آیدی نوین - بهترین منابع عربی کنکور

بهترین منابع عربی کنکور

بهترین منابع عربی کنکور

اگر از آن دسته افرادی هستید که از یادگیری زبان جدید فراری هستید و در سال‌های تحصیلی از عربی و امتحانات آن بیزار بودید و هنوز موفق به پیدا کردن بهترین منابع عربی کنکور نشده‌اید و به فکر خارج کردن درس عربی از برنامه ریزی کنکور خود هستید کمی دست نگه دارید.

شاید با خود فکر کنید زبان عربی به دلیل دشواری‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود و همچنین خشک بودنش طرفداران خیلی زیادی ندارد! اما تابه‌حال فکر کرده‌اید آیا داوطلبان دیگر هم، هم مانند شما فکر می‌کنند یا خیر؟

فرم دریافت برنامه ریزی کنکور و معرفی منابع رتبه برترها

برای دریافت برنامه ریزی کنکور اختصاصی خود به سبک رتبه برترهای آیدی نوین به همراه معرفی منابع فرم زیر را پر کنید:

با برنامه ریزی و مشاوره آیدی نوین در کنکور 98، 99، 1400 و 1401 بیش از 500 داوطلب رتبه زیر 1000 شدند! لیست کامل رتبه برترهای آیدی نوین

 

اهمیت عربی در کنکور انسانی

پاسخ سوالی که در بالا مطرح کردیم اینجاست. باید بگوییم که اگر یک نیم نگاه کوچکی به کارنامه داوطلبان برتر بیندازیم متوجه می‌شویم که دیگر داوطلبین (اکثر آنها) هم مانند شما فکر نمی‌کنند و رتبه برترها از دسته کسانی بودند که در درس عربی تخصصی تراز خیلی خوب داشته‌اند.

اما نگران نباشید درس عربی تخصصی شاید در ظاهر حجم بالایی و پر از پیچیدگی داشته باشد؛ اما در این صفحه ما قصد داریم بهترین منابع عربی کنکور را به شما معرفی کنیم که اگر همراه این منابع از ابتدای راه با یک برنامه ریزی برای کنکور انسانی به صورت منظم پیش بروید مطمئن باشید می‌توانید یک تراز عالی در این درس کسب کنید.

مطلب پیشنهادی: روش مطالعه عربی انسانی

 

عربی جامع نردبام خیلی سبز

عربی جامع نردبام خیلی سبز

کتاب عربی جامع نردبام خیلی سبز همانند دیگر کتب جامع تشکیل شده از تمامی سه کتاب دوره دبیرستان است. این کتاب به تمامی مباحث عربی رشته انسانی به صورت کامل پرداخته است. دیگر رشته‌ها نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند؛ اما متأسفانه در فصل‌های کتاب مباحث مرتبط با انسانی جدا نشده و به صورت یکپارچه همه مباحث وجود دارد.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل سه بخش درسنامه، تست و پاسخ‌نامه است.

درسنامه:

اگر به دنبال کتابی هستید که حتی مسائل پایه در آن توضیح داده شده باشد و قلم خوبی داشته باشد پیشنهاد ما به شما کتاب نردبام خیلی سبز است. این کتاب قطعاً از بهترین منابع کنکور عربی است؛ زیرا در نوشتار درسنامه آن حتی به مطالبی که در کتاب درسی خیلی خوب پرداخته نشده؛ اما در سال‌های قبل کنکور مهم واقع شده‌اند پرداخته شده.

تست و پاسخنامه:

در مجموع در این کتاب 2012 تست وجود دارد که در ابتدا تست‌های تالیفی و سپس تست‌های کنکور سال‌های قبل قرار گرفته است. سوالات از سطح ساده تا دشوار در این کتاب وجود دارند.

 

واژگان سطر به سطر عربی کنکور مهروماه

واژگان سطر به سطر عربی کنکور مهروماه

کتاب عربی واژگان سطر به سطر مهروماه در سایت کوچک طراحی شده است. نکته مهمی که قبل از خرید این کتاب باید به آن توجه کنید این است که این کتاب فقط به عنوان منبع سوم و حتی چهارم برای یک درس مناسب است و به هیچ عنوان نباید از کتاب درسی و کتاب‌های تستی و آموزشی جامع چشم پوشی کرد.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه و ضمائم است.

درسنامه:

در درسنامه این کتاب به بررسی کلمه به کلمه کتاب درسی پرداخته شده است تا بتواند اطلاعات مفیدی را عرضه کند. درسنامه این کتاب به شکل زیر است:

  • ترجمه و ارائه لغات مترادف، متضاد و جمع‌های مکسر لغات سطر به سطر و درس به درس
  • ترکیب و حتی تجزیه واژگان، جملات و اصطلاحات مهم + شیوه تجزیه و ترکیب
  • نمودار کلی قواعد
  • واژه‌نامه الفبایی
  • ارائه نکات مهم قواعد تجزیه و ترجمه

ضمائم:

در بخش ضمائم این کتاب به اصطلاحات عربی دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت کامل پرداخته شده است.

 

عربی جامع خیلی سبز

عربی جامع خیلی سبز

کتاب عربی جامع خیلی سبز مانند دیگر کتاب‌های خیلی سبز یک لحن صمیمی دارد. این کتاب برای داوطلبین کنکور مناسب است. حجم این کتاب کمی زیاد است و به همین دلیل توصیه می‌شود در طی سال تحصیلی همراه با تدریس معلم اقدام به خواندن آن نمایید. اگر در زمان درستی شروع به مطالعه این کتاب کنید می‌توانید آن را از بهترین منبع و کتاب تست عربی کنکور به شمار بیاورید.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب یکی دیگر از بهترین منابع کنکور عربی است که شامل سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

درسنامه این درس بسیار قابل فهم و با لحن صمیمانه است. از آنجایی که در بین درسنامه از تست استفاده شده می‌توان به عنوان یک نکته مثبت به آن نگاه کرد؛ زیرا در طی آموزش داوطلب با تست و نحوه حل آن نیز آشنا می‌شود. نکته‌ای که در درسنامه این کتاب حائز اهمیت تا به آن توجه کنید این است که اگر پایه خوبی در درس عربی ندارید این کتاب احتمالاً به درد شما نمی‌خورد.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 3112 عدد تست است که به صورت میانگین تعداد تست‌های با سطح متوسط از تست‌های آسان و سخت خیلی بیشتر است. از آنجایی که در پاسخنامه این کتاب به تمامی گزینه‌ها حتی گزینه‌های اشتباه پرداخته شده است باید بگوییم این کتاب می‌تواند یکی از بهترین منابع کنکور عربی باشد.

 

عربی دهم و یازدهم خیلی سبز

عربی دهم و یازدهم خیلی سبز

کتاب عربی دهم و یازدهم خیلی سبز مناسب آن دسته از داوطلبانی است که هنوز به پایه دوازدهم وارد نشده‌اند و یا تصمیم به قوی‌تر کردن پایه خود دارند. اگر پایه خوبی در عربی ندارید و یا تصمیم به شرکت در آزمون‌های آزمایشی زا دارید این کتاب مناسب شماست.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب همانند سایر کتاب‌ها شامل سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

درسنامه این کتاب شامل مثال‌های بسیار و تست‌های آموزشی زیاد برای درک مطلب بهتر است. این کتاب چیزی فراتر از کتاب درسی است و در درسنامه آن سعی شده است تا تمامی نکاتی که برای کنکور مهم هستند و در کتاب به آن‌ها اشاره‌ای نشده است بیان شود. نکته‌ای که این کتاب را جذاب کرده است سطح کتاب است که برای تمامی دانش آموزان و داوطلبان مناسب است. پس اگر پایه ضعیفی در این درس دارید بی شک این کتاب یکی از مناسب‌ترین منابع برای شما محسوب می‌شود.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 2011 عدد تست تفکیک شده در چهار قسمت واژگان، ترجمه، تعریب و مفهوم، قواعد و درک مطلب است. پاسخنامه این کتاب به قدری کامل و جامع است و به تمامی نکات مهم سوالات اشاره کرده است که از آن به عنوان یک منبع مطالعاتی جدا می‌توان یاد کرد.

 

عربی انسانی واقعا جامع کنکور

عربی جامع مهر و ماه

کتاب عربی جامع مهروماه یکی از منابع خوب عربی کنکور است که در سال‌های اخیر مورد استفاده بسیاری از داوطلبان قرار گرفته.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

درسنامه این کتاب داری بخش‌های مختلفی است در ابتدا قسمت ترجمه و تعریب آورده شده است. سپس بخش‌هایی از عربی دهم، یازدهم، عربی دوازدهم بعد از تمام شدن کتاب‌های دوره دبیرستان یک بخش ویژه برای تحلیل صرف، ضبط حرکت و درک مطلب قرار گرفته. در درسنامه این کتاب توضیح قواعد و تست‌ها به صورت درس محور به چاپ رسیده است. در درسنامه این کتاب سعی شده با کمک توضیحات نموداری، قواعد و نکات مهم آموزش داده شود.

تست و پاسخنامه:

در این کتاب 3705 عدد تست به صورت طبقه بندی شده وجود دارد. البته این کتاب مناسب برای سطح متوسط و سطح‌های بالاتر از متوسط است. در نتیجه اگر سطح پایینی دارید سطح‌های این کتاب برای شما مناسب نیست. نکته مهمی که در تست‌های این کتاب وجود دارد این است که تست‌های هر بخش علاوه بر تنوع زیاد، تیپ بندی مطابق کنکور دارد.

 

عربی کامل میکرو طلایی گاج

عربی کامل میکرو طلایی گاج

کتاب عربی کامل میکرو طلایی گاج یکی دیگر از منابع کنکور انسانی است که شامل مطالب کتاب‌های عربی دهم، یازدهم و دوازدهم است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب نیز همانند سایر کتاب‌های جامع میکرو شامل سه بخش است.

درسنامه:

در درسنامه این کتاب چیزی که جلب توجه می‌کند این است که ترتیب دروس ارائه شده به ترتیب دروس کتاب دبیرستان نیست؛ بلکه بر اساس مرتبط بودن مباحث به یکدیگر است که این خود یک نکته مثبت نسبت به سایر منابع است. نکته دیگری که درسنامه این کتاب را به نسبت سایر منابع متمایز می‌کند این است که به نکات تکمیلی برای کنکور به طور ویژه‌ای در قالب بیشتر بخوانیم پرداخته است. در مجموع این کتاب یک درسنامه عالی دارد و می‌تواند از جنبه درسنامه جز بهترین منابع عربی کنکور قرار بگیرد.

تست و پاسخنامه:

تعداد 2371 تست در سطح‌های مختلف برای تمامی مباحث در این کتاب جای داده شده است. تعداد تست‌های این کتاب به نسبت سایر منابع زیاد است. ناگفته نماند که در پاسخنامه به تمامی تست‌ها و نکات مربوط به آن‌ها پرداخته شده است.

 

عربی موضوعی میکرو طبقه بندی گاج

عربی موضوعی میکرو گاج

کتاب عربی موضوعی میکرو گاج متناسب با سبک قدیم مطالعاتی نگارش شده. این کتاب یک درسنامه کامل دارد و در عین حال که سبک قدیمی دارد یکی از بهترین منابع مطالعاتی کنکور عربی است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

کتاب عربی میکرو گاج شامل درسنامه، تست، آزمون‌های جامع تألیفی، درک مطلب و تست‌های کنکورهای سراسری است.

درسنامه:

اگر تصمیم دارید به صورت به صورت درس به درس کتاب عربی را مطالعه کنید و یا حتی تست‌ها را به صورت به صورت درس به درس حل کنید نباید به سمت این کتاب بروید. بسیاری از مطالب این کتاب به صورت جدولی تدریس شده‌اند و لازمه آن داشتن پایه قوی در عربی دهم و یازدهم است؛ زیرا در غیر این صورت مطالعه این منبع برای شما سخت است. در حالت کلی اما درسنامه این کتاب کامل و جامع است و به تمامی نکاتی که یک داوطلب نیاز دارد در زمان کنکور بداند اشاره شده است.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 2246 عدد تست به همراه پاسخنامه تشریحی است. سطح تست‌ها نه سخت است و نه آسان یعنی در حد متوسط هستند. پاسخنامه این کتاب هم به صورت تشریحی است اما خیلی مفصل و با جزئیات به گزینه‌ها نپرداخته است.

 

سیر تا پیاز قواعد عربی جامع کنکور گاج

سیر تا پیاز قواعد عربی جامع کنکور گاج

همان‌طور که از نام کتاب پیداست این کتاب فقط شامل آموزش و تست‌های قواعد هر سه سال دبیرستان است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب نیز همانند سایر کتاب‌ها دارای سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

حجم درسنامه این کتاب به نسبت زیاد است البته با حجم قواعد سه سال عربی چنین حجمی دور از انتظار نیست. در درسنامه نکات مهم، پرتکرار و چالشی به صورت کامل بررسی شده است. نکته‌ای که درسنامه این کتاب را بین سایر منابع کنکور انسانی متمایز می‌کند وجود تست بعد از نکات سخت و چالشی است که درک آن مطلب را ساده‌تر می‌کند.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 1469 عدد تست تالیفی و از کنکور سال‌های قبل است اما با توجه به میزان سختی قواعد در کنکور می‌توان گفت کافی نیست. در پاسخنامه هم تا جای ممکن به بررسی تمام گزینه‌های موجود در تست‌ها پرداخته شده است.

 

عربی دهم و یازدهم سیر تا پیاز

عربی دهم و یازدهم سیر تا پیاز گاج

در ابتدای این کتاب به این نکته اشاره شده است که کتاب عربی دهم و یازدهم سیر تا پیاز گاج جهت برطرف کردن نیاز و آموز به یک داوطلب کنکوری در دروس پایه تألیف شده است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب نیز همانند سایر کتاب‌ها دارای سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

متن درسنامه این کتاب شامل مفاهیم و نکات تستی کتاب درسی دبیرستان است. نکته مهم این کتاب مثال‌های زیاد آن است که برای درک مطالب بهتر داوطلب نوشته شده است. در کل این کتاب برای داوطلبی که نیاز به قوی‌تر شدن پایه خود دارد مناسب است و برای داوطلبی که نکات پایه را می‌داند کمی سطح پایینی دارد.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 1596 عدد تست تالیفی و از کنکور سال‌های قبل است. سطح تست‌ها متناسب با سطح درسنامه است و برای تقویت پایه بسیار مناسب است. در پاسخنامه هم به بررسی تمام گزینه‌های موجود در تست‌ها پرداخته شده و خالی از لطف نیست اگر بگوییم پاسخنامه هم به اندازه یک درسنامه کامل و جامع است.

 

عربی جامع میکرو طبقه بندی گاج

عربی جامع میکرو طبقه بندی گاج

کتاب عربی جامع میکرو طبقه بندی گاج یکی دیگر از بهترین منابع عربی کنکور است که در سال‌های اخیر مورد استفاده بسیاری از داوطلبان قرار گرفت است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

درسنامه این کتاب بسیار جامع و با قلمی ساده و روان است. تمامی موارد موجود در کتاب درسی به صورت گام به گام با مثال و تست‌های آزمایشی در این درسنامه گنجانده شده است. درس نامه میکرو طبقه بندی گاج کمی فراتر از کتاب درسی است و حتی به مواردی که در کتاب به عنوان “صرفاً جهت اطلاع” نوشته شده پرداخته است.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 2822 است همراه با پاسخنامه تشریحی و کامل است.

 

عربی جامع نشر الگو

عربی جامع نشر الگو

کتاب عربی نشر الگو با یک لحن رسمی تألیف شده و مناسب برای داوطلبین کنکور است. این کتاب در سال‌های گذشته جز پرفروش‌ترین منابع عربی کنکور انسانی بوده است.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

درسنامه این کتاب بسیار روان، کامل و جامع است به همین دلیل جز پرفروش‌ترین منابع کنکور شناخته شده است. نکته‌ای که درسنامه این کتاب را نسبت به سایر کتب موجود برتر نشان می‌دهد اشاره به نکات تکمیلی برای کنکور و همچنین درج تست آموزشی در آن است که خارج از قواعد و چهارچوب گفته شده در کتاب است.

تست و پاسخنامه:

این کتاب شامل 1636 عدد تست تالیفی و از کنکورهای سال قبل است. به تمامی مباحث کنکور به یک اندازه پرداخته شده است و برای همه مباحث به اندازه کافی تست آورده شده است. پاسخنامه این کتاب نیز کامل و جامع است و به تمامی گزینه‌ها در آن پرداخته شده است.

 

عربی جامع کنکور رشته انسانی آبی قلم چی

عربی جامع کنکور رشته انسانی آبی قلم چی

کتاب جامع کنکور رشته انسانی آبی قلم چی مباحث مربوط به هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش داده و با وجود درسنامه فوق‌العاده‌ای که دارد توانسته در لیست بهترین منابع عربی کنکور جای بگیرید.

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه است.

درسنامه:

در درس‌نامه کتاب جامع کنکور رشته انسانی آبی قلم چی سعی شده است تا به تمامی مباحث هر سه پایه به صورت کامل و جامع پرداخته شود به همین دلیل درسنامه این کتاب برای همه دانش آموزان هر سه‌پایه دبیرستان و کلیه داوطلبین کنکور مناسب است.

تست و پاسخنامه:

تعداد 2140 عدد تست در این کتاب وجود دارد. پاسخنامه این تست‌ها هم به صورت تشریحی در کتاب درج شده‌اند. این پاسخنامه دقیقاً مانند یک درسنامه کامل است زیرا در آن به تمامی گزینه‌ها و دلایل رد هر گزینه و نکات مهم هر سوال پرداخته شده است.

 

عربی جامع کنکور رشته انسانی منتشران

عربی جامع کنکور رشته انسانی منتشران

نگاهی به بخش‌های مختلف این کتاب:

این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه (تشریحی و تستی) است.

درسنامه:

در این کتاب درسنامه به سه بخش قواعد، کارگاه ترجمه و ترجمه و مفهوم جمله‌های مهم درس تقسیم بندی شده است. سعی شده است درسنامه به کمک جداول و نمودارهای درختی به صورت کامل به داوطلب فهمانده شود و در نهایت نیز به کمک تست‌های آموزشی و نکات تکمیلی سعی در تثبیت گفته‌ها در ذهن دارد. نکته‌ای که درسنامه این کتاب را جذاب کرده است بخش آخرین است که در آن واژه نامه و کلمات مترادف و همچنین کلمات متضاد به تفکیک هر درس در آن درج شده است.

تست و پاسخنامه

تعداد 1538 عدد تست به همراه پاسخنامه در این کتاب وجود دارد. البته پاسخنامه تشریحی این کتاب در مقابل سایر کتاب‌های معرفی شده تعریف چندانی ندارد و هر از گاهی به چند مورد از نکات موجود در سوال اشاره کرده است.

 

جمع بندی

در این مطلب از آیدی نوین سعی کردیم بهترین منابع عربی کنکور را که در سال‌های قبل مورد استفاده سایر داوطلبین قرار گرفته بود را به شما معرفی کنیم امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

کتاب‌هایی که معرفی شد هر یک به نحوی از بهترین گزینه‌ها برای مطالعه محسوب می‌شوند اینکه شما از لحن کدام منبع خوشتان می‌آید و یا حتی اینکه در چه بخشی نیاز به تمرین و تست‌های بیشتر دارید نکته‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت در انتخاب بهترین منبع مناسب شماست. در قدم نهایی این شما هستید که باید بهترین را با توجه به نیاز خود بشناسید.

اگر شما هم از منبعی استفاده کرده اید اما در این صفحه از آن‌ها نامی برده نشد خوشحال می‌شویم نام آن را از طریق کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }