آیدی نوین - قبولی در کنکور بدون کتاب تست!

قبولی در کنکور بدون کتاب تست!

قبولی در کنکور بدون کتاب تست

آیا قبولی در کنکور بدون کتاب تست ممکن است؟ بدون شک داشتن ابزارهای موفقیت از قبیل کتاب‌های تست و شرکت در دوره‌های آموزشی در کنکور به شما کمک زیادی می‌کند. اما نمی‌توانیم به طور قطع عنوان کنیم که بدون استفاده از کتاب‌های تست شما نمی‌توانید در کنکور پذیرفته شوید.

برای پاسخ به سوال چگونه بدون کتاب تست برای کنکور بخوانیم؟ در این مقاله مطالبی را برای شما عزیزان عنوان می‌کنیم تا بتوانید بدون داشتن کتاب‌های تست نیز رتبه بسیار خوبی را در آزمون کنکور به دست آورید و به نتیجه خوبی در امتحان کنکور دست پیدا کنید و در دانشگاه مورد نظر خود قبول شوید. البته که این مورد نیازمند برنامه ریزی کنکور اصولی و اختصاصی شده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه این مقاله حتما مطلب برنامه ریزی کنکور را نیز مطالعه کنید.

همچنین برای دریافت برنامه مطالعاتی رتبه برترها می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

فرم دریافت برنامه ریزی اختصاصی از رتبه برترها

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

مراحل یادگیری دروس کنکور

باید به اطلاع شما برسانیم که باید مراحل یادگیری و نتیجه گیری در کنکور را به دقت مورد بررسی قرار دهید. به طور قطع برای این که شما بتوانید به قبولی در کنکور بدون کتاب تست دست یابید نیازمند طی چند مرحله اساسی هستید:

  • در مرحله اول باید آموزش ببینید. برای این که مفاهیم موجود در کتاب‌های درسی خود را فرا گیرید نیازمند آموزش‌های کافی هستید. این آموزش‌ها را می‌توانید از معلم و یا از درس‌نامه خود کتاب‌های درسی دریافت کنید. حتی می‌توانید در مؤسسه آموزشی شرکت کنید و این مطالب درسی را فرا گیرید.
  • مرحله دوم حل تمرین است. باید تمرین‌ها و تست‌های مختلفی را حل کنید تا خود و آموخته‌های خودتان را به خوبی محک بزنید. این کار باعث می‌شود که بتوانید در کنکور موفق شوید. در این مرحله بسیاری از بچه‌ها از کتاب‌های تست استفاده می‌کنند. اما می‌توانید بدون استفاده از این کتاب‌ها نیز می‌توانید در کنکور پذیرفته شوید. اما باید راهکارهای مناسبی را برای درس خواندن بدون استفاده از کتب تست را مورد توجه قرار دهید.
  • مرحله سوم این است که باید به شیوه‌های مختلف دروس خود را با دقت هر چه بیشتر مرور کنید. توصیه می‌کنیم که مقاله مرور را مطالعه کنید تا با این راهکارهای مرور آشنا شوید.
  • مرحله آخر آزمون دادن است که با استفاده از انواع امتحان‌های آموزشی رخ می‌دهد.

قبولی در کنکور بدون کتاب تست

توجه داشته باشید که قبولی در کنکور سراسری بدون کتاب تست غیرممکن نیست راهکار جایگزیناما درصد اشخاصی که از کتب تست برای قبول شدن در کنکور استفاده نکرده‌اند خیلی کم است. اما نباید از این موضوع غافل شویم که بدون این کتاب‌ها نیز توانسته‌اند به رتبه‌های بالایی در کنکور برسند. قبولی در کنکور بدون کتاب تست را می‌توانید بر اساس مراحل حذف کتاب تست و جایگزین‌هایی که برای این کتاب در نظر گرفته می‌شود را بررسی کنید:

  • کتاب‌های درسی را به عنوان منابع اصلی برای قبولی در آزمون کنکور حتماً باید جدی بگیرید. این کتاب‌ها همانطور که می‌دانید دارای سؤال‌های مهم و تشریحی هستند. از این رو نباید از آنها غافل شوید. در این صورت خیلی راحت‌تر می‌توانید به سؤال‌هایی که در کنکور به شما ارائه می‌شوند پاسخ بدهید. در واقع زمانی که به مطالعه کتاب‌های درسی و به پاسخ دادن به سؤال‌های تشریحی و تستی موجود در این دسته از کتب وقت کافی را اختصاص دهید بدون شک می‌توانید به رتبه‌های بسیار عالی در کنکور برسید و با این رتبه‌ها در رشته‌های دلخواه خود و در دانشگاه‌های برتر در کشورمان پذیرفته شوید.
  • برای قسمت تست زنی و افزایش سرعت تست زنی می‌توانید از جزوه‌های تستی خودتان و از آزمون‌های آزمایشی موسسه‌های مختلف که در سال‌های گذشته برگزار شده‌اند و سؤالات کنکور سراسری مربوط به سال‌های گذشته و پی دی اف انواع کتاب‌های کنکوری موجود در بازار استفاده کنید. شما باید انواع پی دی اف های مورد نیاز خود را باید به دقت مطالعه کنید.
  • برای جمع بندی و مرور دروس خود می‌توانید از تست‌های نشان دار استفاده کنید و در نهایت از منابع سطح بالاتر مثل کتاب‌ها و همایش‌های جمع بندی استفاده کنید. ممکن است که در ماه‌های اول که شروع به درس خواندن کرده‌اید یک سری از سوال های مهم را برای خود نشان دار کرده باشید که البته بهتر است این کار را با دقت انجام دهید. مرور این تست‌های نشان دار در روزهای نزدیک به کنکور کمک می‌کند تا بتوانید مطلب‌های با اهمیت درسی که در کتاب‌های اصلی وجود دارند را به خاطر بیاورید و این موضوع کمک می‌کند تا بتوانید نکته‌های مهم و ضروری را به درستی مرور کنید و به خاطر بسپارید تا به این صورت بتوانید در کنکور به طور موفقیت آمیزی عمل کنید.

اهمیت کتاب‌های درسی برای کنکور

همانطور که در همین صفحه ذکر کردیم کتاب‌های درسی اصلی‌ترین منابع کنکور برای تمام داوطلب‌ها به شمار می‌روند و همیشه در جلسات مشاوره کنکور به اهمیت یادگیری اصولی کتب درسی اشاره می‌شود. به طور کلی هر کسی که قصد قبول شدن در این آزمون را دارد باید این کتاب‌ها را جدی بگیرد. به خصوص کسانی که در صدد قبولی در کنکور بدون کتاب تست هستند لازم است که برای مطالعه این کتب وقت بگذارند و با برنامه ریزی دقیق به پیش بروند.

تمام مبحث‌هایی که در این کتاب‌های درسی وجود دارند برای کسانی که به دنبال قبولی در کنکور بدون کتاب تست هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. زیرا این کتاب‌ها حاوی مطالب بسیار مهمی هستند که قطعاً در سوال های کنکور وجود دارند و به همین منظور این کتاب‌ها باید با توجه به برنامه ریزی بسیار دقیق و عالی توسط داوطلب‌ها مورد مطالعه قرار گیرند.

هر کسی مطابق با رشته خود باید به مطالعه و بررسی کتب درسی خود پیش از کنکور اقدام کند و سپس سوال های تشریحی که در رابطه با مباحث مهم در رشته‌های مختلف وجود دارند را مطالعه کند. سوال های تشریحی که در کتاب‌های درسی درج شده‌اند باید توسط داوطلب‌ها با دقت مطالعه شوند و خود دانش آموزان می‌توانند از میان این سوال های تشریحی به مباحث بسیار مهم که در امتحان کنکور جایگاه ویژه‌ای دارند به خوبی پی ببرند.

جمع بندی

ما هرگز به شما توصیه نمی‌کنیم که از کتاب‌های تست برای قبول شدن در کنکور غافل شوید. اما اگر امکان تهیه این کتب برای شما به هیچ عنوان وجود نداشته باشد می‌توانید طبق راهکارهایی که در این صفحه بیان کردیم بدون استفاده از این منابع تست زنی نیز در آزمون کنکور قبول شوید و به این صورت نتیجه‌های خوبی را دریافت کنید. اما حتماً باید از منابع و سوال های تشریحی که در این صفحه ذکر شدند برای قبولی در کنکور بدون کتاب تست و به عنوان راهکار جایگزین استفاده کنید تا به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های خوبی در امتحان کنکور دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }