احتیاجی به تهیه این کتاب ندارید.

فلسفه دوازدهم تست خیلی سبز

این کتاب همانند دیگر کتب معرفی شده دارای سه بخش اصلی درس‌نامه، تست و پاسخنامه است که در مجموع دارای 235 صفحه و 1010 است.

فلسفه و منطق پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز

این کتاب هم داری بخش‌های اصلی فلسفه دوازدهم خیلی سبز است با این تفاوت که شامل دو کتاب از دبیرستان است و با آموزش منطق دهم شروع و به فلسفه یازدهم ختم می‌شود. در کنکور مجموعاً 25 سوال درس فلسفه و منطق به مباحث پایه یعنی دهم و یازدهم اختصاص می‌یابد که این عدد خود بیانگر میزان اهمیت این درس است.

 

فلسفه و منطق جامع خیلی سبز

فلسفه و منطق جامع خیلی سبز یکی از بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور

اگر به دنبال بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور و کتابی با درسنامه غنی، بانک تست ترکیبی از سوالات تألیفی و کنکوری و پاسخ‌نامه تشریحی هستید کتاب جامع فلسفه و منطق خیلی سبز یکی از پیشنهادهای خوب ما به شماست این کتاب از بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور انسانی است که درسال‌هایی قبل جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفته بود.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب شامل سه بخش اصلی یعنی درس‌نامه، تست و پاسخنامه تشریحی است.

درسنامه

این کتاب یکی از بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور زیرا در آن تمامی مطالب مطابق با کتاب‌های درسی تدریس شده در سه پایه دبیرستان و به صورت درس به درس گنجانده شده است. نکته‌ای که درسنامه این کتاب را از سایر کتاب‌ها متمایز می‌کند وجود تست آموزشی در درسنامه این کتاب است که یک نکته مثبت است.

تست

در این کتاب با توجه میزان درسنامه و سختی درس تست‌های خیلی زیادی قرار گرفته است. در مجموع 2600 عدد تست در کتاب گنجانده شده است. از آنجایی که این تست‌ها در تیپ و انواع مختلف جمع آوری شده‌اند مهارت تست‌زنی دانش آموز را افزایش می‌دهند. نکته حائز اهمیت در بخش تست‌های این کتاب این است که در قسمت آخر تست‌های هر درس یک بخش با عنوان سوالات دشوارتر وجود دارد که در آن سوالات کمی چالشی‌تر برای آماده سازی داوطلب برای سوالات سخت‌تر و مفهومی‌تر درج شده‌اند.

پاسخ نامه تشریحی

پاسخنامه تشریحی این کتاب همانند درسنامه آن بی عیب و نقص است و تمامی جنبه‌های سوالات را پوشش داده است. در پاسخنامه کتاب خیلی سبز جامع دلیل رد هر گزینه به صورت کامل درج شده است که این باعث تسلط بیشتر داوطلب بر روی مباحث می‌شود.

 

جمع بندی بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور

در این صفحه از آیدی نوین سعی شد بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور به صورت کامل و جامع معرفی شوند. کتاب‌های معرفی شده از پرفروش‌ترین کتاب‌ها برای کنکور سال‌های قبل بوده و جز کتاب‌هایی هستند که نفرات برتر کنکور از آن‌ها استفاده کرده‌اند.

همان‌طور که در اول این صفحه نیز اشاره شد این درس از دروسی است که شما را به رتبه برتر شدن نزدیک‌تر می‌کند پس تحت هیچ شرایطی از برنامه مطالعاتی خود آن را حذف نکنید. اگر شما از منبعی استفاده می‌کنید که برایتان مفید واقع شده اما در لیست ما نبود خوشحال می‌شویم در بخش کامنت‌ها آن را معرفی کنید.

فرم دریافت برنامه مطالعاتی کنکور

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! (لیست رتبه های برتر در فرم اول صفحه قراردارد)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }