آیدی نوین - از پرستاری میشه به پزشکی رفت؟

از پرستاری میشه به پزشکی رفت؟

مصاحبه با غزاله رئوفی

از پرستاری میشه به پزشکی رفت؟ بهترین روش مطالعه چیه؟ کلاس کنکور نیازه ؟ انگیزه در مطالعه چه تاثیری داره؟ تحلیل آزمون ها چگونه باید انجام شود؟ بهترین منابع برای درسنامه دروس اختصاصی کنکور چیه؟ بهترین منابع کنکور چیه؟ در این مطلب از سری مطالب برنامه ریزی کنکور و مشاوره کنکور توسط بهترین مشاوران کنکور موسسه آیدی نوین به آن پاسخ داده میشود.

 

 

از پرستاری میشه به پزشکی رفت؟

  • بچه ها سلام امیدوارم حالتون عالی عالی باشه و زندگی دقیقا همون چیزی باشه که شما می خواید. امروز هم یک سورپرایز خیلی ویژه براتون داریم و تو این مرحله رفتیم سراغ یکی از آدم های موفق، تلاشگر، درجه 1 و ازشون می خوایم که خودشون رو معرفی کنن.

  • من هم سلام عرض می کنم خدمت همه ی بچه ها. من غزاله رئوفی هستم. من از اول بگم که ابتدا هیچ علاقه ای به رشته ی پرستاری نداشتم و مثل همه ی کسانی که کنکور تجربی شرکت می کنن، می خواستم پزشکی قبول بشم ولی متاسفانه شرایط طوری شد که رتبه م با اون چیزی که می خواستم تطابق نداشت و اون هم به خاطر اصرار مادرم که اطلاع داشت بالاخره رشته ی پرستاری مثل بقیه ی رشته ها توی کشور ما هم شرایط کاریش خوبه و هم درآمد خوبی داره.

  • یک پرستار چه کارهایی می تونه بکنه؟

  • پرستار تو بیمارستان دستوراتی که پزشک برای بیمار داره و تشخیصی که می ذاره، پرستار اجرا می کنه.

  • از لحاظ درآمدی؟ می خوام مقایسه کنید با بقیه ی اقشار جامعه و بالادستی هاشون که پزشکی ها هستن.

  • درآمد پزشکان بخاطر کارانه هایی که می گیرن خیلی زیاده تو کشور ما. بالاخره به نسبت کاری که انجام میدن پزشکان درآمدشون خیلی بالاتر از پرستاریه ولی نسبت به بقیه می تونم بگم اکه بیمارستان های خوب مشغول به کار بشن، میانگین درحال حاضر به 4-5 میلیون برسه ماهیانه.

  • بچه ها از اینجای داستان خیلی جذاب میشه، حداقل برای من خیلی جذابه، اینکه یک سودای پزشکی خیلی زیاد توی سر داشتی، این سودای پزشکی با تو چیکار کرد توی سال های اول دانشگاه؟ باعث شد چه تصمیمی بگیری؟ اینجا خیلی متمایز می کنه داستان زندگی غزاله رو.

  • من مادرم از اول تو بیمارستان کار می کرد و من از بچگی خیلی توی بیمارستان بودم و رفت و آمدم زیاد بود. از همون اول هم عشق پزشکی بودم و رشته ی تجربی هم برای همین شرکت کردم. پرستاری رو گفتم دوست نداشتم که آخر انتخاب رشته کردم ولی از همون اول مادرم بهم گفته بود یک آزمون هست به اسم آزمون لیسانس پزشکی که تمام کسانی که لیسانس دارن حالا هر لیسانسی ریاضی، فیزیک، تجربی، منظورم یکی از رشته هایی که تجربی بودن مثل میکروبیولوژی و هر رشته ای، فقط باید حتما لیسانس باشن می تونن این آزمون رو شرکت کنن و فقط هم دانشگاه تهران هم این آزمون رو برگزار می کنه.

  • چندتا ورودی می گیره؟ چجوریه؟ جند نفر شرکت می کنن؟

  • آزمون رو مردم خیلی ازش اطلاعی ندارن. برای همین کسانی که شرکت می کنن تعدادشون کمه. حالا کم هم که نه ولی تا الان چیزی که من می دونم 500-600 نفر.

 

شما می توانید سوالات خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت جوابتان را خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }