آیدی نوین - دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 – (هایلایت شده) مهر و بهمن

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401 – (هایلایت شده) مهر و بهمن

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

برای دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور 1401، ورودی مهر و بهمن که شامل هایلات نکات مهم انتخاب رشته می باشد با سایت آیدی نوین همراه باشید.

هر سال در 2 نوبت (ورودی مهرماه و بهمن ماه) و در 2 مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به صورت کاملا جدا برای هر مقطع با شروع شدن زمان ثبت نام از طرف سازمان سنجش بر روی سایت سنجش به نشانی “www.sanjesh.org” قرار می‏ گیرد.

آیا مطالعه دفترچه ثبت نام علمی کابردی ضروریست؟

دفترچه ها شامل موارد مهمی هستند که هر داوطلب باید قبل از ثبت نام و انتخاب رشته این دفترچه ‏ها را با توجه به مقطع انتخابی خود مطالعه و نکات مهم آن را استخراج کند که در حین ثبت نام و انتخاب رشته و حتی بعد از اعلام نتایج قبولی با مشکل خاصی مواجه نشود.

تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

از آنجا که پذیرش علمی کاربردی بدون آزمون است؛ در دفترچه های منتشر شده، اسامی رشته محل ها و توضیحات نحوه ثبت نام درج می شود. تاریخ انتشار دفترچه ها با توجه به ورودی مهر یا بهمن بودن و مقطع تحصیلی انتخابی، متفاوت است.

دفترچه‏ ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نوبت اول (مهرماه) سال 1401

همزمان با اعلام زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای نوبت اول مهرماه سال 1400 در تاریخ 1401/05/24 دفترچه های کاردانی و کارشناسی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر خواهند شد. در سال 1400، دفترچه ی کاردانی و کارشناسی با اختلاف چند روز نسبت به همدیگر منتشر شدند.

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع كاردانی فنی و كاردانی حرفه ای ناپیوسته علمی کاربردی مهر 1401 (با هایلایت نکات مهم):

دانلود دفترچه ثبت نام دوره مهندسی فناوری و دوره كارشناسی ناپيوسته علمی کاربردی مهر 1401 (با هایلایت نکات مهم):

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی کارشناسی فنی مهر 1401:

دانلود دفترچه اصلاحیه بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1400:

هنوز برای سال 1401 اصلاحیه نیامده و می توانید اصلاحیه ی 1400 را دانلود و مشاهده کنید.

دفترچه‏ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نوبت دوم (بهمن ماه) سال 1401:

ورودی بهمن برای دانشگاه علمی کاربردی بیشتر با عنوان تکمیل ظرفیت شناخته شده است. با این حال باید بگوییم که این طور نیست و ظرفیت رشته‏ ها فراتر از حالت تکمیل ظرفیت است.

زمان ثبت نام ورودی بهمن علمی کاربردی

در سال‏‏ 1400، زمان ثبت نام برای ورودی بهمن برای مقطع کاردانی از تاریخ 16 بهمن شروع و تا تاریخ 25 بهمن فرصت ثبت نام موجود بود. همچنین برای مقطع کارشناسی ناپیوسته از تاریخ 7 بهمن شروع و تاریخ 25 بهمن فرصت ثبت نام وجود داشت.

با توجه به شرایط کرونا، هزینه ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی دریافت گردید؛ ولی پروسه ی نام نویسی به صورت حضوری صورت پذیرفت.

*برای سال 1401 هنوز زمان دقیقی مشخص نشده است؛ ولی با توجه به روال هر ساله به احتمال زیاد در طول بازه ی اواخر دی تا اوایل بهمن ثبت نام نوبت دوم علمی کاربردی انجام خواهد شد.

دانلود دفترچه اصلاحیه بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1400

:


دانلود دفترچه اصلاحیه بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1400:

 

چرا باید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنیم ؟

این دفترچه شامل مواردی هست که هر داوطلب باید آن را بخواند و با تمامی ضوابط مرتبط با ثبت نام و انتخاب رشته در این دانشگاه آشنا شود؛ چرا که ندانستن بعضی از این ضوابط، تبعاتی دارد که حتی در بعضی موارد منجر به لغو شدن پذیرش داوطلب حتی بعد از پذیرفته شدن قطعی آن شخص در دانشگاه شود. در ادامه قسمت‏ های مهم این دفترچه تشریح خواهد شد.

قسمت‏ های مهم دفترچه راهنمای ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور

این دفترچه شامل قسمت های زیر است.

تعاریف

در این قسمت تعاریف مختلفی وجود دارد که داوطلب باید با آن‏ها آشنا بشود که در روند ثبت نام مشکلی پیش نیاید. تعاریف این دفترچه عبارتند از: «نظام آموزش مهارتی، مقطع تحصیلی، دوره کاردانی فنی، دوره کاردانی حرفه‏ ای، دانش آموخته رشته‏ های نظری، دانش آموخته رشته‏ های مهارتی، دوره مهندسی فناوری، دوره کارشناسی حرفه‏ ای، دانش آموخته دانشگاه، معدل کل، دانشجو، دانشجوی انصرافی، گروه آموزشی، زیرگروه آموزشی، مدارک کاردانی مرتبط، دستگاه متقاضی، مرکز آموزش، داوطلب، کد رایانه‏ ای کارنامه و یا گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه»

در قسمت تعاریف تبصره‏ های مهمی وجود دارد که در صورت نداشتن تایم برای مطالعه کامل دفترچه در ادامه راجع به آنها توضیح خواهیم داد.
تبصره 1: داوطلبینی که در مقطع کاردانی دانش‏ آموخته شده باشند، فقط با معدل کل بالای 12 مجاز به شرکت در پذیرش مقطع بالاتر هستند.

تبصره 2: در دوره‏ های کاردانی و کارشناسی، دارندگان مدرک کاردانی بین مقطعی قبل از تاریخ 86/06/31 با گذراندن 68 تا 70 واحد درسی صرف‏ نظر از میانگیان کل نمرات و دارندگان مدرک بین مقطعی بعد از این تاریخ، با گذراندن حداقل 68 واحد درسی و حداقل معدل کل 12 امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته را دارند.

تبصره 3: دانش‎آموزان سال آخر متوسطه که حداکثر تا تاریخ 1401/06/31 مدرک دیپلم خود را نتوانستند دریافت کنند، ولی مجاز به شرکت در پذیرش مقطع کاردانی شده‏ اند به منظور ثبت معدل کل باید میانگین نمرات واحدهای درسی پاس شده تا زمان ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش باید «کاربرگ تایید معدل با کد 102 را پر کرده و در صورت پذیرش نهایی به محل پذیرش ارائه کنند.

دانلود كاربرگ 102 تاييد معدل برای داوطلبین مقطع کاردانی علمی کاربردی:

تبصره 4: برای انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، داوطلبین سال آخر دوره کاردانی باید تا تاریخ 1401/06/31 مدرک کاردانی خود را بتوانند اخذ کنند. این داوطلبین باید کاربرگ شماره 103 دفترچه را با عنوان «کاربرگ تایید معدل» که لینک دانلود آن در پایین قرار گرفته، باید تکمیل و بعد از قبولی به مرکز آموزشی ارائه کنند.

دانلود كاربرگ 103 تاييد معدل برای داوطلبین انتخاب رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی:

شرایط پذیرش داوطلبان

برای پذیرش در هر مقطع (کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته) شرایطی با عنوان شرایط بخش عمومی، شرایط اختصاصی و مقررات وظیفه عمومی (برای داوطلبین آقا) باید دارا باشند. در مقاله ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به صورت کامل این شرایط توضیح داده شده است.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

در این قسمت به سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران پرداخته شده است. برای مطلعه کامل این سهمیه نیز می‏ توانید به ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کرده و قسمت سهمیه ها  را به طور کامل مطالعه نمایید.

سهیمه شاغلین

برای داوطلبینی که در رشته انتخابی مورد نظر اشتغال به کار داشته و دارای تجربه و سابقه کار حداقل یک سال مرتبط بر اساس توضیحات جدول شماره 6 موجود در دفترچه ثبت نام و راهنمای انتخاب رشته می‏ باشد.

دانلود كاربرگ 101 سهمیه شاغل برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته:

روش پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی به صورت متمرکز و در هر یک از کد رشته محل‏ های تحصیلی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا غیرمرتبط) سهمیه‏ های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت می‏ گیرد.

تذکر: دواطبان دارای وضعیت پذیرش شاغل می‏ توانند علاوه بر کد رشته محل‏ های دارای ظرفیت پذیرش «صرفاً شاغل» از کد رشته محل‏ هایی که پذیرش «آزاد» دارند نیز در همان زیر گروه مربوط به کد رشته محل با پذیرش شاغل، انتخاب رشته نمایند.

ثبت نام

این قسمت به صورت کامل در مقاله ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توضیح داده شده است. اینجا فقط عناوین مهمی که در دفترچه در این قسمت راجع به آن صحبت شده به صورت کلی نام برده خواهد شد.

این بخش شامل: «تکالیف داوطلب و مراحل ثبت نام اینترنتی، تاریخ ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام» می باشد.

چنان چه در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده اید و می خواهید وارد سامانه هم آوا شوید، بر روی لینک پایین کلیک کنید.

راهنمای انتخاب رشته تحصيلی برای گروه های آموزشی چهارگانه

هر داوطلب بر اساس میزان علاقه مندی خود به رشته های تحصیلی و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی که به ترتیب در جداول شماره 2، 3 و 6 درج شده است؛ منحصرا می‏ تواند در یکی از 4 گروه آموزشی اصلی شامل: «صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر» برابر ضوابط خاص خود شرکت کند.

شهریه

شهريه دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‏ ای (ناپیوسته) و شهریه دوره مهندسی فناوری و دوره كارشناسی حرفه‏ ای (ناپيوسته) در ذیل قرار گرفته است.

شهریه دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شهریه دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

نکات مهم در خصوص شهریه

امکان افزایش میزان شهریه ثابت و متغیر حداکثر تا میزان 20% نسبت به جداول قرار گرفته در قسمت فوق وجود دارد.

حق نظارت دانشگاه، 15% از کل شهریه ثابت و متغیر بر اساس جداول بالاست.

شهریه ثابت برای طول دوره تحصیلی ثابت بوده ولی میزان شهریه متغیر در هر سال توسط هیات امنای دانشگاه اعلام و برای همه دانشجویان اجرا می‏ شود.

شهریه تمامی رشته محل‏ های مراکز آموزش علمی کابردی مستقر در مناطق آزاد به میزان 1.5 (یک و نیم) برابر شهریه دوره‏ های مشابه در مراکز علمی کاربردی سایر مناطق کشور است.

فرم پیش‏ نویس ها

قبل از انتخاب رشته برای کاهش خطا و افزایش سرعت عمل در وارد کردن در سایت سنجش، بهتر است از فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام جهت شرکت در پذیرش در هر دوره استفاده کنید.

فرم پیش نویس انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی:

فرم پیش نویس انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

array(0) { }