آیدی نوین - بهترین منابع روانشناسی کنکور

بهترین منابع روانشناسی کنکور

بهترین منابع روانشناسی کنکور

بهترین منابع روانشناسی کنکور ۱۴۰۳ کدامند؟ این یکی از سوالاتی است که توجه تمامی داوطلبان کنکور را به خود جلب می‌کند. همه داوطلبان دنبال منابعی هستند که بتوانند در مدت زمان مناسب به نتایج مطلوبی برسند. ناگفته نماند که داشتن برنامه ریزی کنکور، برای قبولی در رشته روانشناسی اهمیت بالایی دارد و نباید از آن غافل شوید! در ادامه این مطلب به معرفی 5 تا از بهترین منابع روانشناسی کنکور کنکور در هر زمینه‌ای پرداختیم پس با ما همراه باشید.

شما باید برای موفقیت در کنکور انسانی به چند نکته مثل داشتن برنامه ریزی کنکور انسانی، انتخاب بهترین منابع و انتخاب بهترین روش مطالعه دقت کنید. اگه از تمام این موارد به خوبی استفاده کنید می‌توانید جزو رتبه های برتر کنکور باشید.

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور + معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

اهمیت درس روانشناسی در کنکور

درس روانشناسی فقط برای سال یازدهم است و در کنکور انسانی هم 20 سوال را به خود اختصاص داده. به همین دلیل باید در برنامه مطالعاتی کنکور به این درس اهمیت بدهید. در این ادامه 5 مورد از بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 را برای مطالعه به شما معرفی کردیم. توجه کنید که نیاز به تهیه تمام این منابع نیست و با توجه به توضیحات داده شده می‌توانید یکی را برای مطالعه و افزایش آمادگی خود انتخاب کنید.

 

روانشناسی واقعا جامع کنکور مهروماه

۱. روانشناسی واقعا جامع کنکور مهروماه، یکی از بهترین منابع روانشناسی کنکور

اگر به دنبال یک منبع جامع هستید که حتی تصاویر مهم را تشریح کرده باشد و نکات مهم را از دل آن‌ها بیرون آورده باشد کتاب جامع مهر و ماه پیشنهاد ما به شماست.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب از چهار بخش اصلی درس‌نامه، تست، پاسخنامه تشریحی و فلش کارت تشکیل شده است:

درس‌نامه

درس‌نامه این کتاب نیز جزء جامع‌ترین درس‌نامه هاست. در واقع یکی از مزایای مهم این کتاب این است که تمامی متن کتاب را پوشش داده است و در حاشیه کتاب با توجه به متن نکات مهم را یادداشت و هایلایت کرده است. این امر باعث می‌شود که دانش آموز به راحتی روش تحلیل کتاب درسی را خود یاد بگیرد.

تست و پاسخنامه تشریحی

از آنجایی که تعداد تست‌های مفهومی کنکور انسانی هر ساله بیش از سال قبل می‌شود در این کتاب سعی شده است که با توجه به تحلیل و سوالات سال قبل تست‌های مفهومی جدید طرح گردد و با زبان ساده و شیوا و به همراه مثال‌های فراتر از کتاب به پاسخ آن‌ها پرداخته شود تا دانش آموز آماده هر گونه سوالی شود.

فلش کارت

نکته ای که این کتاب را نسبت به سایر کتاب‌ها متمایز کرده است وجود فلش کارت حاوی نکات مهم و مثال‌های درس است که مناسب دوران جمع بندی یا مرور دروس است.

روانشناسی جامع مشاوران آموزش

۲. روانشناسی جامع مشاوران آموزش

یکی دیگر از بهترین منابع روانشناسی کنکور، کتاب روانشناسی جامع مشاوران آموزش است که درس‌نامه‌ی بسیار مفصل و کامل دارد.

این کتاب از نظر علمی در بین کتاب‌های دیگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و پر از مثال‌های مناسب و ایده‌های جدید است به همین دلیل بسیاری از مشاوران در برنامه ریزی کنکور انسانی این کتاب را می‌گنجانند. پس اگر به دنبال مثال‌های فراتر از کتاب‌های دیگر برای درک بهتر درس هستید درس‌نامه کتاب روانشناسی مشاوران آموزش را فراموش نکنید.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب نیز در سه قسمت اصلی درس‌نامه، تست و پاسخنامه طراحی شده است:

درس‌نامه

همانطور که از نام این کتاب پیداست این کتاب هم یک درس نامه جامع و کامل دارد که در آن به تمامی نکات مهم موجود در متن پرداخته شده و مهم‌تر از همه اینکه به قسمت‌های کمی پیچیده‌تر یا چالشی‌تر کتاب به شکل ویژه پرداخته شده است.

تست و پاسخنامه تشریحی

تست‌های کتاب روانشناسی جامع مشاوران آموزش طبقه بندی شده هستند و در پاسخنامه به صورت تشریحی به بررسی تمامی سوالات و گزینه‌ها پرداخته شده است.

 

روانشناسی یازدهم خیلی سبز

۳. روانشناسی یازدهم خیلی سبز، بهترین کتاب تست روانشناسی کنکور

اگر به دنبال یک کتاب هستید که بخش به بخش کتاب روانشناسی را توضیح و دارای تعداد زیادی تست و پاسخ‌نامه تشریحی باشد پیشنهاد ما به شما کتاب روانشناسی یازدهم خیلی سبز است؛ زیرا این در این کتاب سعی شده است تا با استفاده از جدول‌ها و نمودارهای کاربردی تمامی بخش‌های مهم و پیچیده به زبان شیوا و ساده آموزش داده شود. پس اگر به دنبال یک بهترین منابع روانشناسی کنکور همراه با درس‌نامه جامع، با نکات ریز و تست‌های استاندارد هستید نباید این منبع فوق‌العاده را نادیده بگیرید.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد و شایان ذکر است این است این کتاب برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی به هر دلیلی نتوانسته‌اند برای کنکور درس بخوانند کاملاً مناسب است؛ زیرا شیوا و ساده به بیان موضوعات پرداخته است.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب نیز در سه قسمت اصلی درس‌نامه، تست و پاسخنامه طراحی شده است:

درس‌نامه

همانطور که از نام این کتاب پیداست این کتاب هم یک درس نامه جامع و کامل دارد که در آن به تمامی نکات مهم موجود در متن پرداخته شده و مهم‌تر از همه اینکه به قسمت‌های کمی پیچیده‌تر یا چالشی‌تر کتاب به شکل ویژه پرداخته شده است همین نکته سبب شده است تا از این کتاب به عنوان بهترین منبع مطالعاتی روانشناسی کنکور یاد شود.

تست و پاسخنامه تشریحی

تست‌های کتاب روانشناسی یازدهم خیلی سبز شامل تست‌های تألیفی، قلم چی و تست‌های کنکور سال‌های قبل است. پاسخنامه این کتاب نیز به صورت تشریحی است و به بررسی تمامی سوالات و حتی گزینه‌های اشتباه پرداخته است.

روانشناسی جامع میکرو طبقه بندی گاج

۴. روانشناسی جامع میکرو طبقه بندی گاج

کتاب روانشناسی جامع میکرو طبقه بندی گاج مانند دیگر کتاب‌های معرفی شده حاوی درس‌نامه‌های جامع همراه با نکات مهم و تستی است. بخش عمده‌ای از این کتاب به تست‌ها اختصاص داده شده و پاسخ هر تست به صورت کاملاً تشریحی بررسی شده است.

نکته مثبت این کتاب چینش تست‌های آن است که از سطح ساده تا دشوار را در بر گرفته است و این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا با هر سطح علمی‌ای که هستند کتاب را تهیه و سطح علمی خود را افزایش دهند.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این یکی از بهترین کتاب روانشناسی کنکور است که از سه بخش درس‌نامه، تست و پاسخنامه تشریحی تشکیل شده است:

درس‌نامه

درس‌نامه این کتاب یکی از جامع‌ترین درس‌نامه ها است که به تمامی جنبه‌های کتاب درسی همراه با نکات تستی مهم پرداخته است.

تست و پاسخنامه تشریحی

از نظر تست این کتاب طبقه‌بندی شده است و یکی از بهترین منابع روانشناسی کنکور است که تست‌های کنکور را نیز شامل می‌شود نکته مثبت در قسمت تستی این کتاب این است که در بخش پاسخنامه به طور کامل به تمامی گزینه‌ها پرداخته شده و به صورت درس‌نامه کامل و جامع هر گزینه توضیح داده شده.

5. موج آزمون روان شناسی کنکور الگو

کتاب موج آزمون روان شناسی کنکور الگو با توجه به درس‌نامه کاملاً خلاصه و حجم تست‌های زیاد و پاسخنامه کامل یکی از بهترین منبع های مطالعاتی روانشناسی کنکور مناسب استفاده در دوران جمع بندی برای آمادگی قبل از کنکور است.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب نیز در سه قسمت اصلی درس‌نامه، تست و پاسخنامه تالیف شده است:

درس‌نامه

درس‌نامه کتاب موج آزمون روانشناسی کنکور بسیار خلاصه و کلی است پس اگر به دنبال یک منبع مطالعاتی جامع هستید این کتاب مناسب شما نیست. با توجه به ماهیت این کتاب که حاوی نمودار و بیان نکات مهم به صورت خلاصه است می‌توان گفت که مناسب دوران جمع بندی کنکور است.

تست و پاسخنامه تشریحی

در این کتاب مجموعاً ۴۴۰ تست وجود دارد که در قالب ۲۲ آزمون ۲۰ سوالی تألیف و چاپ شده است.

لقمه طلایی روانشناسی کنکور مهروماه

6. لقمه طلایی روانشناسی کنکور مهروماه

اگر زمان کافی برای خواندن درس نامه‌های طولانی و دیدن ویدئو جامع برای کنکور را ندارید و یا اینکه تمامی مسیر قبلی را طی کرده‌اید و به دنبال یک کتاب جامع با حجم کم برای جمع بندی حاوی نکات مهم و تستی هستید کتاب‌های لقمه مهر و ماه که یکی از بهترین منابع روانشناسی کنکور است مناسب شماست.

برای درک بهتر درس با این کتاب لازم است حداقل یکبار کتاب درسی را مطالعه کرده باشید. البته ناگفته نماند که اگر برای دوران جمع بندی به دنبال بهترین منابع فلسفه و منطق کنکور و حتی دیگر دروس هستید کتاب‌های این انتشارات جز بهترین موارد هستند.

نگاهی به بخش‌های مختلف کتاب

این کتاب نیز در سه قسمت اصلی درس‌نامه، تست و پاسخنامه تألیف شده است:

درس‌نامه

همان‌طور که از اسم این کتاب نیز مشخص است مناسب جمع‌بندی و خلاصه کردن و همچنین آمادگی برای شرکت در کنکور سراسری است. نکته حائز اهمیت این است که این کتاب به هیچ عنوان مناسب امتحانات پایانی نیست زیرا فقط حاوی نکات مهم و تستی کوتاه است.

تست و پاسخنامه تشریحی

تعداد تست‌های این کتاب با توجه به محوریت آن قابل قبول است و تعداد 200 عدد تست به همراه پاسخ تشریحی را در خود گنجانده است.

جمع بندی معرفی بهترین منابع روانشناسی کنکور

در این مطلب برای به معرفی بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 پرداختیم. هرکدام از این منابع دارای ویژگی های کاملی نسبت به سایر منابع هستند به همین علت بهترین انتخاب برای دانش آموزان به شمار می‌روند.

توجه کنید که برای مطالعه نیازی به خریدن تمام لیست مطلب بهترین منابع روانشناسی کنکور نیست و شما می‌توانید یکی از این منابع را برای مطالعه خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش کامنت ها از بهترین مشاوران کنکور آیدی نوین بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }