قیمت خرید سربازی ۱۴۰۰ + قانون جدید

قیمت خرید سربازی+قانون جدید

دنبال قیمت خرید سربازی هستید تا ۲ سال عمر خود را نجات دهید؟ آیا از قانون جدید خرید خدمت ۱۴۰۰ اطلاعی دارید؟ مراحل اقدام چیست؟

با آیدی نوین همراه باشید تا شرایط را بررسی کنیم.

در ضمن اگه حوصله ی خوندن متن مقاله رو ندارین، می تونین ویدیوی زیر رو مشاهده کنین.

جهت دریافت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات در مورد نحوه خرید خدمت سربازی با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره تلفن مشاور تلفنی آنلاین آیدی نوین

سربازی یکی از دغدغه های بزرگ آقایان ۱۸ ساله است که یا باید صابونش را به تن مالید و یا به دنبال راهی برای دور زدن آن گشت. بعضی ها با معافیت تحصیلی انجام خدمت را به تاخیر می اندازند؛ که خب یک راه حل موقتی است و راهکار مناسبی نیست.

خرید خدمت سربازی یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره ی عمر گران بها می باشد. با این حال اگر از اطرافیان خود پرس و جو کنید؛ هستند کسانی که حتی از این اقدام خود نیز نه تنها رضایت نداشته، بلکه پشیمان هم هستند. شخصی بود که می گفت: «سال ۹۷، خدمت خود را با ۱۶ میلیون خریدم. یک سفر به خارج رفتم و دیگر کارت پایان خدمت به کارم نیامد. الان هنوز دارم قسط وام ۱۶ میلیونی خود را پرداخت می کنم. طلا، سکه و دلار خریده بودم؛ الان کلی سود هم می کردم.»

نکته ای که وجود دارد، این است که همیشه باید چند قدم جلوتر را با چشمانی کاملا باز مشاهده کرد. یا پول خرید را دارید یا خیر و در هر دو حالت قضیه روشن است. فرد مورد نظر اگر پول خرید خدمت را نداشته، سفر رفتنش چه بوده که حالا در پرداخت وام خود ناتوان و پشیمان است!

میخواید از آخرین اخبار سربازی اطلاع پیدا کنید؟

شمارتون رو تو کادر زیر وارد کنید تا اخبار مهم خیلی سریع براتون ارسال بشه

شرایط مورد نیاز خرید خدمت سربازی

طبق قانون سال ۹۴، مشمولان دارای غیبت بیشتر از ۸ سال، با پرداخت جریمه نقدی میزان غیبت های خود، می توانند بدون گذراندن سربازی، کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند. در ادامه به صورت لیست، حالات مختلف را توضیح می دهیم.

 • افرادی که غیبت داشته و اقدام به پرداخت نقدی و یا اقساطی جریمه غیبت سربازی کرده اند؛ می توانند گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنند.
 • افرادی شامل طرح جریمه غیبت سربازی می شوند که تا تاریخ ۲۹ اسفند سال ۹۷، مدت غیبت آنها بیشتر از ۸ سال تمام باشد.
 • سن شروع غیبت مشمولین طرح جریمه غیبت سربازی با بیشتر از ۸ سال غیبت، از ۱۸ سالگی حساب می شود.
 • سن شروع غیبت مشمولین طرح جریمه غیبت سربازی با بیشتراز ۸ سال غیبت، که تابعیت ایرانی گرفته اند نیز، از ۱۸ سالگی می باشد.
 • سربازانی که در حال گذراندن دوره ی خدمت سربازی ۲ ساله خود هستند، در صورتی که قبل از شروع خدمتشان بیشتر از ۸ سال از غیبتشان گذشته باشد؛ می توانند از این طرح استفاده کنند و در صورت داشتن شرایط و تایید آن، از خدمت سربازی ترخیص شوند.
 • سربازان فراری در صورتی که بیشتر از ۸ سال از آخرین فرار از خدمتشان گذشته باشد و اقدامی برای اعزام به خدمت مجدد نداشته اند، می توانند از این طرح استفاده کنند و مدت فرارشان تا پایان سال ۹۸ محاسبه می شود.
 • سربازان فراری که بیشتراز ۸ سال از آخرین فرار از خدمتشان نگذشته، غیبت شان از زمان ورود به آن و تا پایان سال ۹۸ محاسبه می شود.
 • دانشجویان اخراجی و یا انصرافی نیز می توانند ازاین طرح استفاده کنند. در صورتی که غیبت دانشجویان اخراج شده و یا انصرافی بیشتر از ۸ سال گذشته باشد؛ شامل طرح می شوند.
 • زمان غیبت دانشجویانی که تا ۳۱ شهریور ۹۷ انصراف داده و یا اخراج شده اند؛ از زمان پایان فارغ التحصیلی مقطع قبلی شان محاسبه می شود.
 • دانشجویان فارغ التحصیلی که غیبتشان از زمان پایان تحصیلشان تا پایان سال ۹۷ بیشتراز ۸ سال شده نیز، می توانند از این طرح استفاده کنند.
 • مشمولانی که قبل از سن مشمولیت، از کشور خارج شده و برای ادامه تحصیل خود معافیت تحصیلی دریافت نکردند؛ غیبت آنها از زمان رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می شود.
 • مشمولانی که قبل از سن مشمولیت از کشور خارج شده و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت دریافت کرده اند؛ غیبت این افراد از زمان فارغ تحصیلی شان محاسبه می شود.
 • مشمولانی که در خارج از کشور از تحصیل انصراف دهند و یا اخراج شوند؛ غیبت آنها از زمان فارغ التحصیلی از مقطع تحصیلی قبلی محاسبه می شود.

مشمولان نظام وظیفه تا پایان سال ۹۷ می توانستند از این طرح استفاده کنند و با پرداخت جریمه غیبت سربازی، کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند. از سال ۹۸ این طرح حذف شد. در سال ۱۴۰۰ نیز این طرح اجرایی نخواهد شد؛ ولی به شکل دیگری ظاهرا قرار است اجرایی بشود.

قیمت خرید خدمت سربازی

مشمولانی که می خواهند از این طرح استفاده کنند، در صورت داشتن شرایط، می توانند با پرداخت هزینه اقدام به دریافت کارت پایان خدمت خود کنند. در سال ۹۷ قیمت خرید خدمت سربازی برای دارندگان مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس ۲ برابر و برای کسانی که مدارک تحصیلی فوق لیسانس، دکترای پزشکی، غیر پزشکی، تخصص و بالاتر داشتند؛ سه برابر شد. در جدول زیر نرخ ها را می توانید مشاهده کنید.

مدرک تحصیلی

هزینه قابل پرداخت

زیر دیپلم

۱۰ میلیون تومان

دیپلم

۱۵ میلیون تومان

فوق دیپلم

۲۰ میلیون تومان

لیسانس

۲۵ میلیون تومان

فوق لیسانس

۳۰ میلیون تومان

دکتری پزشکی

۳۵ میلیون تومان

دکتری غیر پزشکی

۴۰ میلیون تومان

پزشکان متخصص

۵۰ میلیون تومان

 • مشمولان برای پرداخت جریمه به صورت نقد و اقساط باید به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند. در صورت داشتن شرایط و تایید این دفاتر، به بانک های مورد تایید مراجعه و یک سوم هزینه تعیین شده را به صورت نقد و مابقی آن را به صورت اقساط ۳۶ ماهه و با کارمزد ۴ درصد باید بپردازند. سازمان نظام وظیفه بعد از دریافت نامه از سوی بانک ها، کارت معافیت موقت با اعتبار ۳۶ ماهه صادر می کند. بعد پرداخت آخرین قسط، معافیت دائم صادر خواهد شد. قابل ذکر است که اگر مشممولین ۴ ماه قسط خود را پرداخت نکنند؛ کارت معافیتشان باطل خواهد شد.
 • مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، باید تا پایان سال ۹۷ در طرح جریمه خدمت سربازی ثبت نام کنند و نهایتا یک قسط از سیزده قسط اقساط ۱۳ ماهه را تا پایان سال پرداخت کنند که تا پایان سال ۹۸ تسویه کنند.
 • مشمولانی که فرزند ایثارگر هستند، از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار هستند.
 • مشمولانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد هستند، از تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی برخوردار هستند.
 • مشمولان به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۸ سال، ده درصد به مبلغ جریمه شان اضافه می شود. (۶ ماه بیشتر غیبت، یک سال محسوب می شود.)
 • مشمولان غایبی که متاهل اند، ۵ درصد و مشمولان متاهل دارای فرزند قانونی نیز، به ازای هر فرزند، ۵ درصد از تخفیف برخوردار خواهند بود.

مراحل خرید خدمت سربازی ۱۴۰۰

مشمولان باید مدارک خود را به دفاتر پلیس ۱۰+ ببرند. پس از تطبیق و بررسی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی شهر محل سکونت، مدارک به معاونت نظام وظیفه عمومی استان ارسال می شود. پس از دریافت پیامک واریز وجه، وجه را پرداخت و همراه تعهد نامه محضری به پلیس ۱۰+ ارائه دهند. در نهایت با تایید نهایی، کارت هوشمند معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی صادر می شود.

مدارک مورد نیاز

 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 •  اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • در صورت داشتن همسر و فرزند، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی آنها
جهت دریافت مشاوره تخصصی و پاسخگویی به سوالات در مورد اقساط خرید سربازی با غیبت و بدون غیبت با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره تلفن مشاور تلفنی آنلاین آیدی نوین

آخرین مطالب آیدی نوین:

نظر شما؟!

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا